Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Portugalsko Tomar

Počasie Portugalsko Tomar


Portugalsko má množstvo skvelých miest, ktoré stojí za návštevu. Jedným z nich je aj Tomar - historické mesto v strednom Portugalsku, ktoré je známe vďaka svojmu pozoruhodnému kultúrnemu dedičstvu. Tomar má bohatú históriu, ktorá siaha až do čias templárov, a jeho návšteva je pre každého, kto má radi kultúru a históriu, nezabudnuteľným zážitkom.

Okrem kultúry a histórie má Tomar aj skvelé počasie, ktoré je pre turistov vítaným darom. Vzhľadom na svoju polohu na brehu rieky Nabão, má Tomar mierne subtropické podnebie s mäkkými a vlhkými zimami, a s teplými a suchými letami.

Počas jarnej a jesennej obdobia sa v Tomari teploty pohybujú okolo 20°C. Slnko svieti priemerný počet hodín denne až 10 hodín. Leto v Tomari je teplo a suché, s teplotami, ktoré sa môžu pohybovať od 28°C do 30°C. Väčšinou však teploty nevystúpia nad 38°C, vďaka brehové polohe mesta a výdatnej zelenej vegetácii v jeho okolí. Letné teploty sú doplnené rôznymi západmi slnka a večernými prechádzkami po historických uličkách Tomaru, ktoré sú pohodlné vďaka príjemnej teplote a miernemu vánku.

Najvyššia opica zjazdu sa vyskytuje v mesiacoch kolíska a júla, kedy teploty dosahujú až 35°C, ale vlhké a nádherné rieky a fontány sú vynikajúcim miestom na osvieženie sa.

Zima v Tomare patrí k tým najmäkším v celej Portugalskej republike. Teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 13°C - 15°C a súčasne má podnebie dostatok zrážok, aby to nevydalo suchý pocit.

Tomar má teda skvelé počasie, ktoré je ideálne pre turistov v každom ročnom období. Turisti môžu vychutnať krásnu architektúru, mierne počasie, bohatú históriu, prírodu a vyhladávajúce miesta korešpondencie s miestnou kultúrou.

Takže nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Tomar, môžete sa tešiť na skvelú dovolenku a jedinečné zážitky.


Dovolenka Portugalsko Tomar


Portugalsko je krásna a slnečná krajina plná histórie a tradícií. Ak hľadáte miesto na svoju ďalšiu dovolenku, určite by ste mali zvážiť mesto Tomar. Tomar je malé a historické mesto v strednej časti Portugalska, ktoré je známe svojou krásnou architektúrou, kultúrnymi pamiatkami a nádhernými záhradami. V tomto článku sa dozviete viac o tom, čo všetko môžete vidieť a zažiť na svojej dovolenke v Tomare.

Pamiatky

Ak sa chcete ponoriť do histórie Portugalska a spoznať kultúru tohto krásneho krajiny, mesto Tomar je to pravé miesto pre vás. Mesto je domovom niekoľkých historických pamiatok a kultúrnych centier, ktoré stoja za návštevu. Medzi najznámejšie patrí kláštor sv. Kresťana, ktorý bol založený v roku 1162 a je považovaný za najvýznamnejší gotický kláštor v Portugalsku. Tento kláštor je teraz zoznamom svetového dedičstva UNESCO a je súčasťou mnohých turistických trás. Pri návšteve kláštora si môžete pozrieť jeho nádhernú architektúru a pamätníky z obdobia Templárov.

Ďalšia historická pamiatka, ktorú by ste určite nemali vynechať, je Convento de Cristo už zmienený kláštor. Tento kláštor je vybudovaný na vrchole kopca a ponúka nádherný výhľad na mesto Tomar. Okrem toho je tu aj množstvo iných pamiatok ako je napríklad románsky kostol sv. Márie, zámok a mnoho ďalších.

Parky a záhrady

Tomar nie je len o histórii a kultúrnych pamiatkach. Mesto poskytuje aj zelený priestor, ako záhrady a parky. Jedným z najkrajších miest v Tomare je pinakotéka. Tento malý park nabíja nádherný výhľad na južnú časť mesta a poskytuje aj oddychové zóny a miesta na piknik. Park je často zaplnený miestnymi obyvateľmi a turistami.

Aj v meste samotnom môžete nájsť niekoľko záhrad, ktoré ponúkajú skvelý priestor na prechádzky a oddych. Jednou z nádherných záhrad v Tomare je japonská záhrada, kde sa môžete prechádzať medzi japonskými javormi a bonsajmi.

Strava a miestne jedlo

Ak ste gurmán alebo jednoducho radi skúšate miestne jedlá a jedinečné kulinárske skúsenosti, potom Tomar určite nezostane v pozadí. Mesto je domovom mnohých tradičných jedál a miestnych delikates. K jedlám ktoré by ste určite mali skúsiť patria Bacalhau a Pastel de Natas. Bacalhau je povedané portugalské jedlo z kuchyne pripravené z bakalára, ktorý sa podáva s rôznymi prílohami. Pastel de Natas je tradičné portugalské pečivo so krémom, ktorého recept je ochránený autorskými právami a môže byť potomím každého cukrára.

Zhrnutie

Ak hľadáte miesto na svoju ďalšiu dovolenku, Tomar by mohol byť presne to, čo hľadáte.Kombinácia historických pamiatok, nádherných záhrad a vynikajúcej kuchyne tohto malého, ale bohatého mesta robí z Tomaru skvelé miesto pre turistov a milovníkov kultúry a histórie. Navštívte kláštor sv. Krstiteľa, prehliadnite si parky a záhrady a vychutnajte si miestne jedlo, ktoré vám poskytne skvelú skúsenosť s portugalskou kuchyňou. Vezmite si tento tip na zreteľ a užite si jedinečnú dovolenku v Portugalsku v meste Tomar.


Ubytovanie Portugalsko Tomar


Tomar, mesto v strednom Portugalsku, je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Je domovom niekoľkých klenotov portugalskej architektúry, ktoré sú v súčasnosti turistickou atrakciou v regióne. Ak sa chystáte navštíviť toto krásne mesto, mali by ste uvažovať o ubytovaní v Tomare. V tomto článku sa pozrieme na niektoré možnosti ubytovania, ktoré sú k dispozícii pre návštevníkov tohto historického mesta.

Hotely

Tomar má množstvo hotelov rôznych kategórií, ktoré ponúkajú rôzne služby a vybavenie. V centre mesta, v blízkosti Pamiatok Sv. Márie de Belém a Pamiatok Sv. Kríža Tamary, sa nachádza mnoho luxusných hotelov a butikových hotelov s výhľadom na mesto. Tieto hotely majú obvykle vyššie ceny, ale ponúkajú luxusné vybavenie, ako sú klimatizácia, Wi-Fi a možnosť objednať si raňajky na izbu.

Pre tých, ktorí preferujú niečo menej luxusné, sú k dispozícii aj budget hotely a motely, ktoré sa nachádzajú v okolitých oblastiach mesta. Tieto hotely sú ideálne pre cestovateľov, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie, ale aj tak chcú byť v blízkosti kultúrnych pamiatok.

Apartmány

Ak preferujete viac súkromia, môže byť pre vás vhodné ubytovanie v apartmáne v Tomare. Tieto apartmány sú zvyčajne vybavené kuchyňou, kúpeľňou a obývačkou a ponúkajú hostiteľom viac miesta na oddych a relaxáciu. Apartmány sú ideálnym riešením pre páry, rodiny alebo skupiny priateľov, ktoré chcú mať viac súkromia a nezávislosť.

Hostely

Pre budget cestovateľov a mladých ľudí, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie, sú v Tomare dostupné aj rôzne hostely s možnosťou zdieľania izby. Tieto hostely sú ideálne pre cestovateľov, ktorí chcú spoznať nových ľudí a zdieľať skúsenosti a dojmy z ich návštevy Tomaru.

Ubytovanie v Tomare je dostupné pre každého, či už hľadáte luxusné hotely alebo budget apartmány. S veľkým počtom ubytovacích možností v meste, je jednoduché nájsť to správne ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám a rozpočtu. Mesto Tomar je skutočne klenotom portugalskej architektúry a kultúry a nech sa rozhodnete pre akékoľvek ubytovanie v meste, určite si užijete svoju návštevu tohto krásneho miesta v strednom Portugalsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Tomar


1. Aké je klima v Tomare?

Klima v Tomare je subtropická a mierne ovplyvnená Atlantickým oceánom. Letá sú teplé a suché, zatiaľ čo zimy sú miernych teplôt a vlhké.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Tomaru?

Najlepší čas na návštevu Tomaru je od mája do septembra, keď je najviac slnka a najteplejšie počasie.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Tomare?

Hlavné turistické atrakcie v Tomare zahŕňajú kláštor Krista Konkatedrála a sv. Ifigénie, kde je uložené náboženské dedičstvo, a Národné múzeum kostýmov.

4. Kde sa môžem ubytovať v Tomare?

V Tomare je veľa možností na ubytovanie, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti turistických atrakcií.

5. Aké jedlá a nápoje je potrebné ochutnať v Tomare?

V Tomare by ste mali ochutnať miestne špeciality, ako sú ryby a morské plody, ako aj korenené mäsové jedlá. Môžete si vychutnať červené a biele víno z regiónu Ribatejo alebo vinho verde z regiónu Minho.

6. Ako sa dostanem do Tomaru?

Tomar sa nachádza asi 1,5 hodiny jazdy od Lisabonu, takže najlepšie je cestovať autom alebo autobusom. Medzi Lisabonom a Tomarom premávajú priame autobusy, ktoré trvajú asi 2 hodiny.

7. Aké zvyky a tradície sa dodržiavajú v Tomare?

V Tomare sa zachovala veľa zvykov a tradícií, ako sú napríklad procesie počas sviatkov, stavanie alebo malovanie pacifických volov, a regionálne slávnosti.

8. Ktoré pláže sú najbližšie k Tomaru?

Najbližšie pláže v Tomare sú v Praia do Porto Novo a Praia da Vieira, ktoré sa nachádzajú asi 30-40 minút jazdy.

9. Ako je doprava v Tomare?

V Tomare sa môžete pohybovať peši alebo môžete prejsť okolo mesta taxíkom alebo autobusom. V blízkosti mesta sa nachádza aj železničná stanica, takže môžete cestovať vlakom do okolitých miest a dedín.

10. Ako sa oplatí stráviť jeden deň v Tomare?

Ak chcete stráviť jeden deň v Tomare, mali by ste navštíviť kláštor Krista Konkatedrála a sv. Ifigénie a potom sa prejsť po historickom centre mesta. Môžete si tiež vychutnať miestne jedlá a nápoje v reštauráciách a kaviarňach v blízkosti.


Letenka Portugalsko Tomar


Portugalsko je nádherná krajina plná historických pamiatok a krásnych prírodných scenérií. Tomar je malé historické mesto nachádzajúce sa na pobreží Atlantického oceánu, ktoré je ideálnym miestom pre milovníkov histórie a dobrodružstva.

Ako skontrolovať ceny leteniek Portugalso Tomar?

Keď plánujete svoju cestu do Tomaru, prvým krokom by malo byť skontrolovanie ceny leteniek. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Môžete si pozrieť rôzne webové stránky, ktoré porovnávajú ceny leteniek alebo môžete vyskúšať rôzne letecké spoločnosti a zistiť, ktorá ponúka najlepšie ceny.

Letenka do Tomaru môže byť pomerne lacná, ak máte šťastie a nájdete dobrú ponuku. Počas hlavnej turistickej sezóny môže byť cena letenky nárastajúca, a preto sa odporúča plánovať cestu v predstihu.

Čo vidieť v Tomare?

Po prílete do Tomaru máte možnosť vidieť mnoho zaujímavých miest v tomto meste. Niektoré z nich zahŕňajú:

1. Chrám svätého Krištofa - Tento chrám bol postavený v 16. storočí a ponúka krásny výhľad na mesto. Vnútri chrámu nájdete mnoho historických pamiatok a zaujímavostí.

2. Kostol svätého Jána Krstiteľa - Tento kostol bol postavený v 15. storočí a je známy svojim impozantným interiérom.

3. Convento de Cristo - Tento konvent bol pôvodne postavený ako stredoveký hrad, a neskôr bol prestavaný na konvent. Convento de Cristo je dnes jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v meste.

4. Mauzóleum D. Henrika - Nachádza sa v srdci mesta a ponúka fascinujúci pohľad na krásnu architektúru a históriu.

5. Riacho da Roda a Praia Fluvial - Je to úžasné miesto na piknikovanie a oddychovanie s rodinou a priateľmi.

6. Jazdectvo - Pre dobrodruhov, ktorí milujú adrenalínové zážitky, môže byť jazdenie na koni až po kopcoch Tomaru nezabudnuteľným zážitkom.

Portugalsko Tomar je skutočne nádherným miestom na návštevu. Toto miesto je preplnené históriou, ktorá vám poskytne fascinujúci pohľad na minulosť. Rovnako ako iné klenoty Portugalska, aj Tomar ponúka nezabudnuteľné zážitky a príležitosti na objavovanie. Tak prečo nezažiť tieto zážitky prvou rukou a objaviť všetko, čo Tomar má ponúknuť?


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách