Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Arménsko Khor Virap

Letenka Arménsko Khor Virap


Ak hľadáte kraj, ktorý ponúka bohatú históriu, kultúru a nádhernú prírodu, potom by ste si nemali nechať ujsť Arménsko. Krajina je známa svojimi kláštormi a chrámami, ktoré sú dôležitou súčasťou arménskeho národného dedičstva. Ak ste plánovali svoju cestu do Arménska a chcete vidieť niečo dojemné, musíte navštíviť Khor Virap.

Khor Virap, čo znamená "hlboká jama" v arménskom jazyku, je jedným z najstarších a najvýznamnejších kláštorov v Arménsku. Nachádza sa na juhu krajiny, necelých 30 km od hlavného mesta Erevanu, a je jedným z najpopulárnejších turistických miest v krajine. Khor Virap bol postavený na mieste bývalej väzenia, kde sa legenda hovorí, že Svätý Grigor Vernnský strávil niekoľko rokov počas svojho väzenia.

Pre mnohých je však Khor Virap najznámejší svojím výhľadom na legendárnu horu Ararat, na ktorej sa podľa biblickej histórie vylodil Noe s archou po záplave. Ararat je súčasťou Turecka, ale v súčasnosti sa môže vidieť aj z Arménska. Výhľad na Ararat je dokumentovaný na mnohých kresbách, fotografiách a dokonca aj v arménskom národnom hymne.

Ak plánujete cestu do Khor Virap, k najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je letecky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z rôznych európskych miest do Erevanu, ako aj lety z hlavného mesta do mesta Artashat, ktoré sa nachádza v tesnej blízkosti Khor Virap.

Cena letenky do Arménska sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia a dĺžky letu, ale všeobecne platí, že lety do Arménska sú cenovo dostupné a nie je tým veľký problém. Po prílete do Erevanu môžete ísť taxíkom alebo autobusom do Khor Virap a zažiť jej nádhernú atrakciu.

Väčšina turistov si Khor Virap zostane na niekoľko hodín, aby si užili výhľad na Ararat a navštívili kláštor. V okolí je však mnoho zaujímavých a histórických miest, ktoré si môžete pozrieť. Vo vzdialenosti približne 20 km sa nachádza tiež karcinogénny kláštor Noravank, ktorý je známy svojou nezvyčajnou architektúrou a krásnym okolím.

Celkovo, Khor Virap je jedným z najdôležitejších turistických miest v Arménsku. Ak plánujete svoju cestu do krajiny, nemali by ste si túto atrakciu nechať ujsť. Cena letenky je dostupná a ponúka sa mnoho možností. Cestujte do Arménska a pripojte sa k miliónom turistov, ktorí už boli svedkami krásy a bohatých dejín tejto krajiny.


Dovolenka Arménsko Khor Virap


Arménsko je pravdepodobne jednou z najmenej známych krajín zo Strednej Ázie, ale má veľa kúziel na objavovanie pre cestovateľov. Khor Virap, ktorý sa nachádza v južnej časti krajiny, je určite jedným z najväčších povinností vidieť. Tento historický kláštor ponúka pohľady na špičky hôr Araratu a Aragatu, zatiaľ čo jeho 1700-ročná história je impozantná a bohatá na dokonca aj neporiadok v histórii.

Khor Virap je ešte viac fascinujúci kvôli jeho religioznej povesti, ktorá hovorí o tom, že svätý Grigor našiel útočisko v jednej z medzi plávajúcich korábikov na rieke Ararat, kde mal byť usadený Noem s jeho Arkou. Dokázal prežiť desať rokov v tomto medzi plávajúcom kláštore, až kým nebol oslobodený z väzenia kráľovským dohovorom na slobodu.

Okrem sýtosti histórie je Khor Virap okúzľujúci aj pre svoju malebnú polohu: kláštor je postavený na zvlnenom kopci, ktorý je obklopený kľukatými vinohradmi. Počas Halloweenu je zvyčajne pre kazateľa požiadaný o večerné prednášky o histórii kláštora a sústreďovaní návštevníci, ktorí sa prišli pozrieť na nádherný západ slnka.

Dobré správy sú, že Khor Virap je relatívne ľahko dostupný. Väčšina cestujúcich by mali byť schopní urobiť to do kláštoru, ktorý sa nachádza pomerne blízko k jadru hlavneho mesta Jerevan. Je to asi hodinová cesta a organizované výlete s turistickými spoločnosťami sú bežné.

Celkovo povedané, Khor Virap a Arménsko sú budúce turistické destinácie, ktoré žiadny cestovateľ nemôže premeškať. Ich kultúra, histórie a architektonické remeslá sú skutočne fantastické a určite sa stanú nezabudnuteľným dojmom pre každú rodinu.


Ubytovanie Arménsko Khor Virap


Ak hľadáte ubytovanie v Arménsku, potom by ste určite nemali premeškať možnosť ubytovať sa v Khor Virap. To je miesto, kde máte jedinečnú príležitosť vidieť Ararat, legendárnu horu, ktorú mnohí považujú za miesto, kde sa nachádza archa Noemova.

Ubytovať sa tu môžete v rôznych typoch ubytovania podľa vašich potrieb a rozpočtu. V Khor Virap nájdete rôzne hotely a penzióny od luxusných až po cenovo dostupné. Pri pobyte v blízkosti kláštora Khor Virap budete môcť plne vychutnať nádherné scenérie a výhľady na Ararat, vstúpiť do kláštora a okúsiť úžasnú atmosféru tohto miesta.

Niektoré z najlepších hotelov v Khor Virap sú Hotel Khor Virap, Tamara's B&B a Guesthouse. Hotel Khor Virap, ktorý sa nachádza kúsok od kláštora Khor Virap, ponúka vynikajúce ubytovanie so všetkými modernými zariadeniami a klimatizáciou. Tamara's B&B je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú útulné, rodinné prostredie a chcú zažiť miestnu pohostinnosť. Guesthouse ponúka bezplatné parkovisko a pripojenie na internet a atmosféru na mieste vám takisto umožní zabudnúť na každodenné starosti.

Predtým než sa rozhodnete pre nejaké konkrétne ubytovanie, pozrite si miesta, ktoré ponúkajú ubytovanie a skúste zistiť o ich histórii a službách. Khor Virap je jedno z najnavštevovanejších miest v Arménsku a vďaka jeho polohe ponúka jedinečné a pohodlné ubytovanie.

Khor Virap je jedným z najdôležitejších miest v Arménsku, pretože kláštor a horu Ararat sú spojené s biblickou históriou. Keď sa rozhodnete pre ubytovanie v Khor Virap, budete mať skutočne jedinečný zážitok, ktorý vám na celý život zostane v pamäti.


Počasie Arménsko Khor Virap


Arménsko, malá krajina v Kaukazskom regióne, je známa svojou pamiatkami a krásnym okolím. Jedným z najznámejších miest v Arménsku je Khor Virap, ktorý je považovaný za dôležité miesto pre kresťanskú vieru.

Khor Virap sa nachádza asi 40 kilometrov južne od hlavného mesta Jerevanu a je miestom, kde prežil svätý Gregor Illuminátor viac ako 13 rokov v zajatí. Khor Virap je aj skvelým miestom, kde môžete sledovať Ararat, najvyššiu horu Arménska.

Keď príde na počasie, Arménsko má typické kontinentálne podnebie so suššími letami a chladnejšími zimami. V Khor Virap je najlepší čas na návštevu v jarných a jesenných mesiacoch od marca do maja a od septembra do novembra.

V týchto obdobiach môže byť počasie mierne teplejšie, s priemernou teplotou okolo 20 °C. V lete môže byť extrémne horúco s teplotami nad 35 °C, čo môže byť nepríjemné pre niektorých návštevníkov. V zime môže byť oblasť Khor Virap veľmi studená, s teplotami, ktoré klesajú pod bod mrazu a vysokými snehovými zrážkami.

Návšteva Khor Virap v jarných a jesenných mesiacoch umožňuje turistom vychutnať si nádherné scenérie krajiny s miernejšími teplotami. V teplých letných mesiacoch sa najlepšie navštíviť raným ránom alebo neskoro večer, keď je hlavná horúčava preč.

Bez ohľadu na ročné obdobie, Khor Virap je nezabudnuteľným miestom pre každého návštevníka Arménska. Je to krásne miesto s posvätnou históriou a okolitou prírodou, ktorú si každý návštevník určite zamiluje.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Khor Virap


1. Čo znamená Khor Virap?
Khor Virap v preklade z arménčiny znamená "hlbokú jamu".

2. Kde sa nachádza Khor Virap?
Khor Virap sa nachádza v južnej časti Arménska, asi 40 km od mesta Erevan.

3. Aké sú vstupné poplatky na Khor Virap?
Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od sezóny. Vstupné pre dospelých sa pohybuje okolo 1 500 AMD, pre deti je vstup zdarma.

4. Aký je prístup na Khor Virap?
Najlepší spôsob, ako sa dostať na Khor Virap, je autobusom alebo taxíkom z Erevanu. Cesta trvá približne 1 hodinu.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Khor Virap?
Najlepšie obdobie na návštevu Khor Virap je od apríla do októbra, keď sú teploty príjemné a dá sa lepšie obdivovať okolitá krajina.

6. Čo sa nachádza v Khor Virap?
V Khor Virap sa nachádza kláštor, ktorý bol postavený v 7. storočí a obsahuje mnoho historických pamiatok a artefaktov. Okrem toho ponúka úžasné výhľady na okolité hory a Araratskú rovinu.

7. Kto je hlavný patrón Khor Virap?
Hlavným patrónom Khor Virap je Grigor Illuminator (Grigor Svätý), ktorý sa stal príbehovým mníchom v tomto kláštore, kedy bol uväznený v jame pod kláštorom. Toto miesto sa stalo útočiskom, kde sa Grigor učil, modlil sa a hlásal evanjelium.

8. Môže sa v Khor Virap zostať na noc?
Nie, návštevník nemôže zostať na noc v Khor Virap. V blízkosti kláštora sú však niekoľko hotelov a ubytovní, kde si môže turista zarezervovať nocľah.

9. Existuje nejaká legenda spojená s Khor Virap?
Áno, existuje tu mnoho legiend, ktoré sú spojené s Khor Virap. Jedna z nich hovorí, že v starej jame boli unášaní ľudia a živili sa krvou, ale Grigor Svätý sa modlil a očistil túto jamu od démonov.

10. Aké sú najbližšie atrakcie v blízkosti Khor Virap?
V blízkosti Khor Virap sa nachádza kalendárny kruh, Noravank kláštor, Areni Wine Factory a mnoho ďalších atrakcií.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách