Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Rakúsko Nationalpark Hohe Tauern

Ubytovanie Rakúsko Nationalpark Hohe Tauern


Rakúsko je krajina, ktorá ponúka širokú škálu zážitkov. Ak milujete prírodu a turistiku, určite patrí medzi vaše ciele návšteva Národného parku Hohe Tauern.

Národný park Hohe Tauern sa nachádza v strednom Rakúsku a je najväčším národným parkom v krajine, ktorý pokrýva plochu 1 800 km². Hory, jazierka, lesy a množstvo fauny a flóry tvoria fascinujúci svet, ktorý láka turistov z celého sveta.

Ak sa rozhodnete navštíviť tento národný park, jedným z dôležitých hľadísk bude aj ubytovanie. Národný park Hohe Tauern ponúka širokú škálu ubytovania - od malých privátov a penziónov po luxusné hotely.

Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza v okolitých mestečkách a dedinkách, ktoré sa nachádzajú okolo parku. Sú to miesta ako Mittersill, Hollersbach, Uttendorf, Neukirchen am Grossvenediger, Krimml a mnoho ďalších. V týchto oblastiach nájdete množstvo ubytovacích zariadení pre každý rozpočet.

Pre tých, ktorí si chcú užiť ubytovanie v srdci národného parku, je tu aj možnosť bývať v horských chatkách a zruboch, ktoré sú dokonale integrované do prírody. Pre tutočných obyvateľov sú tatranské chaty známe ako "hútten".

Pre turistov, ktorí hľadajú luxusnejšie ubytovanie, existuje viacero štvor- a päťhviezdičkových hotelov v okolí národného parku. Tieto hotely ponúkajú výnimočné služby, relaxačné centrá a často aj výhľad na impozantné hory.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania si vyberiete, vždy budete mať blízko k úžasnej prírode a turistickým atrakciám národného parku Hohe Tauern. Okolo parku nájdete mnoho značených turistických chodníkov, ktoré vás zavedú k najkrajším miestam v parku - ako sú jazero Krimmler, Solná komora v Bad Reichenhall alebo Grossglockner, najvyšší vrchol Rakúska.

Návšteva Národného parku Hohe Tauern je určite nezabudnuteľným zážitkom a dobré ubytovanie si môže zabezpečiť, že sa na túto návštevu budete radi spomínať po celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Rakúsko Nationalpark Hohe Tauern


Otázka: Aké sú otváracie hodiny Nationalparku Hohe Tauern?
Odpoveď: Nationalpark Hohe Tauern je v prevádzke počas celého roka. V letnom období (od júna do októbra) sú hlavné informačné centrá a parkoviská otvorené denne od 9:00 do 18:00. V zimnom období (od decembra do marca) sú otvorené len niektoré časti parku a otváracie hodiny sa líšia podľa aktuálnej situácie.

Otázka: Ktoré časti Nationalparku Hohe Tauern sú otvorené pre verejnosť?
Odpoveď: Celý Nationalpark Hohe Tauern je prístupný pre verejnosť, s výnimkou niektorých obmedzených oblastí. Hlavné turistické oblasti sa nachádzajú v oblastiach zmiešaných lesov, vysokohorských lúk a horských masívov.

Otázka: Aké sú možnosti ubytovania v Nationalparku Hohe Tauern?
Odpoveď: V Nationalparku Hohe Tauern sa nachádza množstvo rôznych ubytovacích zariadení, od hotely a penziónov po súkromné apartmány a chaty. V mnohých oblastiach parku je možné prenocovať aj v horských chatách a bivakoch.

Otázka: Aké aktivity môžem robiť v Nationalparku Hohe Tauern?
Odpoveď: Nationalpark Hohe Tauern ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov, ako sú túry, cykloturistika, jazda na koni, rybolov a možnosť pozorovať zvieratá. V zimnom období je v parku možné lyžovať, snowboardovať a bežkovať na upravených tratiach.

Otázka: Existujú nejaké sprievodcovia a turistické trasy v Nationalparku Hohe Tauern?
Odpoveď: Áno, v Nationalparku Hohe Tauern sú k dispozícii miestni sprievodcovia, ktorí vedú návštevníkov po zaujímavých miestach parku a ponúkajú rôzne možnosti pre výlety a túry. Okrem toho je v parku množstvo značených turistických trás, ktoré vedú návštevníkov k najkrajším miestam v parku.

Otázka: Je potrebné vstupné na vstup do Nationalparku Hohe Tauern?
Odpoveď: Nie, vstup do Nationalparku Hohe Tauern je vo väčšine prípadov bezplatný. V niektorých prípadoch sú však účtované poplatky za vstup na konkrétne miesta, ako sú múzeá a výstavy v informačných centrách. Tieto poplatky sa líšia podľa miesta a aktuálnej sezóny.


Letenka Rakúsko Nationalpark Hohe Tauern


Rakúsko je známe svojou krásnou prírodou, ktorá láka turistov z celého sveta. Jedným z najkrajších národných parkov v Rakúsku je Nationalpark Hohe Tauern. Nachádza sa v severnej časti krajiny a je najväčším národným parkom v Alpách.

Ak sa chystáte navštíviť tento nádherný park, je dôležité vedieť, ako sa tam dostať. Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Nationalparku Hohe Tauern, je lietadlom.

Existuje niekoľko letísk, ktoré sa nachádzajú v blízkosti parku. Najbližšie letisko je letisko Salzburg, ktoré sa nachádza asi 2 hodiny jazdy autom od parku. Letisko Innsbruck sa nachádza asi 2,5 hodiny jazdy autom od parku a letisko Klagenfurt sa nachádza asi 3 hodiny jazdy autom od parku.

Po príchode na letisko si môžete požičať auto alebo si zabezpečiť inú dopravu, ktorá vás dovezie do Nationalparku Hohe Tauern. Existujú rôzne prepravné spoločnosti, ktoré ponúkajú dopravu do parku z letiska.

Nationalpark Hohe Tauern sa rozprestiera na území troch rakúskych spolkových krajín: Salzburg, Tirol a Korutánsko. Park je domovom mnohých druhov divokej fauny a flóry, vrátane veľkých šeliem, kamzíkou, určitých druhov orlov a mnohých ďalších.

V Nationalparku Hohe Tauern nájdete mnoho turistických trás, ktoré vás povedú k nádherným vodopádom, jazerám, vrcholom hôr a iným krásam. Park tiež ponúka množstvo zaujímavých aktivít, ako napríklad horské bicyklovanie, lanovky, paragliding, lyžovanie a mnoho ďalších.

Ak hľadáte krásnu prírodu s množstvom turistických trás a zaujímavých aktivít, Nationalpark Hohe Tauern je miestom, ktoré si nenecháte ujsť. A ak sa rozhodnete použiť lietadlo na cestu, budete mať príležitosť vidieť krásne výhľady na Alpy a takejto krásy sa určite nezapamätáte.


Dovolenka Rakúsko Nationalpark Hohe Tauern


Ak hľadáte ustráchanie a súčasne krásne prírodné scenérie, potom Rakúsko a jeho národný park Hohe Tauern je ideálnou voľbou pre vás.

Nachádzajúci sa na teritóriu troch spolkových krajín - Salzburgu, Tirolu a Korutan, park je najväčší národný park Rakúska a rozprestiera sa na ploche 1 800 km². To zahŕňa horské údolia, jazerá a vrcholy hôr vrátane Grossglockner, najvyššieho vrcholu Rakúska.

Dovolenka v národnom parku Hohe Tauern je zážitkovou jazdou s množstvom príležitostí na turistiku, cykloturistiku, lyžovanie a iné outdoorové aktivity. Zimné športy sú veľmi populárne v oblasti s desiatkami kilometrov zjazdoviek a bežeckých tratí.

Pre tých, ktorí túžia po relaxácii, ponúka národný park Hohe Tauern príležitosti na chôdzu a vychutnať si pohľad na scenérie, ako sú horské jazierka a panoramatické výhľady na hory.

Návštevníci môžu tiež vidieť zvieratá ako vrany, srnky, kamzíky, bažanty a orly, ktoré sú doma v tejto oblasti. Národný park ponúka aj množstvo turistických atrakcií, ako sú napríklad horské chaty, múzeá a expozície.

K dispozícii sú aj rôzne ubytovacie možnosti v okolí národného parku, vrátane hotelov, chatiek a apartmánov. V mnohých z nich máte prístup k wellness zariadeniam a bazénom.

Celkovo, národný park Hohe Tauern ponúka nezabudnuteľnú dovolenku, ktorá je založená na prírodných scenériách, ktoré vás nadchnú. Navštívte tento kúsok Rakúska a potešte svoje oči svojím prírodopisným bohatstvom.


Počasie Rakúsko Nationalpark Hohe Tauern


Rakúsko Nationalpark Hohe Tauern je rozsiahly prírodný park v Alpách, ktorý ponúka návštevníkom neuveriteľne krásnu krajinu. Tento park zaberá oblasť takmer 1 800 kilometrov štvorcových a je jedným z najväčších národných parkov v celej Európe.

Počasie v Rakúsko Nationalpark Hohe Tauern sa mení v závislosti na ročnom období. V letných mesiacoch sa teploty pohybujú medzi 20 a 25 stupňami Celzia, ale počasie môže byť aj chladné a daždivé. Väčšina zákutí parku je počas leta prístupná turistom a exkurziám.

Jeseň v Rakúsku Nationalpark Hohe Tauern je veľmi krásna, keď sa zmení farebnosť stromov a lesy sa oblečú do rôznych odtieňov žltej a červenej farby. Teploty sa začínajú chladniť, ale sú stále dostatočne príjemné na turistiku. Toto obdobie sa líši v závislosti od nášho pozorovania, ale zvyčajne sa stretáme s jeseňou v parku od septembra do novembra.

Zima v Rakúsku Nationalpark Hohe Tauern prináša snehovú pokrývku, ktorá poskytuje turistom skvelý výhľad na vrcholky hôr. Teploty sa v tomto období pohybujú okolo -10 alebo nižšie v horách, zatiaľ čo v dolinách sa teploty môžu pohybovať okolo -5 až 0 stupňov.

Jar sa v Rakúsku Nationalpark Hohe Tauern prejavuje znovuzrodením prírody - stromy a kvety prebúdzajúce sa z hibernácie a tlmené ťahy zvierat, ktoré sa pripravujú na jar. Teploty sa začínajú zvyšovať, ale môže byť stále dosť chladno.

V celku, Rakúsko Nationalpark Hohe Tauern ponúka krásne a rozmanité počasie každé ročné obdobie. Ak sa rozhodnete navštíviť tento park, odporúčame vám sledovať predpoveď počasia, aby ste boli pripravení na každú situáciu, ktorá by mohla nastať.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách