Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Spojené arabské emiráty Dubai Butterfly Garden

Najčastejšie otázky a odpovede Spojené arabské emiráty Dubai Butterfly Garden


Otázky:

1. Kedy bol Butterfly Garden v Dubaji otvorený?
2. Aké sú otváracie hodiny Butterfly Garden v Dubaji?
3. Aká je vstupné do Butterfly Garden v Dubaji?
4. Je možné nakupovať suveníry v Butterfly Garden v Dubaji?
5. Sú vstupenky do Butterfly Garden v Dubaji predávané online?
6. Čo môžem vidieť v Butterfly Garden v Dubaji?
7. Je to v Butterfly Garden v Dubaji možné kŕmiť motýle?
8. Je možné v Butterfly Garden v Dubaji fotografovať?
9. Ako sa dostanem do Butterfly Garden v Dubaji verejnou dopravou?

Odpovede:

1. Butterfly Garden v Dubaji bol otvorený v roku 2015.
2. Butterfly Garden v Dubaji má otváracie hodiny od 9:00 do 18:00.
3. Vstupné do Butterfly Garden v Dubaji závisí od veku a štátu (UAE alebo ex-pat). Dospelým vstupné stojí 55 AED.
4. Áno, v Butterfly Garden v Dubaji je možné nakupovať suveníry a darčeky.
5. Áno, vstupenky do Butterfly Garden v Dubaji sú predávané online.
6. V Butterfly Garden v Dubaji môžete vidieť rôzne druhy motýľov a iného hmyzu.
7. Áno, v Butterfly Garden v Dubaji je možné kŕmiť motýle.
8. Áno, v Butterfly Garden v Dubaji je možné fotografovať s motýľmi a iným hmyzom.
9. Do Butterfly Garden v Dubaji je možné sa dostať mestsou autobusovou linkou 105 z metra Mall of the Emirates, alebo taxíkom.


Dovolenka Spojené arabské emiráty Dubai Butterfly Garden


Dubai je zaujímavé mesto plné luxusu a extrémneho kontrastu. Jedným z najkrajších miest, ktoré môžete v Dubaji navštíviť, je Butterfly Garden. Toto miesto ponúka jedinečnú prírodu a krásu, ktorú by ste v meste plnom betónových mrakodrapov nečakali.

Dubai Butterfly Garden sa nachádza v dubajskom mestskej časti Al Barsha South 3. To je najväčší motýľový park na svete s rozlohou 4 500 metrov štvorcových. V parku sa nachádza viac ako 15 000 motýľov a 45 druhov. Môžete tu vidieť tie najúžasnejšie a najkrajšie druhy motýľov, ktoré môžu byť nádherné i fascinujúce pre každého návštevníka.

V Butterfly Garden sa nachádza aj niekoľko ďalších zaujímavostí, ako sú krásne kvety a vtáky. Toto miesto je záhradná výstava, ktorá je plná očarujúcich motýľov všetkých druhov a farieb. Okrem toho je tu aj obrovský zelený strom, ktorý sa stal základom parku. Tento strom je stvorený z kvetov, ktoré vytvárajú tvar stromu a vytvárajú tak ešte viac krásy a majestátu tomuto miestu.

Pre mnoho návštevníkov je fascinujúce pozorovať motýle, ako roja okolo kvetov v parku. Okrem toho návštevníci môžu objaviť aj iné zábavné aktivity a zaujímavosti, ako sú hieroglyfy pre deti, katarské a čínske pavilóny a veľa iného.

Dubai Butterfly Garden ponúka príležitosť na dokonalý výlet v Dubaji pre všetky vekové kategórie. Toto miesto je ideálne pre rodinné výlety, ale aj pre tých, ktorí hľadajú niečo zaujímavé a originálne. Niektorí návštevníci vychutnávajú si chvíle oddychu a pokojného prostredia, zatiaľ čo iní sa rozhodnú obohatiť svoje poznatky o prírode a dejinách.

Celkovo povedané, návšteva Dubaja Butterfly Garden ponúka nezabudnuteľné zážitky a chvíle, ktoré budete pamätať až na koniec svojho života. Takže, ak sa chystáte navštíviť Dubaj, určite nevynechajte tento krásny a jedinečný motýľový park.


Ubytovanie Spojené arabské emiráty Dubai Butterfly Garden


Dubai Butterfly Garden - kráľovstvo pre milovníkov motýľov

Dubai Butterfly Garden je jedným z najväčších motýľových parkov na svete. Nachádza sa v Dubaji v Spojených arabských emirátoch a je jedným z najobľúbenejších turistických miest v krajine. Táto atrakcia s kvalitným ubytovaním ponúka návštevníkom prekrásny pohľad na množstvo farebných motýľov, rôzne kvety a celkovo na nádherne upravenú záhradu.

Interiér parku je pečlivým výberom rôznych rastlín, kvetov, stromov, fontán, kamenných sochy a iných prírodných dekorácií zmyselne zariadený. Výhľad na tieto krásy, doplnený o letné línie motýľov, okamžite poskytne zážitok z prekrásnej záhrady, ktorá je jednou z najcennejších symbolov Dubaja.

Dubai Butterfly Garden je domovom pre viac ako 15 000 motýľov a najväčšou atrakciou sú exkluzívne druhy ako sú Damaščanský biely motýľ, Kalamínka súmraková, Kalaminka hanbižlivo príživná, Amorfa nahá, Morpho menelaus a mnoho ďalších. Návštevníci môžu tiež sledovať proces premeny vajíčok motýľov a prečo niektoré druhy motýľov sú zraniteľné.

Dubai Butterfly Garden sa nachádza v Dubaiparku, ktorý je z najväčších tematických parkov v Dubaji. Návštevníci si môžu vybrať z rôznych druhov vstupného lístka. Stredná cena za vstupné do parku sa pohybuje okolo 50 USD na osobu. Za doplnkové služby v rámci programov k návšteve patrí aj možnosť ubytovať sa v hoteli v tamojšom svete Luxus. Je to skutočne nezabudnuteľný zážitok a jedna z najlepších príležitostí stráviť pár dní v Dubaji.

Zhrnutie

Dubai Butterfly Garden je najväčšou motýľovou záhradou na svete, ktorá ponúka návštevníkom krásne prírodné výtvory a obrazy. Ubytovanie sa v reštaurácii ubytovacieho centra v Dubaji s názvom Lux, ktorá ponúka vynikajúce stravovanie a mnoho doplnkových služieb, je určite tou najlepšou voľbou pre návštevu tohto parku. Môžeme si byť istí, že návšteva tohto parku a ubytovania v ultra luxusných priestoroch v prírodných podmienkach západnej časti Dubai bude nezabudnuteľným zážitkom pre každého.


Letenka Spojené arabské emiráty Dubai Butterfly Garden


Letenka Spojené arabské emiráty Dubai Butterfly Garden

Pokud hledáte mimořádný zážitek v Dubaji, navštivte Butterfly Garden – jedinečnou botanickou zahradu, která vznikla až v roce 2015. Zahradu naleznete v Dubajském městském kraji - Dubailandu.

Butterfly Garden se pyšní tím, že patří mezi největší přírodní domy motýlů na světě – s více než 15 tisíci druhy motýlů. Tento zvláštní park, který je vlastněn společností Dubai Municipality, má velkou významnost v rámci udržení biologické rovnováhy, kvůli které je také chráněný pro budoucí generace.

Zahrada je rozdělena do několika zón, s jednotlivými exotickými druhy rostlin a motýlů. Zahrada je celkově velká asi 2 722 metrů čtverečních a nachází se zde nejen rostliny, ale také vodní park, obchody s regionálními suvenýry, restaurace a kavárny.

V areálu naleznete obrovský vstupní pavilon – motýlí dům. Jedná se o skleníkovou plochu o výměře 1 800 m2 se stěnami, skleněnými stropem a zemskou strukturou. Tento domov pro motýly je neuvěřitelně klimatizovaný, což umožňuje motýlům a rostlinám přežívat i v nejteplejších obdobích. Skleníková plocha je rozdělena do několika zón – motýlí zahrady, eden, džungle a pustin. Každá z těchto zón zahrnuje malé a velké druhy motýlů, různé rostliny a dekorativní předměty, které jsou zároveň ozdobou tohoto místa.

V zahradě naleznete také motýlí muzeum, které ukrývá mnoho informací o životě a chování motýlů, stejně jako o nadcházejících akcích, jako jsou přednášky a semináře. V muzeu můžete navíc zakoupit dárek nebo suvenýr, jako jsou například omalovánky s motivy faremních motýlů.

Další zajímavostí v těchto oblastech je obří socha motýla s křídly rozpřaženými na šířku 9 metrů, která připomíná krásu přírody. Okolí s pomníkem je rovněž velmi vkusně zařízeno, aby vzbuzovalo pocit vyjímečnosti.

Celkově je Butterfly Garden výhodně umístěný a lákavý také pro rodiny s dětmi. Jeho návštěva představuje jedinečný zážitek, který nebude nikdy zapomenut. A jak se tam dostat? Nejlepší je zakoupit si letenky do Spojených arabských emirátů, letecky byste měli přiletět na Letiště Dubai a odtud se už dostat k parku taxíkem nebo využít hromadnou dopravu. Určitě neváhejte a vydajte se do tohoto krásného místa, kde se můžete seznámit s tajemstvími světa motýlů.


Počasie Spojené arabské emiráty Dubai Butterfly Garden


Spojené arabské emiráty sú známe svojimi vysokými teplotami a suchým podnebím. Avšak aj v tejto krajine sa nachádzajú miesta, ktoré by ste pre zmenu nazvali raji počasia. Jednm z takýchto miest je Butterfly Garden v Dubaji.

Dubai Butterfly Garden je unikátny záhradný komplex, ktorý pritahuje návštevníkov svojou krásou a neobyčajnosťou. Táto záhrada, ležiaca pár minút jazdy od Medzinárodného letiska v Dubaji, je domovom pre tisíce motýľov a iných živočíchov, ktoré sa krajiny blízkeho východu nečaká.

Napriek horúcim teplotám a suchému počasiu dokáže Butterfly Garden priniesť úľavu a príjemné vzdušné podmienky. Komplex juhozápadne od Dubaja je postavený tak, aby čo najlepšie odpudzoval teplo, vďaka čomu sa vnútri záhrady udržuje príjemná teplota okolo 24 stupňov Celzia, čo je o niekoľko stupňov nižšie, ako vonku.

Návštevníci si môžu vychutnať množstvo rôznych druhov kvetín a lístia, ktoré spolu s motýľmi a inými sviežimi živočíchmi vytvárajú atmosféru plnú krásy a harmónie. Butterfly Garden ponúka množstvo turistických atrakcií, ako napr. obrovskú skleníkovú klenbu, kde sa nachádza viac ako 15 000 motýľov z viac ako 26 druhov motýľov. Okrem toho si môžete pozrieť prezentácie o vývoji motýľov, navštíviť kvetinový dom a obdivovať výstavy živočíchov a ich habitatu.

Okrem toho, že je Butterfly Garden výborným miestom na únik horúceho počasia Dubaja, záhrada poskytuje perfektné podmienky pre fotografov a všetkých milovníkov prírody. Návštevníci sa môžu voľne prechádzať záhradou a skúmať rôzne druhy kvetov, motýľov a iné zaujímavé živočíchy.

Napriek tomu, že na území Spojených arabských emirátov vládne suché a horúce klima, záhrada motýľov v Dubaji ponúka návštevníkom príjemné spomienky a jedinečný zážitok. Svojou krásou, harmóniou a vnútornou klímou, ktorá je o niekoľko stupňov nižšia ako teplota vonku, Butterfly Garden je nevyhnutnou zastávkou pre každého, kto sa rozhodne navštíviť Dubaj.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách