Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Turecko Edirne

Dovolenka Turecko Edirne


Ahoj!

Ak hľadáte novú destináciu na vašu letnú dovolenku, rozhodne zvážte návštevu tureckého Edirne. Toto malé mesto sa nachádza v severozápadnej časti Turecka a je obklopené krásnou prírodou a históriou. Pokračujte v čítaní a dozviete sa viac o tomto netradičnom turistickom mieste.

Prvá vec, ktorú o Edirne musíte vedieť, je, že to je staré hlavné mesto Osmanskej ríše. To znamená, že tu nájdete bohatú históriu a kultúru ako aj pamiatky a atrakcie, ktoré sú s tým spojené. Jedným z najdôležitejších miest, ktoré musíte navštíviť, je mešita Selimiye, najväčšia mešita v Turecku a jedna z najkrajších na svete. Jej architektonický dizajn a nádherné okolité štvrte sú to pravé pre milovníkov histórie.

Ale Edirne má oveľa viac na ponúkanie než len návštevy mešít. Môžete si prejsť cez pohár spať cez Kamerné a avizové mosty, ktoré prekrývajú pero-rivieru a sú považované za klenot mesta. Ak ste obdivovateľom prírody, môžete navštíviť národný park Longoz, ktorý má jedinečnú faunu a flóru. Na turistov, ktorí hľadajú dobrú kuchyňu, má Edirne rozmanité možnosti s výbornými tradičnými tureckými jedlami.

Ale nie je dovolenka v Edirne len o pamiatkach a jedle. Mesto ponúka aj rôzne aktivity pre svojich návštevníkov. Pre tých, ktorí majú radi vodu, je tu v okolí mesta jazerá a rieky, ktoré ponúkajú rôzne vodné športy. Ak máte radi golf, môžete si zahrať na jednom z najlepších golfových ihrísk v Turecku.

A konečne, Edirne má prístup k moru. Z mesta je to asi 30 minút jazdy na plážové letovisko Saros Bay, kde si môžete skutočne užiť letnú dovolenku. Voda je čistá a teplá a dovolenku si tu užijú nielen dospelí, ale aj deti.

Všetko však nie je dokonalé a Edirne nie je pre každého. Mesto je malé a obmedzené možnosťami zábavy, a tak ak nechcete iba vidieť pamiatky, môže pre vás byť príliš tiché. Tiež nie je pre každého ideálne, ak hľadáte nejaké exotické letovisko s pestrým nočným životom.

V každom prípade Edirne je pre tých, ktorí majú radi mix kultúry a prírody s históriou a kulinárskymi zážitkami. Jeho príjemné atmosféra pre nikoho nezostane bez povšimnutia. Odporúčame vám určite navštíviť toto mesto na vašej ďalšej dovolenke.


Letenka Turecko Edirne


Turecko je známe svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a pohostinnými ľuďmi. Jedným z najnavštevovanejších miest v Turecku je mesto Edirne.

Edirne sa nachádza na západnom konci Turecka, blízko hraníc s Gréckom a Bulharskom. Je to historické mesto s bohatou kultúrou a umením. Navštíviť mesto Edirne je rozhodne určitá návšteva, ktorú by ste nemali premeškať a podľa nás najlepšie sa tam dostanete letecky.

Letecká doprava je najrýchlejší a najkomfortnejší spôsob dopravy. Po príchode na letisko v meste Istanbul, by ste mali vyhľadať spoje na letisko v meste Edirne, a to vzdialenosťou 270 km. Cesta autom alebo autobusom by vám trvala 4 až 5 hodín, pričom letiská nie sú veľmi blízko.

Letenky na trasu Istanbul - Edirne sú k dispozícii u viacerých leteckých spoločností. Odlietajú najmä z letiska Ataturk, ktoré sa nachádza v centrálnej časti Istanbulu. Dochádza sa tam rýchlo a jednoducho, a preto je tento variant najvhodnejší pre turistov. Cena letenky závisí od dátumu letu a od zvolenej leteckej spoločnosti.

Po príchode na letisko v Edirne, vám ostáva už len nájsť ubytovanie pre váš pobyt. V meste Edirne máte k dispozícii mnoho možností, ako si vybrať vhodné ubytovanie. Od hotelov s luxusným vybavením, po malé a útulné penzióny.

Medzi najnavštevovanejšie miesta mesta Edirne patrí bez pochýb tzv. Bajezid II. most, ktorý bol postaven v 15. storočí. Je to nádherný historický most, z ktorého sa vám poskytne obdivuhodný výhľad na mesto. Ďalšou atrakciou v Edirne je Sultanova mešita, ktorá predstavuje jednu z najväčších budov v meste. Mešita bola postavená v 16. storočí a je významným pamiatkovým miestom.

Ak si chcete užiť krásnu prírodu, tak sa určite vyberte na prechádzku do mesta Bulgaristan Andrinople, ktoré sa nachádza nedaleko od Edirne. Je to krásne mestečko plné zelených a kvetnatých parkov. Miestni obyvatelia sú priateľskí a ochotní vám pomôcť a poradiť v ktorejkoľvek situácii.

Na záver môžeme povedať, že mesto Edirne je rozhodne navštíviť, ak plánujete cestu do Turecka. Je to mesto plné histórie, kultúry a umenia, ktoré vás okúzli a nadchne svojou krásou a pohostinnosťou. Letenka z Istanbulu do mesta Edirne je najlepší a najkomfortnejší spôsob, ako sa tam dostať a len vďaka nej si vašu cestu budete môcť užiť naplno.


Najčastejšie otázky a odpovede Turecko Edirne


Otázky:

1. Aké je klima v Edirne?

2. Kedy je najlepší čas návštevy Edirne?

3. Aké sú najväčšie atrakcie v Edirne?

4. Kde sa nachádza Edirne?

5. Je Edirne bezpečné pre turistov?

6. Ako sa dostať z Istanbullu do Edirne?

7. Aký je najbližší letisko k Edirne?

Odpovede:

1. Klima v Edirne je mierne kontinentálne s vysokými teplotami v lete a nízkymi teplotami v zime.

2. Najlepší čas návštevy Edirne je na jar a na jeseň, kedy sa teploty ochladia a turisti sa môžu pohybovať vonku bez prehrievania sa.

3. Najväčšie atrakcie v Edirne sú Selimiye mešita, Edirne bašta a hrobka sultána Bayezida II.

4. Edirne sa nachádza v severozápadnom Turecku, na hranici s Gréckom a Bulharskom.

5. Edirne je pomerne bezpečné pre turistov a zvyčajne sa nevyskytujú žiadne vážne bezpečnostné problémy.

6. Z Istanbullu sa do Edirne dá dostať autobusom alebo vlakom, cesta trvá niekoľko hodín.

7. Najbližšie medzinárodné letisko k Edirne je letisko Istanbul Atatürk, ktoré sa nachádza približne 240 km juhovýchodne od mesta.


Ubytovanie Turecko Edirne


Turecko je krajina, ktorá ponúka návštevníkom mnoho rôznych miest, ktoré sa oplatí vidieť. Jedným z nich je aj mesto Edirne. Toto historické mesto sa nachádza v severozápadnej časti Turecka, blízko hranice s Gréckom a Bulharskom.

Edirne je zaujímavé hlavne z hľadiska histórie a kultúry. Bolo centrom Osmanskej ríše a má bohatú architektúru a pamiatky. V meste sa nachádzajú dva veľkolepé mosty, ktoré boli postavené v 15. a 16. storočí. Návštevníci si môžu pozrieť aj mešitu Selimiye, ktorá je jednou z najkrajších mešít na svete, ale aj rôzne múzeá, ako napríklad múzeum hudby a múzeum archeológie.

Ak sa chystáte navštíviť Edirne, musíte sa rozhodnúť, kde sa ubytovať. Mesto má veľký výber hotelov a hostels, takže si môžete vybrať z mnohých možností. Niektoré hotely sú situované v centre mesta a ponúkajú výhľad na západ slnka a rieku Marica. Hostely sú zase vhodnejšie pre tých, ktorí chcú stráviť čas v spoločenstve s ostatnými cestovateľmi.

Ak hľadáte ubytovanie v Edirne, môžete to urobiť aj na internete. Existuje mnoho webových stránok, ktoré ponúkajú možnosti pre ubytovanie v Edirne. Na týchto stránkach nájdete informácie o cenách, umiestnení, hodnoteniach a fotografie, ktoré vám umožnia rozhodnúť sa pre najlepšiu možnosť.

Všeobecne platí, že ubytovanie v Edirne nie je drahé. Ceny sa pohybujú od približne 20 do 50 eur za noc a závisia od typu ubytovania a obdobia, v ktorom návštevníci prichádzajú. Preto je dôležité, aby si každý zvolil také ubytovanie, ktoré mu vyhovuje a užijú si tak pobyt v tomto zaujímavom tureckom meste.

Celkovo je Edirne miesto, ktoré stojí za návštevu, a ak si radi pozeráte starobylé pamiatky a užívate si atmosféru historického mesta, bola by to pre vás ideálna destinácia. Ubytovanie v Edirne bude určite ľahké a pohodlné, a budete mať dosť času na preskúmanie toho, čo mesto ponúka.


Počasie Turecko Edirne


Edirne, Turecko, je mesto v severozápadnej časti krajiny a je známe pre svoje historické a kultúrne dedičstvo. Jeho poloha v blízkosti hraníc s Gréckom a Bulharskom prináša ovplyvnenie rôznymi kultúrami a prírodou, ktorá sa v tomto regióne nachádza.

Počasie v Edirne zvyčajne charakterizuje mierna zima a horúce a suché leto. Zimy sú mierne a vlhké, kde teploty klesajú na priemerných 4°C a môžu byť vetrné a daždivé. Letá však prinášajú horúčavy a sucho, kde teploty môžu stúpať na priemerné 30°C s nízkou vlhkosťou vzduchu.

Jesenné mesiace prinášajú mierne teploty, ktoré sa pohybujú okolo 20°C a zriedkavo prší. Jar tiež prináša mierne teploty a kvitnúcu prírodu, s teplotami okolo 15°C v marci a apríli. Avšak, apríl a máj môžu byť obdobiami s pravidelnými zrážkami.

Vývoj počasia v Edirne je takmer rovnaký ako v ďalších častiach Turecka. V zime je stabilný – oblačnosť je vysoká a deň býva šedý s občasnou zrážkou. Letá sú suché a jasné, s malým množstvom mrakov a nízkou vlhkosťou vzduchu.

Najlepším obdobím pre návštevu Edirne je jeseň a jar, pretože teploty sú mierne a príjemné a turisti môžu vidieť mnoho kvitnúcich kvetov a stromov v parkoch a záhradách. Ak plánujete návštevu v lete, odporúčame, aby ste sa vybavili pripravení na horúčavy a nosili ľahké oblečenie a opaľovací krém.

Celkovo, počasie v Edirne je miernou kombináciou slnečných a daždivých dní s mierne chladnými zimami a horúcimi letami. Vďaka tomuto klimatu môžu turisti vychutnávať túry, prehliadky, návštevy kultúrnych a historických pamiatok a prírodné krásy.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách