Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Maurícius Frederica Nature Reserve

Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius Frederica Nature Reserve


Potrebujete pomoc s prípravou na návštevu Frederica Nature Reserve na Mauríciu? Nižšie nájdete zoznam najčastejších otázok a odpovedí, ktoré vám pomôžu plánovať výlet.

1. Kedy je otvorený Frederica Nature Reserve?
Frederica Nature Reserve je otvorený každý deň od 9:00 do 17:00.

2. Aká je vstupná cena?
Vstupná cena na prevádzku je 375 rupií na osobu pre dospelých a 200 rupií pre deti vo veku od 3 do 12 rokov.

3. Je potrebné rezervovať vstupenky vopred?
Nie, vstupenky nie je potrebné rezervovať vopred. Možno ich zakúpiť v den návštevy na vstupe do prevádzky.

4. Aké aktivity sú k dispozícii v Frederica Nature Reserve?
Frederica Nature Reserve ponúka množstvo aktívnych turistických trás, ako aj možnosti sledovania vtákov, sledovanie zvierat, jazdu na koni, rybolov a piknikovanie.

5. Je možné si zobrať vlastné jedlo a nápoje do Frederica Nature Reserve?
Áno, návštevníci môžu priniesť vlastné jedlo a nápoje a využívať piknikové oblasti v parku.

6. Ako sa dostať do Frederica Nature Reserve?
Frederica Nature Reserve sa nachádza v regióne Rivière Noire, na juhozápade Maurícia, a najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je autobusovou dopravou alebo taxíkom.

7. Je potrebné si zobrať so sebou niečo špeciálneho na návštevu Frederica Nature Reserve?
Je odporúčané, aby návštevníci mali so sebou pevnú a pohodlnú obuv, slnečné okuliare a opaľovací krém. Tiež sa odporúča mať so sebou vodu a malý snack.

8. Je bezpečné navštíviť Frederica Nature Reserve?
Áno, Reverva Frederica je bezpečnou oblasťou pre turistov a návštevníkov. Niektoré aktivity však môžu byť riskantné, ako napríklad jazda na koni, takže je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia a pokyny poskytované personálom.

9. Môžu sa v parku fotografovať zvieratá a príroda?
Áno, návštevníci môžu robiť fotografie a videá v parku. Dokonca, stojace skaly v parku sú populárnym miestom na fotenie.

10. Má Frederica Nature Reserve vlastnú web stránku?
Áno, website pre Frederica Nature Reserve je k dispozícii a obsahuje všetky potrebné informácie o danej lokalite pre návštevníkov.


Dovolenka Maurícius Frederica Nature Reserve


Maurícius je ostrov, ktorý je známy svojou tropickou prírodou a krásnymi plážami. Ak hľadáte výlety na Mauríciu, mali by ste určite navštíviť Frederica Nature Reserve, ktorý sa nachádza na západnom pobreží ostrova.

Frederica Nature Reserve je obrovský park s dokonalou prírodou, kde nájdete rozmanité a ohromujúce druhy rastlín a zvierat. Tento park sa rozprestiera na vyše 400 hektároch a ponúka rôzne aktivity, ktoré sú ideálne pre turistov, ktorí chcú preskúmať prírodu a mať zároveň zábavu.

Jednou z hlavných atrakcií parku je zvieracia rezervácia, kde sa môžete pozrieť na rôzne druhy vtákov a cicavcov. Tu si môžete vyskúšať aj jazdu na konskom hrebeni, kde sa môžete prechádzať rýchlo alebo pomaly a užívať si krásu prírody.

Okrem jazdy na koni si môžete vyskúšať aj jazdu na jazdeckom motocrosse alebo objavovať park pomocou tradičného maurícijského povozu. Park ponúka aj možnosť objavovania prírody a turistika v parku ponúka pozorovanie dravcov, pohľad na krásne vodopády, tradičné rastliny a veľa zaujímavých vecí.

Pre tých, ktorí sa chcú osviežiť, park ponúka aj kúpanie pri nekonečnej turkoisovej lagúne. Turistov potom môže čakať preskúmanie miesta okolo jazera, jazda na kajaku, paddle-boarde a iné zábavné vodné aktivity.

Na Mauríciu možno cestovať bez problémov, ale stojí za to si upresniť termíny dôležitých národných alebo kultúrnych sviatkov, aby vám neprišlo k nedorozumeniam pri plánovaní výletu. Na získanie víza navštív jednu z ambasád Maurícius na Slovensku a je to veľmi jednoduché.

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete pripojiť k prírode a užívať si svoju dovolenku, Frederica Nature Reserve je pre vás tou pravou voľbou. Je to miesto, kde sa môžete cítiť ako doma a užiť si nádhernú maurícijskú prírodu. Takže ak máte radi prírodu a užívate si objavovanie nových miest, Frederica Nature Reserve vás určite nesklame.


Počasie Maurícius Frederica Nature Reserve


Na Mauríciu neustále pôsobí exotické a tropické podnebie a tento trend neschádza ani miestne prírodné rezervácie. Medzi tie najnavštevovanejšie určite patrí Frederica Nature Reserve.

Frederica Nature Reserve je jedným z najkrajších prírodných území na ostrove. Nachádza sa na juhozápadnom pobreží a rozprestiera sa na ploche takmer 4 000 hektárov. Prechádza cez neho aj najdlhší riečny tok na ostrove - Black River. Rezervácia je zameraná predovšetkým na ochranu a uchovanie pôvodnej flóry a fauny, ktorá je v tomto kúte sveta nedotknutá civilizáciou. Pre turistov je však dostupný špeciálny sledovač, po ktorej možno prejsť celé územie Frederica Nature Reserve a spoznať tak tento klenot Maurícia na vlastnej koži.

Počas celého roka tu panuje tropické podnebie so silne vyvinutými monzúnnymi vplyvmi. Letné obdobie sa tu začína v novembri a končí v apríli. V tomto období je tu vysoká teplota a tiež vysoká vlhkosť. Dá sa povedať, že letné mesiace sú na Mauríciu najhorúcejšie a na Frederica Nature Reserve nie je výnimkou. V lete sa dá očakávať teplota od 25 do 35 stupňov Celzia.

Naopak, v zimnom období sa teploty pohybujú okolo 20 stupňov a môžete zažiť aj silné dažde. To, ako bude počasie príjemné alebo naopak nepríjemné, však určite závisí aj od vášho zamerania z pohľadu turistickej aktivity. Pre plážových turistov sú najlepšie letné mesiace, kedy sú teplé slnečné lúče a more má príjemnú teplotu. Naopak, pre turistov s inými záujmami, ktorí nepotrebujú čerpať energiu z priameho slnečného žiareni, sú možno viac vhodné mesiace s nižšou teplotou.

Takže ak sa chystáte na návštevu Frederica Nature Reserve, hravě vyhodnoťte, kedy na ostrove bude pre vás najlepšie počasie a začnite plánovať svoju dovolenku už teraz! Musím však pripomenúť, že Maurícius má veľmi neškodné a miestami rovnako aj trochu zábavné počasie, v dôsledku čoho sa dajú aj medzi daždivými dňami zažiť prekvapky a zážitky, ktoré dotvoria atmosféru jedinečnosti prírodného klenotu ako je Frederica Nature Reserve.


Ubytovanie Maurícius Frederica Nature Reserve


Maurícius Frederica Nature Reserve je jedným z najkrajších miest na Mauríciu. Nachádza sa na juhovýchodnej strane ostrova a poskytuje úžasný pohľad na Indický oceán. Tento rezervát je ideálny pre tých, ktorí hľadajú úžasné dobrodružstvo a zážitky v prírode, ale zároveň si chcú oddýchnuť a relaxovať.

Ubytovanie v tomto rezerváte zahŕňa štýlové chalety s moderným nábytkom a zariadením. Sú umiestnené v krásnej prírodnej scenérii a sú navrhnuté tak, aby poskytovali maximálne pohodlie a komfort. K dispozícii sú dva typy chaletov - Deluxe a Superior. Oba typy majú súkromné terasy a jedinečný výhľad na prírodu a Indický oceán. V týchto chaletov sa budete cítiť ako doma, pretože sú vybavené modernými zariadeniami vrátane klimatizácie, televízie so satelitnými kanálmi, rýchleho internetu a mnohými ďalšími vecami.

Maurícius Frederica Nature Reserve ponúka svojim hosťom množstvo aktivít, napríklad prechádzky v prírode, vodné športy, jazdenie na koňoch, cyklistiku a ďalšie. Pre milovníkov kultúry a histórie je v okolí mnoho pamiatok, ktoré si môžu pozrieť. Rezervát je tiež známy svojimi lukratívnymi rybolovnými miestami, kde si môžete vychutnať čerstvú miestnu rybu.

Maurícius Frederica Nature Reserve je tiež známy svojou skvelou kuchyňou. V reštaurácii, ktorá sa nachádza v areáli, si môžete vychutnať tradičné maurícijské jedlá, ako aj medzinárodné špeciality. Výrobky používané v kuchyni sa vyrábajú z miestnych surovín, ktoré sú čerstvé a zdravé.

Takže, ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať, ale zároveň zažiť veľa dobrodružstiev v prírode, ubytovanie v Maurícius Frederica Nature Reserve je tou správnou voľbou pre vás. Zaručí vám nezabudnuteľné zážitky a príjemné pobyty v krásnej prírodnej scenérii.


Letenka Maurícius Frederica Nature Reserve


Maurícius Frederica Nature Reserve: Tajomstvo ostrova v srdci Indického oceánu

Ostrov Maurícius je v súčasnosti jedným z najkrajších a najžiadanejších turistických cieľov na svete. Jeho krásne pláže, krištáľovo čisté vody a pestrosť exotických rastlín a zvierat prilákali tisícky turistov a cestovateľov z celého sveta. Ak však túžite vidieť niečo viac ako len obľúbené pláže a hotely, mali by ste sa pozrieť na Maurícius Frederica Nature Reserve.

Maurícius Frederica Nature Reserve je prírodná rezervácia, ktorá sa nachádza na juhovýchode ostrova. Rozkladá sa na ploche viac ako 400 hektárov a je bohatá na rôzne druhy flóry a fauny. V rezervácii sa nachádza viac ako 150 druhov rastlín, vrátane rôznych druhov orchideí, palmy až po obrovské stromy. Okrem toho tu žije aj viac ako 100 druhov vtákov, ako sú ibisy, papagáje a pomarance. Pokiaľ máte šťastie, môžete tu vidieť aj mnoho iných druhov zvierat, ako sú napríklad netopiere, leguány, ježkozubce alebo mačkovité zvieratá.

Avšak hlavnou atrakciou Maurícius Frederica Nature Reserve sú zvieratá, ktoré nie sú príliš bežné alebo môžu byť dokonca ohrozené. Rezervácia je domovom pre mnoho druhov ohrozených a chránených druhov zvierat, ako sú napríklad obrovskej želvy alebo rôzne druhy korytnačiek. Niekoľko druhov vtákov v rezervácii bol dokonca predtým považovaný za vyhynuté, avšak aktuálny výskum ukázal, že nie sú úplne vyhynuté.

Maurícius Frederica Nature Reserve je navyše známa svojimi úžasnými plážami a jedinečnými krajinnými útvarmi, ktoré lákajú turistov z celej planéty. Rezervácia ponúka návštevníkom možnosť vidieť a objaviť miestne rieky, vodopády, skalné útesy a piesočnaté pláže.

Na návštevu Maurícius Frederica Nature Reserve sa môžete vydať buď na vlastnú päsť, alebo si môžete objednať súkromnú prehliadku. Rezervácia ponúka aj mnoho turistických aktivít ako sú jazda na koni, turistika, šnorchlovanie a potápanie.

Ak teda hľadáte niečo trochu zaujímavejšie ako len bežný relax na pláži, Maurícius Frederica Nature Reserve určite stojí za návštevu. Miesto, ktoré vám učaruje svojou prírodnou krásou a pokojom.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách