Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Srí Lanka Sigiriya

Dovolenka Srí Lanka Sigiriya


Srí Lanka je jedno z najkrajších miest na svete, ktoré ponúka návštevníkom rôzne zážitky. Ak máte záujem o dovolenku, ktorá vám umožní úplné oddych a relax, potom by ste nemali stráviť svoj čas ničím iným ako návštevou Sigiriye.

Sigiriya je miesto, ktoré sa nachádza vo vysokých skalách v strednom Srí Lanke. Je to skalný hrad, ktorý bol postavený v 5. storočí nášho letopočtu. Navštíviť Sigiriyu kedykoľvek počas roka je nádhernou skúsenosťou. Hora ponúka úžasný výhľad na okolité oblasti a ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest.

Ak si chcete prehliadnuť Sigiriya, je najlepšie si vziať celý deň na to, aby ste si mohli vychutnať atmosféru tohto miesta. Najlepšie je začať svoju cestu na vrchole Sigiriya a potom sa krokom spustiť po schodoch. Na ceste budete mať možnosť vidieť stále meniace sa výhľady na okoliticu a obdivujte zvyšky starovekého hradu.

Začnite výlet v strede dňa a dovezte si piknikový košík so sebou a ochutnajte niektoré z miestnych špecialít. Budete mať možnosť vidieť označenia z praveku a mnoho rôznych Pamiatok. Zistite viac o histórii tohto miesta a vychutnajte si autentickú srílanskú kuchyňu.

Dôležité je si však uvedomiť, že výstup na Sigiriya môže byť náročný a vyžaduje si dobrú fyzickú kondíciu. Treba si tiež uvedomiť, že počas niektorých hodín je miesto veľmi nápadné, takže by ste mali pripraviť pevnú obuv a oblečenie.

Keď sa chystáte na dovolenku, nezáleží na tom, či ste na Srí Lanke prvý raz alebo už tam máte svoje obľúbené miesta, Sigiriyu by ste určite nemali vynechať. Je to miesto, ktoré sa nestáva každý deň a je naplnené krásou a históriou. Takže, ak chcete zažiť úžasný výlet, ktorý nikdy nezabudnete, makať sa na Sigiriu a vychutnajte si pohodlný deň v tejto malom rohu raj.


Najčastejšie otázky a odpovede Srí Lanka Sigiriya


Otázky:
1. Čo je Sigiriya?
2. Aké sú ceny vstupeniek do Sigiriye?
3. Ako sa dostanem do Sigiriye?
4. Kedy je najlepší čas na návštevu Sigiriye?
5. Čo musím vidieť v Sigiriye?

Odpovede:
1. Sigiriya je staroveká pevnosť a palác v Srí Lanke, ktorá bola vybudovaná okolo 5. storočia.
2. Cena vstupenky do Sigiriye sa líši podľa národnosti návštevníka. Pre obyvateľov Srí Lanky je vstupné nižšie ako pre zahraničných turistov. Vstupné pre zahraničných turistov sa pohybuje medzi 30 a 40 dolárov.
3. Sigiriya sa nachádza asi 3 hodiny jazdy od Kandy a asi 5 hodín jazdy od Colomba. Na mieste je možné zaparkovať auto a potom sa musí ísť pešo.
4. Najlepší čas na návštevu Sigiriye je v júni a júli a potom od decembra do marca, keď sú v Srí Lanke suchšie obdobia.
5. Musíte vidieť lebo Sigiriya je obklopená krásnymi tradičnými záhradami, majestátnou skalou, ktorá vznikla z vyhasnutej sopky, a unikátnymi nástennými maľbami vo vnútri pevnosti.


Letenka Srí Lanka Sigiriya


Srí Lanka Sigiriya - Klenot zvaný Levice Skála

Srí Lanka, známa aj ako "ostrov korenia", je jedno z najexotických miest na svete. Okrem krásnych pláží a dych berúcich scenérií ponúka aj množstvo historických miest a pamiatok. Jednou z nich je Sigiriya, ktorá sa nachádza na strednom Sri Lanke a je považovaná za jednu z najkrajších architektonických pamiatok v Ázii.

Sigiriya bola postavená v 5. storočí nášho letopočtu kráľom Kassapom I., ktorý potreboval silné kráľovské sídlo, kde by mohol ochrániť sa pred nepriateľmi. Vytvoril unikátnu pevnosť, ktorá mala byť nezraniteľná. Jeho zámer sa podaril a Sigiriya sa stala symbolom kráľovho moci a bohatstva.

Návšteva Sigiriye je zážitkom, ktorý určite nezabudnete. Aby ste sa tam dostali, musíte absolvovať približne tri hodiny dlhú cestu z Colomba, kde sa nachádza medzinárodné letisko. Najlepšie je vydať sa na výlet v ranných hodinách, aby ste sa vyhli špičke dopravy a mohli si užívať prírodné scenérie.

Sigiriya sa skladá z dvoch hlavných častí. Prvou je Levice skala, ktorá je vyššia a zložitejšia na výstup. Je to skutočný unikát architektonického umenia, ktorý obdivujú turisti zo celého sveta. Druhou časťou je záhrada Sigiriya, ktorá slúžila ako kráľovská bylinková záhrada s množstvom exotických rastlín.

Výška Levice skaly je okolo 200 metrov a na vrchol sa dostanete po niekoľkých uviaznutých schodoch, ktoré sú vytesané v kamennom obklade. Na výstupe nájdete rôzne kamenné miesta, ktoré vás privítajú počas výstupu. Najznámejšie z nich je freska "Vlna krásnych dievčat", ktorá sa nachádza na úrovni asi 75 metrov.

Pri vstupe musíte tiež zaplatiť vstupné, ktoré sa pohybuje okolo 30 amerických dolárov, ale je to určite stojí za to. Vzhľadom na to, že Sigiriya patrí medzi najkrajšie miesta na svete, je však potrebné dodržiavať pravidlá a chrániť ju, aby ju aj naďalej mohli obdivovať ďalšie generácie.

Na zakončenie možno dodať, že návšteva Sigiriye patrí medzi nezabudnuteľné zážitky pre každého, kto sa rozhodne navštíviť Srí Lanku. Ak ste milovníkom krásnych pamiatok, histórie a architektúry, určite nevynechajte túto unikátnu pevnosť. Navštívte Srí Lanka Sigiriya a nechajte sa okúzliť krásou tohto miesta.


Ubytovanie Srí Lanka Sigiriya


Sri Lanka je krásna krajina s bohatou kultúrou, históriou a jedinečnými prírodnými krásami. Ak sa chystáte navštíviť túto krajinu, nemali by ste vynechať Sigiriya – jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest v Sri Lanke. Sigiriya je historické miesto so zvyškami kráľovskej pevnosti a veže, ktorá sa nachádza na vrchole 200-metrového skalného útesu. Ak chcete preskúmať krásu tohto miesta, musíte mať dobré ubytovanie. V tomto článku vám prinášame informácie o ubytovaní v Sigirii.

Ubytovanie v Sigirii je možné nájsť pre každého. Od drahších hotelov a výkonných apartmánov až po jednoduché, ale útulné penzióny. Niektoré z najlepších hotelov v Sigirii sú Hotel Sigiriya, Water Garden Sigiriya, The Elephant Corridor Hotel a Hotel Sigiriya Village. Tieto hotely sú vybavené luxusnými zariadeniami ako bazény, wellness centrá a reštaurácie.

Ak hľadáte skromnejšie ubytovanie, môžete si vybrať z množstva penziónov, ktoré sú dostupné v Sigirii. Niektoré z tých najlepších sú Sigiriya Rock Side Home Stay, Sigiri Pimpernel Homestay, Sigiri Orchid Homestay a Sigiri Heritance Villa. Tieto penzióny ponúkajú jednoduché, ale útulné izby, prijateľné ceny a pomocný personál. Niektoré z nich sú dokonca vybavené bazénom a záhradou.

Pre ľudí, ktorí chcú zažiť miestnu kultúru a zvyky, môže byť lepšou voľbou ubytovania homestay, kde si môžete prenajať izbu v miestnom dome. Toto vám umožní vstúpiť do každodenného života miestnych a spoznať ich kultúru.

Celkovo, ak hľadáte ubytovanie v Sigirii, máte širokú ponuku na výber. Od luxusných hotelov až po jednoduché, ale útulné penzióny a homestay, Sigiriya vám ponúka rôzne možnosti. Niektoré z tých najlepších hotov v blízkosti Sigiriya sú Hotel Sigiriya, Water Garden Sigiriya, The Elephant Corridor Hotel a Hotel Sigiriya Village, zatiaľ čo Sigiriya Rock Side Home Stay, Sigiri Pimpernel Homestay, Sigiri Orchid Homestay a Sigiri Heritage Villa sú dobré voľby pre tých, ktorí hľadajú jednoduché a útulné penzióny. V každom prípade, nezáleží na tom ako veľa peňazí chcete minúť, môžete si byť istí, že Sigiriya vám ponúkne prekrásne a nezabudnuteľné miesto na pobyt!


Počasie Srí Lanka Sigiriya


Sigiriya, známa aj ako Leví skala, je jedným z najznámejších miest Srí Lanky. Okrem svojich historických a kultúrnych zaujímavostí je však Sigiriya aj známa svojím počasím.

Srí Lanka má dva monzúnové obdobia, a to od mája do júna a od októbra do januára. V týchto mesiacoch sa môžu vyskytnúť silné dažde a nízka viditeľnosť. Na druhej strane, medzi týmito monzúnovými obdobiami vládne obdobie sucha, ktoré trvá od februára do maja a od júlia do septembra.

V Sigiriye je najlepšie navštíviť počas obdobia sucha, keď teploty dosahujú priemerné hodnoty okolo 30 °C a vzduch je relatívne suchý. V tomto období môžete očakávať jasnú oblohu a dobrú viditeľnosť na miestne atrakcie, ako je napríklad Sigiriya Rock.

V období monzúnu môžu byť teploty nižšie a môžu sa vyskytnúť problémy s cestovaním a plánovaním aktivít. Silné dažde môžu spôsobiť záplavy a ťažkosti s pohybom v teréne.

V každom prípade, nezabudnite si so sebou priniesť ochranné prostriedky proti slnečnému žiareniu a hydratovať sa počas dňa, najmä v horúcich mesiacoch.

Sigiriya má ročne približne 200 mm zrážok, pričom najväčšie množstvo padne v období monzúnu. Väčšina domácich pádlov má totiž na tejto skale svätyniu a veria, že zalesními jeho vrchol zabránim popadaniu dažďa. Vhodné oblečenie a obuv, ktoré vám dávajú možnosť pohybu na takejto skale (Sigiriya na vrchole dosahuje výšku 370 metrov) a návštevu empérií bez problémov je nutnosťou. Tepelné pohyby a krátkodobé extrémy sú prirodzenou súčasťou počasia na Srí Lanke, a preto budete musieť byť na všetko pripravený.

Celkovo, Sigiriya a Srí Lanka ako krajina si zaslúžia návštevu počas celej ročnej doby. Len si vezmite prosím na zreteľ klimatické podmienky pri výbere obdobia návštevy a dajte si záležať na svojich oblečeniach. Tieto podmienky sú nutnosťou pre dobrodružstvo, ktoré vás na Srí Lanke čaká.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách