Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Singapur Gardens by the Bay

Letenka Singapur Gardens by the Bay


Cestovanie je určite jednou z najkrajších vecí na svete a mnohí z nás túžia spoznávať čo najviac krásnych a exotických miest. Jednym z takých miest je aj Singapur, ktorý sa nachádza na juhovýchode Ázie a ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých atrakcií. Medzi ne patrí aj jedno z najkrajších miest v Singapure - Gardens by the Bay.

Tento nádherný park si obľúbili nielen turisti, ale aj miestni obyvatelia. Nachádza sa v centre Singapuru a rozprestiera sa na ploche 101 hektárov. Neobvyklá kombinácia kryštálových rastlín a svetelných inštalácií vytvára nádhernú atmosféru a jedinečný zážitok v noci. K tomu sa pridávajú pôsobivé umelé stromy, ktoré dosahujú až 50 metrov a sú ozdobou parku.

Jednou z najväčších atrakcií parku sú Cloud Forest a Flower Dome, ktoré sú v skutočnosti veľké skleníky. Cloud Forest je nezabudnuteľným zážitkom pre každého návštevníka. V skleníku nájdete umelú zasněženú horu, ktorá je pokrytá množstvom exotických rastlín a kvetov. Vrúcnejší typ návštevníkov si zase užijú Flower Dome, ktorý ponúka rozmanitosť rastlín z rôznych častí sveta, ako sú napríklad sukulenty z Afriky, nechtíkovité z Južnej Ameriky alebo stromy a kvety z Austrálie. Celkovo ide o najväčšie skleníkové záhrady na svete.

Vstup do parku nie je drahý a pre turistov a návštevníkov sa oplatí si zakúpiť lístok, ktorý umožní vstup aj do Cloud Forest a Flower Dome. Okrem toho si môžete zakúpiť aj online vstupenky a tak si ušetriť čas, ktorý by ste strávili v rade.

V letnej sezóne sa v časti parku konajú rôzne akcie a slávnosti, ktoré prilákajú mnoho turistov a návštevníkov. Park je otvorený skoro celé dni a večery, takže si môžete užívať krásy tohto miesta počas celého dňa a noci.

Celkovo, keď hľadáte miesto na relax, ale aj na úchvatné zážitky, Gardens by the Bay v Singapure je pre vás tou správnou voľbou. S nádhernými záhradami, skleníkmi a LED svetelnými inštaláciami to je miesto, ktoré si určite upíšete do pamäti a ktoré stojí za to vidieť. Ak teda plánujete cestu do Singapuru, nezabudnite si naplánovať aj návštevu tohto krásneho miesta a nechať sa unášať jeho kúzlom.


Dovolenka Singapur Gardens by the Bay


Singapur je známy ako kozmopolitné mesto s moderným dizajnom a fascinujúcimi prírodnými záhradami. Jednou z najzaujímavejších atrakcií v Singapure sú Gardens by the Bay - záhrady nachádzajúce sa na južnom cípe mesta. Táto destinácia ponúka návštevníkom mnoho zážitkov a zaujíma aj tých pohodlných turistov, pretože sa nachádza len pár krokov od centra.

Gardens by the Bay sú rozdelené do troch sekcií: Bay Central Garden, Bay East Garden a Bay South Garden. Najväčšou a najzaujímavejšou sekciou je Bay South Garden, kde sa nachádza niekoľko atrakcií, ktoré stojí za to navštíviť.

Jednou z najpopulárnejších atrakcií sú obrie Supertrees - masívne vertikálne záhrady, ktoré sú vysoké až 50 metrov. Návštevníci si môžu prejsť cez chodník, ktorý vedie z jedného stromu na druhý. V noci sú stromy osvetlené farebnými svetlami, ktoré tvoria celkovú malbu.

Ďalšou atrakciou sú Cloud Forest a Flower Dome. Cloud Forest je zasadený do zasnežených himalájskych vrchov a ponúka návštevníkom nádherné výhľady na celý záhradu a mesto v pozadí. V centre sa nachádza najvyššia vodopád v interiéri na svete, ktorý padá z výšky 35 metrov. Flower Dome je klimatizovaná skleníková záhrada, kde sa návštevníci môžu prechádzať nad radom kvitnúcich rastlín a stromov, ktoré boli zozbierané z celého sveta.

Pre tých, ktorí by potrebovali oddych a uvoľniť sa od stresu mesta, je v parku aj malý rybník, kde si môžu požičať loďky a stráviť zopár hodín v príjemnej atmosfére.

Gardens by the Bay sú otvorené každý deň a cena vstupenky je zhruba 28 USD pre dospelých a 15 USD pre deti. Dovoľujú návštevníkom mať nezabudnuteľné zážitky a vychádzajú v ústrety turistom, ktorí sa chcú naučiť viac o rastlinách a ich životnom cykle.

V zásade, Gardens by the Bay sú krásne miesto navštíviť pre každého, kto hľadá niečo nevšedného a zaujímavého. Táto destinácia ponúka nádherné zážitky v cudzom meste a zároveň aj ukazuje, aký vplyv má človek na prírodu a aké kroky by sa mali urobiť pre ochranu prírody budúcnosti. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete stotožniť s prírodou a zároveň si vychutnať moderné kozmopolitné mesto, Gardens by the Bay je miesto pre vás!


Najčastejšie otázky a odpovede Singapur Gardens by the Bay


1. Aké sú otváracie hodiny záhrad Gardens by the Bay?

Otváracie hodiny závisia od časti záhrad. Väčšinou sú otvorené od 9:00 do 21:00. Najlepšie je však skontrolovať aktuálne otváracie hodiny na oficiálnej stránke Gardens by the Bay.

2. Aké vstupné sa platí za vstup do záhrad Gardens by the Bay?

Vstup do väčšiny častí záhrad je zdarma. Cena vstupného sa líši iba pre Cloud Forest a Flower Dome. Cena vstupného je okolo 28 dolárov Singapuru pre dospelých a okolo 15 dolárov Singapuru pre deti.

3. Čo môžem vidieť v Cloud Forest a Flower Dome?

Cloud Forest je zameraná na rastliny a zvieratá tropických rastvín. Je tu 9 poschodí, kde sa môžete pozrieť na vodopád, rôzne druhy rastlín a orchideí, a dokonca aj na fólie vtákov a motýľov. Flower Dome je venovaná stredomorskému a suchému podnebiu. Stredomorské rastliny zahŕňajú olivy, vinič, kaktusy a iné.

4. Kde sa nachádza záhrad Gardens by the Bay?

Záhrady sa nachádzajú v srdci Singapuru, na východnom pobreží Marina Bay, s výhľadom na prístav Singapur a finančnú štvrť.

5. Ako sa dostať do Gardens by the Bay?

Najlepšou možnosťou je použiť veľmi dostupnú k dispozícii MRT, stanica Bayfront. Pokiaľ budete používať miestne autobusové linky, k dostupným zástavkám patria napríklad Bayfront Avenue, Marina Gardens Drive alebo The Shoppes.

6. Koľko času by mali návštevníci venovať záhradám Gardens by the Bay?

To závisí od vašich záujmov. Na východe záhrady je SuperTree Grove, ktorý si mnohí turisti pozrú v cieli posúdiť výhľad na celú záhradu, no zrejme si návštevníci najviac pochutnajú na návšteve cloudflorest a flower dome. Preto zvážte, koľko času chcete stráviť v každej časti. Odporúčame okolo 2-3 hodín na návštevu záhrad.

7. Môžem si do záhrad priniesť vlastné jedlo a nápoje?

Áno, je dovolené priniesť si vlastné jedlo a nápoje. V záhradách je aj veľa miest, kde si môžete kúpiť občerstvenie a jedlo.

8. Môžem používať selfie tyč vo vnútri záhrad?

Nie, používanie selfie tyčí vo vnútri záhrad je zakázané, pretože môže ohrozovať zvieratá a rastliny.

9. Sú záhrady Gardens by the Bay prístupné pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou a rodiny s deťmi vo vačku?

Áno, záhrady Gardens by the Bay sú prístupné pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou a rodiny s deťmi vo vačku. Záhrady sú vybavené výťahmi a schodiskami, aby bolo ľahké sa pohybovať po záhrade, preto sú bezproblémov prístupné pre osoby na vozíčku a rovnako sú k dispozícii veľké prevázkovacie plochy, aby bolo možné prenášať deti v kočíkoch.

10. Aké sú najlepšie časy pre návštevu záhrad Gardens by the Bay?

Najlepšie časy pre návštevu záhrad Gardens by the Bay sú skoro ráno alebo neskôr večer, keď nie je až taká horúčava. V takýchto časoch tiež rástlo naslúchať možnosť sledovať lightshow. Pokiaľ plánujete svoju návštevu počas víkendov a sviatkov, odporúčame si však zarezervovať vstupenky vopred, aby ste sa vyhli veľkomu ruchu.


Počasie Singapur Gardens by the Bay


Singapur je známy svojou tropickou klímou, ktorá je ideálna pre rozmanité záhrady a parky v meste. Gardens by the Bay je výnimočným miestom, kde sa stretávajú betónové mrakodrapy a príroda. Táto rozsiahla záhrada v centre mesta ponúka návštevníkom neuveriteľný zážitok spojenia architektonického dizajnu so záhradou a biodiverzitou.

Počasie v Singapure je hotovým opakom chladného a mrazivého počasia, ktoré poznáme na Slovensku. V Singapure panuje vlhké a horúce podnebie po celý rok, s teplotami dosahujúcimi maximálne 33 stupňov počas dňa a minimálne 23 stupňov počas noci. Záhrady by the Bay sú navrhnuté s ohľadom na toto tropické podnebie, odrážajúce sa v ich ovládaní svetlom, vzduchom a vlhkosťou.

Jednou z najpopulárnejších atrakcií v záhradách je Supertree Grove - kŕčovité stĺpy sekvenciálne osvetlené LED svetlami a rozmnožené rastlinami, ktoré slúžia ako vertikálne záhrady. Tieto stĺpy, ktorých výška sa pohybuje od 25 do 50 metrov, spájajú futuristický dizajn s funkciou, kde je zabezpečené dodávanie vzduchu do skleníkov a využívanie deštej vody pre ich zavlažovanie.

Ďalšou populárnou atrakciou v záhradách je Cloud Forest. Tento 35 metrov vysoký skleník predstavuje dobové jazierka a vodopády, mohutné stromy zakryté machom a previsnuté rastliny, všetky zapadajúce do interaktívneho eko-systému, ktorý je tým úžasným, že simuluje rôzne klimatické podmienky tropickej džungle a môže poskytnúť návštevníkom pocit, že sa prechádzajú pomedzi plytké a kameňové riečne korytá.

Aby návštevníci nezabudli, že sa nachádzajú v menšom meste s jedným z najdôležitejších obchodných a finančných centier Ázie, do záhrad byly integrované umelé vodopády a svetelné a vodné efekty, aby vytvorili neopakovateľné zážitky pre hľadáčikov po krajine.

Počasie v Singapure a jeho záhradách v Bays Gardens sú skutočne jedinečné. Pokiaľ sa chcete prejsť medzi neobyčajnými konštrukciami a užiť si pekný výhľad, musíte počítať so skutočne horúcim počasím a vlhkým klimatickým prostredím. Ak túžite po zmene prostredia a chcete počuť exotické zvuky a vône, túto záhradu rozhodne musíte navštíviť.


Ubytovanie Singapur Gardens by the Bay


Singapur Gardens by the Bay je jedným z najpopulárnejších turistických miest v Ázii. Nachádza sa v centrálnej časti Singapuru a patrí medzi najväčšie zelené parky a botanické zahrady na svete. Ak plánujete navštíviť Singapur, určite navštívte Gardens by the Bay a zarezervujte si ubytovanie priamo v parku.

V ubytovaní v Singapur Gardens by the Bay máte prístup k mnohým fantastickým atrakciám a aktivitám, ktoré by vás mohli zaujímať. Najmä ak ste milovníkmi prírody a chcete sa naučiť viac o flóre a faune miestneho obyvateľstva, určite si toto miesto nenechajte ujsť.

Gardens by the Bay poskytuje veľké množstvo ubytovacích možností pre turistov. Priamo v parku sa nachádza Marina Bay Sands, ktorý patrí medzi najprestížnejšie hotely v Singapure. Tento hotel ponúka luxusné izby a apartmány s výhľadom na mesto a unikátnym vyhliadkovým bazénom na poschodí.

Ďalšie možnosti ubytovania v parku zahŕňajú Hotel Vagabond, ktorý ponúka jedinečný dizajn a pohodlie izieb, a Marina Mandarin, ktorý je ideálny pre turistov, ktorí hľadajú výhodnú polohu a výborné služby.

Navyše, mimo parku je k dispozícii veľké množstvo ďalších možností ubytovania, ktoré sú rozmiestnené v blízkosti Gardens by the Bay. Tiež spomeňme napríklad hotely Cé La Vi, Pan Pacific Hotel Singapore a Ritz Carlton.

Okrem ubytovania sa v Singapur Gardens by the Bay nachádza množstvo atrakcií. V parku sa nachádza celkom tri konzervatóriá - cloudforest, flower dome a supertree grove. V cloudforest si môžete vychutnať pohľad na vodopády a tropické lesy, zatiaľ čo v flower dome si môžete pozrieť rôzne druhy kvetov z celého sveta.

Park tiež ponúka rôzne relaxačné zóny, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si krásu miestnej prírody. Niektoré z týchto zón zahŕňajú supertree grove, skyway a dragonfly lake.

Singapur Gardens by the Bay je nepochybne jedným z najkrajších miest na svete. Ubytovať sa v tomto parku je unikátny zážitok, ktorý by si mal každý turista vyskúšať. Vďaka blízkosti mnohých turistických atrakcií a najlepším ubytovacím možnostiam v okolí, vám toto miesto poskytne nezabudnuteľné zážitky na celý život.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách