Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Bielorusko Chalk Museum in Vitebsk

Letenka Bielorusko Chalk Museum in Vitebsk


Ak hľadáte miesto, kde sa môžete ponoriť do histórie a kultúry Bieloruska, návšteva Chalkovej múzea vo Vitebsku je výborným nápadom. Toto jedinečné múzeum ponúka návštevníkom možnosť vidieť, ako sa kreslí na chalke a aké nádherné umenie môže byť vytvorené pomocou tohto jedinečného média.

Vitebsk, mesto, kde sa nachádza múzeum, je jedno z najstarších a najkrajších miest Bieloruska. Mesto je plné sýtej histórie a kultúry, ktoré si môžete vychutnať po návšteve múzea.

Chalkové múzeum bola založené v roku 2002, a od tej doby sa stalo jedným z najobľúbenejších miest pre turistov a milovníkov umenia. Múzeum ponúka prehliadku zaujímavých exponátov, ktoré sú vytvorené ruskými a bieloruskými umelcami.

Dôležitou časťou výstavy je už spomínaná kresba na chalke. Návštevníci môžu vidieť najrôznejšie druhy kresieb, také ako napríklad portréty známych osobností, medzinárodné pamiatky, ale aj kresby prírodných krajín.

Mnoho exponátov v múzeu reprezentuje umelcov z celej Bieloruska. Vďaka tomu, že sú umelci z rôznych oblastí krajiny zastúpení, môžete vidieť rôzne štýly a techniky kresby na chalke.

Múzeum ponúka tiež možnosť účasti na kreatívnych kurzoch, kde návštevníci môžu vytvárať vlastné kresby na chalke. Tieto kurzy sú určené pre všetkých, nielen pre profesionálne umelcov, ale aj pre ľudí, ktorí sa chcú naučiť nové umenie.

Návšteva Chalkového múzea v Vitebsku je pre každého, kto má radi umenie a kultúru, nezabudnuteľným zážitkom. Ponúka vzrušujúci pohľad na umenie a kultúru Bieloruska, ktoré je určite stojí za to vidieť. Ak plánujete cestu do tohto krásneho mesta, nezabudnite sa zastaviť v Chalkovom múzeu a vychutnať si nádherné umenie vytvorené na chalke.


Počasie Bielorusko Chalk Museum in Vitebsk


Bielorusko je známe svojou rozmanitosťou krajiny a počasia. Preto je to ideálne miesto pre turistov, ktorí majú radi prechádzky v prírode alebo sa zaujímajú o históriu a kultúru. Vitebsk je jedným z najkrajších miest v Bielorusku a ponúka množstvo turistických atrakcií pre návštevníkov.

Jednou z najzaujímavejších atrakcií v meste je Chalk Museum, ktoré sa nachádza v historickej budove neďaleko centra mesta. Táto pamiatka bola kedysi továrňou na uhlie a kredu, ktorá bola založená v 19. storočí. Dnes sa v tomto mieste nachádza jedinečná zbierka kriedovej práce, ktorá odkazuje na históriu tejto oblasti.

Okrem samotnej expozície, ktorá zahŕňa viac ako 500 unikátnych predmetov z kriesde, je možné v Chalk Museum navštíviť aj spracovateľskú dielňu, kde si návštevníci môžu vyskúšať rôzne techniky kriedovej práce. Vstupné do múzea nie je vysoké, pretože chcú pritiahnuť čo najviac návštevníkov a ukázať im, aký významný bol v minulosti tento priemysel v regióne.

Počas návštevy Vitebska sa môžete tešiť na striedanie počasia. V lete je teplota prijateľná a napríklad v auguste sa dá očakávať teplota okolo 19 stupňov Celzia. V zime to môže byť oveľa chladnejšie, pričom najnižšia teplota sa pohybuje okolo -10 stupňov Celzia. Ak sa rozhodnete navštíviť Chalk Museum, nezabudnite si so sebou vziať zimné oblečenie a vhodnú obuv pre chodenie po snehu.

Celkovo je návšteva Vitebska a Chalk Museum skvelou príležitosťou na spoznanie histórie a kultúry Bieloruska a zároveň si užiť krásnu prírodnú krajinu tejto oblasti. Samotné múzeum ponúka jedinečnú zbierku, ktorá je prezentovaná v zaujímavom kontexte, a tak môžete zažiť veľmi inšpiratívnu návštevu. Súčasne si môžete užiť aj kvalitné jedlo a nápoje v neďalekej reštaurácii alebo kaviarni.


Dovolenka Bielorusko Chalk Museum in Vitebsk


Ak hľadáte zaujímavé miesta na dovolenku v Bielorusku, určite nevynechajte návštevu Vitebska a jeho klenotu - Chalk Museum. Toto unikátne múzeum sa nachádza iba niekoľko kilometrov od centra mesta a ponúka celú škálu fascinujúcich zážitkov pre návštevníkov všetkých vekových kategórií.

Chalk Museum vzniklo z neobyčajnej súkromnej zbierky, ktorú v priebehu rokov zhromaždil miestny umeliec Grigoriy Skryabin. V múzeu nájdete viac ako dvetisíc diel z bieloruského aj zahraničného umenia, vyrezaných z samotného bielyho mäkkého kameňa - kriedy. Ide o jeden z najväčších a najcennejších zbierok kriedového umenia na svete.

Návšteva Chalk Museum vám umožní vidieť diela renomovaných umeníkov z celého sveta, ale aj objavovať miestnu kultúru a históriu Bieloruska. V expozícii nájdete diela z celej histórie umenia - od najstarších primitívnych kriedových malieb z XVIII. storočia až po moderné abstraktné diela. Každý záujemca sa tu nájde!

Okrem expozície návštevníci nachádza na mieste aj múzeumovú dielňu, kde môžu vidieť, ako sa diela vyrezávajú a vytvárajú. Navštívte aj knižnicu s najväčšou zbierkou kníh o kriedovom umení v Bielorusku.

Dôležité je spomenúť, že múzeum Chalk v Vitebsku sa nachádza na území Národného parku Narochansky. Okolie múzea je plné krásnej prírody, čerstvého vzduchu a možností na turistiku. Pre tých, ktorí hľadajú aktívnu dovolenku, ponúka park rôzne turistické trasy a cyklotrasy.

Pokiaľ máte záujem o pravú kultúru a nevšedné zážitky, navštívte Chalk Museum v Bielorusku. Toto múzeum vás očarí a navždy utká svoje miesto v vašej spomienkovej knihe na dovolenku.


Ubytovanie Bielorusko Chalk Museum in Vitebsk


Ak sa chystáte navštíviť Bielorusko a hľadáte zaujímavé miesto na ubytovanie, rozhodne nevynechajte Chalk Museum v meste Vitebsk. Tento jedinečný hotel ponúka svojim hosťom jedinečné ubytovanie v múzeu, ktoré sa nachádza priamo v historickom centre mesta.

Chalk Museum sa nachádza v historickej budove, ktorá bola postavená v roku 1897. Interiér hotela je zostavený zo starých kresieb na tabuliach a predmetov z čias minulých storočí. Každá izba v hoteli je jedinečná a inšpirovaná rôznymi oblasťami života, ako napríklad umenie, hudba, šport a históriu.

Hosťom je k dispozícii celkovo 12 izieb, ktoré sú rozdelené na dve nadzemné poschodia. Každá izba je vybavená potrebným nábytkom pre príjemný pobyt, vrátane klimatizácie, televízie a kúpeľne. Pre tých, ktorí hľadajú luxusnejšie ubytovanie, sú k dispozícii apartmány s oddelenou obývacou izbou.

Okrem ubytovania má Chalk Museum svojich hostí aj jedinečné atrakcie, ktoré by si určite nemali nechať ujsť. V rámci múzea si môžu návštevníci pozrieť rôzne exponáty z čias minulých storočí, ako napríklad staré kresby na tabuliach, pracovné nástroje, kovové autíčka a mnoho ďalších zaujímavých predmetov.

Ďalšou atrakciou sú koncerty a výstavy, ktoré sa pravidelne organizujú priamo v hoteli. Návštevníci sa môžu tešiť na živú hudbu, divadlo, výtvarné kurzy a mnoho iných zaujímavých podujatí.

Chalk Museum je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú nezvyčajné miesto na ubytovanie s jedinečnou atmosférou. S jeho blízkosťou k histórii, kultúre a umeniu máte istotu, že Vitebsk a jeho okolie si zamilujete.

Ak vás zaujíma viac informácií o tomto jedinečnom mieste na ubytovanie, neváhajte a navštívte oficiálnu stránku Chalk Museum. Určite nebudete sklamaní a návšteva tohto hotela zostane nezabudnuteľným zážitkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Bielorusko Chalk Museum in Vitebsk


1. Kde sa nachádza Bielorusko Chalk Museum in Vitebsk?
Odpoveď: Museo sa nachádza v meste Vitebsk, Bielorusko.

2. Aké sú vstupné poplatky do Bielorusko Chalk Museum in Vitebsk?
Odpoveď: Vstupné do múzea je voľné.

3. Aké sú otváracie hodiny Bielorusko Chalk Museum in Vitebsk?
Odpoveď: Múzeum je otvorené denne od 10:00 do 18:00 hod.

4. Čo sú to kresby na kriedových tabuliach?
Odpoveď: Kresby na kriedových tabuliach sú kreatívne a umelecké diela vytvorené na kriedových tabuliach.

5. Kto sú hlavní tvorcovia týchto kresieb na kriedových tabuliach?
Odpoveď: Hlavní tvorcovia týchto kresieb sú študenti a učitelia výtvarného umenia, ktorí sa podieľajú na tvorbe diel.

6. Sú kresby v Bielorusko Chalk Museum in Vitebsk predávané?
Odpoveď: Nie, kresby nie sú na predaj, sú vystavené iba v múzeu.

7. Ako dlho trvalo, kým bolo múzeum otvorené pre verejnosť?
Odpoveď: Múzeum bolo otvorené pre verejnosť v roku 2018.

8. Existuje nejaká špeciálna výstava, ktorá sa koná v Bielorusko Chalk Museum in Vitebsk?
Odpoveď: Áno, každoročne sa koná špeciálna výstava, ktorá predstavuje najnovšie diela vytvorené na kriedových tabuliach.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách