Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Zambia Národný park Nsumbu

Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Nsumbu


Otázka: Kde sa nachádza Národný park Nsumbu v Zambii?

Odpoveď: Národný park Nsumbu sa nachádza na severovýchodnom pobreží Zambie, v blízkosti hranice s Tanzániou.

Otázka: Aké zvieratá môžeme v národnom parku Nsumbu vidieť?

Odpoveď: V parku sa nachádza veľké množstvo druhov zvierat, vrátane slonov, levov, buvolov, hrochov, paviánov, antilop, žiráf, krokodílov a rôznych druhov vtákov.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii v Národnom parku Nsumbu?

Odpoveď: Turisti môžu v parku vykonávať množstvo aktivít, vrátane safari, rybolovu, plachtenia, potápania sa a prechádzok na pobreží.

Otázka: Aké je vhodné obdobie na návštevu Národného parku Nsumbu?

Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu parku je v období sucha, medzi júnom a októbrom. V tomto období je prístup k parku jednoduchší a zvieratá sa častejšie vyskytujú v blízkosti vody.

Otázka: Je nutné mať na návštevu parku nejaké povolenie alebo povolenie?

Odpoveď: Áno, je potrebné získať povolenie od Zambian Wildlife Authority na vstup do parku a na vykonávanie aktivít, ako je safari alebo rybolov. Tento proces je však jednoduchý a môže byť vybavený niekoľko týždňov pred plánovanou návštevou.


Letenka Zambia Národný park Nsumbu


Letenka do Zambie a návšteva Národného parku Nsumbu

Ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť prírodu a ukázať svoju vášeň pre ochranu zvierat, pak Zambie je top destinácia pre vás a návšteva Národného parku Nsumbu je povinným bodom vašej cesty.

Väčšina návštevníkov sa do Zambie dostane letecky. Letenky na Zambiu si môžete rezervovať online, s cieľom zabezpečiť si najlepšie ceny a plánovať svoje cestovné plány vopred. Medzinárodné lety lietajú predovšetkým do Lusaky alebo Livingstone, kde si môžete prenajať auto alebo využiť mnohé možnosti pre dopravu do národného parku.

Pre návštevu Národného parku Nsumbu, sa však najviac odporúča, prenajať si auto a absolvovať cestu autom. Cesty sú však väčšinou drsné a samozrejme, že to neodporúčame pre začiatočníkov v oblasti off-roadov.

Národný park Nsumbu je jedinečné a malebné miesto v severnej oblasti Zambia, kde môžete zažiť zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Park je však relatívne málo navštevovaný, takže tu môžete byť úplne pre seba.

Park je domovom pre množstvo divokých zvierat ako napríklad lev guleň a slon africký. Môžete sa tu stretnúť aj s krokodílmi a hipopotamami, ktorých počty sú v tomto parku relatívne vysoké. Pre milovníkov vtákov nájdete tu aj množstvo exotických druhov vtákov, ktoré sa takmer nikde inde nevyskytujú. Park je preto skutočná oáza v divočine a dokonalo ukazuje, prečo musíme ochraňovať týchto nádherných tvorov.

Ak hľadáte útočisko pred zhonem mesta a chcete sa užiť prírodu, potom by ste mali navštíviť Zambiu a najmä národný park Nsumbu. Prelet do Lusaky alebo Livingstone je prvým krokom k naplneniu vášho sna o návšteve tohto jedinečného miesta.


Počasie Zambia Národný park Nsumbu


Zambia patrí medzi krajiny, ktoré po celý rok ponúkajú návštevníkom zážitky v podobe prírodných scenérií a divočiny. Jedným z najatraktívnejších miest v rámci krajiny je Národný park Nsumbu, ktorý sa nachádza v severnej časti Zambie. Tento národný park sa rozprestiera na ploche 2 500 km2 a ponúka návštevníkom bohatú faunu a flóru.

Vzhľadom na svoju polohu a nadmorskú výšku sa počasie v Národnom parku Nsumbu líši počas celého roka. Ich obdobie sucha trvá od mája do októbra, kedy vládne sucho a teploty dosahujú okolo 25 stupňov Celzia. Toto obdobie je ideálne na pozorovanie zvierat, pretože zvieratá prichádzajú k rieke na pitie vody a sú tak ľahšie zbadateľné pre návštevníkov parku. V tomto období je možné pozorovať množstvo druhov zvierat, ako napríklad slony, leva, leoparda, geparda, hyenu, žirafy, zebry, antilopy a mnoho ďalších druhov.

V zime od novembra do apríla sa obdobie sucha končí a začína sa obdobie dažďov. V tomto období teploty dosahujú približne 30 stupňov Celzia a môže pršať aj niekoľko hodín denne. Definitívne doporučujeme turistom, aby si so sebou vzali náhradné oblečenie a obuv, ktoré sa môžu rázne zmeniť pod vplyvom počasia.

Napriek tomu, že zima (obdobie dažďov) ponúka svoje výhody a je ideálne na pestrosť farebných vegetačných ploch parku, býva niekedy obtiažna deštivá i riziková hlavne z hľadiska cesty do parku.

Pri plánovaní cesty do Národného parku Nsumbu je dôležité zohľadniť počasie a prispôsobiť činnosti plánu na základe neho. Pre návštevníkov, ktorí chcú pozorovať zvieratá, je lepšie navštíviť park počas obdobia sucha (máj až október), zatiaľ čo tí, ktorí chcú vidieť farebné vegetačné plochy, by mohli plánovať návštevu počas zimy (november až apríl).

Návšteva Národného parku Nsumbu je naliehavým zážitkom, ktorý by ste nemali premýšľať a rozhodnúť sa pre neho. Je to ideálne miesto pre milovníkov prírody a divočiny, ktorí môžu vidieť rôzne druhy zvierat a odpočinúť si od urbanizovaných oblastí, ktoré sa v súčasnosti rozširujú. Kliknite na odkaz www.zambianationalparks.com, a preďte sa týmto fascinujúcim parkom so svojimi očami!


Ubytovanie Zambia Národný park Nsumbu


Zambia Národný park Nsumbu sa nachádza na juhu krajiny, v provincii Luapula. Je to jeden z najdivokejších parkov v Zambii, ktorý je plný exotických zvierat a fascinujúcich krajín. Ak hľadáte dobrodružstvo v srdci africkej divočiny, Národný park Nsumbu je ten správny cieľ pre vás.

Ubytovanie v Národnom parku Nsumbu je k dispozícii v niekoľkých kempingoch a chatkách, ktoré sú vybavené základnými zariadeniami, ako je posteľ, sprcha a toaleta. Kempingy poskytujú jedinečný zážitok v prírode a sú ideálne pre milovníkov kempingu a pre tých, ktorí sa radi vzbudia v obklopení okolitých zvierat.

Chatky sú lepšou voľbou pre tých, ktorí hľadajú o niečo viac pohodlia a sú vybavené všetkým potrebným pre príjemný pobyt. Nachádzajú sa blízko pláže a ponúkajú krásne výhľady na jazero Tanganika.

V oblasti Národného parku Nsumbu sa nachádza niekoľko aktivít, ktoré môžete spraviť počas svojho pobytu. Medzi najobľúbenejšie patrí safari, kajak a potápanie. Park ponúka aj rybolov s možnosťou ulovenia mnohých druhov sladkovodných rýb.

Okrem toho môžete pozrieť miestnych obyvateľov, ktorí si udržujú tradičný spôsob života, ako aj navštíviť historické miesta a pamätihodnosti v okolí parku.

Celkový zážitok z návštevy Národného parku Nsumbu je veľmi autentický a pôsobivý. Ubytovanie v kempingoch alebo chatkách v srdci parku, spolu s celkovým dobrodružstvom a prírodnou krásou, je zážitok, ktorý si budete pamätať na celý život.


Dovolenka Zambia Národný park Nsumbu


Zambia patrí medzi najkrajšie krajiny Afriky a vyznačuje sa svojimi národnými parkmi, kde nájdeme veľa druhov zvierat a rastlín. Jedným z týchto parkov je Národný park Nsumbu, ktorý sa nachádza na severovýchodnom pobreží Zambie.

Národný park Nsumbu sa rozprestiera na ploche vyše 200 km² a je domovom mnohých druhov zvierat, ako sú napríklad lev, slon, gepard, antilopa, krokodíl a mnoho ďalších. Park je známy aj svojou pestrým podmorským svetom, kde nájdeme veľa druhov rýb a iných vodných živočíchov.

Ak sa rozhodnete vydať sa na dovolenku do Národného parku Nsumbu, môžete si vybrať z množstva ubytovacích možností, ako napríklad kempovanie, chatky alebo luxusné lodže. Park ponúka aj rôzne aktivity, ako sú rybolov, safari, potápanie, prechádzky po pláži a mnoho ďalších.

Návšteva Národného parku Nsumbu je nielen o zážitkoch s prírodou, ale aj o spoznávaní kultúry a tradícií miestnych kmeňov. Na miestnych trhoch môžete ochutnať tradičné jedlá a kúpiť si miestne remeslá.

Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva a nezabudnuteľných zážitkov, Národný park Nsumbu v Zambii určite nepremeškajte. Obdivujte krásy zvierat a rastlín, pozrite si miestnu kultúru a užite si dovolenku, na ktorú len tak ľahko nezabudnete.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách