Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Taliansko Toskánsko

Počasie Taliansko Toskánsko


Toskánsko je jednou z najnavštevovanejších častí Talianska s prekrásnou prírodou a uchváťujúcim kultúrnym dedičstvom. Je to aj miesto s premenlivým počasím, ktoré dokáže ovplyvniť plány a rozpočet návštevníkov.

Leto

Letné mesiace v Toskánsku sa nachádzajú od júna do septembra. Teploty môžu dosiahnuť až 30 stupňov Celzia a vyskytuje sa aj vysoká vlhkosť. Je to obdobie, kedy je najvyššia sezóna a turisti majú úplné ruky práce s hľadaním ubytovania. Ak cestujete počas leta, odporúčame si ubytovanie zarezervovať vopred.

Jeseň

Jeseň v Toskánsku je miernym obdobím s priemernými teplotami od 15 do 20 stupňov Celzia. Tento čas roka je ideálny pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným turistickým atrakciám a radi by prešli po neznámom Toskánsku. Jesenné farby, ako je hnedá, oranžová a žltkastá, sú tiež veľmi príjemné na pohľad.

Zima

Zima v Toskánsku sa nachádza od decembra do februára. Teploty sa môžu zúžitkovať až na nulu, a v niektorých prípadoch aj pod tým, čo znamená, že by ste mali byť pripravení na mrazivé rána a chladné dni. Zima je obdobie, kedy v Toskánsku nájdete menej turistov a ubytovanie je lacnejšie. Ak si plánujete cestu v tomto období, nezabudnite si so sebou priviesť dostatok tepla.

Jarné mesiace

Jarné mesiace v Toskánsku sa nachádzajú od marca do mája. Príroda sa oblieka do zelenej a kvetinovej šaty, ale je to tiež obdobie, kedy môže byť počasie nestále a neodhadnuteľné. Teploty sa pohybujú od 15 do 20 stupňov Celzia, ale môže tu byť aj viac daždivými dnami.

Toskánsko je krásnym miestom, ale ak hľadáte stabilné počasie, najlepšie čas na návštevu je skorá jeseň alebo skoré jarné mesiace. Pre každodenné počasie a predpoveď sa odporúča sledovať miestne spravodajstvo a informácie. Ak ste licencovaný sprievodca, môžete navštíviť mnoho miest aj v noci. Buďte však opatrní a neopúšťajte Začiatočníkové národnosti a Východiskové punkty. Liebe Toskánsko!


Najčastejšie otázky a odpovede Taliansko Toskánsko


Otázky:
1. Aký je najlepší čas na návštevu Toskánska?
2. Kde sa nachádza najväčšie mesto v Toskánsku?
3. Ako sa najlepšie dostať do Toskánska?
4. Aké zaujímavé miesta je možné vidieť v Toskánsku?
5. Aké jedlá by som mal ochutnať v Toskánsku?

Odpovede:
1. Najlepší čas na návštevu Toskánska je jeseň a jarné obdobie.
2. Najväčšie mesto v Toskánsku je Florencia.
3. Najlepšie sa do Toskánska dostanete letecky, autom alebo vlakom.
4. V Toskánsku je možné vidieť mnoho pamiatok, ako je napríklad Veža v Pise, Katedrála Santa Maria del Fiore, alebo mnoho pekných malých miest a dediniek.
5. V Toskánsku je možné ochutnať rôzne tradičné jedlá, ako sú chutné tésťoviny alebo grilované mäso s bylinkami. Taktiež stojí za to ochutnať miestne vína, ako je Chianti alebo Brunello di Montalcino.


Ubytovanie Taliansko Toskánsko


Ak hľadáte destináciu plnú histórie a kultúry, v Taliansku si určite prídete na svoje. A ak sa rozhodnete navštíviť Toskánsko, tak si užijete adrenalin spôsobený krásnymi vinicami, olivovými hájmi a samozrejme ústredným mestom Florenciou.

Výber ubytovania v Toskánsku je pestrý, od luxusných hotelov, krásnych viliek až po skromnejšie cestovateľské hostely. K dispozícii sú však aj vily pochádzajúce ešte z renesancie s originálnymi freskami a jedinečným dizajnom.

Ak hľadáte skutočne autentický zážitok, mali by ste zvážiť pobyt v tradičnom toskánskom dome, ktoré sú známe ako „agriturismo“. Táto forma ubytovania vám ponúka možnosť žiť tak, ako sú toskánci zvyknutí a spoznať miestnych ľudí.

Navštívte mestečká Sienna a San Gimignano, ktoré sú známe svojou zachovanou stredovekou architektúrou a hradmi na kopcoch. Zamerajte sa aj na vinařské oblasti Chianti alebo Montalcino, kde môžete ochutnať toskánske vína.

Zákazníci, ktorí sa zdržia v Toskánsku viac ako niekoľko dní, môžu navštíviť hrad Palazzo Pitti, kde si môžu vychutnať umenie, okrem iného aj veľmi známe diela talských majstrov ako Leonardo da Vinci, Michelangelo a Boticelli.

A proste si len užite pokoj a krásu horských oblastí v horách Apeniny, kde sa môžete len oddávať gurmánstvu a zaujímavostiam z toskánskej kuchyne.

Toskánsko skutočne ponúka fantastický zážitok pre každého. Ak hľadáte už toľko spomínaný romantický pobyt, ktorý sa zameriava na históriu, kultúru, umenie, víno či jedlo, môžete byť istí, že Toskánsko splní všetky vaše očakávania. Keďže sa jedná o obrovskú oblast s množstvom atrakcií, odporúčame si naplánovať tento pobyt vopred a zvoliť si ubytovanie, ktoré bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám a náladám.


Letenka Taliansko Toskánsko


Taliansko je krajina, ktorá okúzľuje svojou kultúrou, históriou, ale aj krásnymi prírodnými scenériami. Jedným z najkrajších talianskych regiónov je bezpochyby Toskánsko, ktoré sa nachádza v strednej časti krajiny. Toskánsko je známe svojimi bujnými vinohradmi, stredovekými dedinkami a bohatou kulináriou. Ak sa chystáte na dovolenku do Talianska a chceli by ste navštíviť tento región, tu je niekoľko rád, ako na to.

Prvým krokom je zabezpečiť si letenku do Talianska. Najlepšie je začať hľadať letenku minimálne tri mesiace pred plánovaným odletom. Taliansko má niekoľko medzinárodných letísk, z ktorých najväčším je rímske letisko Fiumicino (FCO). Ak plánujete cestu do Toskánska, najlepšie je zvoliť letisko v meste Florencia (FLR), ktoré sa nachádza len pár hodín jazdy autom od väčšiny toskánskych miest.

Keďže Toskánsko je tak rozmanitý región, je dôležité si zvoliť ideálny cieľ. Medzi najpopulárnejšie toskánske mestá patria Florencia, Pisa, Siena, Arezzo a Lucca. Ak plánujete cestu za kultúrou, zvoľte si Florenciu, Luccu alebo Sienou. Na druhej strane, ak chcete zažiť prírodnú krásu Toskánska, navštívte vinicu Chianti, kde si môžete vychutnať skvelé víno a miestne kulinárske špeciality.

Okrem toho, nezabudnite si zvoliť ubytovanie. Najlepšie je si zabezpečiť ubytovanie v blízkosti toskánskych miest, kde sa chystáte stráviť väčšinu času. Ak plánujete cestu za kultúrou, ubytujte sa priamo v centre Florencie alebo Sieny. Na druhej strane, ak ste tu pre prírodu a klud, zvoľte si ubytovanie v okolí vinice Chianti.

V Toskánsku by ste nemali vynechať možnosť ochutnať miestne delikatesy a vína. Talianska kuchyňa je považovaná za jednu z najlepších na svete, takže sa určite nezabudnite rozveseliť chuťové poháriky. Medzi najpopulárnejšie jedlá patrí výborný chlebíček s olivovým olejom a čerstvými bylinkami - bruschetta, místne cestoviny s rôznymi omáčkami alebo vynikajúce tiramisu. K tomu si samozrejme zvoľte miestne víno - napríklad známe Chianti.

Na záver, aj keď sa to v Toskánsku môže zdať spočiatku náročné, za túto cestu sa určite oplatí zaplatiť. Krásne dedinky, nádherné vinice a stĺpy, vynikajúca kuchyňa a výnimočné víno, to všetko robí z Toskánska vynikajúce miesto pre dovolenku. Stačí si zabezpečiť letenku, ubytovanie a plánovať si správne trasy a časové rozvrhy a Toskánsko si určite zamilujete.


Dovolenka Taliansko Toskánsko


Toskánsko je talianska oblasť, ktorá leží v strednej časti Talianska a je jednou z najkrajších oblastí tejto krajiny. Táto oblasť ponúka množstvo možností na strávenie dovolenky. Okrem kultúry, histórie a umenia, Toskánsko ponúka aj zrelaxovanie, prírodné krásy a gastronómiu, ktoré robia z tejto oblasti vynikajúce miesto na dovolenku.

Začnite svoju dovolenku v hlavnom meste Toskánska - Florencii. Táto mesto je plné historických pamiatok, ako napríklad katedrála Santa Maria del Fiore, ktorá sa nachádza na námestí Piazza del Duomo. Navštívte tiež Uffizi - jedna z najväčších zbierok talianskeho umenia v Taliansku. Pre milovníkov prírody odporúčame prechádzku záhradami Boboli, ktoré majú rozlohu 45 000 metrov štvorcových.

Najlepší spôsob, ako objaviť Toskánsko, je autom. Prejdite cez kopce a doliny, okolo viníc a olivových hájov a prevezmite sa v dotyku prírody. Z Viedne je cesta k desiatim hodinám. Cestou sa zastavte v Pise a urobte si fotku pri Slávnej veži, ktorá stojí na námestí Piazza dei Miracoli. Údolím Arno potom pokračujte do mesta San Gimignano, kde si môžete vychutnať rázovité drevenice a zľahka ochutnať chutné víno Vernaccia.

Jedným z najobľúbenejších miest v Toskánsku je mesto Siena. Prechádzajte uličkami s kamennými domami a obdivujte stredovekú architektúru. Najväčšou atrakciou mesta je katedrála a radnica na Piazza del Campo. Toto námestie je okrúhleho tvaru a každý rok sa na ňom koná slávny koňský závody Palio.

Keď ste už takmer na juhu Toskánska, nezabudnite navštíviť mesto Montalcino, ktoré je známe množstvom vinární a chutných vín, ako napríklad Brunello di Montalcino. Ďalej pokračujte priateľským vidieckym prostredím a zastavte sa v Montepulciano. Obdivujte UNESCO chránený historický stred a ochutnajte ochutnajte miestne vína.

Na záver si určite nezabudnite užiť slnečné pláže Argentario a báječné jedlo v meste Grosseto. Toto mesto leží v nogách vysýchania Argentario a nadiaľkou odtiaľ nájdete spokojné a priateľské pláže.

Takže ak hľadáte dovolenku, ktorá ponúka kultúru, históriu, gastronómiu a prírodné krásy, určite navštívte Toskánsko. Táto krajina má veľa na ponúknutie a bez ohľadu na to, aký typ dovolenky hľadáte, určite budete spokojní.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách