Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Kazachstan Almaty

Počasie Kazachstan Almaty


Kazachstan Almaty je hlavným mestom Kazachstanu a najväčším mestom v krajine. Mesto sa nachádza v južnej časti krajiny a je obklopené pohorím Tian Shan. Vďaka svojmu polohovaniu má Almaty kontinentálne podnebie s miernymi zimami a horúcimi letami.

Zimy v Almaty sú studené a suché, s teplotami sa pohybujúcimi okolo -5 až -15 stupňov Celzia. Zimné mesiace sú často sprevádzané silnými sneženiami, ktoré môžu spôsobiť problémy v doprave a pri cestovaní. Napriek tomu sú zimy krásne obdobie na návštevu Almaty, keďže mesto ponúka množstvo zimných športov, vrátane lyžovania a snowboardingu.

Letá v Almaty sú horúce a suché, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 30 až 35 stupňov Celzia. Letné mesiace sú obvykle suché a slnečné, čo je ideálne pre turistov, ktorí sa chcú venovať vonkajším aktivitám, ako je turistika a cyklistika. V lete je tiež veľa možností na ochladenie, napríklad návšteva miestnych jazier a riek.

Jar a jeseň v Almaty sú krátke a mierné. Miestne roľníci využívajú tieto zmeny ročných období na pestovanie ovocia a zeleniny, ktoré sú slávnosti v období zberu.

Celkovo je počasie v Almaty výborné pre turistov, ktorí hľadajú rôznorodosť a možnosti na vonkajšie aktivity. Bez ohľadu na ročné obdobie návštevníci môžu nájsť niečo, aby sa zabavili, kým objavujú krásy mesta a jeho okolia.


Dovolenka Kazachstan Almaty


Kazachstan, krajina v ťažkej geografickej polohe v strednej Ázii, má toho veľa na ponúkanie pre turistov, ktorí chcú objavovať zákutia sveta. Ako najväčšie mesto v krajine, Almaty je skvelým miestom na začiatok objavovania tohto fascinujúceho regiónu.

Almaty leží na juhu Kazachstanu a je to druhé najväčšie mesto v strednej Ázii, po Ulaanbaatare (hlavnom meste Mongolska). Svoje meno si vyslúžilo vďaka úradnej rezidencii kazachských panovníkov, ktorí sem prichádzali na lov - slovo "Almaty" v preklade znamená "mesto jabloňov". Dnes je Almaty moderným mestom s hustou sieťou dopravných spojení, a je výborným východiskovým miestom pre turistov, ktorí chcú objavovať krásy Kazachstanu.

Jednou z hlavných atrakcií Almaty je národný park Medeo, ktorý leží len niekoľko kilometrov od centra mesta. Park je domovom druhého najvyššieho brvna sveta, ktoré sa vyšplhá až do výšky 1 739 metrov nad morom. Tí, ktorí sa neboja výšok, môžu prejsť po brvne (dĺžka je 300 metrov) a obdivovať nádherné výhľady na okolitú krajinu. V zime si turisti užijú zimné športy na miestnej lyžiarskej stredisku, ktoré je jedným z najlepších v Európe.

Ďalšou atrakciou v okolí Almaty sú Charynské kaňony, ktoré sa nachádzajú asi 200 kilometrov od mesta. Tieto skalnaté kaňony sú obklopené nádhernými horami a do hĺbky sa jedna a pol kilometra. Prechádzky po kaňone sú dostupné pre turistov, ktorí si môžu vychutnať úžasný výhľad na dramatickú krajinu.

Ak radi navštevujete múzeá, navštívte muzeum Archeológie a Etnografie, ktoré sa nachádza v centre mesta. V expozíciách sa prezentujú nálezy a artefakty z obdobia predhistorických tunajších obyvateľov a vstup je pre verejnosť zadarmo.

Rozprávať o návšteve Kazachstanu bez spomenutia miestnych kuchýň by bolo neúplné. V mnohých reštauráciách v Almaty si môžete vyskúšať tradičnú kazachskú kuchyňu, zahŕňajúcej jedlá ako sťuchan a beshbarmak. Sťuchan je omáčka z kyslých uhoriek, paradajok a cibule, miešaná s uzbeckou pilaf alebo sečuánskymi nudlami. Beshbarmak je tradičné jedlo, ktoré sa skladá z domáceho cesta, hovädzieho mäsa a cibule, a často sa servíruje na spoločných tanieroch, kde si hostia môžu na seba navzájom na tanieroch s nádobami ponúkať.

Výlet do Kazachstanu Almaty je pre každého turistu, ktorý hľadá dobrodružstvo a zaujímavé zážitky, nezabudnuteľným zážitkom. Krajina ponúka množstvo krásnych miest a okolie mesta Almaty plné nádherných scenérií, ktoré si hostia môžu vychutnať. Ak plánujete cestovať do Kazachstanu, určite si nezabudnite zahrnúť do svojho plánu aj Almaty a vychutnajte si všetky tieto krásy.


Ubytovanie Kazachstan Almaty


Kazachstan je krajina bohatá na kultúru, históriu a jedinečnú prírodu. Jeho hlavné mesto Almaty, ktoré leží v juicy krajiny na juhovýchode Kazašskej republiky, je profesiou turistické tajomstvo. Mesto je plné pamiatok a miestnych zvykov, ktoré zanechajú nezabudnuteľné zážitky pre každého návštevníka.

Almaty je domovom množstva ubytovaní, či už pre služobné cesty alebo pre dovolenky. Väčšina ubytovaní sa nachádza v centre mesta a je v blízkosti mnohých turistických atrakcií. Ak hľadáte ubytovanie, ktoré vám poskytne výhodnú polohu, doporučujeme vám zvážiť niektoré z nasledujúcich možností.

Hotely

Almaty ponúka široký výber hotelov, ktoré zahŕňajú prvotriedne hotely s mnohými zariadeniami a službami, ako aj skromnejsie ubytovania, ktoré budú zodpovedať menšiemu rozpočtu. Jedným z najlepších hotelov v Almaty je hotel Ritz-Carlton, ktorý sa nachádza v centre mesta a ponúka nádherné výhľady na pohoria. Hotel nabízí moderné zariadenia a služby, vrátane bazénu, fitness centra a wellness centra.

Iným výborným hotelom je hotel The Dostyk, ktorý je rovnako umiestnený v centre mesta, a ponúka luxusné zariadenia a služby pre svojich klientov. Ponúka bezplatné Wi-Fi, kaviareň a reštaurácie, ktoré získať si návštevníkom svojou špecialitou.

Airbnb

Ak hľadáte ubytovanie s viac súkromia, Airbnb môže byť pre vás správny výber. Almaty ponúka mnoho možností Airbnb, ktoré sa nachádzajú v blízkosti pamiatok a turistických atrakcií. Airbnb vás umožní bývať u miestnych obyvateľov a priamo od nich získať nové skúsenosti.

Hostely

Ak hľadáte cenovo dostupné miesto na prespanie, hostely sú skvelou možnosťou. Almaty má niekoľko hostely, ktoré ponúkajú pohodlné a čisté izby. Hostel Grace Cottage je ďalšou skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie, ktoré bude zodpovedať menšiemu rozpočtu. Hostel sa nachádza v centre mesta a ponúka jednoduché, ale útulné ubytovanie.

Výber správneho ubytovania v Almaty je veľmi dôležité. Môžete sa rozhodnúť pre luxusné hotely, súkromné Airbnb alebo útulné hostely. Ak si zarezervujete ubytovanie v centre mesta, získate jednoduchší prístup na miesta, ktoré chcete vidieť, ale aj presnejšiu predstavu o miestnej kultúre. Bez ohľadu na vašu voľbu, Almaty vám poskytne výnimočnú atmosféru a skúsenosti.


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Almaty


Q: Kde sa nachádza Almaty?
A: Almaty sa nachádza v Kazachstane, v južnej časti krajiny.

Q: Aká je populácia mesta Almaty?
A: Podľa odhadov má Almaty približne 1,8 milióna obyvateľov.

Q: Aká je najlepšia doba na návštevu Almaty?
A: Najlepšia doba na návštevu mesta Almaty je od jari až do jesene, keď je teplejšie počasie.

Q: Potrebujem vízum na návštevu Almaty?
A: Áno, turisti z largšej časti krajín potrebujú vízum na vstup do Kazachstanu, vrátane Almaty.

Q: Aké sú najlepšie spôsoby dopravy v Almaty?
A: V Almaty sa odporúča použiť verejnú dopravu, ako sú autobusy, trolejbusy, električky a metro.

Q: Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Almaty?
A: Najlepšie miesta na návštevu v Almaty sú napríklad Park Panfilov, Medersa, Vojenské múzeum Almaty, Zelená bazar či múzeum Abaj Kunanbajeva.

Q: Koľko jazykov sa hovorí v Almaty?
A: V meste Almaty sa najviac hovorí po kazachsky a rusky, ale niektorí obyvatelia hovoria aj anglicky.

Q: Aké sú miestne jedlá, ktoré by som mal vyskúšať v Almaty?
A: Miestne jedlá, ktoré by ste mali vyskúšať v Almaty, sú napríklad kazy (korenené mäso z koňa), beshbarmak (zemiakovák s mäsom), baursaky (krokiety z kyslej múky) alebo plov (kazachské rizoto so zeleninou a mäsom).


Letenka Kazachstan Almaty


Kazachstan, krajina na strednej Ázii, je stále viac populárnou destináciou medzi cestovateľmi. Ak hľadáte miesto, kde nájdete krásu a kultúru, Kazachstan je tou správnou voľbou pre vás. Ak sa chystáte na dovolenku tam, letenka Kazachstan Almaty je tým, čo potrebujete. Prečo by ste si mali vybrať práve Almaty? Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac.

Almaty je hlavné mesto Kazachstanu, nachádza sa v južnej časti krajiny a leží v údolí Tian Shan. Mesto má celkovú rozlohu takmer 2 000 km² a približne 2 milióny obyvateľov, čo z neho robí najväčšie a najrozvinutejšie mesto v krajine. Almaty sa v minulosti považovalo za hlavné mesto Kazachstanu a stále je to najvýznamnejšie hospodárske i kultúrne centrum krajiny.

Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Almaty? Letecká doprava je samozrejme najrýchlejšia a najpohodlnejšia voľba. Existuje mnoho aerolínií, ktoré sú aktívne v tejto oblasti, ako napríklad Air Astana, FlyDubai alebo Turkish Airlines. Cesta z Bratislavy do Almaty trvá približne 10 hodín s jedným prestupom. Ak sa rozhodnete cestovať z Európy, letenka môže byť drahšia, ale stále sa to oplatí.

Almaty má mnoho turistických atrakcií pre návštevníkov. Prehliadka mesta môže začať na Medeo, ktoré je známe svojimi snehovými športami. Okrem toho je mesto plné múzeí, ako je Národné múzeum Kazachstanu alebo múzeum umenia, ktoré sú zamerané predovšetkým na históriu a kultúru krajiny. Očarujúca architektúra, najmä katedrála Ascension, ale aj katedrála Sv. Pavla a sv. Petra, sú tiež navštevované turistami. Okolia Almaty ponúkajú nezvyčajné krásy prírody, ako sú hory Tian Shan, jazero Issyk-Kul alebo kaňon Charyn.

Ak sa chystáte na návštevu Kazachstanu, Almaty je nevyhnutne miesto, ktoré by ste mali navštíviť. Letenka zo Slovenska nie je lacná, ale na druhej strane ceny v krajine sú oveľa nižšie než v západnej Európe. Ak sa rozhodnete navštíviť Almaty, nebudete ľutovať. Toto mesto vás očarí svojou kultúrou, históriou a krásou prírody.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách