Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Francúzsko Annecy

Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Annecy


Otázky:

1. Ako sa najlepšie dostať do Annecy?
2. Aké sú najlepšie atrakcie v Annecy?
3. Aké sú najlepšie reštaurácie v Annecy?
4. Aké sú typické jedlá v Annecy?
5. Aké sú najlepšie hotely v Annecy?
6. Ako dlho by som mal zostať v Annecy?
7. Kedy je najlepší čas navštíviť Annecy?
8. Aké sú najlepšie aktivity v Annecy pre deti?
9. Ako sa dá objaviť Annecy na bicykli?
10. Je Annecy bezpečné pre turistov?

Odpovede:

1. Najlepšie je cestovať do Annecy autom alebo vlakom z Paríža, Ženevy alebo Lyonu.
2. Najlepšie atrakcie v Annecy sú jazero Annecy, staré mesto s kanálmi, hrad Annecy, park Jardins de l'Europe, a katedrála Saint-Pierre.
3. Najlepšie reštaurácie v Annecy sú Le Freti, L'Arpent, Le Chalet du Port, Brasserie des Européens, a Le Petit Cochon.
4. Typické jedlá v Annecy sú tartiflette, raclette, fondue, savoyard sausage, a diots.
5. Najlepšie hotely v Annecy sú Hôtel des Alpes, Hôtel du Palais de l'Isle, Hôtel Le Pre Carré, Hôtel Le Boutik, a Hôtel de Savoie.
6. Ideálne by bolo zostať v Annecy na tri až päť dní, aby sa mohli preskúmať všetky atrakcie a okolité oblasti.
7. Najlepší čas na návštevu Annecy je v lete, kedy sú teploty príjemné a turistická sezóna je v plnom prúde.
8. Najlepšie aktivity pre deti v Annecy sú plávanie v jazere Annecy, návšteva detekčného múzea, jazda na kolotoči na Festi'Veló, a prechádzka po parku Jardins de l'Europe.
9. Annecy sa dá objaviť na bicykli po cyklistickom chodníku vedúcom okolo jazera Annecy, ktorý ponúka nádherné výhľady na okolitú krajinu.
10. Annecy je považované za bezpečné miesto pre turistov, ale je vždy dôležité byť obozretný a chrániť svoje cennosti.


Ubytovanie Francúzsko Annecy


Annecy je jedno z najkrajších miest vo Francúzsku. Nachádza sa v južnej časti krajiny, v blízkosti Ženevského jazera. Okrem malebného historického centra a nádherného jezera, Annecy ponúka množstvo zaujímavých atrakcií a vynikajúce možnosti na aktívny oddych. Ak sa teda chystáte navštíviť toto krásne mesto, nezabudnite sa zistiť aj niečo o ubytovaní.

V Annecy nájdete širokú škálu ubytovacích možností - od malých, útulných pensiónov až po luxusné hotely. Jedným z najpopulárnejších typov ubytovania sú apartmány a ubytovanie v súkromí. Tieto možnosti sú často lacnejšie ako hotely a ponúkajú viac súkromia a nezávislosti.

V meste sa nachádza aj niekoľko luxusných hotelov, ktoré zaručujú nezabudnuteľný pobyt. Na vrchole tohto zoznamu je hotel Imperial Palace, ktorý ponúka krásny výhľad na jezero a Alpy. Hotel disponuje luxusnými izbami s balkónmi a terasami a má dve reštaurácie, bar a kaviareň. K dispozícii sú aj wellness a spa služby a vnútorný bazén.

Ak hľadáte niečo viac strednej triedy, môžete sa pozrieť na hotel Novotel Annecy Centre. Tento moderný hotel sa nachádza v centre mesta a ponúka výhľad na historické centrum a najväčší kanál z roku 1836. V hoteli nájdete 95 moderne zariadených izieb, reštauráciu a bar.

Pre tých, ktorí uprednostňujú ubytovanie v súkromí, je tu množstvo možností. Mnohé záhradné domy sú prenajímané turistom po celý rok a ponúkajú pohodlné zariadenie a možnosť pripravovať si jedlo. Existuje aj množstvo apartmánov ponúkaných v rôznych častiach mesta, ktoré zodpovedajú rôznym preferenciám a rozpočtu.

Celkovo je v Annecy dostupných množstvo rôznych druhov ubytovania, ktoré uspokoja potreby každého cestovateľa. Ceny sa pohybujú predovšetkým podľa kategórie a umiestnenia ubytovania v meste. Najlepšie je preto pozrieť sa na viacero možností, aby ste si mohli vybrať to, čo spĺňa vaše očakávania a rozpočet.

Celkovo je Annecy skvelým miestom na dovolenku, kde sa s určitosťou nenudíte. Jeho kúzlo vás dostane a nebudete sa chcieť vrátiť domov. Vyberte si ubytovanie, ktoré bude harmonizovať s vašimi potrebami, a užite si krásy Annecy plnými dúškami.


Počasie Francúzsko Annecy


Annecy je mesto nachádzajúce sa v juhovýchodnej Francúzsku, v regióne Rhône-Alpes. Toto nádherné mesto je obkolesené Alpami a leží pri brehu jazera Annecy. Počasie v Annecy sa líši v závislosti na ročnom období, ale všeobecne má mesto stredomorské podnebie.

Jaro:

Jaro v Annecy sa začína v marci a končí v máji. Počas jari sa teploty postupne zvyšujú a dosahujú priemerné maximum 16 stupňov Celzia v máji. Sneh sa pomaly topí a príroda sa začína prebúdzať. Vrcholky Álp sú stále pokryté snehom, takže návštevníci môžu užívať krásne scenérie.

Leto:

Leto v Annecy trvá od júna do augusta a je to najteplejšie obdobie v roku. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 26 stupňov Celzia, čo umožňuje turistom užívať si vonkajšie aktivity ako plávanie, plachtenie a turistiku. Mesto je tiež známe svojimi letnými festivalmi a kultúrnymi podujatiami.

Jeseň:

Jeseň v Annecy trvá od septembra do novembra. Temperature sa začína ochladzovať a dosahuje priemerné minimum 10 stupňov Celzia v novembri. Farby prírody sa menia na jeseň a krajinu ovláda oranžová, hnedá a červená. Jeseň je obdobím menej turistov, takže návštevníci môžu vychutnať si pokojnejšiu atmosféru a krásne scenérie.

Zima:

Zima v Annecy trvá od decembra do februára. Teploty klesajú na priemerne -1 stupňa Celzia v januári. Álpyské hory sú pokryté snehom a umožňujú návštevníkom lyžovať a iné zimné športy. V meste sa tiež koná tradičný Vianočný trh a ďalšie zimné festivaly.

V Annecy je počasie zvyčajne veľmi predvídateľné, takže turisti môžu plánovať svoje aktivity v závislosti od ročného obdobia. Bez ohľadu na to, kedy navštívite toto krásne mesto, určite si užijete sezónne atrakcie a krásne scenérie.


Letenka Francúzsko Annecy


Francúzsko Annecy je nezvyčajný cieľ, kde sa stretne krása prírody, kultúra a históriu. Nachádza sa v nádhernej oblasti, ktorú obklopujú Alpy. To znamená, že návštevníci môžu očakávať nádherné výhľady na okolitý horský masív a jazerá. Ak teda hľadáte miesto, kde sa môžete zrelaxovať, ale zároveň sa aj pobaviť, potom Francúzsko Annecy je ideálnym cieľom.

Ako sa tam dostať? Najlepšie je cestovať letom. Existuje dobrá sieť leteckého spojenia s Francúzskom a Annecy nemá vlastné letisko, takže mnoho návštevníkov si zvolí let do Ženevy v Švajčiarsku a odtiaľ pokračuje busom alebo vlakom. Cesta z Ženevy trvá len približne 40 minút a je to veľmi populárna trasa.

Mesto Annecy má pre návštevníkov veľa ponúk. Jedným z najväčších pokladov tohto mesta je nádherný Lac Annecy. Jazero so svojím tyrkysovým a modrým odtieňom sa tiahne cez celé mesto a pôsobí ako magnet pre turistov. Okolo jazera sa nachádzajú mnohé prázdninové domy a hotely, kde si môžete vychutnať relaxačnú atmosféru a nádherné výhľady.

Okrem toho, Annecy ponúka aj množstvo pamiatok a miest historického záujmu. Centrom mesta je Staré Mesto, ktoré je plné úzkych uličiek, ktoré sa jemne vlnia neskutočne krásnymi budovami. Staré Mesto bol v minulosti opevnené a sú v ňom mnohé pamiatky, ako napríklad kostol sv. Františka Saleziána alebo starý Cestarský palác, ktorý dnes slúži ako historické múzeum mesta.

Annecy ponúka aj dostatok príležitostí pre zábavu. Pre milovníkov outdoorových aktivít ponúka mesto možnosti ako hiking, bicyklovanie, jazdenie na hrebene alebo rafting. Mesto ponúka kvalitné potraviny, ktoré vám umožnia ochutnať regionálne francúzske jedlá. Okrem toho sa v meste obvykle konajú veľké festivaly a podujatia, čo znamená, že môžete vypočuť si skutočne kvalitnú hudbu, alebo sa zúčastniť rôznych kultúrnych podujatí.

Zhrnutie: Francúzsko Annecy je skutočne unikátny cieľ pre turistov, ktorí hľadajú niečo viac, než len tradičné plážové dovolenky. Mesto ponúka nádhernú prírodu, historickej zaujímavosti, kultúru a zábavu v jednom balení. A tiež je to jednoduché cestovať lietadlom do Ženevy a odtiaľ pokračovať vlakom alebo busom do mesta, takže nechajte sa inšpirovať a vyberte si Francúzsko Annecy ako miesto pre svoju ďalšiu dovolenku.


Dovolenka Francúzsko Annecy


Francúzske mesto Annecy je miestom, kde sa snúbia krása prírody a kultúry. Nachádza sa v departemente Haute-Savoie v juhovýchodnej Francúzsku a láka turistov nielen kvôli krásnej a jazernatej krajine, ale aj historickým pamiatkam a neustále sa zlepšujúcej gastronómii.

Ak hľadáte miesto na oddych, Annecy bude pre vás perfektnou voľbou. Mesto leží pri krištáľovo čistom jazere Annecy, ktoré vám poskytne možnosť plávania, zážitkového kajakovania a jazdy na lodiach. Okrem toho môžete vychutnávať aj dlhé prechádzky po pobreží, robiť pikniky, či si užívať slnečné lúče, ktoré dopadajú na jazero a zároveň Vám umožňujú vychutnať si impozantné výhľady. V letnom období môžete tiež vyskúšať rôzne vodné športy, ako sú napríklad windsurfing alebo wakeboarding.

Okrem krásneho jazera nemôžete prehliadnuť históriu mesta, ktorá je zaznamenaná v pamiatkach. Medzi tie najznámejšie patrí zámok Annecy. Nachádza sa v srdci mesta a bolo postavené v 12. storočí. Dnes je to múzeum dedicované pôvodnej histórii a kultúre regiónu. V okolí zámku sa nachádza mnoho obchodov, kaviarní a resataurácií.

Po celom meste sa tiež nachádza mnoho kostolov a kláštorov, ktoré sú dôkazom bohatého kultúrneho dedičstva. Medzi tie najznámejšie patrí Kláštor Francúzskeho mestečka. Je to malebná budova s zakonzervovaným nádychom stredoveku. V interiéri sa nachádza niekoľko múzeí, vrátane múzea alpskej histórie a múzea kozmetiky.

Ak máte radi umenie, určite sa v meste Annecy nenudíte. V mestskom centre sa nachádza múzeum umenia a etnológie. Môžete si pozrieť exhibície zamerané na moderné umenie a niektorí z najpredávanejších umelcov sveta. Okrem toho môžete navštíviť aj rôzne galérie a výstavy.

No a ak máte radi dobré jedlo, Annecy má pre vás skvelé miesta, kde sa môžete najesť. V meste sa nachádzajú mnohé kaviarne a reštaurácie, ktoré vám poskytnú možnosť vyskúšať rôzne miestne speciality. Od syrov až po vynikajúce mäsové jedlá - určite si prídete na svoje.

Mesto Annecy je ideálnym miestom pre tých, ktorí vyhľadávajú spojenie prírody, histórie a kultúry. Výber je skvelý, môžete sa vybrať na prechádzky po zemi, jazere, mountainbiking a mnoho ďalších aktivít, ktoré nechávajú po dovolenke prvotriedne zážitky. Bez ohľadu na to, či cestujete s rodinou alebo s priateľmi, určite si prídete na svoje. Preto miesto Annecy stojí za návštevu a naša výzva pre Vás znie, vyskúšajte si ho v čo najskorom termíne!


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách