Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Francúzsko Reims

Ubytovanie Francúzsko Reims


Francúzska krajina je známa svojimi historickými a kultúrnymi pamiatkami, krásnou prírodou a vynikajúcou kuchyňou. Mnohí turisti sa radi zastavia v meste Reims - hlavnom meste regiónu Champagne-Ardenne, ktoré je známe svojimi klenotmi a bohatou históriou. Ak sa chystáte navštíviť toto nádherné mesto, nie je nič jednoduchšie, ako si zabezpečiť kvalitné ubytovanie.

Reims ponúka viacero druhov ubytovania pre rôzne potreby a rozpočty. Od najluxusnejších hotelov a apartmánov až po cenovo dostupné hotely a hostely - Reims má všetko a pre každého.

1. Najluxusnejšie ubytovanie

Ak hľadáte exkluzívne ubytovanie, Reims ponúka niekoľko luxusných možností. Jedným z najlepších hotelov v meste je Grand Hotel Continental - pôsobivý hotel, ktorý sa nachádza v samotnom centre mesta. Tento hotel vám ponúka vysokú úroveň služieb, vrátane súkromnej reštaurácie s michelinskou hviezdou. Pokoje v hoteli sú veľké a vkusne zariadené, s klimatizáciou a satelitnou TV.

2. Stredne drahé hotely

Ak hľadáte niečo trochu cenovo dostupnejšie, ale stále luxusné, určite si pozrite Hotel de la Paix. Tento hotel sa nachádza v blízkosti katedrály Notre Dame, v srdci Reims. Izby sú pohodlné a vkusne zariadené a ponúkajú súkromnú kúpeľňu, klimatizáciu a TV.

3. Cenovo dostupné hotely

Ak hľadáte ubytovanie na cenovo dostupnejšom konci, môžete sa pozrieť na hotel ibis Styles Reims Centre Cathédrale. Tento hotel sa nachádza tiež v centre mesta, ale ponúka izby za výrazne nižšie ceny ako vyššie uvedené ubytovania. Pokoje sú základné, ale čisté a tvoria ideálnu základňu pre preskúmanie okolia.

4. Hostely

Pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom sa odporúča hostel - tam nájdete ubytovanie v spoločnej izbe, ale aj v súkromí, a to za veľmi nízke ceny. Hostel Cis de Champagne je jeden z najlepších hotelov v meste. Nachádza sa v blízkosti katedrály a ponúka izby v spoločnej miestnosti, ako aj súkromné izby. Hostel je čistý a príjemný, s bezplatným Wi-Fi.

Súčasťou cestovania je ubytovanie a Reims má pre každého niečo. Rozhodnite sa pre ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu, a užite si nádherné mesto Reims.


Počasie Francúzsko Reims


Francúzsko je známe svojim krásnym a rozmanitým počasím. V Reims, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti Francúzska, sú zimy chladné a zrážky sú časté. Letá sú teplé a prevažne suché.

V zime teploty klesajú na teploty pod bodom mrazu a sneženie je bežné. Priemerné denné teploty sa môžu pohybovať okolo 5 stupňov Celzia, s nočnými teplotami blížiacimi sa k -2 stupňom. Doba od decembra do februára je zvyčajne obdobím najväčších zrážok.

Na jar teploty stúpajú a počasie je oveľa priaznivejšie. Priemerné denné teploty môžu dosahovať v apríli a máji až k 15 stupňom. Toto obdobie je tiež veľmi zelenejšie, pretože miesto zaberie jemná zeleň a kvety, ktoré kvitnú po zime. Obdobie jarnej sezóny v Reims sa zvyčajne považuje za obdobie nižšieho výskytu zrážok.

Leto je v Reims považované za najpríjemnejšie obdobie v roku. Množstvo slnečných dní a teplé teploty robia letné mesiace ideálnym časom na návštevu tohto miesta. Priemerné denné teploty sa môžu pohybovať medzi 20 a 25 stupňami Celzia, pričom nočné teploty sa zriedkavo dostávajú pod 10 stupňov. Letné obdobie má tiež najvyššiu úroveň turistickej návštevnosti, pretože ľudia vyhľadávajú slnko a teplo.

Jeseň v Reims prináša zmenu v počasí. Teploty klesajú a nočné teploty sa dostávajú na hranicu pod bodom mrazu. Množstvo zrážok sa tiež zvýši, a to v dôsledku príchodu horúcich a vlhkých vietorov zo Stredozemného mora. Priemerné denné teploty sa v novembri a decembri môžu pohybovať okolo 11 stupňov.

Celkovo vzaté, počasie v Reims je pomerne chladné a mokré v zime a jarných mesiacoch, ale teplé a slnečné v lete. Turisti sa najlepšie môžu rozhodnúť pre návštevu miesta na základe ich vlastných preferencií v oblasti počasia, ale zároveň by mali byť pripravení na zmenu počasia, ktorá sa môže často vyskytnúť.


Letenka Francúzsko Reims


Reims - hlavné mesto regiónu Champagne vo Francúzsku - je prenádherné miesto s bohatou históriou a kultúrou. Ak plánujete svoju ďalšiu cestu do Francúzska, neváhajte a získajte letenku do tohto kúzelného mesta.

Prečo navštíviť Reims? Pre mnohých je toto mesto najdôležitejšie miesto v histórii Francúzska, pretože práve tu korunovali kráľov. Reims tiež ponúka množstvo ďalších historických pamiatok, ako sú gotická katedrála Notre-Dame, bazilika Saint-Remi a Palais du Tau. Mesto je tiež známe svojimi vínami - champagne - a návšteva jednej z miestnych vinární je nevyhnutnosťou.

Letenky do Reimsu sú k dispozícii z množstva európskych miest ako Paríž, Londýn či Brusel. Letisko v Reims Ville má spojenie s niekoľkými destináciami cez leteckú spoločnosť Air France. Ceny leteniek sa líšia podľa ročného obdobia a dĺžky pobytu, ale je možné nájsť veľmi výhodné ponuky.

Keď ste už raz v Reims, určite navštívte najväčšiu atrakciu mesta - katedrálu Notre-Dame, ktorá bola v roku 1991 zaradená na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Táto gotická katedrála bola v minulosti miestom korunovácie mnohých francúzskych kráľov a ponúka prekrásne umenie a architektúru. V blízkosti katedrály sa nachádza aj Palais du Tau, bývalá kráľovská rezidencia, ktorá teraz slúži ako múzeum kráľovstva.

Pri návšteve Reimsu nesmiete vynechať prechádzku po uliciach mesta, ktoré sa vyznačujú prekrásnou architektúrou a starobylou históriou. Pokochajte sa krásnymi renesančnými palácmi, elegantnými parkmi a starými uličkami. Pre tých, ktorí sa chcú venovať nákupom, sú tu mnohé obchody s tradičnými remešlami a vináreň, ktoré ponúkajú najlepšie odrody champagne.

Medzi ďalšie atrakcie v Reimsu patria bazilika Saint-Remi, múzeum umenia a histórie a návšteva jednej z mnohých vinární a degustácia mnohých druhov champagne. Reims je taktiež obklopené krásnym vidiekom Champagne, ktorý ponúka množstvo turistických možností ako sú krovy, jazda na bicykli a pešie túry.

Letenky do Reims sú teraz k dispozícii z mnohých európskych miest a nie je pochýb o tom, že plánovanie vašej ďalšej cesty do Francúzska môže byť ešte zaujímavejšie získaním letenky do tohto prekrásneho mesta. Ak si chcete užiť dovolenku plnú histórie, kultúry a zábavy, Reims určite neprehliadnite.


Dovolenka Francúzsko Reims


Ak hľadáte skvelé miesto na dovolenku, Francúzsko by mohlo byť vašou ideálnou destináciou. Konkrétne mesto Reims ponúka množstvo krásnych miest na návštevu, skvelé jedlo a veľa zábavy. Tu je prehľad toho, čo vám môže Reims na vašej dovolenke ponúknuť.

Pamiatky

Mesto Reims je známe svojou katedrálou, ktorá je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Katedrála Notre-Dame de Reims bola jedným z miest, kde sa korunovali francúzski monarchovia, a predstavuje významný symbol francúzskej histórie. Pri jej navštívení sa nezabudnite pozrieť aj na vitráže, ktoré sú považované za jedny z najkrajších na svete.

Na návštevu sa určite oplatí ísť aj do mesta Troyes, kde vás očarí gotická katedrála Saint-Pierre-et-Saint-Paul, ale aj celé staré mesto s mnohými tradičnými domčekmi.

Prechádzka vinicami

Ak máte radi víno, v Reims nezostanete sklamaní. Mesto je známe svojimi vinicami a výrobou šampanského. Touristická trasa pod názvom Champagne Route je ideálna pre tých, ktorí chcú spoznať tajomstvá šampanského a navštíviť niektoré z vinohradov. Na trase vás čakajú mnohé miesta na ochutnávku, takže sa určite nezabudnite vopchať do niektorého z miestnych vinární.

Jedlo a nákupy

Francúzsko je známe svojou gastronómiou a Reims nie je výnimkou. Najlepším miestom na návštevu sú miestne trhy, kde môžete ochutnať čerstvú zeleninu, ovocie a ďalšie pochutiny. Nezabudnite skúsiť aj miestne jedlá, ako sú šunka z Reims alebo slávne champenois pečivo. Okrem jedla ponúka mesto aj mnoho obchodov, kde si môžete kúpiť miestne darčeky a suveníry.

Zábava

Reims ponúka mnohé miesta, kde si môžete zabaviť. Konkrétne môžete navštíviť miestne múzeá, kde sa dozviete o histórii mesta a Francúzska ako takého. Ak máte radi zvieratá, nezabudnite zavítať do miestneho zoologického záhrady. Pre tých, ktorí majú radi adrenalinové zážitky, je v okolí mnoho miest, kde môžete vyskúšať karting alebo aj skákať s padákom.

Zhrnutie

Mesto Reims na vašej dovolenke ponúka mnoho turistických atrakcií, skvelé jedlo, výborné víno, miesta na nákupy, ale aj zábavu. Toto mesto je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť niečo o francúzskej histórii, zároveň chcú vyskúšať tradičnú francúzsku kuchyňu, ale aj sa baviť v mnohých atraktívnych oblastiach. Preto neváhajte a začnite plánovať svoju dovolenku v tomto krásnom meste!


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Reims


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Reimsu?
Najlepšie obdobie na návštevu Reimsu je v lete, kedy teploty dosahujú okolo 25 °C.

2. Ktoré sú najzaujímavejšie pamiatky v Reimsu?
Najhlavnejšie pamiatky v Reimsu sú katedrála Notre-Dame de Reims, Bazilika Saint-Remi a múzeum Automobile Museum.

3. Koľko stojí vstup do katedrály Notre-Dame de Reims?
Vstup do katedrály Notre-Dame de Reims s plateným sprievodcom stojí okolo 9 eur.

4. Kde možno v Reimsu najlepšie nakupovať víno?
Najlepšie miesto pre nákup vína v Reimsu sú obchody La Boutique du Vigneron a Caves du Forum.

5. Ako dlho trvá cesta z Paríža do Reimsu?
Cesta z Paríža do Reimsu trvá približne 45 minút autom alebo 1 hodinu vlakom.

6. Kde si môžem dať dobrý obed v Reimsu?
Jedným z najlepších miest pre dobrý obed v Reimsu je reštaurácia Brasserie Flo.

7. Kde nájsť ubytovanie v Reimsu?
Ubytovanie v Reimsu možno nájsť na stránkach ako booking.com alebo AirBnB.

8. Ktoré akcie a festivaly sa v Reimsu konajú?
Najväčšou akciou v Reimsu je festival Fêtes Johanniques, ktorý sa koná každoročne v máji.

9. Koľko stojí lístok na múzeum Automobile Museum v Reimsu?
Lístok na múzeum Automobile Museum v Reimsu stojí okolo 8 eur.

10. Ako sa pohybovať po Reimsu?
V Reimsu sa najlepšie pohybovať peši alebo taxislužbou. Mesto má tiež veľa verejných dopravných spojení ako autobusy a vlaky.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách