Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Česko Hrad Karlštejn

Dovolenka Česko Hrad Karlštejn


Dovolenka v Českej republike je v posledných rokoch stále obľúbenejšia, a preto sme sa rozhodli zamerať na krásy jednej z najznámejších českých pamiatok - Hrad Karlštejn.

Karlštejn je hrad nachádzajúci sa v blízkosti Prahy, ktorý bol postavený v 14. storočí kráľom Karolom IV. Mal slúžiť ako miesto na uchovávanie vzácnych artefaktov z čias Staroveku a stredoveku. Okrem toho, že je Karlštejn jedným z najznámejších hradov v Česku, jeho historickú hodnotu podčiarkuje aj fakt, že sa nachádza v nádhernom krajinnom parku Křivoklátsko-Brdský les. Preto táto oblasť patrí aj medzi najkrajšie oblasti Českej republiky.

Keďže sa Karlštejn nachádza len pár kilometrov od Prahy, je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú navštíviť hlavné mesto, ale zároveň sa cítia priťahovaní krásami prírody a kultúry. Okrem prehliadky hradu a zámkového parku, kde je možné vidieť zaujímavé a vzácne artefakty, spojené s kráľom Karolom IV., môžete sa vybrať na krásne prechádzky po okolí.

V blízkosti hradu sa nachádza aj množstvo sýtacích miest, kde si môžete pochutnať na českej kuchyni. Na vinohradoch v okolí hradu sa pestuje aj svojské víno cesky, ktoré si môžete vychutnať v niektorom zo štýlových miestnych vinární.

Hrad Karlštejn je miestom, kde sa stretnú kultúra, históriu aj krása prírody. Preto Vám môžeme len doporučiť, aby ste tento klenot českej kultúry a histórie navštívili a užili si tak nezabudnuteľnú dovolenku, ktorá po zotrvačnosti zamestnanosti v kancelárii môže byt príjemným oddychom.


Ubytovanie Česko Hrad Karlštejn


Český Hrad Karlštejn sa nachádza v blízkosti Prahy a patrí k najnavštevovanejším a najznámejším hradom v Českej republike. Je to miesto s nezameniteľnou históriou, jedinečnou architektúrou a krásnou prírodou. Ak sa rozhodnete navštíviť tento hrad, potrebujete aj vhodné ubytovanie.

V okolí hradu Karlštejn nájdete mnoho možností pre ubytovanie. K dispozícii sú hotely, penzióny, apartmány aj kempy. Všetky ponúkajú svoje služby na vysokom kvalitnom úrovni a sú vhodné pre všetky druhy návštevníkov.

Ak hľadáte niečo luxusnejšie, môžete si vybrať niektorý z hotelov. Z nich najpopulárnejšími sú Hotel Karlštejn, Hotel Koruna a Hotel Berounka. V každom z nich nájdete vynikajúcu obsluhu a pohodlné ubytovanie. Ponúkajú služby ako vyhrievaný bazén s výhľadom na hrad, sauna a wellness centrum. Ceny za noc v hoteli sa pohybujú od 80 eur.

Penzióny sú zvyčajne o niečo lacnejšie ako hotely a väčšina z nich ponúka raňajky. Penzión U Kříže, Penzión Pod Draci skalou a Penzión Karlštejn majú skvelé hodnotenia od návštevníkov a nachádzajú sa v blízkosti hradu. Ceny sa pohybujú okolo 50 eur za noc.

Ak hľadáte ubytovanie pre viac ľudí, môžete si vybrať apartmán. Apartmány sú prevažne s kompletnou kuchyňou, kúpeľňou a spojenej obývačky s jedálenským stolom. Apartmány tu ponúkajú ubytovanie pre 2 až 6 osôb. Vyberte si z apartmánov ako Apartmán Karlštejn, Apartment Alena Karlštejn či Apartment Ve Veži. Ceny za noc sa pohybujú od 40 eur.

Ak hľadáte niečo lacnejšie, môžete sa rozhodnúť pre kempovanie. Kemping Karlštejn poskytuje ubytovanie pre karavany alebo stany a je ideálny pre tých, ktorí milujú prírodu a ticha. V kempingu môžete nájsť detské ihriská, grilovacie miesta a veľký bazén. Ceny sa pohybujú od 12 eur za noc a hore.

Pri návšteve hradu Karlštejn je vhodné si zabezpečiť ubytovanie vopred. Všetky uvedené možnosti sú bezpečné, pohodlné a poskytujú vám možnosť pobytu v tesnej blízkosti hradu. Užite si pohodlný a pokojný pobyt s rodinou alebo priateľmi a objavte krásy hradu Karlštejn.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Hrad Karlštejn


Otázky a odpovede týkajúce sa Česka, hradu Karlštejnu a jeho návštevy:

1. Ako sa dostať na hrad Karlštejn?

Na hrad sa dá dostať vlakom z Prahy alebo autobusom z Kladna. Existuje aj možnosť osobnej dopravy.

2. Ako dlho trvá prehliadka hradu Karlštejna?

Prehliadka trvá približne 60-90 minút. Trasa prehliadky zahŕňa horné i dolné hradisko s obrazárnou.

3. V akých jazykoch prebieha prehliadka hradu Karlštejna?

Prehliadka hradu prebieha v češtine, angličtine, nemecku, francúzštine, taliančine, španielčine nebo ruštině.

4. Môže sa na hrad Karlštejn vstúpiť s psom?

Áno, môžete sa dostať so psom, ale len na výšku hradu. Pokiaľ však vezmete psa, mali by ste si byť istí, že budete schopní ho udržať na vodítku.

5. Aké sú otváracie hodiny hradu Karlštejna?

Hrad Karlštejn je otvorený pre verejnosť od utorka do nedele od 9:00 do 17:00. V zimnom období (od listopadu do marca) sú otváracie hodiny kratšie a hrad je zatvorený vo všetky pondelky.

6. Koľko stojí vstupenka na hrad Karlštejn?

Vstupné na hrad závisí od typu prehliadky a veku návštevníka. Pre dospelých sa pohybuje od 220–370 Kč. Zľavy sú poskytované deťom a skupinám.

7. Aké pamiatky sa na hrade Karlštejn nachádzajú?

Na hrade sú k dispozícii 4 prehliadky, každá zameraná na iné aspekty hradu. Každá prehliadka turistovi umožní navštíviť niektoré z najcennejších pamiatok hradu, ako sú kaple či kráľovská komnata.

8. Môžem si do hradu priniesť jedlo a nápoje?

Nie, so sebou na hrad nemôžete priniesť jedlo ani nápoje. V objekte samotnom existuje obchod so suvenírmi a reštaurácia, kde si môžete kúpiť občerstvenie potrebné počas vášho pobytu.

9. Aké atrakcie mimo hradu sa v okolí nachádzajú?

V okolí hrade sa nachádza množstvo tradičných českých horských miest, ako je napr. Karlínovy Lázně, Křivoklátsko, Koněpruské a Jesenické údolí a Skryjská jezírka.

10. Môžem si zohnať sprievodcu po hradnej prehliadke?

Áno, prehliadky hradu sa konajú so špeciálnym sprievodcom a so špeciálnym audiopríručkou. Prehliadky a príručky v rôznych jazykoch sú k dispozícii na prihlásenie vstupu na internete alebo priamo na mieste.

Pozn.: Odpovede boli zverejnené z verejne dostupných zdrojov a môžu sa líšiť v závislosti od aktuálnej situácie na mieste a od preferencií každého turistu.


Letenka Česko Hrad Karlštejn


Let do Česka môže byť skutočne zážitkom. A keďže Česko je plné úžasných miest, ktoré stojí za návštevu, rozhodnúť sa, kde presne cestovať, môže byť náročné. Avšak ak máte radi krásne hradné mestá, Karlštejn bezpochyby patrí na zoznam vašich destinácií.

Karlštejn je krásne hradné mesto nachádzajúce sa asi 30 kilometrov juhozápadne od Prahy. Jeho história siaha až do 14. storočia, kedy ho dal postaviť kráľ Karol IV. s cieľom ochrániť kráľovské korunovačné klenoty. Hrad bol vybudovaný na vyvýšenom kopci a je súčasťou Malej Karpaty. Každoročne navštevuje hrad státisíce turistov a to pre svoju nádhernú architektúru a historický význam.

Ako sa tam dostať?

Cesta do Karlštejna nie je veľmi náročná ani finančne náročná. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je lietanie. V súčasnosti sa na letenisku v Prahe ponúkajú mnohé lety z celého sveta. Po príchode na letisko v Prahe, si môžete prenajať auto alebo autobusom alebo vlakom sa dostať do Karlštejna.

Ak sa rozhodnete pre prenájom auta, cesta z Prahy do Karlštejna bude trvať približne 40 minút. Ak sa však chcete využiť verejné dopravy, je k dispozícii množstvo spojov. Najlepšie je využiť vlakové spojenie, pretože cesta trvá iba 40 minút a vlaky jazdia často.

Tipy na návštevu

Karlštejn je nádherný a historický hrad, ktorý stojí za návštevu. Okrem toho, že si môžete pozrieť samotný hrad, je tu aj mnoho iných atrakcií, ktoré túto oblasť ponúka.

Okrem samotného hradu tu nájdete aj ďalšie zaujímavosti, ako sú napríklad múzeá, kostoly, vinice, retiazky, rôzne obchody, kaviarne a reštaurácie. Taktiež si môžete pozrieť blízke kúpele v Konstantinových Lázních alebo v Karlových Varoch.

V letnom období sa v oblasti usporadúvajú rôzne festivaly a podujatia, čo môže byť ďalšou zaujímavou alternatívou. Pre tých, ktorí majú radi turistiku, je v okolí hradu mnoho krásnych prechádzok a turistických trás.

Ak máte plány navštíviť Česko a Hrad Karlštejn je na vašom zozname, rozhodne si užite nezabudnuteľný zážitok. Okrem toho, že miesto je krásne a históriou bohaté, je to ideálna destinácia, kde sa môžete odpočinúť a užiť si krásy miestnej prírody.


Počasie Česko Hrad Karlštejn


Česko je známe svojou krásnou architektúrou a úchvatnými hradmi. Jedným z najkrajších hradov je hrad Karlštejn, ktorý sa nachádza na juhozápade Česka, iba niekoľko kilometrov od mesta Beroun.

Keďže sa jedná o stredoveký hrad, väčšina turistov a návštevníkov prichádza na jeho prehliadku počas jarného a letného obdobia. Počas týchto období sú teploty pomerne miernym, s priemernými teplotami dosahujúcimi okolo 20 stupňov Celzia. To znamená, že návštevníci môžu relaxovať v nádhernom prostredí hradu a užívať si jeho krásy bez toho, aby sa potili alebo trpeli horúčavami.

Jesen a zima na druhej strane môžu byť o niečo náročnejšie pre návštevníkov, pretože teploty sa môžu dostávať pod nulu a príležitostne môže byť zima a veterno. Avšak, jesenné farby prírody poskytujú nádhernú kulisu pre návštevy hradov a zimné obdobie prináša možnosť kúskykravosti uprostred zasneženej krajiny a hlbokých lesov.

Čo sa týka zrážok, hrad Karlštejn môže byť navštívený kedykoľvek počas roka. V lete, menej zrážok tiež znamená, že atrakcie, ako napríklad bohatá záhrada okolo hradu, bude zelená a plná kvetov. V zime a na jar, zrážky môžu oživiť zeleň a pre návštevníkov priniesť krásny výhľad.

V každom prípade, nech už sa rozhodnete navštíviť hrad Karlštejn počas ktoréhokoľvek obdobia, budete si užívať krásneho a bohatého prostredia, ktoré ponúka. Stačí sa zapojiť do prehliadok alebo prejsť sa po krásnom lesnom prostredí, ktoré okolo hradu nájdete. Hrad Karlštejn určite stojí za návštevu a prostredie ho robí tým krajším a romantickým.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách