Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park

Počasie Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park


Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park, ktorý sa nachádza v západnej časti Mongolska v Altai, je známy svojou prekrásnou prírodou, horskými plesami a zaujímavou faunou a flórou. Práve počasie tu je kľúčovým faktorom pre tých, ktorí chcú túto oblasť navštíviť.

Park leží na pomedzí trópov a chladných oblastí, a preto sa tu môžu vyskytnúť výrazné teplotné rozdiely. Letá sú krátke a teploty sa pohybujú medzi 15 a 25 °C, avšak v noci teploty klesajú až na 5 °C. Najdôležitejšie je si uvedomiť, že v lete môže pršať a byť vlhko, preto sa odporúča mať so sebou vhodné oblečenie.

V zime sú teploty ešte chladnejšie a teploty môžu klesnúť až na -30 °C, čo robí zimné mesiace obdobím pre náročných turistov. V zime je tu však potrebné byť skutočne pripravený a mať na sebe vrstvy oblečenia, pretože oblasť je vystavená suchému a studenému vetru. Väčšina ciest môže byť uzavretá kvôli snehovej nádielke.

Najvhodnejším obdobím na návštevu tohto parku je od mája do septembra, kedy sú teploty prijateľné a počasie pomerne stabilné. V tomto období môžu turisti využiť mnoho aktivít, ako napríklad turistiku, rybolov, jazdu na koni alebo vodný šport, ktoré sa konajú na rieke Altai.

Zhrnutie: Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park je náročný cieľ pre turistov, ktorí prichádzajú navštíviť tuto oblasť kvôli jeho neodolateľnej prírode a krásnemu scenérii. Ak sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, je dôležité brať do úvahy počasie a odkázať sa na aktuálne informácie z miestnej kancelárie. S vhodným oblečením a správnymi informáciami môžete zažiť neuveriteľnú dobrodružnú cestu a zažiť zážitky na celý život.


Ubytovanie Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park


Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park je jedinečné miesto v srdci Mongolska, kde sa stretávajú dva horské pásma - Altai a Tavan Bogd, čo robí túto oblasť jednou z najkrajších v celom Mongolsku. Ľudia, ktorí hľadajú dobrodružstvo, nájdú v tomto parku bezpočet príležitostí na turistiku a poznávanie divokých zvierat.

Ak chcete preskúmať tento park, budete musieť nájsť ubytovanie v blízkosti. Niektoré z ubytovacích možností v okolí Tavan Bogd National Park sú kempy a malé domčeky, ktoré umožňujú návštevníkom stráviť noc na horách a byť blízko divokému prostrediu.

Keď sa rozhodnete pre kemp, budete musieť myslieť na sprchové kúty a toalety, ktoré sú obmedzené. Môže sa stať, že pri potrebe čo len voľnej krajiny budete musieť zvládnuť útek do okolitého lesa. Vo väčšine prípadov možno používať iba tekutú vodu.

Niektoré kempy na severných obyčajne poskytujú aj stravovací servis. Výhodou je, že nemusíte nosiť cukor s sebou, pretože polievky a rizotá sú v značnej miere sladené cukrom. Mäso, ako je ovčie a hovädzie, je tiež na dennom menu.

Okolie Altai Tavan Bogd National Parku vám ponúka nezabudnuteľný zážitok z Mongolska. Pripravte sa na tradičné jedlo, turistiku, pestovanie nových znalostí a zrak, ktorý nikdy nepretrvá v pamäti bez vašej prítomnosti. Pokojné ghetto na okraji sveta deň čo deň láka tisíce nových návštevníkov. Ak ste outdoorový fanúšik a nevyhovuje vám hotel, určite sa zamerajte na kempovanie. Spoznáte nových ľudí z rôznych kútov sveta a zároveň si užijete prírodu v jej najkrajšej podobe.


Letenka Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park


Mongolsko – krajina nekonečných stepí, tabún divých koní a ohromujúcich vrchov. A práve v Altai Tavan Bogd National Park sa nachádza najvyšší vrchol Mongolska, Belucha, ktorá sa takisto nachádza aj v Kazachstane, Rusku a Číne. Preto je toto miesto ako stvorené pre turistov, ktorí túžia po dobrodružstve a pochopení jedinečného kultúrneho dedičstva týchto oblastí.

Jednou z najlepších možností, ako sa dostať do Mongolska, je cez hlavné mesto Ulaanbaatar. Z tohto miesta sa môžete dostať do Altai Tavan Bogd National Parku takmer každým druhom dopravy. Najobľúbenejšou možnosťou je cesta taxíkom alebo autobusom. Táto cesta vás už na začiatku poteší vzhľadom na úchvatnú prírodu tamtých miest.

Návšteva sochórov v Karakorume je osobitným zážitkom . Tento komplex budhistických kláštorov a chrámov bol kedysi kedysi hlavným mesto Mongolska. Dnes je tento región skvelým miestom pre turistov, ktorí sa chcú naučiť niečo o kultúre a storočnej histórii Mongolska.

Najväčšou atrakciou parku je určite Belucha (v mongolčine Hüitenhala). S výškou 4 533 metrov patrí medzi najvyššie vrchy v Ázii. Pre turistov je povolené ho zdolávať len so sprievodcom.

Mimo Beluchy sa v parku nachádza aj množstvo ďalších živých a kamenistých predohôr. Medzi najkrajšie patrí Tavan Bogd, Ulgii aj Munkhkhairkhan.

Na turistov však čaká omnoho viac než len nádherná príroda a vrchy. V okolí parku sa nachádza množstvo tradičných mongolských dedín. Turisti si môžu prenajať jurtu a vyskúšať si, ako sa v tomto kraji žije. Takisto je nazaujímavšie sa prejsť po dobrodružnej časti známych Hedvábnich ciest a navštíviť obchody s tradičnými rukodelnými výrobkami.

V parku sa nachádza aj veľké množstvo zvierat, z ktorých mnohé sú zriedkavé a chránené. Medzi nimi patria bielokrká líška, vlkoláci obyčajní, ibištek čínsky a zakrslý jeleň sibírsky. Okrem toho si turisti môžu vyskúšať aj rybolov a kajakársku turistiku.

Altai Tavan Bogd National Park je miestom, ktoré by si mal navštíviť každý, kto touži po dobrodružstve a pochopení kultúry a prírody Mongolska. Nezabudnite si vziať so sebou dostatok šťastia, pretože v tomto kúsku zeme je dosť miesta aj pre množstvo nových zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park


1. Aké je odporúčané obdobie návštevy Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park?
- Najlepšie obdobie na návštevu parku je v lete, teda v mesiacoch júl a august.

2. Ako sa dostanem do Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park?
- Väčšina turistov prichádza do parku cez hlavné mesto Ulaanbaatar a potom lyžicou do mesta Ölgii alebo Qongirat. Odtiaľ si budete musieť zobrať dopravu na miesto.

3. Aké aktivity sa dajú robiť v parku?
- Turistika, horolezectvo, jazda na koni, rybolov, fotografovanie a táborovanie sú medzi najpopulárnejšími aktivitami.

4. Môžem si v parku prenajať turistickú výbavu?
- Áno, v meste Ölgii a Qongirat si môžete prenajať turistickú výbavu, ako sú stanové, batohy a podobne.

5. Aké sú možnosti ubytovania v parku?
- V blízkosti parku sa nachádza niekoľko hostincov a kempov, ale väčšina turistov sa rozhodne pre táborovanie.

6. Aké sú najlepšie turistické trasy v parku?
- Horolezectvo na vrchol Malchin a Khuiten, trek do údolí Potaniin a Doroo a jazda na koni na úpätie Belucha sú najpopulárnejšie trasy v parku.

7. Potrebujem vízum na návštevu Mongolska?
- Áno, väčšina cudzincov potrebuje vízum na vstup do krajiny. Viac informácií môžete získať na oficiálnych stránkach mongolskej vlády.

8. Ako môžem zabezpečiť svoju bezpečnosť pri návšteve parku?
- Je dôležité si zabezpečiť sprievodcu, ktorý vás bude vedieť po parku a bude sa starať o vašu bezpečnosť. Okrem toho je dôležité si zobrať dostatok vody a zásob a byť pripravený na zmeny počasia.


Dovolenka Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park


Mongolsko – krajina rozmanitosti a nevšednej krásy. Táto krajina veľryb v Strednej Ázii ponúka návštevníkom množstvo zážitkov a vynikajúcich prírodných klenotov. Medzi najkrajších z nich patrí národný park Altai Tavan Bogd, ktorý leží jadrnom z Arménskeho vrchovia v západnej časti krajiny.

Vstup do národného parku je príležitosťou pre turistov zažiť prírodu v jej najplnejšej pôsobivosti. Park sa skladá z rôznych prírodných zaujímavostí, ako sú rieky, jazerá, hory a obrovské plániny s čistým vzduchom a nádherou divokej prírody. Tieto krásy vychádzajú z jedného z najvýznamnejších vrchov v Ázii – Tavan Bogd.

Miesto, kde sa môžete dotknúť oblakov

Vrch Tavan Bogd má výšku takmer 4500 m a ponúka jedinečný výhľad na okolitú krajinu. Môžete si tu vychutnať prekrásne scenérie masívnych a neprístupných hôr, rovnako ako priľahlých horských dolín spojených s hlbokými riekami a jazerami.

Lokálna kultúra

Oblast okolo národného parku má rozmanitú kultúru, ktorá zahŕňa pastierske spoločenstvá a množstvo rôznych zvykov. Miestni obyvatelia sú známi tým, že sú sympatickí, pohostinní a ochotní podeliť sa so svojimi návštevníkmi o svoje poznanie.

Aktivity pre turistov v Altai Tavan Bogd

Okolie národného parku Altai Tavan Bogd ponúka množstvo aktivít pre turistov. Medzi najobľúbenejšie patrí turistika, túry a rybolov. Krajina je tiež ideálna pre jazdu na koňoch alebo na bike.

Záver

Navštíviť Mongolsko a národný park Altai Tavan Bogd je pre každého, kto má radi turistiku a prírodné krásy, nezabudnuteľným zážitkom. Ponúka unikátne zážitky v oblasti fauny a flóry tohto regiónu, vrátane nádherných vodopádov, rybníkov a jazier, ale aj jeho nekonečné pustiny. Pre tých, ktorí si potrpia na kultúru, je v okolí množstvo možností pre objavovanie miestnej kultúry a tradícií. S jeho nekonečnou krásou a profesionálnymi usmerneniami, určite návšteva tohto úchvatného národného parku stojí za to.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách