Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Maroko Ait Ben Haddou

Najčastejšie otázky a odpovede Maroko Ait Ben Haddou


1. Čo je Ait Ben Haddou?
- Ait Ben Haddou je tradičná pevnosť zo 17. storočia, nachádzajúca sa v južnom Maroku.

2. Ako sa dostanem do Ait Ben Haddou?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať do Ait Ben Haddou, je autom alebo taxíkom z mesta Ouarzazate, ktoré sa nachádza približne 30 km východne.

3. Koľko stojí vstupenka do Ait Ben Haddou?
- Vstupenka do Ait Ben Haddou stojí 20 MAD (asi 2 eurá).

4. Aké sú otváracie hodiny Ait Ben Haddou?
- Ait Ben Haddou je otvorený denne od 8:00 do 19:00.

5. Môžem v Ait Ben Haddou prespať?
- Áno, v Ait Ben Haddou sa nachádza niekoľko hotelov a ubytovacích zariadení pre turistov.

6. Kde môžem zjesť tradičné marocké jedlá v okolí Ait Ben Haddou?
- Množstvo reštaurácií a kaviarní nájdete v mestečku Ouarzazate, kde si môžete vychutnať tradičné marocké špeciality.

7. Aký je najlepší čas na návštevu Ait Ben Haddou?
- Najlepší čas na návštevu Ait Ben Haddou je v zime (od decembra do marca), keď sú teploty príjemné a menej turistov. V lete môže byť veľmi horúco.

8. Čo je v okolí Ait Ben Haddou, čo by som si nemal nechať ujsť?
- V okolí Ait Ben Haddou sú niekoľko iných historických miest, ako napríklad Telouet, kasbah Taourirt alebo oasis Fint. Populárna je aj cesta cez púšť Sahara na krásne miesta ako Merzouga či Zagora.

9. Akú meny by som mal mať na cestu do Maroka?
- Marocká mena je marocký dirham (MAD), ktorý sa dá získať výmenou v banke alebo menčiarni. Odporúča sa mať aj eurá alebo doláre, ktoré sa dajú použiť v niektorých turistických zariadeniach.

10. Potrebujem na cestu do Maroka víza?
- Víza sú potrebné pre väčšinu krajín, no niektorým štátom sa nevyžadujú (napr. Slovenska, Česka). Víza sa dajú získať v marockej ambasáde v krajine, alebo na letisku, kde je možné si vyplniť a zaplatiť žiadosť o vízum.


Počasie Maroko Ait Ben Haddou


Ait Ben Haddou je krásne a histórické mesto v južnom Maroku, ktoré je jedným z najznámejších miest pre turistov. Mesto sa nachádza v púšti a ponúka krásne scenérie s hrebeňmi hôr a červenými piesočnými dunami. Aj keď je toto miesto veľmi krásne, počasie v Ait Ben Haddou môže byť veľmi extrémne.

Počasie Ait Ben Haddou v lete dosahuje vysoké teploty a v zime môže byť veľmi chladno. Letné mesiace sú od júna do septembra a teploty v tomto období môžu dosiahnuť až 40 stupňov Celzia. Teplota by mohla byť znášanlivá, ale vysoká vlhkosť v prostredí ju ešte zhoršuje. To znamená, že v tomto období sa zvyknú opačné priebehy, kedy miestni a turisti sa snažia zbaviť sa horúčavy a sucha. V zime, ktorá začína od decembra do februára, je počasie chladnejšie a vlhkejšie. Denné teploty môžu byť na úrovni 15 stupňov, kým v noci môžu klesnúť až na 5 stupňov Celzia.

Aj keď sa zdá, že počasie v Ait Ben Haddou môže byť extrémne, nie je to dôvod na obavy. Ak chcete navštíviť toto krásne miesto, je lepšie si zvoliť čas návštevy tak, aby to vyhovovalo vašim potrebám a pohodliu. V lete by ste mali byť pripravení na vysoké teploty a vlhkosť, ktoré mohli ovplyvniť vaše aktivity, ako je prechádzanie histórickými uličkami a navštívenie pamiatok. V zime si prineste oblečenie, ktoré je teplejšie a nepremokavé.

Krátko povedané, Ait Ben Haddou si môžete užiť počas celého roka. Aj keď majú letné mesiace vysoké teploty, vlhkosť a chladné zimy, táto oblasť iste nezostane vákuom. Prinesiete si nádherné zážitky zo stretu s miestnymi obyvateľmi, úžasné scenérie a pestrú miestnu kuchyňou. Takže, pripravte si svoju cestu do tohoto histórického miesta Maroka a užite si krásne počasie v Ait Ben Haddou!


Ubytovanie Maroko Ait Ben Haddou


Ak hľadáte unikátne a exotické miesto na dovolenku, tak Maroko by mohlo byť tou správnou voľbou. Medzi najoboľúbenejšie miesta turistov patrí Ait Ben Haddou, staroveké mesto v južnej časti krajiny.

Ako sa tam dostať?

Ait Ben Haddou sa nachádza približne 190 kilometrov južne od Marrákeša. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je cez autobusovú dopravu alebo taxík. Pre maximálnu pohodlnosť môžete tiež zabezpečiť súkromný prenájom vozidla.

Ubytovanie

Ait Ben Haddou ponúka rôzne druhy ubytovania, ktoré zodpovedajú vašim požiadavkám a rozpočtu. Od rozprávkových palácov až po lacné hostely.

Riadok – Toto je typický marocký štýl ubytovania, kde sa miestni priateľsky stretávajú. Môžete sa ubytovať v skutočnej kasbe, ktorá je pre cestujúcich veľmi populárna v oblasti Ait Ben Haddou. V týchto stavbách máte možnosť spoznať miestne tradície a zvyky.

Hotel – Ak hľadáte relaxačný pobyt a niečo viac luxusné, hotelová izba bude tou správnou voľbou. Väčšina hotelov má bazén a nádherný výhľad na pohorie Atlas.

Hostel – Ak hľadáte cenovo dostupné možnosti ubytovania, môžete sa zaručene ubytovať v hosteli. Väčšina poskytuje základné vybavenie, ako su klimatizácia, spoločná kuchyňa a kúpeľňa.

Okolie ubytovania

Ait Ben Haddou nemá množstvo hotelov a ubytovanie je lokalizované blízko historického mesta. Táto poloha ponúka možnosť prechádzok a preskúmavanie miestnej kultúry. Pár krokov od hotela je možné navštíviť miestnu farmu a vidieť, ako sa pestuje tradičná marocká zelenina.

Miestne stravovanie

Pri ceste do mesta Ait Ben Haddou budete mať možnosť ochutnať miestne špeciality. V tradičných reštauráciách môžete ochutnať kuskus, Tajine, rôzne druhy omáčok alebo kúsok obľúbeného marockého koláča. Väčšina reštaurácií v okolí ubytovania ponúka aj menej tradičné jedlá pre tých, ktorí si radi užijú medzinárodnú kuchyňu.

Ait Ben Haddou sa nachádza v krásnom prostredí najväčšieho pohoria v Severnej Afrike, Atlasu. Preto sa dostať do turisticky neobvyklého miesta, ktoré ponúka bohatú históriu a kultúru, určite oplatí. Keďže ponúka rôzne druhy ubytovania, môžete si vybrať ten, ktorý bude najviac vyhovovať vašim požiadavkám a rozpočtu. Ak hľadáte niečo unikátne, Ait Ben Haddou nie je zaručene miesto, ktoré by vás nechalo na pochybách.


Dovolenka Maroko Ait Ben Haddou


Maroko je jednou z najkrajších destinácií na svete a avšak jedno z najmenej navštevovaných miest. Toto krásne africké kráľovstvo bolo v minulosti predmetom neúprosnej kolonizácie, ale dnes z neho stalo jedno z najpopulárnejších miest pre cestovateľov, či už naprieč krajinou alebo v miestnych mestách.

Jedným z najoblúbenejších miest pre turistov, ktorí sem prichádzajú, je Ait Ben Haddou. Toto miesto, ktoré sa nachádza v provincii Ouarzazate, je jednou z najnavštevovanejších pamiatok Maroka a má mimoriadne bohatú históriu a kultúrnu dedičinu. Ait Ben Haddou je v skutočnosti maličké mestečko, ktoré získalo svoju slávu najmä vďaka trom filmom, ktoré sa tu nakrúcali: Gladiator, Asterix a Obelix a Čarovný svet.

Súčasný vzhľad mesta sa datuje do 17. storočia, kedy bola postavená rozsiahla pevnosť, ktorá bola určená na obranu pred neustálymi útokmi Berberov. Táto pevnosť bola postavená z hlinených tehál a dreva, ktoré sa doslova skladali ako puzzle. V súčasnej dobe je Ait Ben Haddou pamiatkou UNESCO a je možné navštíviť túto pevnosť, prejsť sa po jej starých uličkách a ocitnúť sa v stadializácii, ktorá sa vždy byť pre nezanietlivcov ťažko predstaviteľná.

O túto čarovnú cestu sa nemusíte obávať, pretože Maroko má mile a tvorivé obyvateľstvo, ktoré s úsmevom na tvári vyzdvihne vaše ducha a urobí všetko pre to, aby ste sa u neho cítili pohodlne. Preto si môžete byť istí, že ak sa rozhodnete pre dovolenku v Maroku a navštívite Ait Ben Haddou, budete mať úžasný čas a prežijete mnoho nezabudnuteľných zážitkov.


Letenka Maroko Ait Ben Haddou


Ait Ben Haddou sa nachádza v južnom Maroku a je jednou z najkrajších a najzachovalejších oblastí UNESCO na svete. Toto dobre zachované kasbahské mesto bolo postavené v 11. storočí a dnes predstavuje povinnú zastávku pre turistov v tejto oblasti.

Ak plánujete navštíviť Ait Ben Haddou, najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom, ako sa tam dostať, je prostredníctvom leteniek. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré prinášajú cestujúcim k Ait Ben Haddou rýchlo a pohodlne. Výletom zabezpečeným týmito spoločnosťami si užijete krásne scenérie a pohľady na juh Maroka.

Letecké spojenie do Ait Ben Haddou je zabezpečované cez medzinárodné letiská v Casablance a Marrakechu, kde sa môžete spojiť s miestnymi leteckými spoločnosťami a vyraziť do Ait Ben Haddou. Letí sa aj z iných krajín, napríklad Francúzska, Španielska a Talianska.

Po príchode do Ait Ben Haddou sa nechajte okúzliť kultúrou a históriou tohto okolitého regiónu. Môžete vidieť najkrajšie stavby starovekých mestečiek a objaviť niektoré z najviac fascinujúcich artefaktov a predmetov. A samozrejme, nezabudnite ochutnať tradičné jedlá a nápoje.

Pre turistov, ktorí sa rozhodnú cestovať do Maroka a navštíviť Ait Ben Haddou, sú letenky najlepšou voľbou na cestu. Táto oblasť je jedinečná a fascinujúca, a tak si vaše zážitky určite predĺžite a odnesiete si odtiaľ známe atrakcie a zážitky.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách