Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Bhután Chele La Pass

Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Chele La Pass


1. Čo je Chele La Pass?
Chele La Pass je horské sedlo v Bhutáne, ktoré sa nachádza na nadmorskej výške 3 988 metrov nad morom.

2. Ako sa dostanem na Chele La Pass?
K Chele La Pass sa dá dostať autom alebo na motocykli z Paro alebo Thimphu. Cesta z Paro trvá približne 1,5 hodiny a z Thimphu asi 3 hodiny.

3. Musím mať povolenie na návštevu Chele La Pass?
Áno, pre vstup do Bhutánu potrebujete platné povolenie.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Chele La Pass?
Najlepší čas na návštevu Chele La Pass je od mája do októbra, keď je počasie najkrajšie a cesty sú otvorené.

5. Aká je teplota na Chele La Pass?
Teploty na Chele La Pass sú obvykle chladné, najmä v noci. V lete môže byť teplota okolo 10 stupňov Celzia a v zime až -15 stupňov Celzia.

6. Môžem tam prespať?
Nie, v oblasti Chele La Pass nie sú ubytovacie možnosti pre turistov. Môžete však navštíviť okolité dedinky a nájsť si tam ubytovanie.

7. Aké aktivity sú možné v okolí Chele La Pass?
V okolí Chele La Pass sa dá robiť turistika, pozorovanie vtákov, cykloturistika a meditácia.

8. Potrebujem špeciálne oblečenie na návštevu Chele La Pass?
Áno, odporúčame teplé oblečenie vrátane bundy, bežeckých topánok, rukavíc a čiapky, pretože na tomto mieste môže byť chladno a veterno.

9. Aké sú výhľady z Chele La Pass?
Z Chele La Pass sa otvárajú krásne výhľady na okolité hory, údolia, kláštory, ľudské osady a pastviny.

10. Aký je vstupné na Chele La Pass?
Nie je potrebné platiť vstupné na Chele La Pass, avšak potrebujete vstupenku do Bhutánu.


Letenka Bhután Chele La Pass


Bhután, krajina draků a hory, se nachází v Himalájích a je známá svojí izolovaností a krásou přírody. Je sice malý, ale to neznamená, že nabízí málo zážitků a památek.

Pokud se chystáte na návštěvu Bhutánu, určitě byste neměli vynechat Chele La Pass. Tento průsmyk se nachází v nadmořské výšce 3988 metrů a spojuje hlavní město Thimphu s údolím Paro. Je to skvělé místo k pozorování přírody a k odpočinku od rušného města.

Abyste se dostali na Chele La Pass, musíte si zakoupit letenku Bhután Chele La Pass. Letenka je určena pro turisty, kteří chtějí vidět krásné scenérie, které tento průsmyk nabízí. Letenka zahrnuje i jednodenní turistickou prohlídku Thimphu a Paro.

Při letu na Chele La Pass si můžete vychutnat nádherné výhledy na himálajské vrcholky, zelené údolí a průzračné potoky. Pokud máte štěstí, můžete vidět i divokou zvěř, jako jsou vysokohorské kozorožce nebo jeleny.

Po přistání se můžete projít po svahu, užívat si toho, co příroda nabízí, a posilnit se místními lahůdkami. Pak se můžete vrátit do Thimphu a prohlédnout si místní památky, jako je velkolepý buddhistický klášter Tashi Choe Dzong.

Při cestě na Chele La Pass si určitě nezapomeňte přibalit teplé oblečení, protože výškové podmínky mohou být extrémně chladné. A hlavně nezapomeňte přinést fotoaparát. Chele La Pass nabízí neuvěřitelně krásné scenérie, které si budete chtít uchovat dlouho po odjezdu z Bhutánu.

Zvažujete-li návštěvu Bhutánu, určitě zvažte zahrnutí Chele La Pass do vašeho itineráře. Je to krásné místo s úchvatnými výhledy, které stojí za to navštívit. A s letenkou Bhután Chele La Pass se tam snadno dostanete.


Počasie Bhután Chele La Pass


Chele La Pass je jedno z najnavštevovanejších miest v Bhutáne a rozhodne patrí medzi tie najkrajšie. Ide o horský prechod, ktorý sa nachádza na nadmorskej výške 3 988 metrov. Preto sa tu vyskytujú extrémne podmienky a počasie.

V lete sa v Bhutáne vyskytujú veľmi teplé a vlhké podnebie. Priemerná teplota v hlavnom meste Thimphu sa pohybuje okolo 20°C. Na Chele La Pass si môžete vychutnať príjemnú teplotu, ktorá je o niekoľko stupňov nižšia, a zároveň sa môžete tešiť z krásneho výhľadu na okolité hory a zelené údolia. Ide o ideálnu dobu na turistiku a objavovanie krás Bhutánu.

V zime sa počasie mení a teploty klesajú pod bod mrazu. Vlhká zvláštnosť Bhutánu sa v zime prejavuje množstvom snehu a silnými búrkami, ktoré môžu byť nebezpečné a znemožniť cestovanie. Na druhej strane, keď je počasie jasné a slnečné, môžete si vychutnať nádhernú zimnú krajinu a kouzlo zimy na horách.

Jeseň a jar sú tiež krásne ročné obdobia na návštevu Chele La Pass. Jeseň je obdobím sucha a teploty sú stále príjemné. V jare sa Bhután hnevá v kvitnúcich horách a zveri, ktorá sa prebúdza z zimnej hibernácie. Tieto ročné obdobia sú tiež ideálne na turistiku a objavovanie krás Bhutánu.

V závislosti od vašich záujmov a preferencií sa rozhodnite, ktoré ročné obdobie vám najviac vyhovuje. Bez ohľadu na tom, kedy Chele La Pass navštívite, nechajte sa uniesť krásou prírody, ktorá vás tam obklopuje. Na výlete si určite užijete skvelé dobrodružstvo a zážitky, ktoré vás v spomienkach s veľkou radosťou budú sprevádzať ešte dlho po návrate domov.


Ubytovanie Bhután Chele La Pass


Bhután je jedným z najfascinujúcejších a najúžasnejších krajín na svete. Toto malebné kráľovstvo na juhu Ázie ponúka nádherné scenérie, prírodu, kultúru a históriu, ktoré sú naozaj jedinečné. Ak sa rozhodnete navštíviť Bhután, určite si nevšimnete, že krajina je plná pôvabných a luxusných ubytovaní, ktoré vám zaručia nezabudnuteľné zážitky. Jedným z najlepších miest na ubytovanie v Bhutáne je Chele La Pass.

Chele La Pass sa nachádza v západnej časti Bhutánu, kde sa stretávajú dvaja najvyšší vrcholy krajiny. Táto oblasť je bohatá na divokú prírodu, kde nájdete zvieratá ako srnky, ibexov, pušníc a medveďa himálajského. V okolí môžete nájsť aj mnoho turistických atrakcií a historických miest, ktoré rozhodne stojí za návštevu.

Jedným z najlepších ubytovaní v tejto oblasti je Chele La Nature Lodge. Toto útulné a kúzelné ubytovanie ponúka pohodlné a moderné ubytovanie uprostred nádhernej prírody. Lodge je obklopená zelenými lesmi a hrebeňmi a ponúka krásne výhľady na údolie Paro. Hostia si môžu vychutnať prvotriednu službu a gurmánske jedlá, ktoré sú pripravované z čerstvých miestnych ingrediencií.

Okrem prvotriednych ubytovaní a gastronómie má Chele La Nature Lodge aj mnoho aktivít a zážitkov pre hostí. Môžete sa vydať na miestnu prechádzky po okolí, vyskúšať si jazdu na koni alebo navštíviť miestne chýrnejšie destinačné miesta. Stojí za zmienku, že Chele La Pass je aj jedným z najlepších miest v Bhutáne na sledovanie zimného mlieka, ktoré sa vyskytuje pomerne často v tejto oblasti.

V stručnosti, ak hľadáte pár dní strávených v rajskom raji, neváhajte si vybrať Chele La Nature Lodge ako vaše miesto na ubytovanie v Bhutáne! Toto miesto vám ponúkne dokonalé kombinácie nádherných prírodných scenérií, skutočných zážitkov a pohodlia, ktoré vám pomôžu uniknúť z reality a oddýchnuť si.


Dovolenka Bhután Chele La Pass


Ak hľadáte dovolenku, ktorá kombinuje krásu prírody, historické miesta a duchovné zážitky, potom by ste mali zvážiť cestu do Bhutánu a navštíviť miesto nazvane Chele La Pass. Toto miesto sa nachádza vo výške 3988 metrov nad morom a ponúka nádherný výhľad na údolia Bhutánu a hory. Je to tiež miesto s mnohými historickými monumentmi a chrámami, ktoré budú zaujímavé pre kultúrne nadšencov.

Cesta na Chele La Pass je sama o sebe zážitkom. Už len prechádzka cez husté lesy, ktoré sú plné exotických rastlín a zvierat, vám ponúkne príjemnú oázu ticha a pokoja. Počas hornej cesty sa môžete tešiť na výhľad na rieku Paro a hory v diaľke. A keď dorazíte na vrchol, budete ohromení nádherným pohľadom na údolia a zasnežené hory.

Po návšteve Chele La Pass nezabudnite navštíviť blízke kultúrne miesta, ako napríklad kláštor Kyichu Lhakhang, ktorý pochádza z 7. storočia. Tento kláštor je zvláštny tým, že bol postaven v jednom z najstarších kráľovstiev Bhutánu a je považovaný za jeden z najstarších buddhistických chrámov na svete.

Okrem toho môžete navštíviť aj Paro Dzong, ktorý je budhistickým kultúrnym a náboženským miestom. Je to zaujímavá kombinácia kláštora a pevnosti a stojí na úplnom konci údolia Paro. Jeho umiestnenie a architektonické detaily sú nádhernou spojitosťou medzi históriou Bhutánu a jej náboženskými koreňmi.

Vo všeobecnosti, cesta na Chele La Pass a okolité kultúrne miesta ponúkajú zážitky, ktoré budú zaujímavé pre každého návštevníka Bhutánu. Je to miesto, kde sa spája história, kultúra, duchovnosť a krása prírody. Pokiaľ hľadáte dovolenku, ktorá je oveľa viac ako len oddychom, potom Chele La Pass je miesto, ktoré vás určite nezklame.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách