Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Japonsko Kamakura

Dovolenka Japonsko Kamakura


Japonsko je kraj, kde sa stretávajú storočia histórie a kultúry. Kamakura, malé mestečko položené okolo jednej hodiny jazdy vlakom od Tokia, sa prekukáva ako jeden z najzaujímavejších turistických miest tohto ostrova. Kamakura je synonymom pre krásne chrámy, pláže, zachované tradície a prírodné scenérie, ktoré vás vtiahnu do zemského raja.

Chrám Kotokuin sa nachádza v horách tohto pôvabného mesta a zdá sa byť posadnutý čudovitou sochou veľkého bronzového Buddhu, ktorý upúta vašu pozornosť. Socha je 13,5 metra vysoká a patrí k tým najväčším sochám na svete. Je veľmi pôsobivá a môžete ju obdivovať z každej strany.

Potom sa môžete pokojne prejsť do Hasedera, ktorý sa teraz zdá byť jedným z najkrajších chrámov v Kamakure. Toto útočisko dokáže vás prepracovať pre duchovnú rovnováhu. Chrám ponúka nádherný pohľad na mesto a na dokonalý scenériu, ktorá u vás bezpochyby vyvolá mnoho emocionálneho nadšenia.

zahnať strach, choď do Zeniarai Benzaiten, starobylé kúpele, ktoré sú uctievané ako posvätné na miestnych Japoncov. Tento ostrov je známy tým, že má vodu, ktorá dokáže uzdravovať telo i dušu od všetkých chorôb a strachov. Ak chcete naozaj zažiť autentickú japonskú kultúru, je toto miesto to správne. Môžete si načítať inšpirácie z kníh a vychutnať si japončinu pod plným slnkom.

Ak máte radi prechádzky pri mori, nemali by ste premeškať Kamakura Beach, kde si môžete užívať slnečné svetlo a niektoré z najkrajších okolitých scenérií. Mesto sa skutočne teší neobvyklým spojením orientálnej kultúry a moderného druhu života, ktorý nám niekedy degraduje cenné dedičstvo.

Nakoniec nemôžete odísť z Kamakury bez toho, aby ste sa nenajedli nejakých miestnych pochúťok. Vo všetkých uliciach mesta sa nachádzajú miestne stánky s výhodné ponuky na tradičné jedlo a nátierky. Vyskúšajte tradičný ramen, ktorý je známy svojím bohatým ochutením a intenzívnym aroma.

Dovolenka v japonskom Kamakura ponúka nespočetné zážitky a ďalšie poznatky o fascinujúcej japonskej kultúre, histórii a životnom štýle. Odpočiniete si a okúsíte jedinečné zážitky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa každodenných starostí. Takže ak sa chystáte na dovolenku, Kamakura je to miesto, ktoré by ste mali navštíviť.


Počasie Japonsko Kamakura


Japonsko Kamakura je mesto ležiace na západe Japonska a nachádza sa priamo pri Tichom oceáne. Toto miesto je známe pre svoje krasové oblasti a jeho chrámy z 12. storočia. Kamakura je známa aj pre svoje teplé a vlhké počasie počas letných mesiacov.

Letné mesiace v Kamakure trvajú od júna do septembra. Teploty sa v tomto období pohybujú okolo dvadsaťpäť až tridsať stupňov Celzia a vlhkosť dosahuje až osemdesiat percent. Tieto vysoké teploty a vlhkosť dokážu byť veľmi náročné pre turistov, ktorí plánujú navštíviť toto miesto.

Pre tých, ktorí sa plánujú vydať na návštevu Kamakury počas leta, je dôležité sa pripraviť na horúce počasie. Odporúča sa nosiť lehké a vzdušné šaty a obuv, aby ste sa cítili pohodlne počas celého dňa. Na ochranu pred slnkom je dobré si vziať so sebou klobúk alebo čiapku a opaľovací krém.

Ak sa chcete vyhnúť horúcemu a vlhkému počasiu, môžete Kamakuru navštíviť počas zvyšku roka. Jesenný a zimný obdobie ponúka mierny a príjemný počasie, ktoré je ideálne pre prechádzky a objavovanie krás mesta.

Celkovo, Kamakura je nádherné miesto na návštevu počas celého roka. Leto ponúka krásne pláže a zlaté hodiny pri západe slnka, no pre tých, ktorí netolerujú horúce počasie, je lepšie navštíviť miesto mimo letnej sezóny. S cestovateľským plánovaním a správnymi oblečeniami a ochrannými opatreniami môžete v Kamakure zažiť nádherné zážitky a vychutnať si krásu japonského leta.


Ubytovanie Japonsko Kamakura


Kamakura je mesto, ktoré sa nachádza severne od Tokya a je známe svojou krásnou prírodou, uctievaním Božskej tvorby a históriou. Návštevníci Kamakury sa často zastavia aj v Tokyu alebo Nikko, avšak Kamakura ponúka jedinečný zážitok.

V Kamakure sa nachádza mnoho politicky významných miest, ktoré každý návštevník by mal vidieť. Jedným z týchto miest je veža Tsurugaoka Hachimangu, ktorá bola postavená v 12. storočí ako cintorín pre boje v Kamakurskom období. Dnes toto miesto slúži ako svätyňa a turistická atrakcia.

Ak plánujete pobyt v Kamakure, môžete si vybrať z ubytovania s rôznym charakterom. Niekedy predúmyselné strohé a jednoduché, inokedy moderné a luksusné. Ubytovanie v Kamakure však nebude mať zníženú kvalitu ubytovania.

Ak ste na tom so svojimi financiami dobre, možno by ste mali zvážiť ubytovanie v jednom z mnohých luxusných hotelov v Kamakure. Mnoho z týchto hotelov ponúka world-class kuchyne, wifi a prvotriedny servis.

Pre tých, ktorí preferujú tradičnejšie ubytovanie, môže byť ideálnym riešením pobyt v jednom z mnohých ryokanov. Tieto ryokany sú typické japonské ubytovacie zariadenia poskytujúce autentický a tradičný zážitok, nadštandardné služby a pekné tatami izby.

Aby ste získali skutočný pocit Kamakury, vyskúšajte ubytovanie v jednom z mnohých šintoistických chrámov. Ubytovanie v chráme ponúka revitalizujúce prostredie a mnoho príležitostí na ecotourismus.

Všetky tieto druhy ubytovania v Kamakure ponúkajú jedinečný zážitok a určite prinesú k vašej dovolenke jedinečný charakter. Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek ubytovanie, užite si Kamakuru v jej ojedinelých momentoch a urobte si spomienky na celý život.


Letenka Japonsko Kamakura


Japonsko je prekrásne miesto s bohatou kultúrou, tradičnými zvykmi a úžasnou prírodou. Ak chcete preskúmať túto krajinu a ochutnať jej autentickú atmosféru, mesto Kamakura by mohlo byť vašou ideálnou destináciou. Sme sa rozhodli napísať článok o letenke na cestu do Kamakury, aby sme vám umožnili presnejšie naplánovať vašu cestu.

Kamakura sa nachádza v zálive Sagami, na juhu prefektúry Kanagawa, v oblasti Kanto. Je známe ako mesto s historickými pamiatkami a nádhernými plážami. Kamakura bola tiež dôležitým politickým a náboženským centrom Japonska počas obdobia Kamakura (1185-1333). Preto sa mnohé pamiatky a chrámy z tohto obdobia dochovali dodnes.

Ak sa chystáte navštíviť Kamakuru, môžete sa tam dostať rôznymi spôsobmi. Najrýchlejší spôsob, ako sa tam dostať, je letom z Tokya. Tokio je asi 50 km severne od Kamakury. Cesta autobusom alebo vlakom môže trvať až dve hodiny, zatiaľ čo letom z Haneda či Narity môžete doraziť do Kamakury za 20-30 minút. A triky, ako nájsť lacné letenky, sú niekedy aj hlavnou výzvou. Preto pri hľadaní letenky zohľadnite dva typy letenky - prvé miesto, kde by mal každý začať hľadanie, je letenka do Tokia, a potom sa zamerajte na Kanto, aby ste našli najvhodnejšie letenky do Kamakury.

Hlavnou leteckou spoločnosťou, ktorá ponúka letenky do Tokya a Kamakury, je Japan Airlines. Táto spoločnosť ponúka príjemné lety so skvelými službami a obsluhou, ktorá vás privíta s úsmevom. Ceny leteniek nie sú príliš vysoké a väčšinou sa pohybujú v rozmedzí 300-400 dolárov za jednu letenku. Mnoho cestovných kancelárií a agentúr tiež ponúka zájazdy do Kamakury, ktoré zahŕňajú letenku, ubytovanie a rôzne atrakcie.

Po prílete do Tokya sa môžete dostať do Kamakury vlakom alebo autobusom. Vlakom bude trvať asi hodinu a autobusom o niečo menej času. Cena za lístok je zvyčajne okolo 2000 JPY (17,50 USD) na jednu cestu. Ak chcete pohodlne cestovať, môžete si prenajať auto. Prenájom auta bude stáť okolo 60-100 USD na deň, ale odporúča sa mať japonské vodičské oprávnenie a byť oboznámený s japonskými dopravnými značkami.

Kamakura ponúka návštevníkom veľa úžasných miest na objavovanie. Môžete navštíviť chrámy, svätynie, pláže, hory a malé obchody so suvenírmi. Najznámejšou atrakciou v Kamakure je Daibutsu alebo "Veľký Buddha". Je to 13,35 metrov vysoká bronzová socha Budhu, ktorá bola vytvorená v roku 1252. Okolo Daibutsu sa nachádza chrám Kotoku-in, ktorý sa tiež považuje za historickú pamiatku.

Kamakura má tiež nádherné pláže, kde môžete relaxovať a užívať si japonskú slnecnú kúpu. Umi no Ie Beach sa nachádza asi 15 minút jazdy od centra mesta a je známe pre svoje azúrové vody a biele piesky. Inou obľúbenou plážou je Yuigahama Beach, ktorá je vzdialená iba krátkou prechádzkou od centra mesta.

V Kamakure sú tiež mnohé obchody so suvenírmi a reštaurácie, v ktorých môžete ochutnať tradičnú japonskú kuchyňu. Medzi najlepšie suveníry patrí keramika, čajové súpravy, drevené zbrane a japonské sladkosti.

Na záver, Kamakura je nádherným miestom na návštevu pre tých, ktorí chcú ochutnať autentickú japonskú kultúru a históriu. A ak hľadáte rýchlu cestu z Tokya do Kamakury, letenka je skvelou voľbou. Tešíme sa na váš príchod a prajeme vám skvelú dovolenku!


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Kamakura


Otázka: Čo je Kamakura?
Odpoveď: Kamakura je mesto v Japonsku, ktoré sa nachádza na západnom pobreží ostrova Honshu. Je známe pre svoje historické miesta a chrámy.

Otázka: Aké historické miesta môžem v Kamakure navštíviť?
Odpoveď: Kamakura má mnoho historických miest, ako je Kótoku-in, ktoré je domovom obrovskej bronzovej sochy Buddhu, Tsurugaoka Hachimangu, ktorého základy sa datujú do 12. storočia, a Enoshima, ktoré je oblúbeným turistickým miestom s výhľadmi na Tichomorie, posvätné miesto a záhrady.

Otázka: Ako sa dostanem do Kamakury?
Odpoveď: Kamakura sa nachádza asi 50 km južne od Tokia a je ľahko dostupné vlakom. Z Tokia, môžete sa dostať na Kamakuru priamo vlakmi JR Tokaido alebo zastaviť sa vapom súkromnej spoločnosti Enoden.

Otázka: Kedy je najlepšie návšteva Kamakury?
Odpoveď: Kamakura môžete navštíviť kedykoľvek počas roka. Japonsko má krásne zmeny všetkých ročných období, takže môžete získať odlišné zážitky a výhľady počas rôznych ročných období.

Otázka: Aký je najlepší spôsob prechádzania po Kamakure?
Odpoveď: Kamakura je veľmi kompaktné a mnoho atrakcií sa dá vidieť peši. Môžete si prenajať aj kolo alebo si kúpiť lístok na vlak Enoden a objaviť mesto v celku.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Kamakure?
Odpoveď: Kamakura má mnoho butikov a trhov, kde si môžete kúpiť suveníry, darčeky a rôzne umenie. Najlepšími miestami pre nákupy sú okolie Hase a Komachi-dori.

Otázka: Čo musím ochutnať v Kamakure?
Odpoveď: Kamakura má mnoho miestnych jedál a dobroty, ako je napríklad shirasu don, ktoré je ryžové jedlo s malými morskými plodmi, zelený čaj Kamakura a čokoládové koláčiky s mandarínkovým džemom.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách