Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Paraguaj Parque Nacional Defensores del Chaco

Letenka Paraguaj Parque Nacional Defensores del Chaco


Cestovanie do Paraguaja je skutočným dobrodružstvom pre všetkých zvedavých cestovateľov. Paraguay je jednou z najmenej známych krajín Južnej Ameriky, s nedotknutou prírodou a fascinujúcou históriou, ktorá čaká na objavovanie. A ak hľadáte miesto, kde môžete stráviť čas v prírode, potom musíte navštíviť Parque Nacional Defensores del Chaco - národný park, ktorý sa nachádza vo východnej časti Paraguaja.

Tento národný park je bohatý na flóru a faunu a je domovom mnohým endemickým druhom, ktoré sa môžu vyskytovať len v tomto konkrétnom mieste. Parque Nacional Defensores del Chaco sa rozprestiera na území viac ako 700 000 hektárov, ktoré sú prirodzenou domovinou pre množstvo zvierat, ako sú pumy, jaguáre, tapíry, opice a početné druhy vtákov.

Čo robí z tohto miesta miesto ideálne pre cestovateľov, ktorí hľadajú zmenu? Predovšetkým krása prírody. Návštevníci si môžu vychutnať nádherné výhľady na vysočiny, ktoré sa skrývajú v národnom parku. Taktiež si môžu pozrieť rieky a viezery, kde sa môžu pozorovať úžasné zvieratá a vtáky. Okrem toho je tu mnoho príležitostí na turistiku, kde môžete preskúmať všetky skryté klenoty tohto úžasného parku.

Najlepší spôsob, ako sa dostať do tohto národného parku, je cez letisko v Asunción, hlavnom meste Paraguaja. Let do Asunción trvá približne 2 hodiny a 45 minút z Buenos Aires a trvá približne 4 hodiny z Ria de Janeiro. Potom sa môžete dostať do mesta Filadelfia, kde môžete nájsť usporiadané výlety do národného parku.

Parque Nacional Defensores del Chaco je určite miestom, ktoré by malo byť v zozname každého záujemcu o cestovanie. Cestovanie do tohto národného parku vám umožní vychutnať si prírodu a zároveň si oddýchnuť od každodenných starostí. Toto miesto je skutočným pokladom Paraguaja a čaká na to, aby ste ho objavili.


Najčastejšie otázky a odpovede Paraguaj Parque Nacional Defensores del Chaco


Otázka: Aké sú najlepšie časy na návštevu Parque Nacional Defensores del Chaco?
Odpoveď: Najlepšie časy na návštevu parku sú medzi májom a septembrom, keď nie je príliš horúco a daždivo.

Otázka: Aké druhy zvierat môžem v parku vidieť?
Odpoveď: V parku sa nachádza mnoho druhov zvierat, vrátane jaguárov, ocelotov, tapírov, mravenečníkov, paviánov a mnohých iných.

Otázka: Je povolené táboriť v parku?
Odpoveď: Nie je povolené táboriť v parku, ale existujú nejaké ubytovacie možnosti v blízkosti.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii v parku?
Odpoveď: Na návštevu parku sa vyplatí zabaliť si kanoistiku, turistiku, pozorovanie vtákov a jazdu autom v parku.

Otázka: Potrebujem nejaké povolenie na vstup do parku?
Odpoveď: Áno, potrebujete povolenie od paraguajských úradov.

Otázka: Dá sa park navštíviť s deťmi?
Odpoveď: Áno, park je vhodný pre návštevu s deťmi, ale musí sa dodržiavať ohľaduplné správanie k zvieratám a prírode parku.

Otázka: Aká je cesta do parku?
Odpoveď: Cesta do parku môže byť ťažká a nepeknej kvality, preto je lepšie mať so sebou terénne vozidlo.

Otázka: Koľko stojí vstup do parku?
Odpoveď: Cena vstupu do parku sa môže líšiť v závislosti od sezóny a množstva ďalších faktorov, zvyčajne však stojí medzi 5-10 dolármi.


Počasie Paraguaj Parque Nacional Defensores del Chaco


Parque Nacional Defensores del Chaco je veľmi známy národný park v Paraguaji. Nachádza sa v juhozápadnej časti krajiny a je jednou z najväčších ochranných oblastí Paraguaja. Medzi turistami sa najviac týči pre svoju neskutočnú prírodnú krásu a diverzitu druhov.

Toto miesto má unikátnu klímu. Paraguay sa nachádza v tropickej zóne a má stály teplý počasie po celý rok. Avšak v miestach, ako je Parque Nacional Defensores del Chaco, teploty sa môžu líšiť v závislosti od výšky nad morom. Táto oblasť má dlhé obdobie dažďov. Počas obdobia leta (marec až jún) môžu byť teploty vysoké, ale vďaka dažďom je vzduch čerstvý a mokrý. Teploty sa môžu pohybovať okolo 30 stupňov Celzia.

Počas obdobia zimy (júl až august) sa teploty môžu prejaviť ako o niečo nižšie, avšak výraznejší rozdiel tu nie je. Výhodou návštevy tohto národného parku v tomto období je menej zrážok a nižšie vlhkosti. Teploty sa môžu pohybovať v rozmedzí od 15 do 25 stupňov Celzia.

Počas obdobia jari a jesene (september až február) teploty vzduchu sú opäť veľmi teplé, čo umožňuje turistom vychutnať si všetky outdoorové činnosti. Výhodou tejto doby sú tiež vysoké množstvá zrážok, ktoré zabezpečujú veľkú časť biodiverzity parku.

Miesto tohto národného parku má teda celoročne dobré podmienky na návštevu, takže rozhodne nezáleží na tom, kedy sa turisti rozhodnú prísť. Môžu sa snažiť plánovať svoju cestu podľa toho, aké aktivity plánujú robiť. Zimné obdobia sú vhodnejšie pre turistov, ktorí plánujú raftovanie alebo iné outdoorové aktivity, kým letné obdobia sú ideálne pre turistov, ktorí sa chcú bozkávať s prírodou a oceňovať všetky druhy, ktoré sa bude dať vidieť. Nech si turisti vyberú kedykoľvek, Parque Nacional Defensores del Chaco istotne nechá s nimi hlboké dojmy.


Dovolenka Paraguaj Parque Nacional Defensores del Chaco


Parque Nacional Defensores del Chaco v Paraguaji: Kde príroda a dobrodružstvo splynú

Ak sa chystáte na dovolenku, ktorá vám poskytne únik z rušného mesta a umožní vám objaviť krásy a poklady prírody, potom si zvolte Parque Nacional Defensores del Chaco v Paraguaji. Tento národný park, ktorý sa rozprestiera na ploche viac ako 7 000 km², je bohatý na rôzne druhy fauny a flóry, ako aj na zaujímavú históriu.

Park sa nachádza v juhozápadnej časti Paraguaja a zaberá časť oblasti Gran Chaco, ktorá je jednou z najväčších nižinných oblastí Južnej Ameriky. Oblasť je tradičným sídliskom pôvodných obyvateľov a má významný ekosystém, ktorý podporuje mnohé druhy zvierat a rastlín.

Národný park Defensores del Chaco hojne pokrýva lesmi a polopúštnymi územiami. V parku žije veľké množstvo zvierat, vrátane pár druhov kocúrov, tapírov, jaguárov, pum a iných druhov mačiek. Park je tiež domovom mnohých druhov vtákov, ktoré môžete vidieť pri prechádzkach alebo pri pohľade z vyhliadkového bodu. Pri návšteve parku by ste mali mať na pamäti, že niektoré z týchto zvierat sú divoké a môžu byť nebezpečné, preto sa odporúča držať sa svojho sprievodcu.

Okrem fauny a flóry je park tiež bohatý na kultúru a históriu. V blízkosti parku sa nachádzajú pozostatky starovekých kultúr, ako aj archeologické náleziská a pamiatky z čias konfliktov a vojen v oblasti.

Národný park Defensores del Chaco ponúka mnoho aktivít pre turistov, ktorí chcú objaviť krásy tejto oblasti. Medzi najobľúbenejšie patrí turistika, prehliadky parku, cyklistika, jazda na koni a pozorovanie vtákov. Ak ste dobrodruh alebo amatérsky prírodovedec, môžete si dovoliť skúsiť sa v navigácii na z Belej vody, v kajakoch na rieke Pilcomayo alebo v paintbale.

Vyhliadkový bod El Cerro Leon je ideálnym miestom pre pozorovanie nádherného panoramatu parku, a pre tých, ktorí sa neboja výšok a nemajú problémy s náročnými výstupmi do hôr, ponúka El Cerro Chovoreca príjemné priestory na prechádzky a turistiku.

Ak chcete preskúmať bohaté kultúrne a historické dedičstvo tohto regiónu, navštívte miestne múzeá, kde si môžete prezrieť staroveké artefakty a mnoho iných zaujímavých vecí, ktoré vám poskytnú informácie o prírode a histórii tohto nádherného miesta.

Návšteva tohto miesta môže byť pre mnohých turistov exotickým zážitkom, ale ponúka veľa možností na prežitie dobre strávenej dovolenky v prírode. Preto, ak sa chcete vybrať na dobrodružstvo, zvolte Parque Nacional Defensores del Chaco ako váš cieľ na dovolenku a užite si nádherné scenérie, úžasnú prírodu a zaujímavú históriu.


Ubytovanie Paraguaj Parque Nacional Defensores del Chaco


Parque Nacional Defensores del Chaco je krásny prírodný park v Paraguaji, ktorý sa nachádza v departemente Boquerón. Tento park bol založený v roku 1975 a rozprestiera sa na ploche viac ako 720 000 hektárov. Zahrnuje viacero riek, roklín a skalných útvarov, ako aj bohatú faunu a flóru.

Ak hľadáte ubytovanie v parku, môžete si zvoliť medzi dvoma možnosťami. Prvou možnosťou je táborisko Los Cedros, ktoré sa nachádza asi 50 km od hlavného vstupu do parku. Táborisko je vybavené pitnou vodou, sprchami a toaletami, ktoré sa však musia zdieľať s ostatnými návštevníkmi parku. Na táborisku sú k dispozícii aj miesta pre kempovanie a ohniská. Táborisko Los Cedros ponúka skvelý zážitok pre tých, ktorí chcú zostať v kontakte s prírodou a prespať pod oblohou plnou hviezd.

Druhou možnosťou pre ubytovanie v parku je hotel El Refugio, ktorý sa nachádza pri vstupe do parku. Hotel ponúka moderné ubytovanie v súkromí, ktoré je ideálne pre tých, ktorí si želajú väčší komfort. Hotel má 24 izieb, reštauráciu a bar. Viac ako polovica parku je neprieskumná a preto turisti, ktorí sa rozhodnú zotrvať v hoteli, dostanú výhodu z organizovaných výletov a turistických aktivít s kvalifikovanými sprievodcami.

Park Defensores del Chaco má mnoho výhod, pre tých, ktorí si chcú užiť dovolenku v prírode. V parku nájdete horské cyklotrasy, turistické trasy a možnosť pozorovania zvierat, ktoré sa slobodne pohybujú. Navyše, park ponúka filozofiu ochrany flóry a fauny, kde sa turisti učia o biodiverzite regiónu a o tom, ako chrániť a podporovať život vo svojej najprirodzenejšej forme.

Celkovo si môžete vybrať, či sa chcete rozhodnúť pre táborisko v prírode alebo komfortný hotel. V oboch prípadoch však získate príležitosť ochutnať a zažiť krásy parku Defensores del Chaco, a tak sa vrátiť domov so vzácnymi spomienkami na krásy prírody Paraguajskej krajiny.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách