Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Katar Souq Waqif

Letenka Katar Souq Waqif


Katar je krajina, ktorá láka svojou nádherou a pôvabom. Ak by ste si chceli urobiť výlet do tejto krajiny, určite by ste si mali rezervovať letenku do destinácie Dauhá. Po príchode sa však nezabudnite zastaviť v miestnom trhu Souq Waqif, ktorý je považovaný za jednu z najväčších atrakcií tohto miesta.

Trh Souq Waqif je miestom, kde sa vám naskytne možnosť nakúpiť širokú škálu exotických produktov, ako sú napríklad ručne tkané koberce, vonné oleje a korenie, orientálne šperky a mnoho ďalších vecí. Navyše, tento trh je miestom, kde sa stretávajú miestni obyvatelia a turisti, takže sa tu môžete stretnúť s novými ľuďmi a zistiť o miestnej kultúre niečo viac.

Medzi populárne miesta v Samotnom trhu patrí najmä kaviareň, kde si môžete vychutnať kávu a zároveň pozorovať zákulisie tohto živého miesta. Okrem toho je tu tiež známa slávnostná tradičná mešita, ktorá sa stala súčasťou katarkej kultúry a architektúry.

Trh Souq Waqif je určite miestom, ktoré by mal vidieť každý, kto navštívi Katar. Ak si chcete urobiť skutočne nezabudnuteľný zážitok, doplnite svoju cestu o návštevu samotného trhu a nenechajte si ujsť možnosť nakúpiť si niečo autentické a exotické z tejto krajiny.

Rezervujte si letenku do Dauhy a vyrazte na cestu za poznávaním a zážitkami!


Počasie Katar Souq Waqif


Katar je známy svojimi vysokými teplotami. Priemerná teplota v mesiacoch leta, ktoré trvajú od mája do septembra, môže dosiahnuť až 45 stupňov Celzia.

V oblasti, kde sa nachádza tradičný arabeský trh Souq Waqif, sa však nachádza trocha zimnejšie počasie ako v ostatných častiach Kataru. V oblasti Souq Waqif sa nachádza typické púštné podnebie s dlhým obdobím sucha. Väčšiu časť roka sa teploty pohybujú okolo 30 stupňov Celzia cez deň a v noci sa teploty zvyčajne znížia až na 20 stupňov.

V zimných mesiacoch, ktoré trvajú v Kataru od decembra do februára, je príjemnejšie počasie. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 20 stupňov Celzia cez deň a v noci teploty zvyknú klesnúť až na 10 stupňov.

V oblasti Souq Waqif sa príležitostne vyskytujú zrážky. Obdobie monzúnových zrážok trvá v Kataru od júla do septembra. Počas tohto obdobia sa môžu objaviť búrky, ktoré prinášajú silný vietor, dažde a dokonca aj krupobitie. Väčšinou sú však tieto zrážky krátke a rýchlo miznú.

Ak chcete navštíviť oblasť Souq Waqif, najlepšie obdobie je zimné obdobie, kedy je teplota príjemnejšia. Pretože oblasť leží v púšti, odporúča sa nosiť ochrannú slnečnú krem a chrániť sa pred slnečnými lúčmi.

Zhrnutím, počasie v oblasti Souq Waqif v Kataru je najpríjemnejšie v zimných mesiacoch, kedy sú teploty miernejšie a zrážky sú zriedkavejšie. V ostatných mesiacoch je teplo a suché počasie normou, s obdobím monzúnov a búrok v lete. Ak sa chystáte na návštevu, nezabudnite sa vybaviť vhodným oblečením a ochrannou kozmetikou pred slnkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Katar Souq Waqif


Ako je veľký suq Waqif v Katar?

Suq Waqif v Katar je dosť rozsiahly, s veľkým množstvom trhovísk a obchodov.

Čo všetko môžem kúpiť na Suq Waqif v Katar?

Na Suq Waqif v Katar môžete kúpiť všetko od tradičnýchšatiebnych predmetov a remesiel, po moderné suveníry a darčeky. Nájdete tam tiež nádherné koberce a kožušiny, vonné esencie a tradičné katarčské oblečenie.

Aký je najlepší čas na návštevu Suq Waqif v Katar?

Najlepším časom na návštevu Suq Waqif v Katar je skoro ráno alebo neskoro večer, keď je menej ľudí a teploty nie sú také vysoké.

Je potrebné sa obávať zlodiev v Suq Waqif v Katar?

Suq Waqif je bežne bezpečný a jeho návštevníci by sa nemali cítiť ohrození. Avšak, ako všade, je úplne dôležité dodržiavať bežné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad nechať cennosti na bezpečnom mieste a nestratiť zo zreteľa svoje veci.

Dá sa v Suq Waqif v Katar získať dobré ceny?

V Suq Waqif je bežné vyjednávať o cene na mnohých predajných miestach a dobré ceny sa dajú dosiahnuť, ak máte pevné vyjednávačské zručnosti.

Je tam dostatok parkovacích miest v Suq Waqif v Katar?

Suq Waqif v Katar má určité parkovacie miesta, ale často sú plné. Najlepšie je prísť tam taxíkom alebo použiť dohodnutú dopravu, ak máte k dispozícii.


Ubytovanie Katar Souq Waqif


Katar je krajina veľkých kontrastov, kde sa stretáva tradícia s modernými technológiami. Ak hľadáte ubytovanie, ktoré vám umožní zažiť pravý katarský zážitok, neexistuje lepšia možnosť ako pobyt v Souq Waqif. Táto oblasť predstavuje jeden z najstarších trhov v Katar, ktorý bol obnovený do súčasnej doby a stal sa turistickou atrakciou. Souq Waqif ponúka bohaté zážitky, ponuka reštaurácií katarskej kuchyne, kultúrne a umelecké podujatia a niekoľko hotelov, kde si môžete prenajať izbu.

Ubytovanie v Souq Waqif je ideálne pre turistov, ktorí chcú preskúmať katarskú kultúru. Hotely v tomto mieste sú rozmaznávajúce. Môžete očakávať moderné zariadenia, bullfrog Spa a rôzne možnosti stravovania, ktoré spadajú do jednej z najlepších v Katar. Mnohé z hotelov ponúkajú tiež bezplatné raňajky, bezplatné Wi-Fi, ​​bazény a tradičné arabské salóny.

Na výber máte niekoľko možností ubytovania v Souq Waqif. Hotel Al Mirqab Boutique Hotel je bankovým sídlom, ktoré bolo zrekonštruované do štýlu butikového hotela. Tento hotel ponúka malebné izby s balkónmi s výhľadom na mesto. Každá izba má kúpeľňu, TV a minibar.

Hotel Al Najada by Tivoli ponúka elegantné izby, ktoré sú zariadené v tradičnom arabskom štýle. Izby sú vybavené TV, klimatizáciou a bezplatným Wi-Fi. Navyše, hotelový bazén, sauna a relaksácia sú k dispozícii na mieste.

O niečo menší hotel, Al Jasra, je skvelou voľbou, ak hľadáte tradičnejšie ubytovanie. Izby sú zdobené s tradičnými katarskými tapetami, vázami a inými arabskými zariadeniami. Izby sú vybavené klimatizáciou, TV, DVD prehrávačom a kávovarom.

Všetky hotely sú umiestnené v blízkosti trhov Souq Waqif a sú ideálne pre turistov chcúcich objavovať katarskú kultúru a bežať po vychytávkach v obchodoch. Souq Waqif je miestom pre jedinečné zážitky v Katar vo všetkých zmysloch. Od unikátneho architektonického štýlu, bohatstva rôznych obchodov, skvelých reštaurácií s katarskou kuchyňou a množstva podujatí, kde sa môžete zoznámiť s miestnou kultúrou.

Výhoda pobytu v blízkosti Souq Waqif je nesporná, približuje vás ku kořenom katarskej kultúry. Ak plánujete svoju cestu do Kataru, neváhajte rozmýšľať o pobytu v tejto tradičnej časti Dauhy, ktorá určite uspokojí vaše potreby. S ubytovaním v Souq Waqif sa budete cítiť ako doma.


Dovolenka Katar Souq Waqif


Katar je krásna krajina, ktorá sa stala populárnym turistickým miestom v poslednej dobe. A prečo by ste si nemohli užiť svoju dovolenku v Katarí v jeho najzaujímavejšom mieste - Souq Waqif?

Souq Waqif, čo znamená "trh nafty", sa nachádza v srdci Dauhy, hlavného mesta Kataru. Toto historické miesto vás prenesie do minulosti tohto malebného mesta. So svojimi úzky uličkami, kamennými budovami a eleganciou tohto miesta je toto miesto jedným z najkrajších.

Ak chcete zažiť kultúru a tradície Kataru, nemôžete si nechať ujsť návštevu Souq Waqifa. Miesto ponúka množstvo príležitostí pre nákupy, relaxáciu, výlety a jedlo. Vzdialenosť od centra mesta spraví váš pobyt príťažlivejším, keďže máte bližšie k turistickej zóne.

Miestom, kde sa možno zabaviť na plné korenie, ako aj nájsť množstvo miest na odpočinok a relaxáciu, sú kaviárne, šalátové bary, cukrárne a reštaurácie všetkých druhov. Boli by ste mohli ochutnať kataracké korenie, vonné kávu a sladkosti, ktoré rozhodne neochudobia vaše bránice.

Ak hľadáte tradičné katarské remeslá, zona Souq a- Waqif je tou správnou voľbou. V deň a v noci môžete nájsť uličky kde sa sotva prejdete a tie kde počuť, kedykoľvek by ste išli.

Nezabudnite, že na oplátku sa musíte pýtať katarské čalúnie, oblečenie a iné tradičné predmety. Kúpiť si tu môžete aj kožené výrobky, šperky z perál, vonné oleje a mnohé iné.

Jedným kuzelom tohoto miesta je jeho zjavenie v priamom slnku. Preto návštevníci si vždy potrpia, aby nemali nálepkou nechuť k prechádzkam na priamom slnku, najmä v horúcich mesiacoch kombinovaných s vysokou vlhkosťou.

Samozrejme, mali by ste navštevovať toto miesto v noci. Trhy sú osvetlené a ulice osvetlené svetlami a silhouetami postáv. Dvíhajú sa falošné zimné večiery, ktoré poskytujú zostatky z tradičných hostí obloženia, kus hrncov a predvádzania komédií.

Dovolenka v Katarí je skutočne vzrušujúcim zážitkom a prekvapením pre návštevníkov. Ak hľadáte neskutočné zážitky, ktoré sa nezabudnú, návšteva Souq Waqif je ideálnou voľbou pre vás. Vyskúšajte nezabudnuteľné zážitky, tradičné jedlo a vyskúšajte si rôzne pokiaľ tu dlhšie pobudnete úžasné miesta.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách