Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Čierna Hora Zelenika

Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Zelenika


1) Kde sa nachádza Zelenika?
Zelenika sa nachádza v Čiernej Hore, na juhu krajiny.

2) Kam môžem prísť do Zeleniky?
Môžete prísť do Zeleniky vlakom, autobusom alebo autom.

3) Aká je najbližšia letisková destinácia?
Najbližšia letisková destinácia je letisko v Podgorici, ktoré sa nachádza asi hodinu cesty autom od Zeleniky.

4) Aký je najlepší čas na návštevu Zeleniky?
Najlepší čas na návštevu Zeleniky je od mája do septembra, keď je počasie teplé a suché.

5) Ako je možné sa dostať do okolitých pláží?
Okolité pláže sú prístupné autom, alebo lodou.

6) Kde sa dajú prenajímať lode alebo vodné športové vybavenie?
Lode a vodné športové vybavenie sa dajú prenajímať na pláži v Zelenike.

7) Aké sú letoviská v blízkosti Zeleniky?
V blízkosti Zeleniky sa nachádza mnoho príjemných letovísk, ako napríklad Budva, Petrovac a Šútari.

8) Kde sa dajú zohnať miestne produkty a suveníry?
Miestne produkty a suveníry sa dajú zohnať na trhoch a v obchodoch v Zelenike a okolitých mestách.

9) Kde sa dajú nájsť dobré reštaurácie a bary?
Dobré reštaurácie a bary sa dajú nájsť nielen v Zelenike, ale aj v okolitých letoviskách.

10) Existuje v Zelenike možnosť turistických výletov?
Ano, v Zelenike sa organizujú turistické výlety do okolitých prírodných oblastí a historických miest.


Počasie Čierna Hora Zelenika


Čierna Hora je krajina, ktorá sa nachádza na Balkáne a má veľmi pestrofarebné počasie. Prírodné krásy a krajina sú plné zelených lesov, horských priesmykov a krásnych pláží. Medzi týmito nádhernými miestami patrí aj Zelenika, obec na pobreží s čistými plážami a jasným modrým morom.

Klimatické podmienky

Počasie v Zelenike sa líši v závislosti na ročnom období. V lete tu panuje teplé a suché počasie s priemernou teplotou okolo 30°C. Aj keď teploty môžu dosiahnuť až 40°C, čo je dôvod, prečo väčšina miestnych obyvateľov trávi svoj čas plávajúc v mori alebo odpočívajúc v tieni. V noci teploty klesajú na príjemnejších 20-23°C, čo poskytuje výhodu pre návštevníkov, ktorí chcú prespat v čerstvom ovzduší.

Podnebie sa v Zelenike mení v zime, kedy teploty klesajú na 5-10°C. Aj keď sneh je zriedkavý, vysoké teploty sa v tomto období nedajú očakávať. Obyvatelia používajú tehly na palenie v peciach, čo dáva miestam príjemné teplo, ktoré v Turecku býva populárne.

Dažde sú tu bežné v zime a na jar, keď sa teploty postupne zvyšujú a hustota zrážok klesá. V júni a júli sa úroveň zrážok znižuje a na plážach sa nachádza približne 10 až 13 hodín slnečného svetla denne.

Pláže a momenty

Pláže v Zelenike sú čisté a útulné, s mäkkým pieskom a jasným modrým morom. K dispozícii sú aj osvetlené miesta pre nočné kúpanie a prístavné plochy pre plachtenie. Hory okolo Zeleniky sú ideálne pre túry. Ľudia sa radi vydávajú na prechádzky pripomínajúce adrelanový turizmus, kde môžu dole troma, alebo zájsť na jednodenné túry za zvieratami.

V okolí miestnych obchodov sa nachádza mnoho okolitých miest a pamiatok, ktoré sa dajú navštíviť, ako napríklad Národný park Čierna Hora alebo Vranjiny hrad. Na jeseň sa tu koná nádherný festival, ktorý je plný nádherných farieb a divadelných predstavení a na jar tu môžete navštíviť Tulip Worldwide Festival, ktorého hlavnou atrakciou je kvetinový pozemok.

Záver

Počasie v Zelenike je veľmi príjemné a návštevníkom poskytuje skvelé prostredie pre užívateľský zážitok. Okrem modrého mora a čistého piesku sa tu nachádza mnoho iných atrakcií, ktoré určite každý milovník prírody pozná a rád preskúma. Ak máte radi horské túry, prirodzené krásy alebo nádherné farby a hudbu, Zelenika je to správne miesto pre vás. Ak sa chystáte navštíviť Čiernu Horu popri tom, nezabudnite navštíviť Zeleniku – miesto, ktoré vám prinesie nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Čierna Hora Zelenika


Čierna Hora je krajina, ktorá láka svojimi neobyčajnými prírodnými krásami a historickými pamiatkami. Ak plánujete svoju dovolenku v tejto krajine, určite nezabudnite zahrnúť do svojho programu aj návštevu Zeleniky. Ide o malebnú turistickú oblasť, ktorá sa nachádza v južnej časti Čiernej Hory a dostala svoje meno podľa nádherných zelených pláží a krásnej prírody, ktorú ponúka.

Keď už máte vašu destináciu zvolenú, je čas zamyslieť sa aj nad ubytovaním. V oblasti Zelenika nájdete množstvo rôznych ubytovacích možností, ktoré sa odlišujú nielen svojou cenu, ale aj komfortom a umiestnením.

Pre tých, ktorí preferujú komfort a nadštandardné ubytovanie, je určite vhodné zvoliť hotel. Najlepšie hotely sa nachádzajú priamo pri pláži a ponúkajú luxusné izby a apartmány s klimatizáciou, televíziou a ďalšími modernými zariadeniami. Väčšina hotelov má aj kvalitnú reštauráciu, fitness centrum a bazén.

Ak preferujete lacnejšie alternatívy, môžete sa ubytovať v penzióne alebo súkromnej izbe. Tieto možnosti ponúkajú základné zariadenie, často disponujú vlastným kúpeľňami a teplou vodou. Väčšina penziónov má aj spoločné kuchynky, kde si môžete pripraviť jednoduchú stravu.

Bez ohľadu na to, aké ubytovanie si vyberiete, mali by ste určite vyskúšať miestnu kuchyňu, ktorá je bohatá na čerstvé ryby a morské plody. Či už sa rozhodnete navštíviť reštauráciu alebo si pripravíte jedlo vo vlastnej kuchynke, mali by ste vyskúšať čiernohorské speciality, akými sú napríklad ryby na grile alebo tradičná čiernohorská polievka.

Celkovo je ubytovanie v Zelenike Čiernej Hory skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú dovolenku plnú oddychu a relaxu v spojení s nádhernou prírodou a historickými pamiatkami. Či už sa rozhodnete pre luxusné hotelové ubytovanie alebo skromnejšie penzionát, určite vám nechýba vynikajúca príležitosť stráviť kvalitný čas v Čiernej Hore.


Letenka Čierna Hora Zelenika


Letenky do Čiernej Hory sú dnes už cestovateľmi veľmi obľúbené a nie je divu. Táto krajina ponúka návštevníkom nádherné prírodné scenérie, ktoré sú určené pre rôzne druhy turistiky – od horolezectva cez cykloturistiku až po turistiku. Ak nerozumiete tomu, čo sa píše v každom turistickom katalógu a neviete, kadiaľ poľovať na takýto druh zážitku, odporúčame navštíviť Zeleniku. Ten sa nachádza v západnej časti Čiernej Hory a ponúka niekoľko aktivít pre turistov.

Pre získanie letenky do Čiernej Hory môžete využiť možnosti rôznych firiem, ktoré ponúkajú lety do Podgorice. Z tohto miesta sa dostanete do mesta Kotor, ktoré je jednou z najkrajších destinácií, ktoré bývajú v Čiernej Hore. Určite by ste si sem mali privstať aspoň na deň.

Kotor je mestom UNESCO a ponúka dokonalú kombináciu stredovekých uličiek a zákutí, a prístavu, kde môžete vychutnať čarovnú atmosféru. Ak sa vám podarí nájsť letenku s príletom do Tivatu, tá sa nachádza o 8 kilometrov severne od Môstari a znižuje cestovanie do mnohých miest v celej krajine.

Tak ako množstvo miest v Chorvátsku, aj Kotor má svoje vlastné centrum starého mesta s peknými ružičkovými a oranžovými domami, množstvom kostolov a zlatými klenotmi, ktoré sa dotýkajú mora. Ďalej sa môžete vybrať na prechádzku po dolinách, kde nájdete vodopády, alebo sa vydať na pláže, ktoré nie sú tak preplnené turistami ako iné v lokalite.

Najdrahšie sú letenky počas hlavnej sezóny, ale ak hľadáte nádhernú dovolenku v prírode s malými technickými nedostatkami a ekonomickými ťažkosťami, je to skvelá voľba. Či máte záujem o prázdninový pobyt v Zelenike alebo o kotorské výlety do mesta, život voľný od stresov, rušivých faktov a prírodných scenérií je čo ponúknuť.

Letenka Čiernej Hory je výhodnou investíciou pre tých, ktorí hľadajú dovolenku v lokalite, kde je možné získať najkrajšie zážitky. A keďže ceny leteniek sa pohybujú v rozmedzí každoročného rozpočtu, môžete si takto vybrať letenku, ktorá sa dokonale hodí vašim požiadavkám.


Dovolenka Čierna Hora Zelenika


Čierna Hora je malá krajina na Balkáne, ktorá sa v poslednej dobe stala dopytom cieľom pre turistov, ktorí hľadajú exotické miesta pre svoju dovolenku. Jeho pobrežie je známe svojimi strmými skalnatými útesmi, čistým jadranským morom a unikátnou flórou a faunou. Ak hľadáte kúsok raja, kde sa môžete oddýchnuť od stresujúceho každodenného života, tak Čierna Hora je presne to miesto, ktoré hľadáte.

Jedným z najpriezračnejších a najtichších miest Čiernej Hory je pláž Zelenika, ktorá sa nachádza na juhozápadnej časti poloostrova Lustica. Pláž Zelenika je jednou z najvýznamnejších pláží v oblasti Tivat, kvôli tomu, že túto oblasť pokrýva zeleň a má nádherný výhľad na jadranské more.

Pláž Zelenika sa nachádza na juhozápadnej strane poloostrova Lustica a je oblúkom bielych pieskových pláží s jemným zlatistým pieskom, kdejeden nosič mäkkých košíkov po druhej nosí malé ryby. Pláž je ideálna pre turistov, ktorí hľadajú úplnú pokoj a kľud. Okolie pláže obklopuje húštinovitá vegetácia, v ktorej sa nachádza množstvo exotických rastlín a zvierat, ktoré spôsobujú, že táto oblasť je unikátnou krajinou.

Jeden z najkrajších okamihov, ktoré môžu turisti zažiť, je prehliadka z Lanterne, jedného z najznámejších majákov na Lustice. Tento symbolický maják ponúka výhľad na pláž Zelenika a jeho okolie. Súčasťou tejto prehliadky je aj návšteva starej dediny Radovici, kde si turisti môžu užiť miestnu kuchyňu a pochutnať si na tradičných pokrmoch.

Doteraz bolo o tomto mieste napísaných veľa článkov a každý rok na tomto mieste trávi svoju dovolenku množstvo turistov z celého sveta. Takže ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť krásne prírodné krajiny, pláž s čistým morom a množstvo zábavy, potom by ste určite mali absolvovať svoju cestu do Čiernej Hory a vyhľadať miesto ako napríklad pláž Zelenika, ktorá vám bude prinášať nezabudnuteľné zážitky.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách