Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Nepál Bardia National Park

Ubytovanie Nepál Bardia National Park


Ak hľadáte jedinečné a pútavé dobrodružstvo, určite by ste mali zvážiť návštevu Nepálu a Bardia National Parku. Táto oblasť sa nachádza v Západnom Nepále a ponúka návštevníkom úžasné divoké zvieratá, nádherné pralesy a úchvatné scenérie.

Bardia National Park je významnou oblasťou pre ochranu živočíchov a rastlín a je domovom mnohých druhov zvierat vrátane tigrov, slonov, leopardov, krokodílov a mnohých ďalších druhov. Navštíviť tento park môže byť nezabudnuteľným zážitkom, ale vyžaduje si dobré plánovanie a prípravu.

Ak hľadáte ubytovanie v Bardia National Parku, máte na výber z niekoľkých možností. Existujú rôzne kempy a ubytovania, ktoré sú dostupné v okolí parku. Veľa turistov si volí kempy, ktoré sú zvyčajne o niečo lacnejšie ako iné typy ubytovania.

Existujú však aj luxusnejšie možnosti ubytovania v ponuke, či už ide o hotely alebo chaty. V Bardia National Parku existuje taký typ ubytovania, ktorý dokáže spĺňať rôzne požiadavky a prispôsobiť sa konkrétnym potrebám každého jednotlivca.

Kempy a ubytovania v Bardia National Parku sú v zväčša postavené tak, aby vám poskytli ten najlepší prístup k divokým zvieratám a prírode. V niektorých prípadoch sú dokonca priestory pre osobné safari a návštevníci môžu vidieť najväčšie zvieratá, ako sú tigre, slony a krokodíly.

Stanovanie a kempovanie v Bardia National Parku je fantastický zážitok pre všetkých, ktorí si užívajú život pod holým nebom, ale je dôležité poznať miestne pravidlá, upozornenia a bezpečnostné pokyny. Práve preto, ak sú stanové kempy pre vás novinkou, je dobré vyhľadať pomoc miestnych odborníkov.

Ak napríklad plánujete návštevu parku na viac ako jednu noc, odporúčame, aby ste si priniesli so sebou dostatočné množstvo vody, stravy a tiež si vládzu osprchovať. Niektoré kempy majú zdroje na čistú vodu, ale v prípade, že máte niečo domáce, môže to byť pre vás pohodlnejšie.

Bardia National Park ponúka návštevníkom okrem pekného prírodného prostredia aj možnosť spoznať miestne zvyky a kultúru. Myslite preto na to, že si s sebou môžete zobrať aj veci, ktoré Vás na takéto cesty prirodzene sprevádzajú a ktoré umožnia užiť si prírodu a miestnych ľudí v plnej miere.

Celkovo najlepšie ubytovanie v Bardia National Parku závisí od vašich očakávaní a preferencií. Bez ohľadu na vaše rozhodnutie, vám však tento park ponúkne určite nezabudnuteľný zážitok a zároveň pocit, že ste súčasťou jedinečnej a nenapodobiteľnej prírody.


Počasie Nepál Bardia National Park


Bardia National Park sa nachádza na západnom okraji Nepálu a ponúka návštevníkom krásne vedľajšie pohorie Himalájí. Počasie v tomto národnom parku je ovplyvňované troma klimatickými zónami: tropickým, subtropickým a hornatým.

V období od marca do mája, ktoré sa považuje za suché obdobie, teploty sa môžu zvýšiť až na 40 stupňov Celzia. To môže byť náročné aj pre miestnych obyvateľov, avšak pre návštevníkov ponúka výbornú príležitosť na safari a pozorovanie zvierat, pretože tie sa často zhrbnú okolo riek a vodných zdrojov vyschnutých riek.

Monzúnové obdobie začína v júni a končí v septembri a prináša so sebou hojnosť dažďov. Ulica sa stávajú ťažšie prejazdnými a vodopády a rieky sa rýchlo zapĺňajú vodou. Toto obdobie je však ideálne pre milovníkov prírody a pre pozorovanie vtákov, prebytok vody totiž prináša mnoho migrácií vtákov do národného parku.

Obdobie od októbra do februára ponúka chladnejšie počasie s teplotami okolo 20 stupňov Celzia cez deň a teploty klesajúce až na 7 stupňov Celzia v noci. Toto obdobie je výborné na turistiku a trekking, keďže teploty nie sú príliš vysoké a obloha je často jasná.

Aby sme teda zhrnuli, Bardia National Park má klimatické podmienky ovplyvnené tropickými, subtropickými a hornatými zónami. Najlepšie obdobie na pozorovanie zvierat je od marca do mája, počas obdobia monzúnových dažďov (jún až september) sa môže pozorovanie zvierat zhoršiť, ale toto obdobie je výborné pre pozorovanie vtákov a obdobie október až február je ideálne na turistiku a trekking. Výlet do tohto národného parku určite stojí za to, môžete sa tešiť na skvelú prírodnú krásu a rôznorodosť zvierat a rastlín.


Letenka Nepál Bardia National Park


Letenka do Nepálu a návšteva Bardia National Parku: Jedinečné dobrodružstvo

Nepál, krajina ležiaca v srdci Himalájí, si získava obdiv cestovateľov a turistov z celého sveta. Svoje umelecké, kultúrne, historické a prírodné klenoty ponúka navštíviť všetkým záujemcom.

Jedným z miest, ktoré by vám rozhodne nemalo ujsť, je Bardia National Park. Nachádza sa v západnej časti Nepálu, na hranici s Indiou, v údolí rieky Karnalí. Je to najväčší národný park v Nepále, ktorý približne v rozlohe zodpovedá dvojnásobku Bratislavy.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bardia National Park, môžete sa tešiť na jedno z najlepších safari v Ázii, kde máte možnosť vidieť bohatstvo krajiny – divoké zvieratá a rôzne druhy rastlín. V parku sa vyskytujú tigre, slony, nosorožce, krokodíly, jaky, gepardy, hyeny, medvede, divé psy, hrochy a mnoho ďalších druhov zvierat, ktoré by ste mali vidieť aspoň raz v živote. Vyskytuje sa tu aj viac ako 800 druhov vtákov, 53 druhov plazov a 23 druhov obojživelníkov. Ak máte šťastie, môžete sa potom plaviť po rieke Karnalí a pozorovať krokodíly a hipopotamy v ich prirodzenom prostredí.

Okrem turistiky a poznávania prírodných bohatstiev má Bardia National Park aj rekreačné a vzdelávacie služby pre návštevníkov. Ponúka turistické túry, jazdu na slonoch, vodné alebo kajakové zážitky, ornitológiu a rôzne iné aktivit, ktoré vám zaručia dokonalú dovolenku.

Ale ako dopraviť sa do Nepálu, aby ste videli toľko krás, koľko len možno? Letenka z Bratislavy do Kathmandu, hlavného mesta Nepálu, trvá približne 11 hodín s prestupom. Od letiska v Kathmandu by ste sa mali vydať na 12-hodinovú cestu autobusom, taxíkom alebo súkromným autom do Bardia National Park.

Pri návšteve Bardia National Parku nezabudnite, že sa nachádza v neposkvrnenej prírode a má svoje vlastné obmedzenia. Ochrana prírody a životného prostredia tu majú prvoradý význam, a preto by ste sa mali riadiť a dodržiavať pravidlá národného parku. Neopúšťajte turistické trasy, nestopujte v parku, nevyhadzujte odpadky a nezasiaďujte žiadne rastliny na miestach, kde nemajú byť. Tento fantastický park má svoju jedinečnú prírodu, ktorú musíme chrániť a rešpektovať.

Navštívenie Bardia National Parku v Nepále je určite jedinečným dobrodružstvom a nezabudnuteľnou skúsenosťou. Nechajte sa rozmaznávať krásami prírody a zvierat, ktoré sem pritiahli turistov z celého sveta !


Dovolenka Nepál Bardia National Park


Nepál je krásna krajina, známa svojimi malebnými horami, údoliami a svišťami. Medzi najkrajšie miesta v krajine patria aj jej národné parky, z ktorých najväčší a najzaujímavejší je Bardia National Park. Tento park je nádherným miestom pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a chcú sa zoznámiť s faunou a flórou Nepálu.

Bardia National Park sa nachádza v juhozápadnej časti Nepálu, susedí s Indiou a tiahne sa až k rieke Karnali. Park je veľký približne 968 km2 a v tomto obrovskom priestore môžete nájsť množstvo rôznych druhov zvierat a rastlín. Okrem tigrov, leopardov a slonov, ktoré stoja v parku na vrchole reťazca potravy, nájdete aj rôzne iné druhy ako wellův nosorožec, brodivce, krokodíly, medvede, vzácne druhy vtákov a mnoho ďalších.

Zažite prírodu v plnom rozsahu

Ak hľadáte dovolenku pre milovníkov prírodných krás, Bardia National Park je tou správnou voľbou pre vás. Zážitky, ktoré môžete v parku zažiť, sú neuveriteľné. Napríklad môžete ísť na prechádzky v lese a počúvať hukot vtákov a zvuky pralesa. Počas týchto prechádzok je možné objaviť rôzne druhy zvierat – od veľkých dravcov po malé zveriace školky.

Na rieke Karnali môžete podniknúť plavbu na korčuliach alebo aj na mastnej plachetnici. Obzvlášť atraktívna je nočná plavba – počas ktorej môžete pozorovať hromadu nočných živočíchov. Ak ste milovníkom jazdy na koni, určite vyskúšajte jazdu na slonovi.

Na záver, nezabudnite navštíviť taktiež miestne dedinky a dozvedieť sa viac o kultúre a životnom štýle miestnych obyvateľov. V miestnom kultúrnom centre podniknete plnohodnotnú exkurziu a odhaliť mnoho zaujímavých vecí o živote a kultúre miestnych ľudí.

Kde sa ubytovať

Ponuka ubytovania je v parku Bohatá. Nájdete tu malé bungalovy z dreva alebo aj na vode, kde si môžete užívať krásne výhľady na rieku a park. Ak by ste mali radi viac luxusu, sú k dispozícii aj rôzne hotely a penzióny v blízkom okolí.

Ak teda hľadáte miesto, kde sa môžete sami skrývať v prírode, ale tiež získať niečo z nepálskej kultúry, Bardia National Park je presne to, čo hľadáte. Takže si zabezpečte dostačujúco dlhú dovolenku a vyrazte. Akonáhle zistíte, ako Fermánsky raj môže byť zaujímavý, pravdepodobne sa už nebudete môcť dočkať ďalšej návštevy.


Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Bardia National Park


Otázka 1: Kam sa nachádza Nepál Bardia National Park?

Odpoveď: Nepál Bardia National Park sa nachádza v západnej časti Nepálu, na hranici s Indiou.

Otázka 2: Aké zvieratá sú v parku k vidieť?

Odpoveď: V parku žijú tigre, slony, nosorožce, medvede, krokodíly a mnoho iných druhov zvierat.

Otázka 3: Aké aktivity sa dajú v parku robiť?

Odpoveď: V parku sa dajú robiť rôzne aktivity ako safari na slonoch, jazda na bicykli, turistika, kajakárske výlety a mnoho ďalších.

Otázka 4: Kedy je najlepšie navštíviť park?

Odpoveď: Najlepšie je park navštíviť medzi októbrom a marcom, kedy je suché obdobie a zvieratá sa zvyčajne zdržiavajú pri vodných zdrojoch.

Otázka 5: Aké sú možnosti ubytovania v parku?

Odpoveď: V parku je možnosť ubytovania v rôznych kempoch, turistických chatách a luxusných resortoch.

Otázka 6: Aké sú náklady na vstup do parku?

Odpoveď: Náklady na vstup do parku závisia od druhu aktivity a obdobia návštevy. Zvyčajne sa pohybujú okolo 10-20 USD na deň.

Otázka 7: Aké bezpečnostné opatrenia je potrebné dodržiavať pri návšteve parku?

Odpoveď: Pri návšteve parku je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia, ako napríklad nevychádzať z označených trás, nemačkať zvieratá, nekŕmiť ich a nevstupovať na ich územie.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách