Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Myanmar (Barma) Ngapali Beach

Ubytovanie Myanmar (Barma) Ngapali Beach


Myanmar, známa kedysi ako Barma, je neodolateľná destinácia pre turistov, ktorí sa radi potápajú do tradičnej kultúry Ázie. Táto krajina má množstvo vynikajúcich pláží a jednou z nich je Ngapali Beach. Je to miesto, kde návštevníci môžu plávať v jasne tyrkysovo modrom mori, prechádzať sa pozdĺž bielych pieskových pláží a radiť si masáž v niektorom z luxusných rezortov.

Ngapali Beach je situovaná na západnom pobreží Myanmarskej zátoky, neďaleko hlavného mesta Yangon. Pláž, ktorej názov pochádza od názvu jednej z miestnych dedín, je známa svojimi jemnými biele pieskami, ktoré sa tiahnu cez dĺžku 3 km. 

Je to krásne miesto, ktoré ponúka pokoj a ticho pre tých, ktorým sa nechce tráviť čas rušnými turistickými destináciami. Ak sa rozhodnete navštíviť Ngapali Beach, môžete si vybrať z mnohých hotelov a rezortov s vynikajúcou kvalitou služieb a ubytovania.

Medzi najobľúbenejšie hotely patrí napríklad Aureum Palace Hotel & Resort, ktorý ponúka izby s výhľadom na more, súkromné bazény a súkromné pláže. Pre tých, ktorí hľadajú niečo iné, je tu Amata Resort & Spa, ktorý ponúka tradičné burmské bungalovy, ktoré sa nachádzajú priamo na pláži.

Okrem krásnych pláží a úžasného ubytování, Ngapali Beach ponúka aj veľa možností na zábavu a relaxáciu. Šnorchlovanie, potápanie, rybolov, jachting a korčuľovanie sú nejaké z aktivít, ktoré sa dajú tu robiť. Pre tých, ktorí hľadajú niečo menej aktívne, ponúka miesto aj wellness centrá, kde si môžete zarezervovať masáže, sauna a liečebné procedúry.

V oblasti okolo Ngapali Beach sa nachádza aj mnoho tradičných miest, ktoré stojí za návštevu – jedným z nich je napríklad Pagoda Shwe Dagon, ktorá je jednou z najkrajších buddhistických stavieb sveta.

Ngapali Beach je skutočne magickým miestom, ktoré každý turista musí vidieť. Pre tých, ktorí hľadajú miesto pre relax, oddych a pohodu, tu nájdu všetko, čo potrebujú.


Počasie Myanmar (Barma) Ngapali Beach


Myanmar (Barma) je fascinujúca krajina s bohatou históriou, kultúrou a tradičnými rituálmi. Nedaleko od hlavného mesta Yangon sa nachádza nádherné letovisko Ngapali Beach, ktoré ponúka úchvatné západy slnka, čisté pláže a pokojné prostredie.

Počasie v Ngapali Beach sa líši podľa obdobia a možno ho opísať ako tropické monzúnové klima. Obdobie sucha trvá od novembra do apríla. Počas tohto obdobia teploty dosahujú až 35 stupňov C a vzduch je suchý a teplý. Je to obdobie prázdnin, kedy sa do tohto regiónu hrnú turisti z celého sveta.

Naopak, obdobie dažďov trvá od mája do októbra, keď je vlhko a často prší. Miestni obyvatelia tento čas nazývajú "green season" kvôli hojnosti rastlín a niektorí turisti ho považujú za najlepší čas na návštevu pláže. Teploty sa znižujú na prijateľnejšie úrovne, okolo 30 stupňov C, a morská hladina dostáva pohodovú teplotu na kúpanie.

Toto obdobie však prináša aj riziko cyklónov a silných búrok, ktoré môžu spôsobiť škody a zrušenie letov. Odporúča sa sledovať predpovede počasia a nasledovať miestne pokyny.

Vzhľadom na to, že Ngapali Beach je pomerne odľahlý a izolovaný región, mali by ste si zabezpečiť dostatok zásob a financií na celú dobu pobytu. Lokálne potraviny, ako sú rýža, ryby, morské plody a zelenina, sú k dispozícii, ale ceny za tovar a služby môžu byť vyššie v porovnaní s inými regiónmi krajiny.

Niektorí turisti dávajú prednosť návšteve Ngapali Beach počas obdobia sucha, keď sú teploty vyššie, a majú možnosť vychutnať si Boh stvorenia pláže a dovoliť si únik z reality, zatiaľ čo iní uprednostňujú obdobie dažďov, kedy sú ceny nižšie a menej turistov a môžu sa viac ponoriť do života miestnych obyvateľov.

Výber návštevy Ngapali Beach je preto závislý na individuálnych preferenciách turistov a ich požiadavkách. Bez ohľadu na obdobie, táto nádherná oblasť ponúka možnosti pre oddych, relaxáciu a objavovanie miestnej kultúry a tradícií.


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Ngapali Beach


Otázka: Kde sa nachádza Ngapali Beach?

Odpoveď: Ngapali Beach sa nachádza na západnom pobreží Myanmaru, v oblasti Rakhine.

Otázka: Ako sa tam dostanem?

Odpoveď: Najlepšou možnosťou je lietadlom z Yangonu do Thandwe (letisko Thandwe), odkiaľ je to len krátky transfer na pláž.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Ngapali Beach?

Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Ngapali Beach je od novembra do marca, kedy je suché a teplé počasie.

Otázka: Aké sú ceny v Ngapali Beach?

Odpoveď: Ceny v Ngapali Beach sa môžu líšiť v závislosti od kvality ubytovania a stravovania. Prezrite si prosím aktuálne ceny v miestnej mena a hodnote.

Otázka: Je Ngapali Beach vhodný pre rodiny s deťmi?

Odpoveď: Áno, Ngapali Beach je vhodný pre rodiny s deťmi, pláže sú čisté a bezpečné, a existuje mnoho aktivít, ktoré si môžete užiť s deťmi.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie v Ngapali Beach?

Odpoveď: Hlavnou atrakciou v Ngapali Beach sú samozrejme pláže, ale turisti môžu tiež navštíviť okolité rybárske dediny, kultúrne pamiatky a prírodné rezervácie.

Otázka: Aké aktivity ponúka Ngapali Beach?

Odpoveď: Ngapali Beach ponúka rôzne aktivity, ako sú potápanie, surfovanie, jazda na koni, rybolov, vodné športy a ďalšie.

Otázka: Je bezpečné cestovať do Ngapali Beach?

Odpoveď: Áno, Ngapali Beach je primerane bezpečné pre turistov, ale je dôležité byť opatrný a dodržiavať miestne zvyky a pravidlá. Odporúčame vám získať informácie o bezpečnosti a aktuálnej situácii pred odchodom.


Dovolenka Myanmar (Barma) Ngapali Beach


Myanmar (Barma) je krajina s bohatou kultúrou, fascinujúcimi históriou a krásnou prírodou. Jedným z najlepších miest na dovolenku v krajine je Ngapali Beach. Nachádza sa na západnom pobreží, kde sa stretáva Bengálsky záliv s Andamanským morom.

Ngapali Beach je známe svojimi bielymi piesočnatými plážami, jasným modrým morom a nádhernými západmi slnka. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú pokoj a kľud. Pláže sú prevažne nečakané a neznečistené a môžete sa tu obklopiť krásou prírody. Voda je ideálna na kúpanie a v niektorých oblastiach nájdete aj dobré miesta na potápanie.

Okrem vodných aktivít môžete v Ngapali Beach vyskúšať aj mnoho iných aktivít, vrátane prechádzok po pláži a vo vzduchu, alebo návštevy miestnych trhov a obchodov. Obľúbenou atrakciou je aj návšteva rybárskej osady, kde sa môžete dozvedieť o miestnej kultúre a tradíciách.

V Ngapali Beach je tiež mnoho skvelých reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestne jedlá, ako aj medzinárodné kuchyne. Miestna kuchyňa je založená na ryži, rýb a morských plodoch, a ponúka mnoho chutných miestnych špecialít.

Ak hľadáte luxusnú dovolenku, v Ngapali Beach nájdete mnoho luxusných rezortov, ktoré ponúkajú prvotriedne ubytovanie a služby. Avšak, môžete si vybrať aj z množstva cenovo dostupného ubytovania, vrátane hotelov a penziónov.

Výlet do Ngapali Beach je určite stojí za to, ak hľadáte krásne a nezabudnuteľné miesto na dovolenku. S jeho prírodnou krásou a pohostinnosťou miestnych obyvateľov sa budete cítiť ako doma a určite si sem odnesiete nezabudnuteľné zážitky.


Letenka Myanmar (Barma) Ngapali Beach


Myanmar (Barma) je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a jedinečnou kultúrou. Mnoho turistov navštívi Myanmar kvôli jeho kultúrnemu dedičstvu, ale krajina je tiež známa pre svoje krásne pláže. Jednou z najkrajších pláží v Myanmar je Ngapali Beach.

Ngapali Beach sa nachádza na západnom pobreží Rakúnskeho zálivu a je obľúbeným miestom pre turistov. Pláž je vzdialená len niekoľko hodín letom z hlavného mesta Yangon a letenky sú bežne dostupné.

Pláž Ngapali je veľmi rozľahlá a ponúka jemný piesok, modré more a nekonečné možnosti na relaxáciu. Môžete si vychutnať slnečné lúče na pláži, čítať si knihu v tieni palmových stromov alebo si užívať čerstvé morské plody v niektorom z miestnych reštaurácií.

Bez ohľadu na to, či hľadáte relaxačný pobyt na pláži alebo si chcete skúsiť niektoré z vodných športov, ako je napríklad surf či paddleboarding, na Ngapali nájdete všetko. Okrem toho si môžete prenajať bicykel a objavovať miestne dedinky a trhy.

Okrem krásnej pláže má tiež Ngapali mnoho ďalších zaujímavostí. Môžete navštíviť miestnu rybársku dedinu, kde uvidíte, ako miestni rybári odchytávajú ryby na svojich tradičných člnov a ako ich sušia na slnku. Tiež môžete navštíviť niektorý z blízkych kláštorov a chrámov a objaviť tak bohatú históriu a kultúru krajiny.

Keďže Myanmar je relatívne neobjavenou turistickou destináciou, Ngapali Beach je stále relatívne nedotknutá a ponúka tak autentický zážitok pre cestovateľov, ktorí hľadajú niečo trochu iné.

Ak hľadáte miesto pre relaxáciu na pláži alebo pre dobrodružnú dovolenku, Ngapali Beach v Myanmar je ideálna voľba. S letenkou z Yangonu si môžete užiť krásne prázdniny v exotickom ostrovníckom prostredí v juhovýchodnej Ázii.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách