Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Jordánsko Um Qais Archaeological Site

Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Um Qais Archaeological Site


1. Čo je Um Qais Archaeological Site v Jordánsku?
Um Qais Archaeological Site je staroveké miesto v Jordánsku, ktoré obsahuje pozostatky rímskeho mesta Gadara.

2. Ako sa tam dostanem?
Um Qais Archaeological Site sa nachádza asi 110 km severozápadne od Ammánu a najlepšie sa dostanete autom alebo na organizovaných výletoch cez cestovné kancelárie.

3. Aké je vstupné?
Vstupné pre dospelých je 3 jordánske dináre (asi 4,20 USD) a pre deti je vstup zdarma.

4. Koľko času trvá návšteva?
Návšteva Um Qais Archaeological Site je zvyčajne kratšia ako 2 hodiny.

5. Mám si priniesť nejakú vodu alebo občerstvenie?
Áno, je odporúčané si priniesť vodu a občerstvenie, pretože miesto je veľké a môže byť teplo.

6. Môžem mať so sebou fotoaparát alebo kameru?
Áno, môžete si so sebou priniesť fotoaparát alebo kameru a zachytiť nádherné výhľady z miesta.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu?
Najlepší čas na návštevu Um Qais Archaeological Site je na jar alebo na jeseň, keď sú teploty miernejšie.

8. Mám sa oblečiť špeciálne?
Odporúčané je nosiť pohodlné oblečenie a topánky vhodné na prechádzky.

9. Je možné si tam vypožičať sprievodcu?
Áno, na mieste si môžete prenajať turistického sprievodcu.

10. Aké sú hlavné atrakcie umiestnené v Um Qais Archaeological Site?
Medzi hlavné atrakcie patria rímske kúpele, amfiteáter, cintorín a bývalé kasárne osmanského vojaka.


Ubytovanie Jordánsko Um Qais Archaeological Site


Jordánsko je známe svojimi bohatými archeologickými miestami a nádhernou prírodou. Jedným z takýchto miest je aj archeologická lokalita Um Qais, ktorá ponúka turistom krásny výhľad na oblasti Izraela, Sýrie a Jordánska. Toto miesto je populárne medzi turistami aj pre možnosť ubytovania, ktoré sa ponúka na jeho území.

Ak sa chystáte navštíviť um Qais, môžete si vybrať z niekoľkých ubytovacích možností, ktoré sú k dispozícii. Nachádza sa tu niekoľko hotelov a rôznych druhov ubytovania, ktoré sa rozprestierajú v okolí archeologickej lokality. Okrem toho, existujú aj malé hostely, ktoré ponúkajú turistom jednoduché, ale útulné priestory na prenocovanie.

Jednou z najpopulárnejších možností ubytovania je kemping. V Um Qais môžete nájsť niekoľko kempov, ktoré ponúkajú turistom možnosť prenocovania v prírode. Kempingové miesta sú však jednoduché a v závislosti na ročnom období môže byť veľmi chladno alebo horúco, takže sa treba pripraviť na túto skutočnosť.

Ak hľadáte luxusnejšie ubytovanie, môžete si vybrať hotel. V blízkosti archeologickej lokality Um Qais je niekoľko hotelov, ktoré ponúkajú širokú paletu služieb a výbavy. Väčšina týchto hotelov má výhľad na nádhernú krajinu a sú moderné, súčasné a pohodlné.

Okrem kempingov a hotelov, môžete nájsť aj množstvo súkromných ubytovaní a apartmánov. Mnoho domácich sa rozhodne prenajímať svoje domy alebo izby turistom, ktorí hľadajú útulné a cenovo dostupné miesto na prenocovanie.

Celkovo, ubytovanie v Um Qais je dostupné a nemusí byť drahé ak si vyberiete kemping alebo súkromné ubytovania. Ak sa chystáte navštíviť túto úžasnú archeologickú lokalitu, určite sa informujte o dodatočných možnostiach ubytovania, aby ste si mohli užiť svoju dovolenku plne.


Letenka Jordánsko Um Qais Archaeological Site


Jordánsko je fascinujúca krajina plná krásnych historických miest a pamiatok. Jedným z najmenej známych, ale zato o to zaujímavejších miest je archeologická lokalita Um Qais. Táto oblasť, ktorá sa nachádza v severozápadnom Jordánsku, ponúka návštevníkom pohľad na krásne vykopávky a pamiatky z rímskej doby.

Ak chcete navštíviť Um Qais, najlepšou možnosťou je letenka do Jordánska. Väčšina návštevníkov prichádza do Ammánu, hlavného mesta Jordánska. Z Ammánu sa môžete dostať do Um Qais autom alebo autobusom, čo vám umožní vidieť krásne okolité krajiny a prírodu. Cesta trvá zhruba tri hodiny, a tak si na cestu vezmite niečo na občerstvenie a vodu.

Archeologické vykopávky na mieste datujú do rímskych čias a nachádzajú sa tu pozostatky rímskej osady Gadara. Táto osada bola strategicky umiestnená na strategickom stredisku medzi Sýriou a Jordánskom a slúžila ako dôležité obchodné centrum. Posledné desaťročia sa v Um Qais uskutočnili rozsiahle archeologické vykopávky, ktoré umožnili návštevníkom spoznať históriu a kultúru rímskej doby v tomto regióne.

Medzi najzaujímavejšie pamiatky Um Qais patria zachovalé rímske amfiteátre, fórum, kúpele a mnoho ďalších súčastí rímskej architektúry. Návštevníci môžu sa prechádzať po zvyškoch rímskej osady a spoznávať históriu a kultúru tejto fascinujúcej éry.

Okrem archeologických nálezov ponúka Um Qais aj úžasné výhľady na okolitú krajinu a jazero Tiberiadske. Z vrcholu kopca, na ktorom sa amfiteátre nachádzajú, sa návštevníci môžu diviť krásnym pohľadom na krajinu, ktorá bola kedysi súčasťou rímskej osady.

Dúfam, že tento článok vám pomohol spoznať históriu a kultúru Um Qais, fascinujúcu archeologickú lokalitu v Jordánsku. Tento krásny kúsok histórie stojí za návštevu a je jedným z najzaujímavejších miest, ktoré Jordánsko ponúka. Takže ak máte chuť na skúsenosť z cestovania v čase a objavovanie histórie, neváhajte a navštívte Um Qais v neregulárnej návšteve tohto krásneho jordánskeho mesta.


Dovolenka Jordánsko Um Qais Archaeological Site


Jordánsko je fascinujúca krajina, ktorá ponúka množstvo pamiatok a atrakcií. Jedným z týchto miest je Um Qais Archaeological Site, ktorého história siaha až do rímskej doby.

Um Qais je staroveké mesto, ktoré sa nachádza na severozápade Jordánska, na hranici s Izraelom a Sýriou. Jeho pôvodné meno bolo Gadara a bolo domovom mnohých vplyvných civilizácií, vrátane rímskych, byzantských a arabských.

Dnes Um Qais predstavuje fascinujúcu archeologickú lokalitu, ktorá ponúka návštevníkom zaujímavé pohľady na rímsku architektúru a históriu. Najvýraznejším prvkom sú zvyšky rímskeho amfiteátra, ktorý bol raz schopný pojať viac ako 3000 divákov. Okrem toho tu nájdete aj spa a termálne kúpele, ktoré sa používali v rímskych časoch.

V blízkosti Um Qais sa nachádza aj križovacký hrad, ktorý bol zbúraný Turkmami v 13. storočí. Návštevníci tohto miesta si môžu vychutnať krásny výhľad na okolité krajinu a pochopiť, aké stratégické miesto mal hrad v stredoveku.

Okolité oblasti sú takisto skvelým miestom na prieskum a objavovanie. Priľahlého pohoria Golansko a jazera Tiberias ponúkajú návštevníkom nezabudnuteľné prírodné scenérie. Okrem toho sa tu nachádza aj množstvo svätostánkov, ktoré sú významné pre kresťanstvo, judaizmus a islam.

Ak hľadáte dovolenku plnú zaujímavých historických miest a kultúry, potom nevynechajte Um Qais Archaeological Site v Jordánsku. Toto miesto vás rozhodne nezklame!


Počasie Jordánsko Um Qais Archaeological Site


Jordánsko je krajina plná pamiatok a archeologických zvyškov. Jednou z najvýznamnejších z nich je Um Qais Archaeological Site, ktorá sa nachádza v severnej časti Jordánska a je známa svojou bohatou históriou a nádherným výhľadom na Veľkú Jordánsku rovinu.

Počasie v Um Qais Archaeological Site je typické pre stredomorskú oblasť so suchými, teplými letami a miernymi zimami. Najteplejšie mesiace sú jún a júl, keď teploty pravidelne dosahujú 30°C a viac. Najchladnejšie mesiace sú december a január, s priemerom teplôt okolo 10°C.

Doterajšie záznamy ukazujú, že medzi aprílom a októbrom je obdobie najvhodnejšieho počasia pre návštevu Um Qais Archaeological Site. V týchto mesiacoch sú teploty príjemné a dá sa očakávať len minimálne množstvo zrážok, ktoré sú typické pre túto oblasť.

V každom prípade, než sa vydáte do Um Qais, odporúča sa skontrolovať aktuálne počasie a podmienky na mieste. Keďže sú tu pomerne jednoducho dostupné posuvné dosky, je tu vysoké riziko zemetrasení, ktoré môže ovplyvniť podmienky aj pre turistov.

V Um Qais Archaeological Site sa určite nudiť nebudete. Množstvo starovekých rúin a pamiatok ponúka možnosti na prehliadku storočí starej histórie. Okrem toho, návštevníci sa môžu vydať na výlety do okolitých dedín a nákupovať tam tradičné umenie a remeslá.

Celkovo, Um Qais Archaeological Site je fascinujúca destinácia pre každého, kto má záujem o históriu, archeológiu a kultúru Stredného východu. Počasie tu vás iste nesklame a výhľad na Veľkú Jordánsku rovinu vás zaujme nielen kvôli jeho kráse, ale aj kvôli tomu, ako symbolizuje bohatú históriu této oblasti.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách