Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Juhoafrická republika Cango Caves

Dovolenka Juhoafrická republika Cango Caves


Ak hľadáte skutočne jedinečnú a nezabudnuteľnú dovolenku, vyberte sa do Juhoafrickej republiky a navštívte Cango Caves! Táto krasová jaskyňa sa nachádza v blízkosti mesta Oudtshoorn v provincii Západný mys, na juhu JAR. Už od svojho objavenia v roku 1780 bola Cango Caves považovaná za jedno z najkrajších miest na Zemi, a preto sa stala obľúbeným turistickým cieľom.

Jaskyňa sa skladá z mnohých chodieb a miestností, ktoré sú bohato zdobené stalaktitmi a stalagmitmi, ktoré vytvárajú fantastické a nezvyčajné útvary a tvary. Vstup do jaskyne je chránený a návštevníci si môžu vybrať z rôznych druhov prehliadok. Najpopulárnejšia prehliadka sa nazýva Standard Tour a trvá asi hodinu. Na tejto prehliadke sa návštevníci dostanú do niekoľkých z miestností jaskyne vrátane Dom siedmich klenôt a Kanonierskych dielní, kde sa miestni ľudia skrývali pred anglickou armádou počas anglo-boerskej vojny v roku 1901.

Pre tých, ktorí hľadajú zážitky, sa Cango Caves ponúka aj s niekoľkými adrenalínovými aktivitami, vrátane pochôdzky jaskyňou podľa žiarovky, kde si návštevníci môžu prepožiť jaskynné prostredie zblízka, alebo prechod chodiacou stenou, kde sa vám podarí prekonávať viažuce situácie.

Ak máte radi históriu, môžete sa vydať na Adventure Tour, ktorá zahŕňa chôdzu do nedostupných miest jaskyne a zoznámenie sa s miestnymi legen dami o tom, ako bola jaskyňa objavená a preskúmaná. Pre návštevníkov, ktorí sa zaujímajú o biologickú diverzitu, je tu aj zvieraťová prehliadka, kde sa môžete dozvedieť o unikátnych zvieratách a rastlinách, ktoré žijú v blízkosti jaskyne.

Bez ohľadu na to, akú prehliadku si vyberiete, Cango Caves vám poskytne neobyčajný zážitok a obdiv nad tým, aké dokonalé vytvorenie priroda vytvorila. Po prehliadke môžete navštíviť aj miestne múzeum, kde sa dozvieť viac o histórii jaskyne a okolitých oblastí.

Ak plánujete dovolenku v Juhoafrickej republike, nevynechajte návštevu Cango Caves. Je to skutočne jedinečné miesto, ktoré si zamilujú návštevníci zo celého sveta.


Ubytovanie Juhoafrická republika Cango Caves


Juhoafrická republika disponuje množstvom podmanivých miest, ktoré lákajú turistov zo všetkých kútov sveta. Jedným z takých miest je aj Cango Caves, ktoré sú známe svojimi nádhernými pieskovcovými jaskyňami a fascinujúcou históriou.

Cango Caves sa nachádzajú v provincii Wes-Kaap v blízkosti mesta Oudtshoorn. Tento prírodný skvost je jedným z najväčších skalných systémov jaskýň na svete a je otvorený pre verejnosť už viac ako 200 rokov.

Návštevníci majú možnosť prejsť niekoľkými zónami – Stará Jaskyňa, Nová Jaskyňa, Upstream a Downstream. V Starej Jaskyni sa nachádza obrovská klenba, ktorá sa nazýva Klipdrift, zatiaľ čo Nová Jaskyňa má impresívne kamenné stĺpy a podzemné jazerá. V Upstreamovej zóne sú návštevníci svedkami kascádov čistého podzemného riečiska, zatiaľ čo Downstream je miestom s impozantnými skaliskami a vodopádmi.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Cango Caves, môžete sa rozhodnúť pre jednu z veľkých možností. V Oudtshoorn sa nachádza množstvo hotelov, penziónov a kempov, ktoré sú vhodné pre každého typu cestovateľa. Niektoré z týchto ubytovacích zariadení ponúkajú dokonca aj vstupenky do jaskýň zdarma alebo s výraznou zľavou pre svojich hostí.

Okrem toho sa v blízkosti Cango Caves nachádza aj niekoľko súkromných reštaurácií a vinární, kde si môžete vychutnať regionálne vína a talianske jedlá. Turisti si môžu dopriať tiež adrenalínový zážitok a vyskúšať si splavovanie rieky, bungee jumping alebo skok padákom.

Vďaka svojej fascinujúcej histórii a ohromujúcej prírodnej scenérii, Cango Caves nie sú len miestom turistov, ale aj významným miestom pre výskumníkov a archeológov, ktorí sú fascinovaní jej bohatou históriou. Takže ak hľadáte miesto, ktoré je bohaté na históriu, prírodné krásy a ponúka množstvo zábavy, potom neváhajte a navštívte Cango Caves v Juhoafrickej republike.


Letenka Juhoafrická republika Cango Caves


Juhoafrická republika je jednou z najkrajších a najrozmanitejších krajín na svete. Krásne pláže, nádherné hory, divoká zver a nádherné prírodné krásy robia z Juhoafrickej republiky jedno z najpopulárnejších miest pre turistov. Ak hľadáte unikátne miesto, ktoré sa vymyká zvyčajným cestám, potom Cango Caves by mohli byť ideálnym miestom pre vás.

Cango Caves sa nachádzajú v západnej časti Juhoafrickej republiky, v blízkosti mesta Oudtshoorn. Sú to najdlhšie a najznámejšie krasové jaskyne v Afrike. Jaskyne mali svoj pôvod pred viac ako 20 miliónmi rokov a sú unikátnym príkladom krasovej krajiny.

Cango Caves sú rozdelené do troch častí - prístupnej pre verejnosť sú dvaja - Cango 1 a Cango 2. Cango 1 je tá zaujímavejšia a návštevníci si môžu vychutnať nádherný výhľad na podzemné útvary, ktoré sa nachádzajú v jaskyniách. Cango 2 je menej známa časť, ale stále stojí za návštevu.

Tieto nádherné jaskyne sú domovom pre niektoré z najvýznamnejších krasových útvarov na svete, ako sú napríklad kvapľové stĺpy, kvapľové závesy a tiež živé stályky, ktoré sú jedinečné pre tento región.

Ak ste milovníkmi adrenalinu, tu sa stanete na chvíľu skutočnými dobrodruhmi. Jaskyne ponúkajú aj možnosť značne zaujímavého lezenia po špeciálnych stenách, takže sa môžete stať skutočným speleológom na chvíľu.

Návšteva Cango Caves je nezabudnuteľným zážitkom a zážitkom, ktorý určite odporúčame zahrnúť do svojho zoznamu vecí, ktoré chcete vidieť počas vašej návštevy Juhoafrickej republiky. Avšak, nezabudnite, že jaskyne sú chránené, takže je nutné dodržiavať všetky pravidlá a pokyny pre zachovanie týchto nádherných prírodných útvarov.

Keď si plánujete cestu do Juhoafrickej republiky, nezabudnite si zahrnúť Cango Caves na vašom zozname vecí, ktoré chcete vidieť a zažiť. Sú to jedinečné jaskyne, ktoré vás prenesú do úplne iného sveta a poskytnú vám nezabudnuteľné zážitky. Platí, že cesta do Cango Caves nemusí byť vždy ľahká, ale určite stojí za to.


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Cango Caves


Čo sú Cango Caves?
Cango Caves sú sústava krasových jaskýň nachádzajúca sa v Juhoafrickej republike.

Ako sa tam dostanem?
Cango Caves sa nachádzajú v meste Oudtshoorn v provincii Western Cape. Najlepšie sa tam dostanete autom alebo organizovanou exkurziou.

Ako dlho trvá prehliadka jaskýň?
Prehliadka jaskýň trvá približne hodinu a pol.

Môžem tam fotografovať?
Áno, fotografovanie je povolené, ale v niektorých častiach jaskýň je zakázané používať blesk.

Aké sú teploty v jaskyniach?
Teplota v jaskyniach je približne 18 stupňov Celzia počas celého roka.

Potrebujem sprievodcu?
Áno, prehliadka jaskýň musí byť uskutočnená so sprievodcom.

Je vhodné tam ísť s deťmi?
Áno, Cango Caves sú vhodné aj pre deti, ale je potrebné mať na pamäti, že cesta niekedy môže byť náročná a niektoré časti sú úzke.

Je tam možné nakúpiť suveníry?
Áno, v areáli Cango Caves sa nachádza obchod s suvenírmi.


Počasie Juhoafrická republika Cango Caves


Juhoafrická republika je krajina s rôznorodým počasím, ktoré súvisí s jej rozmanitým terénom a geografickou polohou. Keďže leží medzi Južným oceánom na juhu a Atlantickým oceánom na západnej strane, môže sa počasie meniť v závislosti od miesta a času v roku. Jedným z miest, ktoré sú pre turistov do Juhoafrickej republiky veľmi atraktívne, sú Cango Caves. Poďme sa pozrieť na to, aké počasie v Cango Caves môžeme očakávať.

Cango Caves sú najdlhšie jeskynné systémy v Juhoafrickej republike a sú umiestnené v Zapadných Kapských provinciách. Tieto nádherné jeskynné systémy majú dva hlavné kanály, ktoré sa nachádzajú asi 120 metrov pod zemou. V prvej časti sú jeskynné systémy relatívne suché, no v druhej časti, ktorá sa nazýva "Deep Cave", sa nachádza podzemná rieka a voda je oveľa viac prítomná.

Ak sa chystáte navštíviť Cango Caves, najlepšie obdobie sú obdobie jar a jeseň, kedy sú teploty miernejšie a počasie je rovnaké na celom juhu provincie Western Cape. Teploty v týchto mesiacoch sa pohybujú okolo 23 °C. V zime (jún, júl, august) sa teploty na juhu Kapska môžu zmeniť a môžu sa pohybovať od 0 °C do 15 °C. Teploty v lete (december, january) sa môžu dostať až na viac ako 35 °C.

Ak sa chystáte navštíviť Cango Caves v zime, nezabudnite si so sebou teplejšie oblečenie a obuv, aby ste sa ochránili pred chladom a vlhkosťou v jeskyniach. V lete doporučujeme, aby ste si so sebou priniesli opaľovací krém, klobúk a vodu, keďže teploty vonku sú väčšinou veľmi vysoké.

Je dôležité mať na pamäti, že v Cango Caves môže byť vlhko a studené, preto by ste mali byť pripravení aj na neočakávané zmeny počasia. Ak sa chystáte navštíviť južný Kapsko všeobecne, mali by ste byť pripravení na rôzne klimatické podmienky. V lete sa môže vyskytnúť sucho a požiare, zatiaľ čo v zime je môže dôjsť k záplavám a snehovým búrkam.

Krátko zhrnuté, ak plánujete navštíviť Cango Caves, najlepším obdobím sú jar a jeseň, kedy sú teploty miernejšie, no neočakávané zmeny počasia v južnej časti Juhoafrickej republiky sa môžu vyskytnúť kedykoľvek, preto buďte pripravení. Každopádne, návšteva Cango Caves je určite zážitkom, ktorý by ste si nemali nechať ujsť.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách