Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Jordánsko Burial Chambers of the Kings

Letenka Jordánsko Burial Chambers of the Kings


Jordánsko sa pýši mnohými svetovými zázrakmi, ktoré sú pre turistov neodolateľné. Jednou z nádherných architektonických a archeologických pamiatok sú Burial Chambers of the Kings nachádzajúce sa vo Wádí Musá. Tieto hrobky sú jedným z najstarších príkladov prekopávania hrobov a v skutočnosti sa datujú až do 1. storočia územia Edóm.

Burial Chambers of the Kings sú umiestnené na skale, nad skalným mestečkom Petra. Pozostávajú z jednej alebo viacerých miestností a sú rozdelené do dvoch kategórií - hroby a hrobky. Hroby sú pre väčšie skupiny a sú často zdobené fescue kvety alebo svetoznámymi symbolmi. Hrobky sú zvyčajne menšie a približne pre 10 až 12 osôb. Každá hrobka je často zdobená detailnými nápismi a inými zaujímavými znakmi.

Význam hrobiek je zrejmý - hovorí o významných osobnostiach, ktoré boli pre oblasť významné. Moderné jordánske kultúry pokračujú v spomienke na starodávne kultúry a stále obdivujú prácu tých, ktorí ich vybudovali.

Čo sa týka návštevy hrobiek, turisti musia platiť vstupné. To sa odvíja od toho, či ide o národný park alebo muzeum, a či je turistom umožnený vstup do hrobky. Návštevníci si môžu prezrieť niektoré detaily hrobiek vo Wádí Musá a tiež čítajú o tom, ako sa hrobky vybudovali. Je zaujímavé vedieť, že hrobky sú doteraz poväčšine nedotknuté a stále tam môže byť mnoho tajomstiev, ktoré pričinili ich zničenie.

V každom prípade je návšteva Jordánska a Burial Chambers of the Kings skvelým zážitkom, ktorý sa nedá porovnať s ničím iným v tomto svete. Ako jedna z najkrajších archeologických pamiatok na svete, ponúka Burial Chambers of the Kings mnoho dobrodružstva a histórie, ktoré zlepšujú vedomosti a zaujímajú turistov.


Ubytovanie Jordánsko Burial Chambers of the Kings


V kraji Petra vo Jordánsku sú navštevované hrobky a hrobky kráľov, ktoré sú označované ako “Burial Chambers of the Kings”. Táto oblasť bola obývaná už pred tisíckami rokov, vďaka čomu tu nájdete rôzne náznaky histórie a kultúry tohto regiónu.

Hrobky a komnaty sa nachádzajú na skalných stenách krajiny Petra a sú vystavané z rôznych druhov kameňov. Vzhľadom na to, že tieto hroby boli vytvorené viac ako pred 2000 rokmi, ich stav je pomerne dobre zachovaný. Architektúra hrobov a ich výzdoba sú určite dôvodmi, prečo sú hrobky tohto regiónu vyhľadávané medzi turistami z celého sveta.

Predpokladá sa, že tieto hrobky boli vymyslené a vytvorené krajčírmi Petra, ktorí slúžili kráľom a bohatým rodinám. Tieto hrobky boli pre nich vytvorené ako miesto posledného odpočinku. V mnohých prípadoch hroby boli vytvorené vo vnútri skalných jaskýň alebo komnát. Tieto miesta sú považované za jedny z najoblúbenejších atrakcií v tomto regióne.

Najznámejšie hrobky krajiny Petra sú hrobky kráľov, medzi ktorými sú kráľové Aretas II, IV a Rabbel II. Hroby kráľov sú vytvorené z kamenných blokov a neexistujú žiadne dôkazy o tom, že sú vnútri týchto hrobiek nejake pozostatky týchto kráľov.

Celá oblasť Petra bola vyhlásená za svetové kultúrne dedičstvo UNESCO v roku 1985 a najbližšie letisko sa nachádza v meste Aqaba, ktoré sa nachádza zhruba 2,5 hodiny jazdy od Petra. Avšak treba poznamenať, že ak budete navštevovať hroby a hrobky kráľov, bude potrebné si zabezpečiť turistický sprievodca, ktorý vám ukáže všetky miesta, ktoré je potrebné navštíviť.

Celkové ubytovanie v okolí a v samotnom meste Petre je pomerne rozmanité, pretože tu nájdete od hotelov s 5 hviezdičkami až po pomerne cenovo dostupné portáby. Odporúčame vám zistiť, čo vám najviac vyhovuje v závislosti od vašich potrieb a rozpočtu.

Svojím návštevníkom poskytuje tento región obrovské množstvo nádherných miest, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Hroby a hrobky kráľov v Petra sú jedným z týchto miest, ktoré vás určite uchvátia. Táto oblasť ponúka toľko fascinujúcich momentov, ktoré sa stanú súčasťou vášho dobrodružstva navždy. Určite sa nebudete vedieť dočkať toho, ako tieto hroby a hrobky kráľov na vlastné oči uvidíte.


Dovolenka Jordánsko Burial Chambers of the Kings


Jordánsko je krajina s dramatickou históriou. Toto pôvodne púštna krajina sa môže pochváliť niektorými z najkrajších a najzaujímavejších historických pamiatok na svete, ktoré patria medzi najnavštevovanejšie turistické atrakcie. Jednou z týchto pamiatok sú tiež úkryty kráľov, ktoré patria medzi významné miesta Jordánska.

Úkryty kráľov sú rozsiahle hrobky vytesané v skale, ktoré slúžili ako úložisko kráľovských pozostatkov. Nachádzajú sa blízko mesta Petra, jednej z najobľúbenejších turistických destinácií v Jordánsku. Hrobky boli vytesané v dobe Nabatejov, ktorá bola jednou z najvýznamnejších kultúr na Blízkom východe v období staroveku.

Hrobky boli vytesané do hornej, červenej skaly a tvoria nezvyčajnú kombináciu hrobových komôr, vnútorných nádvorí a iných stavieb. Ich unikátna architektúra a zdobenie sú skutočne pôsobivé. Vnútri si návštevníci môžu vychutnať pôsobivé fresky a zvyšky bývania, ktoré ukazujú kráľovské zvyky a život v minulosti.

Jedným z najkrajších úkrytov je Hrobka Raju, ktorá je premiestnená na skale asi 500 metrov na juhovýchod od Petra. Vstup do hrobky je k dispozícii len po namakaní a vyžaduje od návštevníkov deň plného putovania cez skalné oblasti a úpravy. Návštevníci musia prekonať strmé schody, ale odmenou za ich úsilie sú neuveriteľné výhľady a nezabudnuteľný zážitok pre všetkých, ktorí sa odvážia túto cestu absolvovať.

Okrem týchto historických dôkazov môžu návštevníci okrem úkrytov kráľov tiež navštíviť niekoľko iných skvostov Jordánska. Uistite sa, že sa zastavíte v meste Petra, kde nájdete rôzne historické pamiatky a architektonické poklady. Ďalej by nikto nemal vynechať západ slnka v Dana Biosphere Reserve, ktorý ponúka úchvatný pohľad na krásu skalnatého terénu.

Jordánsko určite ponúka mnoho zážitkov pre návštevníkov, ktorí sú ochotní objavovať túto fascinujúcu krajiny. Jedným z najkrajších miest, ktoré stojí za to vidieť, sú úkryty kráľov. Toto miesto je neopakovateľné a kúzelné a zanechá na každom návštevníkovi napísanú históriu, ktorá zostane u nich navždy.


Počasie Jordánsko Burial Chambers of the Kings


V Jordánsku je počasie celkovo teplé a suché počas celého roka. Sú však rozdiely v teplotách medzi zimou a letom. V lete môžu teploty dosiahnuť až 40 stupňov Celzia, zatiaľ čo v zime sa teploty pohybujú od 10 do 20 stupňov Celzia.

Burial Chambers of the Kings, alebo Kamenné mesto v Jordánsku je oblasť plná hrobiek, ktoré si vykopali príslušníci starovekej civilizácie. Táto oblasť je obklopená púšťou a je známa pre svoje okázalé kamenné mausoleá. Hroby sú obohatené umením, zlatom a inými cennými predmetmi.

V Burial Chambers of the Kings vládne počasie veľmi teplo a suché. V lete je to najteplejšie miesto v Jordánsku a teploty môžu dosahovať až 40 stupňov Celzia. Zimy sú v oblasti podstatne prijateľnejšie, ale aj napriek tomu je veľmi dôležité sa pri návšteve tejto oblasti správne obliecť a mať pri sebe dostatok vody.

Návšteva Burial Chambers of the Kings si vyžaduje naozaj veľa pešieho chodenia, kedy turisti napriek neúnosným teplotám vystúpia na skalný masív, odkiaľ je nádherný výhľad na celú oblasť. Pri návšteve tohto miesta je nutné dávať si pozor na slnko, ktoré môže byť vyslovene nebezpečné.

Ak sa teda rozhodnete navštíviť Burial Chambers of the Kings v Jordánsku, nezabudnite sa pripraviť na teplé a suché počasie a ochrániť sa pred slnkom. Určite si však nezabudnite vychutnať krásu a históriu tohto miesta, ktoré je vynikajúcou ukážkou starovekého života v Jordánsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Burial Chambers of the Kings


Otázky:

1. Kde sa nachádzajú Burial Chambers of the Kings v Jordánsku?
2. Aké sú vstupné poplatky na návštevu Burial Chambers of the Kings?
3. Kedy boli tieto hrobky objavené a kto ich postavil?
4. Aké sú najznámejšie hroby v Burial Chambers of the Kings?
5. Ako sa najlepšie dostať k tejto atrakcii v Jordánsku?
Odpovede:

1. Burial Chambers of the Kings sa nachádzajú na juhozápade Jordánska, v blízkosti hory Petra.
2. Vstupné na návštevu Burial Chambers of the Kings sa líši podľa sezóny a veku návštevníka, pričom je nutné si zakúpiť lístok na vstup vopred v predajniach alebo online.
3. Tieto hrobky boli objavené v blízkosti Petra v roku 1812. Boli postavené v 1. storočí po Kr. a slúžili ako posledné utočisko pre cisárov, ktorí nadviazali spojenie s tranzitnými cestami, ktoré prechádzali cez Jordánsko.
4. Medzi najznámejšie hroby v Burial Chambers of the Kings patrí hrobky kráľovodcovtva Petra, vrátane hrobu kráľa Haroda a hrobu kráľovodcu Aretas IV.
5. Najlepšie sa do Burial Chambers of the Kings dostanete pomocou organizovaného výletu so sprievodcom alebo s vlastným autom. Je však nutné sa informovať o všetkých miestnych predpisoch a pokynoch pred návštevou tejto atrakcie.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách