Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Sierra Leone Tacugama Village Reserve

Ubytovanie Sierra Leone Tacugama Village Reserve


Tacugama Village Reserve je turistická destinácia na severe Sierra Leone, ktorá ponúka unikátne zážitky z prírody a ochrany divokej fauny. Tento park vznikol z iniciatívy Sierra Leone Environmental Protection Agency v roku 1995 a každoročne priláka tisíce návštevníkov, ktorí hľadajú útočisko pred zástupmi turistov v iných častiach krajiny.

Jedným z najväčších lákadiel Tacugama Village Reserve je ubytovanie, ktoré je jedinečné na podobných miestach. Návštevníci majú možnosť stráviť niekoľko nocí v jednej z chatiek, ktoré sú rozmiestnené v nádhernom prírodnom prostredí. Tieto chatky sú vybavené všetkým, čo návštevníci potrebujú počas svojho pobytu. Sútožie vám bude sťažené nádherným výhľadom na hory v Sierra Leone.

Ubytovanie v Tacugama Village Reserve nie je určené pre luxusné stredisko. Naopak, park sa snaží zabezpečiť spomínanú ochranu všetkým formám prírody a ponúknuť svojim návštevníkom možnosť byť súčasťou tejto snahy. Ubytovanie zahŕňa jednoduché, ale pohodlné chatky, ktoré sú postavené vzhľadom na nároky ochrany prírody.

Ďalšou výhodou ubytovania v Tacugama Village Reserve je, že relaxovanie a oddych v chate môžete vymeniť za dobrodružstvo a spoznávanie divokej fauny a flóry. Park ponúka prechádzky a výlety po lesnom poraste, kde návštevníci môžu vidieť zvieratá ako mačky, paviány a mnoho druhov vtákov. Okrem toho môžete navštíviť špeciálne kúty, kde sú útočiská, kde žijú zvieratá, ktoré boli zachránené z nelegálnych obchodov s chmýrmi a inými. Stratili svoje prírodné biotopy, ale v Tacugama Village Reserve si môžu nájsť nový domov a zabezpečiť, aby boli do budúcnosti chránení.

Celý park má veľa atrakcií, ktoré môžu byť vzrušujúce pre každého. Existuje zaujímavé miesto, kde môžete vidieť najväčšie stromy v Sierra Leone. Okrem toho sú k dispozícii miesta na piknikovanie, kde sa môžete porozprávať s miestnymi rôznorodými návštevníkmi.

Celkovo je Tacugama Village Reserve skvelým miestom pre tých, ktorí hľadajú unikátnu kombináciu prírodných krajín a ochrany fauny. Napriek tomu, že ubytovanie nie je luxusné, bolo vychytané aby bolo vybavené všetkým potrebným ako postele, spoločenské priestory a základné súkromie. Ak hľadáte dobrý spôsob, ako si zakúsiť prírodu Sierra Leone, ubytovanie v Tacugama Village Reserve by mala byť na vrchu zoznamu.


Letenka Sierra Leone Tacugama Village Reserve


Letenka Sierra Leone Tacugama Village Reserve - objavte krajiny Afriky

Sierra Leone je krajina na západnom pobreží Afriky, ktorá sa snaží o rozvoj turizmu. Ak hľadáte neobvyklú destináciu, kde sa môžete naučiť niečo o nových kultúrach a počasie, ktoré je ideálne pre každú dovolenku - Sierra Leone je miesto, ktoré by ste mali vážne zvážiť.

Tacugama Village Reserve - viac ako len park

Tacugama Village Reserve je centrom turistických aktivít a sú založený na viac ako šesťsethektárových pozemkoch, ktoré sú orezané z lesa. Hlavným cieľom tejto rezervácie je poskytnúť ochranu divokej prírody a poskytnúť domov viacerým druhom zvierat.

Tacugama Village Reserve bolo založené v roku 1987 a odvtedy sa stalo plodnou pôdou pre tvorbu povedomia o návštevníkoch o dôležitosti zachovania fauny a flóry a využívanie otvorenej plochy pre turistické aktivity.

Okrem pozorovania divokých zvierat, môžete vidieť niekoľko špliechov, ako sa drúzgovité malpky pohybujú medzi stromami. Takisto tu nájdete zopár zaujímavých turistických miest, ktoré by ste mali poskúšať, keď navštívite Tacugama.

Štátny park Outamba-Kilimi

Územia parku Outamba-Kilimi viditeľne predstavujú Sahara a Sahel, kde sa stretávajú horské pásmo a savany. Príroda parku je pozoruhodná, pretože sa kontrastuje zelenými listami a krovinami, ktoré lemujú nekonečné stepi. V parku Outamba-Kilimi budete obdivovať plazov a obdivovať nevšedné zraky pralesov.

Gola Forest Reserve

Rezervácia Gola Forest zahŕňa rozlohu 71 000 hektárov. Je to sústredenie jednotiek ochrany rastlín a rastlinstva. Najdôležitejšou časťou parku sú Gola Hills, ktoré dosahujú výšku vyše deväťsto metrov. V parku sa nachádza aj rieka Moa, ktorá predstavuje hranicu medzi Sierra Leone a Libériou.

Ak chcete, aby sa vaša návšteva Tacugama Village Reserve stala úplne nezabudnuteľnou, neváhajte a zarezervujte si letenku Sierra Leone. Odtiaľ sa môžete dostať do Tacugama a objaviť celú oblasť. Navštívte Sierra Leone a objavte krásy Afriky v Tacugama Village Reserve.


Dovolenka Sierra Leone Tacugama Village Reserve


Tacugama Village Reserve v Sierra Leone je jedinečným zážitkom pre turistov, ktorí hľadajú dovolenku s pridanou hodnotou. Táto oblasť je známa svojou nádhernou prírodou, vďaka ktorej je Tacugama Village Reserve ideálnym miestom pre milovníkov prírody.

Tacugama Village Reserve sa nachádza v horách Sierra Leone, vzdialených asi 20 km od hlavného mesta Freetown. Táto oblasť je známa svojimi tajomnými lesmi, kde nájdeme mnoho druhov rastlín a živočíchov.

Ako turista, si môžete užiť mnoho aktivít, ktoré sú ponúkané v Tacugama Village Reserve. Môžete si napríklad rezervovať prehliadku pralesa, kde sa naučíte o flóre a faune tohto územia. Tour vás zavedie hlboko do lesa, kde budete mať možnosť vidieť rôzne druhy vtákov, opíc, hadov a iných druhov zvierat. Pravdepodobne uvidíte aj gorily, ktoré sú jedným z hlavných lákadiel tohto miesta.

Okrem toho, si môžete užiť aj turistiku po okolí. Cesty vedúce po úpätí hôr ponúkajú krásne výhľady a nádherné scenérie. Jednou z najlepších vecí na tejto dovolenke je, že si môžete oddýchnuť a relaxovať v prírode a poznať novej kultúry.

V Tacugama Village Reserve nie sú iba turistické aktivity, ale aj spoločenská zodpovednosť. Táto oblasť je významná aj vďaka ochrane miestneho ekosystému a ochrane ohrozených druhov zvierat. Tacugama Village Reserve ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť vidieť, ako sa môžu ochrana prírody a turizmus navzájom podporovať.

Ak plánujete cestu do Sierra Leone, Takugama Village Reserve by nemalo chýbať na vašom zozname miest, ktoré musíte navštíviť. Je to prekrásne miesto s nádhernou prírodou a zároveň aj s príbehom o boji proti zániku biodiverzity. Pokiaľ hľadáte dovolenku, ktorá vám poskytne zážitok, ktorý by ste nikdy nezabudli, Takugama Village Reserve je tou správnou voľbou.


Počasie Sierra Leone Tacugama Village Reserve


Sierra Leone Tacugama Village Reserve je jedným z najkrajších miest na svete. Táto rezervácia ponúka návštevníkom skutočne nezabudnuteľný zážitok z prírody. Pri návšteve Tacugama Village si môžete užívať vzdušné klima a pohľad na divoké zvieratá. Napriek tomu si však musíte dávať pozor na počasie.

Sierra Leone Tacugama Village leží na pobreží západnej Afriky a nachádza sa v oblasti tropického monzúnového podnebia. Toto podnebie je charakteristické horúcimi a vlhkými letami a miernymi a suchými zimami.

V letných mesiacoch, od mája do septembra, teploty v Tacugama Village môžu stúpať až na 35 °C. V tomto období je veľmi dôležité, aby ste sa dostatočne hydratovali a ochránili sa pred slnečným žiarením. Väčšina zvierat si v tomto období hľadá útočisko v tieni.

V zimných mesiacoch, od decembra do februára, teploty klesajú na približne 24 °C. Toto obdobie je o niečo suchšie, ale môže sa vyskytnúť aj silnejší vietor, ktorý môže priniesť so sebou dažďové prehánky.

Najlepším obdobím na návštevu Tacugama Village je takzvané "suché obdobie" medzi novembrom a aprílom. V týchto mesiacoch je počasie oveľa menej vlhké a teploty sú miernie.

Navyše, počasie v Tacugama Village môže byť ovplyvnené aj sezónnymi zmienami v oceáne. Tropické cyklóny a hurikány sú v tejto oblasti pomerne bežné v posledných rokoch, a preto je dôležité sledovať predpovede počasia pred návštevou Sierra Leone Tacugama Village Reserve.

V každom prípade, nech už sa rozhodnete navštíviť Tacugama Village kedykoľvek počas roka, nezabudnite zobrať si dostatok vody, slnečných okuliarov, ochranný krém na slnko, a počuvaním pokynov miestnych sme si istí, že si užijete túto nádhernú destináciu naplno.


Najčastejšie otázky a odpovede Sierra Leone Tacugama Village Reserve


Otázka: Čo je Sierra Leone Tacugama Village Reserve?
Odpoveď: Sierra Leone Tacugama Village Reserve je prírodná rezervácia v Sierra Leone, ktorá sa nachádza zhruba 20 km od hlavného mesta Freetown.

Otázka: Aké zvieratá možno nájsť v Sierra Leone Tacugama Village Reserve?
Odpoveď: V Sierra Leone Tacugama Village Reserve žije množstvo druhov zvierat, vrátane opíc, psov, kočkovitých šeliem, krokodýlov, paviánov a ďalších.

Otázka: Ako môžem navštíviť Sierra Leone Tacugama Village Reserve?
Odpoveď: Sierra Leone Tacugama Village Reserve je otvorená pre návštevníkov, ktorí si môžu zabezpečiť prehliadku s miestnymi sprievodcami.

Otázka: Ako dlho trvá prehliadka Sierra Leone Tacugama Village Reserve?
Odpoveď: Prehliadka Sierra Leone Tacugama Village Reserve trvá zvyčajne asi tri hodiny.

Otázka: Je potrebné si pred návštevou rezervácie Sierra Leone Tacugama Village Reserve zabezpečiť víza?
Odpoveď: Áno, pre vstup do Sierra Leone je potrebné získať víza vopred.

Otázka: Aké sú možnosti ubytovania v Sierra Leone Tacugama Village Reserve?
Odpoveď: V Sierra Leone Tacugama Village Reserve môžete zostať v kempoch alebo hoteloch, ktoré sa nachádzajú v blízkosti.

Otázka: Ako dlho trvá cesta z Freetownu do Sierra Leone Tacugama Village Reserve?
Odpoveď: Cesta z Freetownu do Sierra Leone Tacugama Village Reserve trvá zhruba 45 minút.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách