Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Nikaragua San Juan del Sur

Ubytovanie Nikaragua San Juan del Sur


San Juan del Sur je malé rybárske mestečko, ktoré sa nachádza na juhu Nikaraguy. Toto mestečko sa stalo veľmi obľúbeným turistickým cieľom vďaka svojej nádherné pláži, ktorá je dokonale vhodná na surfovanie. San Juan del Sur je tiež domovom množstva reštaurácií, barov a klubov, kde si môžete užiť nočnú zábavu. Ak plánujete navštíviť San Juan del Sur, aby ste si vychutnali jeho krásy, podľa vlastnej skúsenosti by som vám odporučila jedno ubytovanie – Casa Andalucia.

Casa Andalucia je malý a útulný hotel, ktorý sa nachádza na kopci nad San Juan del Sur. Má nádherný výhľad na mesto a Tichomorí. Je to ideálne miesto na oddych a relaxáciu počas vašej dovolenky. Casa Andalucia ponúka rôzne izby, ktoré sú vybavené všetkým potrebným vybavením pre príjemný pobyt. Iba niektoré izby majú klimatizáciu, ale ostatné izby majú ventilátory. Každá izba má k dispozícii kúpeľňu so sprchovacím kútom a toaletou, posteľ s moskytiérou a terasou alebo balkónom. Izby sú čisté a skvelo udržiavané.

Okrem ubytovania ponúka Casa Andalucia aj očarujúci bazén s výhľadom na more, kde si môžete užiť kúpanie alebo sa len odpočívať na lehátkach. Hotel má tiež reštauráciu, ktorá slúži raňajky a večere. Raňajky sú jednoduché, ale chutné, zvyčajne sa skladajú z ovocia, pečiva, syra, vajec a kávy. Večere sú založené na miestnych špecialitách, ktoré sú skutočne vynikajúce. Na večeru si vždy treba dopredu objednať, aby si mali určitú predstavu o tom, čo sa servíruje.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sme si vybrali Casa Andalucia, bola jeho poloha. Aj keď sa nachádza na kopci (teréne s klietkami), je to naozaj krátky chod v doline stredom mesta, ale toto umiestnenie zabezpečuje, že ste vonku z hluku a chaosu mesta. Novinka odklonu, ktorá začína od cesty Pavón, je výhoda pre tých, ktorí sú na bicykli a peších. Avšak, aj keď máte prenájom vozidla, cesta z mesta je iba 5-10 minút. Naším obľúbeným spôsobom, ako sa dostať do mesta, bolo trolejbus alebo motorka alebo dokonca taxík, ktorý by vás spustil späť, ak ste zostali v meste po nociach!

Ak chcete preskúmať okolitú krajinu, môžete si v hoteli prenajať bicykel alebo motorku na celý deň. Hotel môže zabezpečiť aj organizované výlety do okolia San Juan del Sur. Odporúčam ísť na výlet do národného parku La Flor, kde môžete vidieť obrovské množstvo korytnačiek. Existuje aj množstvo krásnych pláží v okolí, ktoré sa oplatí navštíviť.

V Casa Andalucia sme strávili neuveriteľný týždeň a milovali sme každú sekundu. Hotel má nádhernú polohu, skvelé ubytovanie, fantastické jedlo a krásne výhľady. Ak plánujete navštíviť San Juan del Sur, odporúčam si rezervovať izbu v Casa Andalucia. Určite nebudete sklamaní.


Letenka Nikaragua San Juan del Sur


Letenky do Nikaraguy predstavujú skutočný zážitok! Vyhľadajte si letenky do San Juan del Sur a prežite si parádne dobrodružstvo v tropickom raji.

San Juan del Sur je malé mestečko v juhozápadnej časti Nikaraguy, na pobreží Tichého oceánu. Toto miesto je známe pre svojich surferov, pretože sa nachádza v blízkosti niektorých z najlepších pláží na svete. Súčasne je ideálnym miestom aj pre tých, ktorí milujú nevyspytateľnú a exotickú prírodu, pretože aj okolie mestečka ponúka mnoho rôznych príležitostí pre prechádzky po prírode a objavovanie zaujímavostí, ako sú napríklad sopky a jazerá.

Letenky do San Juan del Sur sa môžu odlišovať v závislosti od sezóny a od dĺžky cesty. Mesto je však dobre dostupné z mnohých krajín sveta, pretože sa nachádza v blízkosti medzinárodného letiska v Manague. Z tohto letiska je možné dostať sa do San Juan del Sur buď autom alebo taxíkom.

Po príchode do San Juan del Sur sa môžete tešiť na krásne a tiché pláže, ktoré vás okúzlia svojou čistotou a prirodzenou krásou. Tieto pláže sú tiež ideálne pre surfovanie, ale aj pre plávanie a potápanie sa.

Ak máte radi prechádzky po prírode, určite si poriadne obújte svoje turistické topánky. V okolí San Juan del Sur sa totiž nachádza mnoho fascinujúcich miest, ktoré by ste rozhodne nemali premeškať. Môžete sa vydať na výlet do blízkej národnej rezervácie, kde môžete vidieť zvieratá ako krokodíly, opice alebo tapíry. Ďalšími zaujímavými miestami sú sopky Masaya a Mombacho, ale aj jazerá Laguna de Apoyo a Lake Nicaragua.

Keď som naposledy cestovala do San Juan del Sur, boli som absolútne nadšená z tohto krásneho miesta. Cítila som sa tam ako v raji a plánovala som, ako čo najdlhšie pobudnúť v tomto krásnom mestečku. Ak sa rozhodnete kúpiť si letenky do San Juan del Sur aj vy, určite si užijte svoju dovolenku a prežite si v práve takú exotickú dovolenku, na akú ste sa vždy tešili.


Počasie Nikaragua San Juan del Sur


Nikaragua je zaujímavou krajinou na západnom pobreží Strednej Ameriky. Je to krajina s množstvom rôznych kultúr a zvykov, ktorá ponúka aj množstvo atraktívnych miest pre turistov. Medzi najpopulárnejšie destinácie patrí hlavne San Juan del Sur, ktoré sa pre svoju jemnú pláž a surferský duch zdá byť nekonečne obľúbené.

San Juan del Sur počasie

Klimatické podmienky v San Juan del Sur sú tropické, vysvetľujú to teplé alebo mierne zimy a horúce letá. Júl a august sú najhorúcejšie mesiace s vrcholmi, ktoré sa veľmi zriedka dostávajú pod 30 stupňov Celzia. V noci sa teplota nepretržite pohybuje okolo 25 stupňov Celzia, takže pri zakúpení balíka dobre zvažte svoj odev podľa aktuálneho počasia.

San Juan del Sur sezóna

Zimná sezóna, ktorá sa väčšinou vyskytuje od decembra do marca, prináša mierny búrky a zvýšené množstvo zrážok. Tropické búrky dokážu priniesť veľké množstvo zrážok za krátky čas, takže v mestských oblastiach môžu byť povodne výzvou. Letná sezóna trvá od mája do novembra a prináša so sebou suchšie a horúce počasie.

To, čo musíte vedieť o San Juan del Sur je, že to nie je miesto, kde by ste mohli chodiť bez opaľovacej krému. Slnko v tejto oblasti má silnú intenzitu a nikdy by ste si nemali dovoliť, aby vaša pokožka zostala vystavená slnečnému žiareniu dlhodobo. Chráňte si pokožku pred slnkom a užívajte si krásne pláže, ktoré San Juan del Sur ponúka.

Všimnite si, že keď prichádza sezóna dažďov, pláže nikdy nie sú preplnené, čo dáva návštevníkom príležitosť prežiť kľudnú dovolenku v San Juan del Sur. Prechádzajte sa po plážach a užívajte si príjemný brízdný vietor, ktorý doprovádza vstupný sedem.

Záver

San Juan del Sur je čarovné miesto, ktoré ponúka pozoruhodné zážitky pre všetkých, ktorí si chcú vychutnať slnečnú a horúcu dovolenku. Aj keď sa klima môže líšiť v každom období roka, je to miesto, kde môžete zažiť krásu a pohodu Strednej Ameriky v jej plnej kráse. Preto ak hľadáte miesto, kde môžete relaxovať a vychutnať si pláže, San Juan del Sur je určite miesto, kde by ste mali ísť.


Najčastejšie otázky a odpovede Nikaragua San Juan del Sur


1. Aké je počasie v San Juan del Sur?
- San Juan del Sur má típne teplé a vlhké klima s priemernou teplotou okolo 30 stupňov Celzia počas celého roka.

2. Aké sú najlepšie aktivity v San Juan del Sur?
- Medzi najpopulárnejšie aktivity patrí surfovanie, jazda na koni, jazda na horskom bicykli a návšteva okolitých pláží.

3. Ktoré pláže sú najlepšie v San Juan del Sur?
- Niektoré z najlepších pláží v San Juan del Sur zahŕňajú Playa Maderas, Playa Hermosa a Playa El Coco.

4. Aké sú najlepšie reštaurácie v San Juan del Sur?
- Niektoré z najlepších reštaurácií v San Juan del Sur zahŕňajú El Timón, La Cervecería, a Restaurante Casa Oro.

5. Ako sa dostať do San Juan del Sur?
- Najlepšie možnosti sú autobusy, taxíky alebo súkromné transfery z hlavného mesta Managua alebo z medzinárodného letiska v Managua.

6. Potrebujem víza na návštevu Nikaraguy?
- Väčšina návštevníkov z krajín ako USA, Kanada, EÚ, Austrália a Nový Zéland nepotrebujú víza na pobyt do 90 dní. Avšak, alebo si urobte vopred skúsenosť s konkrétnymi pravidlami pre vašu krajinu.

7. Ako je bezpečnosť v San Juan del Sur?
- Mesto je vo všeobecnosti považované za bezpečné pre návštevníkov, ale ako vždy, je dôležité byť pozorní na svoje vlastné veci a držať sa bezpečnostných opatrení.

8. Aké sú najlepšie hotely v San Juan del Sur?
- Niektoré z najlepších hotelov v San Juan del Sur zahŕňajú Hotel Alcazar, Pelican Eyes Resort & Spa a Hotel Victoriano.

9. Kedy je najlepší čas na návštevu San Juan del Sur?
- Najlepší čas na návštevu mesta je v suchom období od novembra do mája.

10. Je San Juan del Sur vhodný pre rodiny s deťmi?
- Áno, mesto má niekoľko aktivít a pláží, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi.


Dovolenka Nikaragua San Juan del Sur


Nikaragua môže byť malou krajínou v strednej Amerike, ale skrýva v sebe neskutočné tajomstvo. Juhozápadná Nikaragua, najmä mesto San Juan del Sur, je požehnaním pre každého, kto hľadá malebné pláže, dobré jedlo a kultúrne zážitky. Napriek tomu, že prevažná časť Nikaraguy sa stretáva s mnohými sociálnymi, politickými a ekonomickými problémami, San Juan del Sur je presne opak a má veľa zdrojov, ktoré určite stojí za návštevu.

Prvá vec, ktorá u vás vyvolá v San Juan del Sur dojem, bude prekrásna pláž, ktorá tvorí jeho pobrežie. Mnoho z nich sú menej rušné, sú dobre udržiavané a ponúkajú rôzne zábavné aktivity. Populárne sú prevažne vodné a v prípade, že máte záujem, môžete sa zúčastniť napríklad potápania, plachtenia, jazdy na skútri alebo lovljenia rýb.

Okrem pláží, nájdete v San Juan del Sur aj rôzne reštaurácie, ktoré ponúkajú miestne chutné špeciality a nápoje, často s nádherným výhľadom na more. Ceny sú pomerne prístupné, takže si môžete užívať miestnu kuchyňu. Lokálna trhovisko vám ponúkne skvelé ingrediencie, ktoré môžete použiť aj v prípade, že si radšej varíte sami.

Okrem pláž a gastronómie môžete v San Juan del Sur aj spoznať miestne špecifiká, ktoré sú plné histórie a kultúry. Patrí medzi ne napríklad návšteva miestnej katedrály alebo tradičnej tancovanej show La Gigantona. Obzvlášť populárne je tiež stredoveká pevnosť, ktorá sa nachádza necelých 30 minút od San Juan del Sur.

Samotná Nikaragua je často porovnávaná s juhovýchodnou Áziou, kvôli svojej pohostinnosti, nádherným plážam a úžasnej prírode. San Juan del Sur je samo o sebe dokonalým miestom na vašu dovolenku, kde nájdete všetko, čo si pri pobyte odpočinutie a zábava od života počas pracovného týždňa. Toto miesto skrýva v sebe mnoho pokladov, ktoré vás príjemne prekvapia a budete si na ne spomínať ešte dlho po vašom návrate.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách