Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Kazachstan Shymbulak Ski Resort

Letenka Kazachstan Shymbulak Ski Resort


Kazachstan je krajina, ktorá mnohým turistom môže prísť ako exotické a vzdialené miesto. No našťastie, vďaka rozvoju letectva, sa aj Kazachstan stáva dostupným ako nikdy predtým. Ak patríte medzi milovníkov zimných športov, určite si nenechajte ujsť Shymbulak Ski Resort.

Shymbulak Ski Resort sa nachádza v blízkosti najväčšieho mesta Kazachstanu - Almaty. Vďaka tomu je pre návštevníkov veľmi ľahko dostupný a je jednou z najobľúbenejších lyžiarskych stredísk v oblasti.

Ak sa chystáte navštíviť Shymbulak Ski Resort, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je letecky. Letenky na túto trasu nájdete najmä u kazachstanských leteckých spoločností a ich partnerov. Napríklad Air Astana ponúka pravidelné lety z viacerých miest do Almaty, vrátane Astany, najväčšieho kazachstanského hlavného mesta.

Po prílete do Almaty si môžete najať auto alebo si objednať taxislužbu a dostať sa priamo na miesto. Samotné lyžiarske stredisko sa nachádza na výške vyše 2200 metrov nad morom, takže cesta tam bude pre vás pomerne náročná.

No stojí to za to. Shymbulak Ski Resort sa môže pochváliť 21 kilometrami zjazdoviek pre športovcov všetkých úrovní. Čakajú tu na vás štartovacie body takmer na 3200 metroch nad morom, čo vám umožní užiť si fantastické výhľady na okolitú krajinu.

Okrem lyžovania a snowboardingu sa tu môžete vydať aj na iné zimné aktivity. Na vás čakajú napríklad bežecké trasy, skialpinizmus, sanovanie a mnoho ďalších.

Lyžovanie v Kazachstane vás môže prekvapiť nielen svojimi výhľadmi, ale aj svojou cenovou dostupnosťou. Shymbulak Ski Resort ponúka prenájom lyžiarskeho vybavenia a lístky za veľmi prijateľné ceny. Okrem toho si na mieste môžete užívať aj dobrej kvality tradičné jedlá a pohostenie.

Ak sa chystáte navštíviť Shymbulak Ski Resort, určite nezabudnite získať nejaké informácie o pobyte v Kazachstane. Krajina sa môže líšiť od toho, čo ste zvyknutí z Európy, takže vám vpred odporúčame zistit si niekoľko praktických rád a tipov, ako si tu užiť svoj čas. No už len samotné lyžovanie v Shymbulak Ski Resort vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky a nádherné spomienky na vašu cestu do Kazachstanu.


Ubytovanie Kazachstan Shymbulak Ski Resort


Kazachstan je krajina, plná krásnej prírody a možností na outdoorové aktivity. Jedným z najobľúbenejších zimných športov, ktoré sa v Kazachstane môžete zúčastniť, je lyžovanie. A najlepšou lokalitou pre lyžovanie v Kazachstane je bezpochyby Shymbulak Ski Resort.

Shymbulak Ski Resort sa nachádza asi 25 kilometrov od hlavného mesta Kazachstanu, Astany. Toto lyžiarske stredisko je obľúbené nielen pre svoje krásne okolie a vynikajúce podmienky na lyžovanie, ale aj pre svoju vysokú nadmorskú výšku, ktorá dosahuje až 3 200 metrov.

V Shymbulak Ski Resort sú k dispozícii rôzne druhy lyžiarskych tratí, ktoré sú rozdelené do rôznych úrovní náročnosti. Ak ste začiatočník, môžete si vybrať z niekoľkých ľahších tratí. Ak však máte viac skúseností, môžete sa vydať na náročnejšiu červenú trasu, alebo dokonca na čiernu trať, ktorá bude vyžadovať vašu plnú pozornosť.

Okrem lyžovania si v Shymbulak Ski Resort môžete užiť aj ďalšie zimné aktivity, ako sú nočné prehliadky hôr na snežných skútroch, alebo korčuľovanie na zmrznutom jazere Medeo, ktoré sa nachádza v blízkosti lyžiarskeho strediska.

V Shymbulak Ski Resort sa nachádza aj niekoľko ubytovacích možností, pre tých, ktorí hľadajú ideálne miesto na pobyt počas svojho lyžiarskeho výletu. Sú k dispozícii hotelové izby vo všetkých cenových kategóriách a ponúkajú všetky pohodlia a zariadenia, ktoré by ste od moderného hotela očakávali.

Celkovo povedané, Shymbulak Ski Resort v Kazachstane predstavuje skvelú možnosť pre milovníkov zimných športov, ktorí hľadajú miesto s vynikajúcimi lyžiarskymi podmienkami a krásnym okolím. Ak sa vrhnete do tohto dobrodružstva, určite nebudete sklamaní.


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Shymbulak Ski Resort


Otázka: Aké sú ceny vstupov na Shymbulak Ski Resort v Kazachstane?
Odpoveď: Ceny vstupov sa líšia v závislosti od ročného obdobia - v zimnej sezóne sú väčšie. Vstup pre dospelých začína na 7 500 KZT (18 eur), zatiaľ čo pre deti začína na 4 500 KZT (11 eur).

Otázka: Aké zariadenia sú k dispozícii na Shymbulak Ski Resort v Kazachstane?
Odpoveď: Na Shymbulak Ski Resort je dostupné množstvo zariadení pre lyžiarov a snowboardistov, ako napríklad vleky, lanovky a kolieskové dráhy.

Otázka: Ktoré aktivity sú k dispozícii na Shymbulak Ski Resort v Kazachstane?
Odpoveď: Okrem lyžovania a snowboardingu je k dispozícii aj turistika, jazda na snežných skútroch, snowtubing, skúšanie zimných športov a návšteva barov a reštaurácií.

Otázka: Aká je najvyššia hora na Shymbulak Ski Resort v Kazachstane?
Odpoveď: Najvyššia hora na Shymbulak Ski Resort sa nazýva Talgar Peak a nachádza sa vo výške 4 977 m n. m.

Otázka: Aké sú možnosti stravovania na Shymbulak Ski Resort v Kazachstane?
Odpoveď: Na Shymbulak Ski Resort sú k dispozícii reštaurácie, kaviarne a bary, kde si môžete vychutnať lokálne jedlá.

Otázka: Kedy je najvhodnejší čas na návštevu Shymbulak Ski Resort v Kazachstane?
Odpoveď: Najlepšie obdobie pre návštevu je od decembra do marca, keď je dostatok snehu a dobré podmienky pre lyžovanie a iné zimné aktivity.

Otázka: Aké sú možnosti ubytovania na Shymbulak Ski Resort v Kazachstane?
Odpoveď: Na lyžiarskom stredisku Shymbulak Ski Resort sú k dispozícii hotely a penzióny, kde si môžete rezervovať ubytovanie v rôznych cenových reláciách.

Otázka: Ako sa dostanem na Shymbulak Ski Resort v Kazachstane?
Odpoveď: Neďaleko lyžiarskeho strediska sa nachádza hlavné letisko Almaty International Airport a do strediska sa môžete dostať taxíkom alebo iným dopravným prostriedkom.


Dovolenka Kazachstan Shymbulak Ski Resort


Kazachstan sa môže stať pre mnohých nečakaným cieľom dovolenky, no pre tých, ktorí radi lyžujú a chcú objaviť niečo nové, Shymbulak Ski Resort môže byť skutočným objavom.

Shymbulak Ski Resort, nachádzajúci sa v pohorí Tien Šan okolo 25 km južne od hlavného mesta Kazachstanu - Astany, je jedným z najlepších lyžiarskych stredísk v strednej Ázii. Zahrňuje tri úrovne zjazdoviek - Komissarov, Tuyuksu a Shymbulak - s celkovou dlžkou asi 20km. Ponúka vynikajúce možnosti pre lyžovanie pre začiatočníkov, pokročilých a najskúsenejších lyžiarov.

Čo robí Shymbulak Ski Resort unikátnym?

Začína sa nadmorskou výškou 2200 m a končí pri 3200 m, čo znamená, že ponúka nádherné panoramické výhľady na Tien Šan. Okrem toho má stredisko veľmi dobré počasie, ktoré vám umožní užívať si jedny z najlepších snehových podmienok v strednej Ázii. Slniečko tu svieti až do 8 hodín denne a tam nie je častý vietor.

Ponúka tiež dobre upravené zjazdovky. Na Shymbulaku nájdetete 3 hlavné zjazdovky: zjazdovku Medeo, zjazdovku Tuyuksu a zjazdovku Shymbulak. Každá z týchto zjazdoviek ponúka rôzne obtiažnosti s možnosťou rýchlosti, zvratov a adrenalínu pre lyžiarov.

Čo robí pobyt v Shymbulaku ešte zaujímavým?

Okrem lyžovania, ktoré je samozrejme hlavnou atrakciou tohto skvostného strediska, návštevníci si môžu užiť aj sledovanie západu slnka z chaty, kde si môžete objednať chutné jedlo, teplé nápoje a relaxovať. Po celodennom lyžovaní si teda môžete oddýchnuť a vychutnať si krásu scenérie u nádherného krbu.

Druhá možnosť ako si krajieb pohoria Tien Šan vychutnať, je jazda na snežných skútroch, bežecké trate, navigačné trasy na túry alebo pomocou horského bicykla. K dispozícii sú tu taktiež možnosti pre horské túry, kuzenia s huskies alebo kľukaté sánkovanie.

V stredisku Shymbulak Ski Resort nájdete aj možnosti ubytovania - chaty a hotely pre návštevníkov akéhokoľvek rozpočtu.

Celkovým shrnutím možeme povedať, že vstupenka do Shymbulak Ski Resort je príležitosťou pre tých, ktorí hľadajú zážitok z lyžovania v krásnom a neobvyklom prostredí, ktoré sľubuje úžasné scenérie, vynikajúce počasie, dostupné ceny a veľa možností pre dalšie aktivity a zážitky pre všetky vekové kategórie.


Počasie Kazachstan Shymbulak Ski Resort


Kazachstan je jedna z krajín strednej Ázie a vyniká predovšetkým pre svoje nádherné prírodné scenérie a pohoria, ktoré sa týčia vysoko nad obzorom. Shymbulak Ski Resort, ktorého návštevu by si rozhodne nemal/a nechať ujsť, sa nachádza v pohorí Tiensan a ponúka jedného z najlepších miest na lyžovanie a snowboarding v celej krajine.

Ak sa rozhodneš vydať na Shymbulak Ski Resort, musíš sa pripraviť na drsné a chladné podnebie. Zimy sú tu mimoriadne chladné, s teplotami klesajúcimi až pod -30°C, takže by si si mal/a zobrať dostatočné vrstvy oblečenia a poctivú ochranu proti mrazu. Na druhej strane, ak si fanúšik zimných športov a dokážeš si zvoliť správne oblečenie, počasie ti nevadí a môžeš sa tešiť na skvelé zážitky na zjazdovkách.

Ak sa pozrieme na bežné počasie v Kazachstane, tak najlepšie mesiace na návštevu lyžiarskeho strediska sú od decembra do marca. Práve v tomto období sa teploty udržiavajú pod nulou a sneh na zjazdovkách je dokonale upravený. Buď si však pripravený na to, že niektoré časti zjazdoviek sú veľmi náročné a určené len pre skúsených lyžiarov a snowboardistov.

Keď už sme pri tejto téme, Shymbulak Ski Resort ponúka niekoľko zaujímavých tratí, kde si určite príde na svoje každý zimný športovec. Najznámejšou sú asi zjazdovky Kok-Zhailau a Vostok, ktoré sú obľúbené medzi pokročilými lyžiarom. Pokojnejší zjazd si môžeš užiť na zjazdovke Mir, na ktorú sa dostaneš pomocou lanovky. Mimochodom, táto lanovka patrí medzi najdlhšie na svete a ponúka nádherné výhľady na pohorie Tiensan a okolitú krajinu.

Ak ti do lyžovania nie je, čo robiť, v okolí Shymbulak Ski Resort sa nachádza ďalších niekoľko nádherných miest na turistiku a jazdenie na snežných skútroch. Do mesta Almaty, ktoré je hlavným mestom Kazachstanu a ponúka vynikajúce možnosti na nákupy a poznanie kultúry krajiny, je to len pár kilometrov.

V každom prípade, návšteva Shymbulak Ski Resort by ti nemala ujsť, ak si vášnivý(á) zimný športovec alebo ak máš radi krásne prírodné scenérie a chuť na dobrodružstvo. Dôkladne sa priprav na chladné a mrazivé počasie, ale neboj sa – energické lyžovanie a snoubording ti zahrejú telo a dušu a zanechajú ti nezabudnuteľné spomienky.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách