Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Holandsko Giethoorn

Ubytovanie Holandsko Giethoorn


Giethoorn, tiež známe ako Holandské Benátky, je malebná obec v provincii Overijssel v Holandsku, ktorá ponúka návštevníkom unikátnu skúsenosť s mestskou architektúrou a životom na vode. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych a kúzlo holandskej krajiny.

Ubytovanie v Giethoorn

Ak hľadáte ubytovanie v Giethoorn, máte na výber množstvo rôznych možností. Môžete si vybrať medzi ubytovaním v tradičných holandských domoch s trávnatými strechami, alebo v moderných apartmánoch a penziónoch. Okrem toho, ak hľadáte niečo trochu viac dobrodružné, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v lodi alebo na lodi.

Aktivity v Giethoorn

Giethoorn je známe svojou architektúrou a životom na vode. Môžete si prenajať čln alebo lodičku a vydať sa na prehliadku kanálov, alebo navštíviť miestne múzeá a galérie. Ak hľadáte trochu adrenalínu, môžete sa rozhodnúť pre cykloturistiku alebo jazdu na koni. Pre tých, ktorí sa radi hrajú, sú k dispozícii rôzne druhy ihrísk a aktivít.

Jedlo v Giethoorn

Holandská kuchyňa je pestrá a rozmanitá. V Giethoorn nájdete množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné holandské jedlá ako napríklad kapusta s klobásou, nasi goreng, pannekoeken a kvarkenstrudel. Okrem toho sú k dispozícii aj rôzne medzinárodné reštaurácie, ktoré ponúkajú jedlá z celého sveta.

Giethoorn je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a kľud. Táto malebná obec ponúka návštevníkom skúsenosť s tradičnou holandskou architektúrou a životom na vode. Ubytovanie v Giethoorn je pestré a zaručuje vám ideálny pobyt pre vás a vašu rodinu alebo priateľov. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete pohrať, nájsť dobrodružstvo alebo si jednoducho oddýchnuť, potom je Giethoorn miestom, ktoré musíte vidieť.


Dovolenka Holandsko Giethoorn


Dovolenka v Holandsku môže byť skvelým zážitkom a návšteva malebnej obce Giethoorn určite patrí medzi nezabudnuteľné zážitky.

Giethoorn sa nachádza v severovýchodnej časti Holandska a je známy ako "Benátky severu" kvôli množstvu kanálov, ktoré ho pretínajú. Obec je známa svojimi krásnymi charakteristickými drevenými domami s pajačím strieškami a unikátnou spôsobom prepravy kanálovými lodičkami, ktoré sú známe ako "whisper boats".

Návšteva Giethoornu môže byť skvelým zážitkom pre celú rodinu. Počas prechádzky po obci môžete vidieť množstvo zaujímavých miest a vychutnať si atmosféru miesta. Môžete si samozrejme prenajať loďku a sami preplávať kanálmi alebo si objednať okruhlovú loďku so skipérom, ktorý vás prevezie kanálmi a predstaví vám zaujímavé skutočnosti a fakty o mieste.

Okrem prechádzok a plavby kanálmi je v obci aj množstvo reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné holandské jedlá a kaviarenské terasy pri kanáloch, ktoré sú ideálne pre oddych a relaxáciu. V obci sú aj rôzne obchody s remeselnými výrobkami, ktoré sú ideálne ako suveníry.

Ak ste na dovolenke v Holandsku, návšteva Giethoornu je skvelou voľbou. Toto krásne miesto vás uchváti svojou jedinečnou atmosférou a šarmom, a zanechá vám nezabudnuteľné spomienky.


Letenka Holandsko Giethoorn


Giethoorn, často nazývaný "Benátky Holandska", je malé mestečko v province Overijssel, ktoré sa nachádza na severe Holandska. Jeho názov pochádza z holandského jazyka a znamená "hrniec s kozími rohami". Toto pitoreskné mestečko je plné kanálov a mostov, ktoré tvoria sieť vodných ciest, ktoré sú hlavnou dopravnou arteriou v meste.

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Giethoornu, je lietadlom. Existuje niekoľko letísk v blízkosti mestečka, vrátane letísk v Amsterdam a Einschede. Letenky sú k dispozícii z mnohých krajín sveta.

Giethoorn ponúka množstvo činností pre turistov. Môžete si prenajať loď alebo kajak a preskúmať kanály sami alebo s miestnym sprievodcom. Pre tých, ktorí hľadajú niečo viac adrenalínu, sú k dispozícii rôzne vodné športy ako wakeboarding a jazda na vodnej lyži.

V mestečku sa nachádza veľa historických budov, ktoré sú pre turistov otvorené. Niektoré z týchto budov sú staré až 200 rokov. Medzi týmito budovami sa nachádza aj unikátny múzeum giethoornu, ktorý ponúka návštevníkom vzácne pohľady na históriu mestečka.

Množstvo obchodov a reštaurácií ponúka miestnu gastronómiu. Niektoré z miestnych pochúťok sú skvosty holandskej kuchyne, ako je napríklad syr Gouda, sladkosti stroopwafels alebo tradičné holandské pokrmy s mäsom.

Giethoorn je taktiež slávne vďaka svojmu festivalu kresiel. Každú jeseň sa v mestečku koná súťaž, ktorá si klade za cieľ nájsť najlepšie tímy, ktoré môžu zdobyť cenu pre najrýchlejší prenos kresiel po kanáloch.

Návšteva Giethoornu je pre každého, kto nechce stráviť dovolenku v obvyklých turistických centrách, nezabudnuteľným zážitkom. Toto mestečko ponúka také množstvo zaujímavostí, že sa sem určite chcete vrátiť. Letenky sú k dispozícii po celý rok a kupovanie ich vopred vám zaručí nielen najlepšie ceny, ale aj lepšie možnosti prispôsobenia vašej dovolenky vašim potrebám.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Giethoorn


Otázky a odpovede týkajúce sa Holandska Giethoorn sú:
1. Čo je Holandsko Giethoorn?
Holandsko Giethoorn je malá vesnička v Holandsku, známa svojimi kanálmi a kopcovitým prostredím.

2. Kde sa nachádza Holandsko Giethoorn?
Holandsko Giethoorn sa nachádza na severe Holandska, v provincii Overijssel.

3. Je Holandsko Giethoorn ľahko dostupné a akým spôsobom?
Áno, Holandsko Giethoorn je ľahko dostupné autom z hlavného mesta Amsterdamu, letiská Schiphol alebo z ktoréhokoľvek iného hlavného mesta v Holandsku. Taktiež je možné použiť verejnú dopravu, ako sú vlaky a autobusy.

4. Mám sa vopred registrovať na návštevu Holandska Giethoorn?
Nie je potrebné sa registrovať pred návštevou, ale odporúča sa úplná príprava a rezervácie, ak ste zahraničný návštevník.

5. Je možné si prenajať čln alebo kajak v Holandsku Giethoorn?
Áno, je možné si prenajať čln alebo kajak a pádlovať po kanáloch v Holandsku Giethoorn.

6. Je v Holandsku Giethoorn dostatok parkovacích miest pre návštevníkov?
Áno, v blízkosti Holandska Giethoorn je dostatok parkovacích miest.

7. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Holandsku Giethoorn?
Hlavné turistické atrakcie v Holandsku Giethoorn zahŕňajú prechádzanie po kanáloch, návštevu múzea Giethoorn, cykloturistiku alebo prechádzky po kopcovitom prostredí.

8. Aké typy ubytovania sú k dispozícii v Holandsku Giethoorn?
V Holandsku Giethoorn je dostupné ubytovanie v hoteloch, penziónoch, apartmánoch a kempoch.

9. Aké sú najlepšie obdobia na návštevu Holandska Giethoorn?
Najlepšie obdobia na návštevu sú jarné a letné mesiace.

10. Aké sú typy jedál a nápojov, ktoré návštevníci môžu ochutnať v Holandsku Giethoorn?
Množstvo reštaurácií v Holandsku Giethoorn ponúka špičkovú kuchyňu, zahŕňajúcu miestne speciality ako sú ovčie syry, korenie a morské plody. Medzi nápoje patrí káva, pivo a vínka.


Počasie Holandsko Giethoorn


Holandsko Giethoorn je malé mestečko nachádzajúce sa v provincii Overijssel v Holandsku. Toto malebné miesto je známe svojou nádhernou prírodou a sieťou kanálov, ktoré ho obklopujú. Tento obľúbený turistický cieľ ponúka množstvo aktivít, ktoré môžete robiť, a to nielen v lete, ale aj v zime.

Počasie v Holandsku Giethoorn sa líši v závislosti od ročného obdobia. V lete sú teploty priemerné až vyššie, dosahujúce teploty približne 20 - 25 stupňov Celzia. V zime sa teploty pohybujú od 0 až po 5 stupňov Celzia, čo však neznamená, že by ste sa nemohli baviť.

Leto (jún - august)

V lete býva v Giethoorn veľa turistov, takže by ste si mali dopredu zabezpečiť ubytovanie a miesto, kde sa môžete stravovať. Väčšina reštaurácií ponúka jedlo výlučne v interiéri, ale nájdete aj niekoľko miest s vonkajšími sedeniami. Akonáhle sa ochladí, tieto reštaurácie ponúkajú aj deky a ohrievače, takže si môžete dobre užiť svoje jedlo a pitie aj keď je chladnejšie.

Ak máte radi vodné športy, môžete si prenajať kajak, kanoe alebo loď na vode a preskúmať množstvo kanálov a malých jazier, ktoré sa nachádzajú v okolí. Turisti si radi prenajímajú kanoe a vydávajú sa na objavovanie mnohých malých ostrovov, ktoré sú v Giethoorn skryté. Toto miesto je tiež ideálne na prechádzky, keďže tu nájdete množstvo cyklo-trás a pešo-trás.

Ak sa chcete vybrať s deťmi, môžete navštíviť ZOO Friesland, ktorá sa nachádza v okolí. Je plná rôznych zvierat, ktoré vaše deti veľmi potesia.

Zima (december - fabruár)

V zime sa turisti zvyknú vyhýbať Giethoornu, pretože to je obdobie, keď sa kanály zamŕzajú a loďky sa nevydávajú na vodné túry. Napriek tomu však tu nájdete množstvo zimných aktivít. Turisti si radi prenajímajú lyže a snowboardy a vydávajú sa na blízku stredisko na zjazdovky - De Woldberg. Je to neďaleko Giethoorn, takže bez problémov sa tam môžete dostať.

Ak ste rádši na bavoroch, môžete sa zúčastniť prechádzky medzi miestnymi obyvateľmi, ktorí vás zabavia svojimi vtipmi a zároveň vám ukážu krásne zákutia Giethoornu. Tento zážitok bude v zime určite extra romantický.

V zime sa väčšina reštaurácií zatvára oveľa skôr a nie sú také časté ako v lete, pretože zima všeobecne nie je obdobím, kedy by turisti túto oblasť navštevovali. Preto by ste si mali dopredu zabezpečiť, kam sa môžete najesť, pretože mnohé reštaurácie nie sú otvorené.

V zime sa môžete tešiť na krásne zimné scenérie po celý deň.

Holandsko Giethoorn je miesto, kde sa môžete rok čo rok dobre zabaviť. Je plné nádherných prírodných scenérií, aktivít a zábavy. Bez ohľadu na ročné obdobie sa budete cítiť skutočne unikátne a môžete si užiť toto kúsok krásy, ktorý je nezameniteľný.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách