Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Zambia Národný park Kafue Flats

Ubytovanie Zambia Národný park Kafue Flats


Zambia je krajina plná krásy a nezabudnuteľných zážitkov pre turistov. Medzi najnavštevovanejšie miesta patrí národný park Kafue Flats. Tento park sa nachádza v provincii Central a je jedným z najväčších národných parkov v Afrike.

Národný park Kafue Flats je domovom mnohým druhom divokých zvierat, akými sú napríklad lev, leopard, gepard, slon, buvol afrikánsky, hyena, krokodíl a mnohé ďalšie. Je tiež domovom pre množstvo vtákov, ktoré si môžete pozrieť v priebehu prechádzky parkom.

Jednou z dôležitých častí turistickej návštevy môže byť aj ubytovanie v parku. Na výber máte z mnohých rôznych možností ubytovania. Niektoré z nich sú uprostred parku a ponúkajú tak priamy kontakt s prírodou, ktorú si môžete vychutnať v plnej kráse.

Ak ste na ceste s rodinou alebo s priateľmi, môžete si vybrať rodinnú chatu alebo chalupu, ktoré sú vhodné pre väčšie skupiny ľudí a ponúkajú súkromie a pohodlie. Ak vám vyhovuje individuálne ubytovanie, máte na výber z mnohých rôznych bungalovov s kúpeľňou a kuchynkou.

Pre tých, ktorí si radi užívajú luxusné ubytovanie, sú k dispozícii nádherné hotely s výhľadom na park, ktoré sú zariadené v tradičnom africkom štýle s elegantnými dotykmi.

Okrem ubytovania v parku, môžete si taktiež zvoliť rôzne turistické aktivity. Môžete sa vydať na prehliadku parku s miestnym sprievodcom a spoznať jeho krásu a zvieratá. Ak máte radi adrenalínové zážitky, môžete si vyskúšať rôzne druhy vodného športu, medzi ktoré patrí napríklad rafting, člnkovanie alebo kajakovanie.

Národný park Kafue Flats ponúka pre turistov mnoho nezabudnuteľných zážitkov, ktoré môžu trvať niekoľko dní alebo dokonca týždňov. Je miestom, kde sa môžete cítiť ako súčasť prírody a užiť si krásy ľudskej a divokej krajiny Zambie. Ak teda plánujete dovolenku v Zambii, národný park Kafue Flats je miestom, ktoré určite stojí za návštevu.


Počasie Zambia Národný park Kafue Flats


V srdci Zambie sa nachádza Národný park Kafue, ktorý je známy svojou rozmanitosťou a krásou. Toto obrovské územie, ktoré sa nachádza v povodí rieky Kafue, pozostáva z rôznych biotopov, vrátane saván, riečnych prielivov a cenných jazier a močiarov, ako je napríklad Kafue Flats.

Kafue Flats je obrovské mokraďové územie, ktoré sa rozprestiera na ploche približne 6 500 kilometrov štvorcových na západnom konci národného parku Kafue. Je obľúbené nielen pre bohatstvo fauny a flóry, ale aj pre svoje unikátne prírodné scenérie a najmä pre svoje obrovské stáda rýb, ktoré tvoria zdroj obživy pre tisíce obyvateľov v regióne.

Počasie v Kafue Flats a v celom Národnom parku Kafue je rovnako rôznorodé ako ich prírodné scenérie. V oblasti sa prejavujú dve hlavné sezóny – suché a daždivé. Suché obdobie trvá od mája do septembra a je charakteristické vysokými teplotami a nízkou vlhkosťou. Priemerná teplota počas dňa sa pohybuje od 28 do 32 stupňov Celzia, zatiaľ čo v noci teplota klesá na približne 10-15 stupňov. V daždivom období, ktoré trvá od októbra do apríla, sa oblasť zelená a premení sa na úrodnú krajinu. Teploty sú však nižšie, priemerné teploty sa pohybujú od 22 do 26 stupňov Celzia.

Je dôležité mať na pamäti, že počas daždivého obdobia môže byť národný park Kafue ako celok ťažšie prístupný, pretože niektoré cesty a trasy sú zatopené, čo môže ovplyvniť plánovanie safari. Ak chcete vidieť rôzne druhy zvierat, ako sú antilopy, pavy, slony a levy, je najlepšie navštíviť Kafue Flats v období sucha. K dispozícii sú aj rôzne aktivity ako rybolov alebo prechádzky po rieke, ktoré sa dajú robiť po celý rok.

Národný park Kafue Flats je unikátnou a krásnou oblasťou, ktorú by mal každý milovník prírody navštíviť. Kombinácia rozmanitého biotopu s bohatým životom podporuje vyvážený ekosystém a umožňuje divákovi vidieť rôzne druhy zvierat a rastlín v ich prirodzenom prostredí. Bez ohľadu na to, kedy navštívite Kafue Flats alebo Národný park Kafue, získate zážitky, ktoré si budete pamätať celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Kafue Flats


1. Ako sa dostanem do Národného parku Kafue Flats v Zambii?
Odpoveď: Národný park Kafue Flats sa nachádza na juhu Zambie a je najlepšie dosiahnuteľný autom alebo súkromným prepravcom.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Národného parku Kafue Flats?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Národného parku Kafue Flats v Zambii je počas suchého obdobia od júna do októbra.

3. Aké druhy zvierat nájdem v Národnom parku Kafue Flats?
Odpoveď: V Národnom parku Kafue Flats nájdete rôzne druhy zvierat vrátane slonov, levov, gepardov, buvolov, hyen a mnohých ďalších.

4. Kde môžem v Národnom parku Kafue Flats zotrvať?
Odpoveď: V Národnom parku Kafue Flats sú k dispozícii táboriská a chaty. Táboriska sú základné s možnosťou stavaním stanu, zatiaľ čo chaty sú vybavené postelami a kúpeľňami.

5. Potrebujem nejaké špeciálne očkovania pred návštevou Národného parku Kafue Flats?
Odpoveď: Odporúčame vám konzultovať so svojim lekárom všetky potrebné zdravotné opatrenia pred návštevou Zambie vrátane očkovania proti závažným chorobám, ako je napríklad chrípka a žltá zimnica.


Dovolenka Zambia Národný park Kafue Flats


Zambia je krásna africká krajina, ktorá ponúka množstvo turistických atrakcií. Jednou z najväčších atrakcií sú jej národné parky. Medzi nimi patrí aj národný park Kafue Flats, ktorý je jedným z najväčších národných parkov v Afrike.

Národný park Kafue Flats sa nachádza v západnej časti Zambie a rozkladá sa na ploche takmer 25 000 km2. Jeho rozmanitá krajina má veľký význam pre zachovanie celého ekosystému v oblasti. V parku sa nachádza množstvo riek, jazier a mokradí, ktoré sú domovom pre množstvo druhov zvierat a rastlín.

Vo vode sa vyskytujú krokodíly a hipopotami. Okolo riek a jazier si zase môžete všimnúť slony a antilopy. Taktiež môžete naraziť na gepardy, leva alebo buvola afrického. Národný park je domovom aj pre množstvo vtákov, vrátane veľkého počtu druhov ibisov, kormoránov a pelikánov.

V národnom parku Kafue Flats sa ponúka množstvo aktívnych aktivít pre turistov. Môžete si tam užiť safari na ozajstných divokých zvieratách. Okrem toho si môžete vyskúšať aj rybolov, pretože rieky obklopujúce park sú bohaté na rôzne ryby.

Najlepší čas na návštevu národného parku Kafue Flats je počas obdobia sucha, od mája do októbra. Je to obdobie, kedy sa voda stiahne a zvieratá sa schádzajú ku zdrojom vody, čo zvyšuje pravdepodobnosť, že uvidíte množstvo zvierat.

Pri návšteve národného parku Kafue Flats je potrebné sa riadiť pravidlami a radami od skúsených sprievodcov. Treba si dávať pozor na divoké zvieratá, ktoré môžu byť nebezpečné pre človeka.

Keď budete mať možnosť, navštívte Zambiu a nevynechajte národný park Kafue Flats. Vstúpte do sveta nezabudnuteľného dobrodružstva a objavte krásy afrického prírodného bohatstva.


Letenka Zambia Národný park Kafue Flats


Zambia je krajinou divokých zvierat, s rozmanitými národnými parkami a rezerváciami, kde je možné pozorovať slony, levy, nosorožce a mnoho ďalších afrických zvierat. Národný park Kafue Flats patrí k tým najväčším a najzaujímavejším parkom v Zambii a ponúka návštevníkom jedinečnú prírodnú krásu.

Národný park Kafue Flats sa rozprestiera na ploche 6 200 km² a nachádza sa v západnej časti Zambie. Je to jeden z najbujnejších ekosystémov Afriky, ktorý zahŕňa rôzne druhy riek, jazier a mokradí. Park je domovom pre obrovské množstvo druhov zvierat, a to od dravých zvierat ako levy a hyeny až po kopytníkov ako zebry a gazely.

Národný park Kafue Flats ponúka návštevníkom mnoho možností na pozorovanie zvierat, a to buď pešo alebo jazdou po parku v otvorenom safari aute. Návštevníci môžu tiež využiť lodnú plavbu po rieke Kafue, aby objavili divokú prírodu na miestach, kam sa nedá po pevnine dostať.

Pre návštevníkov, ktorí si chcú skúsiť rybolov, je národný park Kafue Flats pravým rajom. Návštevníci môžu loviť rôzne druhy sladkovodných rýb, ako sú tilápie alebo kapry. Rybolov v tomto parku je nielen zábavou, ale aj udržiavaním ekologického rovnováhy, pretože miestni rybári sú neustále v kontakte s manažmentom parku, aby sa zabezpečila udržateľná rybačka.

Pre čo najlepšiu skúsenosť na návšteve národného parku Kafue Flats, odporúča sa navštíviť park v čase sucha, ktorý trvá od júna do októbra. V tomto období sú rieky menej plné, čo umožňuje jedinečnú možnosť na pozorovanie veľkého množstva zvierat, ktoré sa zhromažďujú okolo riek a jazier.

Letenky do Zambie z mnohých miest na svete sú k dispozícii prostredníctvom mnohých leteckých spoločností. Keď už budete v Zambii, môžete si vybrať z mnohých miest, kde sa ubytovať, od miestnych kempov až po luxusné safari hotely.

Návšteva národného parku Kafue Flats je nezabudnuteľným zážitkom pre každého návštevníka. Tento park ponúka jedinečnú možnosť na úžasné pozorovanie zvierat s obdivuhodnou prírodou ako pozadím. Ak máte radi dobrodružstvo a prirodzenú krásu, návšteva tohto parku je pre vás tou správnou voľbou.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách