Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Jordánsko Shobak

Ubytovanie Jordánsko Shobak


Jordánsko je jedinečnou destináciou pre cestovateľov, ktorí sa radi ponoria do miestneho kultúrneho dedičstva. Jordánsko je kráľovstvo, ktoré sa nachádza v juhozápadnej Ázii a ponúka návštevníkom celý rad zaujímavých atrakcií, ktoré zahŕňajú pamiatky, kultúru a jedinečnú prírodu.

Jednou z najlepších vecí, ktoré môžete v Jordánsku urobiť, je navštíviť historické miesta a skúsenosti, ktoré ponúka jeho kultúrne bohatstvo. K ničomu z toho však nemôže prispieť, ak nemáte miesto na odpočinok, kde sa môžete zotaviť a pripraviť sa na ďalšie dobrodružstvá.

Jedným z miest, ktoré by vám mohlo poskytnúť útulné a pohodlné ubytovanie v Jordánsku je Shobak.

Shobak sa nachádza iba pár hodín od hlavného mesta Amman a dobre sa nachádza v blízkosti niektorých najkrajších lokalít Jordánska, ako sú Petra a Wadi Rum. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú klasické rockové obchody, divoké krajinky a krásne výhľady.

Shobak ponúka niekoľko možností pre ubytovanie, vrátane tradičných jordánskych domov a kempov s nádhernými výhľadmi na hory a západ slnka.

Jednou z najobľúbenejších a najkvalitnejších možností ubytovania, ktoré je v Shobaku, je Faraseen Camp. Táto kempová oblasť ponúka návštevníkom moderné, pohodlné a dobre vybavené stany, ktoré sú ideálne pre skupiny i jednotlivcov. Kemp má tiež spoločné priestory, kde si môžete vychutnať jordánske jedlá a pitie.

Faraseen Camp je ideálne umiestnený, aby vám umožnil preskúmať niektoré z najkrajších oblastí Jordánska. Môžete sa vybrať na prechádzku do hlbín Farasha-canyonu alebo sa vybrať na vychádzku do okolitých hôr.

Ďalšou populárnou možnosťou ubytovania je Shobak Castle Lodge. Táto útulná a jedinečná horská chata má svoje korene v 18. storočí, ale nedávno bola obnovená a zmodernizovaná, aby vám ponúkla pohodlie a luxus po celý deň.

Pokojné a elegantné prostredie ponúka luxusné ubytovanie pre jednotlivcov a skupiny, ktoré hľadajú nezabudnuteľný zážitok v Jordánsku.

Shobak Castle Lodge ponúka miesto, kde sa môžete zrelaxovať a vychutnávať si miestne jedlá a pitie. Okolie ponúka krásne a mohutné hory, ktoré sú ideálnymi miestami na prechádzky alebo horské túry.

Svoj pobyt v Jordánsku by ste nemali vynechať austinálky na miestnych trhoch, kde si môžete ochutnať miestne potraviny a pozrieť sa na miestnu kultúru. Jordánsko je tiež známe pre svoje fontány a hammamy - miesta, na ktorých sa môžete zrelaxovať a vychutnať si tradičné jordánske procedúry.

Shobak, so svojou pestrým ubytovacím ponukou, je ideálne miesto pre všetkých, ktorí hľadajú príležitosť na relax, odpočinok a skúsenosti s miestnou kultúrou. Jordánsko je plné tajomstiev a krásnych miest, ktoré zaujmú každého cestovateľa - a kde inde by ste mali začať svoju cestu, než v miestnosti Shobak?


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Shobak


1. Aké je vstupné do hradu Shobak v Jordánsku?
- Vstupné do hradu Shobak je 3 JD (jordánsky dinár) pre dospelých a 1 JD pre deti.

2. Aké sú otváracie hodiny hradu Shobak?
- Hrad Shobak je otvorený každý deň od 8:00 do 18:00 hodín.

3. Je potrebné si objednať vstupenky na hrad Shobak vopred?
- Nie, vstupenky do hradu Shobak sa predávajú pri vstupe a nie je potrebné ich objednávať vopred.

4. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať k hradu Shobak?
- Hrad Shobak sa nachádza približne 30 km východne od mesta Ma'an v Jordánsku a je najlepšie sa tam dostať autom alebo taxíkom.

5. Aká je história hradu Shobak?
- Hrad Shobak bol postavený v 12. storočí kráľom Baldwinom I. ako súčasť obrannej línie proti moslimským nájazdom. Neskôr bol získaný moslimskými silami a po viacerých zmenách majiteľov bol opustený v 16. storočí.

6. Aké sú najdôležitejšie veci, ktoré by ste si mali pozrieť na hrade Shobak?
- Na hrade Shobak sa môžete pozrieť na starobylé kamenné múry, zvyšky kaplnky a krypty. Je to tiež dobré miesto na výhľad na okolitú krajinu.

7. Môžete si priniesť vlastné jedlo a nápoje na hrad Shobak?
- Áno, návštevníci môžu vziať so sebou vlastné jedlo a nápoje na hrad Shobak.

8. Aké sú niektoré ďalšie atrakcie v okolí hradu Shobak?
- V okolí hradu Shobak sa nachádza mnoho ďalších historických pamiatok a prírodných krás, ako napríklad hrad Kerak, púšť Wadi Rum a mesto Petra.


Dovolenka Jordánsko Shobak


Keď sa rozhodnete pre dovolenku v Jordánsku, niektoré z atrakcií, ktoré by ste mali určite navštíviť, sú Petra, Wadi Rum a chrám Faraóna Ramsesa II. Avšak, pre tých, ktorí hľadajú menej navštevované miesta, môže byť Shobak tou správnou voľbou pre vás.

Shobak je malé mestečko v južnej Jordánskej oblasti Ma'an, ktoré ponúka úžasné výhľady na blízke hory a púštnu krajinu. Toto miesto je známe predovšetkým kvôli svojmu kráľovskému hradu, ktorý stojí na vrchole kopca jedenásť kilometrov vzdialeného od dedinky.

Hrad bol postavený kráľom Balianom ibn Barakom v roku 1115 a bol jedným z najsilnejších hradov, ktoré boli postavené v období Kréckej burzy. Môžete si všimnúť pozostatky stien, veží a nádrží na vodu. Vstupné pre návštevu hradu nie je drahé a rozhodne sa oplatí.

Okrem toho, môžete sa rozhodnúť pre turistiku po zvyšku Shobaku. Môžete sa prejsť cez zvyšky antického mesta Medeba a vychutnať si krásne výhľady a čerstvé vzdušie.

Jednou z najzaujímavejších aktivít, ktoré môžete v Shobaku robiť, je návšteva miestnej trhovnej kultúry. Miestni obyvatelia ponúkajú vždy čerstvé a zdravé potraviny, ktoré ste možno ešte nikdy predtým neochutnali. Budete môcť ochutnať rôzne druhy ovocia, zeleniny, chleba, medu a olivového oleja. Ak ste opravdu dobrodruh, môžete si dokonca vyskúšať tradičné Jordánske jedlo - Mansaf.

V Shobaku ako aj v celej Jordánskej oblasti Ma'an si môžete pohodlne nájsť ubytovanie. V dedinke a v jej okolí nájdete hotely, apartmány a hostely, ktoré ponúkajú dostatok komfortu a pokojnej atmosféry pre vašu dovolenku.

Ak hľadáte pokojnú dovolenku, kde si môžete užiť výhľady na krásne kopce a púštne krajiny, potom by vám mohla Shobak vyhovovať. Pre tých, ktorí sa radi zoznamujú s novou kultúrou a pozriete sa na históriu, kráľovský hrad v Shobaku určite stojí za to vidieť. Jordan určite zanecháva na ľuďoch nezabudnuteľné zážitky a spomienky.


Počasie Jordánsko Shobak


V Jordánsku sa počasie líši podľa ročného obdobia a lokalít. Shobak, ktoré sa nachádza v južnej časti Jordánska, má pomerne suché podnebie s horúcimi letami a chladnými zimami.

Letá v Shobaku sú veľmi horúce a teploty sa môžu vystúpiť až na 40 stupňov Celsius. Mnohí ľudia si vyberajú turistické atrakcie, ako je hrad Shobak, kvôli jeho polohy na kopci, kde môžu vychutnať príjemné vetry a výhľad na okolitú krajinu. No aj napriek tomu, počas teplých letných dní, je dôležité si s sebou niesť dostatočné množstvo vody, aby sa predišlo dehydratácii.

Zimy v Shobaku sú mierne teplejšie ako noci a teploty sa môžu pohybovať od 5 do 20 stupňov Celsius. Aj keď zimy v Shobaku nie sú extrémne chladné, oblasti obklopené hôrami môžu byť viac zasnežené a zimy môžu byť z času na čas vetšie.

V jarných a jesenných mesiacoch je počasie ideálne na cestovanie a poznávanie krajiny, keďže teploty sú príjemné a počasie je relatívne suché.

Celkovo, keďže Shobak má pomerne suché podnebie, návštevníci by mali rátať s tým, že budú potrebovať dostatok vody a chrániť sa proti slnečnému žiareniu. Však aj tak je návšteva tohto historického hradu v Shobaku jedinečným zážitkom a stojí to za to sa sem vydať.


Letenka Jordánsko Shobak


Jordánsko je nádhernou krajínou s množstvom histórie a kultúry. Medzi jej zaujímavosti určite patrí aj pevnosť Shobak, ktorá sa nachádza približne 30 kilometrov severne od mesta Petra. Ak plánujete návštevu tejto atrakcie, je dôležité vedieť, ako si zabezpečiť letenku do Jordánska.

Jordánsko je dostupné z mnohých krajín sveta, vrátane Európy, Ázie a Ameriky. V prípade, že žijete v Európe, najlepšou možnosťou je nájsť priame lety do jordánskej metropoly Ammánu. Z veľkých európskych letísk ako Paris-Charles de Gaulle, Londýn-Heathrow alebo Frankfurt na Mohane, sa budete môcť dostať do Jordánska v priebehu štyroch až šiestich hodín.

Ak hľadáte najlepšie ceny leteniek na let Jordánsko – Shobak, odporúčame využiť služby online cestovných kancelárií, ako napr. Skyscanner, Kayak alebo Expedia. Využitím týchto služieb získate prehľad o cenách leteniek od rôznych leteckých spoločností a máte možnosť zvoliť najvýhodnejšiu možnosť.

Ak sa rozhodnete pre let do Ammánu, existuje niekoľko možností, ako sa dostať do pevnosti Shobak. Najlepšou voľbou je prenajať si auto a odtiaľ sa vydať na cestu smerom na juh. Cestou si môžete užiť fantastické scenérie a uvidíte aj množstvo ďalších zaujímavostí, akými sú tisícročné mestečká, hory a dedinky.

Pevnosť Shobak bola postavená v stredoveku, a tak sa stala veľkou turistickou atrakciou Jordánska. Nachádza sa v krásnej horskej oblasti a pre turistov ponúka prehliadky a možnosť nadchnúť sa krásou miesta.

V oblasti okolo pevnosti sa nachádza množstvo turistických atrakcií, ako napr. jaskynné miestnosti, oblúky a hradby. Návšteva Shobaku určite stojí za to a môže byť výbornou príležitosťou na to, aby ste si na vlastnej koži zažili históriu a kultúru Jordánska.

Využite možnosti, ktoré vám Jordánsko ponúka a navštívte krásnu pevnosť Shobak. A nezabudnite si nájsť najlepšie letenky na váš let do tejto mystickej krajiny.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách