Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Rakúsko Dachstein Ice Cave

Ubytovanie Rakúsko Dachstein Ice Cave


Rakúsko je jedným z najkrajších miest na svete a je domovom mnohých turistických atrakcií. Medzi jednu z tých najimpresívnejších sa radí Dachstein Ice Cave. Táto jaskyňa sa nachádza v časti horského masívu Dachstein v rakúskych Alpách a je pozoruhodná svojimi umelými svetelnými efektmi a početnými ľadovými kráľovstvami.

Ak túžite po skutočnom dobrodružstve a chcete si užiť toto zážitkové miesto, vyberte si jeden z mnohých ubytovacích zariadení, ktoré sú v okolí Dachsteinu dostupné.

Jednou z najpopulárnejších možností je Blue Lagoon Lodge. Tento hotel sa nachádza v blízkosti jaskyne a kombinuje prvky prírody s jednoduchosťou moderného života. Okrem kvalitného ubytovania ponúka tiež wellness centrum, ktoré vám umožní relaxovať a načerpať nové sily pred vaším ďalším dobrodružstvom.

Pre tých, ktorí preferujú atmosféru horskej chalupy, je tu malý hotel Austria Alpen. Okrem ubytovania vám toto miesto umožňuje vychutnávať si plné raňajky a večerné jedlá, ktoré sú pripravené z čerstvých miestnych surovín.

Ak hľadáte kvalitnú cenu, potom sú pre vás ideálnou voľbou jednoduché penzióny ako napríklad Landhotel Koller. Tento penzión ponúka pre svojich hostí pohodlné izby s výhľadom na okolitú prírodu a relaxačné zóny.

Nakoniec, pre tých, ktorí by radi vyskúšali niečo úplne odlišné, je tu Hotel Gutjahr, ktorý ponúka ubytovanie v krásnych drevených stanoch. Toto miesto je ideálne pre adrenalinových závislákov, ktorí hľadajú odvážne zážitky v prírode.

Dachstein Ice Cave je skutočne fascinujúcim miestom, ktoré ponúka nezabudnuteľné zážitky a veľké množstvo možností pre kvalitné ubytovanie. Bez ohľadu na vaše preferencie, určite tu nájdete niečo, čo spĺňa vaše potreby a predstavy.


Dovolenka Rakúsko Dachstein Ice Cave


Rakúsko je krajina plná zaujímavých prírodných pamiatok, z ktorých jednou z najkrajších je určite jaskyňa Dachstein Ice Cave. Táto jaskyňa sa nachádza v pohorí Dachstein a v súčasnosti je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií Rakúska.

Jaskyňa Dachstein Ice Cave je unikátna tým, že obsahuje jednu z najväčších ľadových jaskýň v celom Európe. Samotný prístup k jaskyni je už veľmi zaujímavý, pretože turisti si môžu užiť krásny výhľad na okolité hory a prejsť cez krásne prírodné mosty. Po príchode k samotnej jaskyni sa turisti dostanú do jej útrob, kde ich čaká skutočný vizuálny zážitok.

Celá jaskyňa je bohato zdobená ľadovými útvarmi, ktoré sa menia podľa teploty. V letných mesiacoch sa ocitneme v jaskyni plnej nádherných ľadových súvislostí, ktoré návštevníkom ponúkajú nádherné farebné kontrasty a fantastickú atmosféru. V zimných mesiacoch sa potom zmení na jaskyňu plnú tichosti a pokoja, kedy sa turisti môžu tešiť z pohľadu na zimné krajiny daleko pod nimi.

Jaskyňa Dachstein Ice Cave je tiež charakteristická tým, že môže byť navštívená kedykoľvek počas roka. Aj keď vonku panuje vysoká letná teplota, samotná teplota v jaskyni zostáva konštantná a turisti tak môžu vychutnať krásu ľadových súvislostí aj v horúcich mesiacoch.

Celková dĺžka trasy, ktorou sa turisti prechádzajú jaskyňou, je zhruba 700 metrov a trvá asi hodinu, čo znamená, že práve preto je jaskyňa ideálna pre celú rodinu. Pre najmenších turistov je dokonca zriadená špeciálna trasa s rôznymi zábavami a interaktívnymi prvokmi.

Takže, ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku a chcete zažiť niečo skutočne unikátne, jaskyňa Dachstein Ice Cave v Rakúsku by mohla byť tou najlepšou voľbou. Navštívenie tejto nádhernej jaskyne je zaručene nezabudnuteľný zážitok, ktorého krása vám zostane v srdci na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Rakúsko Dachstein Ice Cave


Čo je Dachstein Ice Cave?

Dachstein Ice Cave je ľadová jaskyňa v Rakúsku, ktorá sa nachádza v pohorí Dachstein.

Ako sa tam dostanem?

Dostanete sa tam autobusom alebo autom. Vstup do jaskyne sa nachádza v obci Obertraun.

Koľko stojí vstupné?

Vstupné na dospelého stojí 16,50 € a na dieťa 9,50 €.

Ako dlho trvá prehliadka jaskyne?

Prehliadka trvá asi 1 hodinu.

Môžem fotografovať alebo natáčať vo vnútri jaskyne?

Nie, fotografovanie a natáčanie vo vnútri jaskyne nie je dovolené.

Je nutné si zobrať teplé oblečenie?

Áno, teplé oblečenie a obuv s protišmykovou podrážkou sú nutnosťou, pretože v jaskyni je veľmi chladno a klzké.

Je možné prísť do jaskyne na vozíčku?

Bohužiaľ nie, jaskyna nie je prístupná pre vozíčkarov, pretože cestou sa musia prejsť aj úzke a strmé chodby.

Je Dachstein Ice Cave otvorená celoročne?

Nie, jaskyňa je otvorená od mája do októbra. V zime je uzavretá kvôli množstvu snehu a zimnej scenérie.


Letenka Rakúsko Dachstein Ice Cave


Ak hľadáte nezvyčajné a fascinujúce miesta na vašom cestovaní, potom by ste mali určite zvážiť návštevu ľadovej jaskyne v Dachsteine v Rakúsku. Táto jaskyňa je skutočne jedinečná, s množstvom krásnych ľadových a skalných útvarov, ktoré sa len tak nevidia. Tu je pre vás niekoľko informácií, ktoré vám môžu pomôcť urobiť správne rozhodnutie ohľadom tejto destinácie.

Lokalita

Dachstein Ice Cave sa nachádza v pohorí Dachstein v oblasti Schladming-Dachstein v Rakúsku. Jaskyňa sa nachádza pod vrcholom Dachstein, ktorý patrí medzi jeden z najvyšších vrchov v této oblasti (vyše 2 700 metrov). Dachstein Ice Cave je veľká jaskyňa, ktorá sa rozprestiera na ploche 20 000 metrov štvorcových a zahrňuje množstvo úžasných skulptúr a podzemných vodných prameňov.

Kvôli svojej poloha na okraji pohoria, jaskyňa je dosť ľahko prístupná. Najlepšou možnosťou pre návštevu Dachsteinu Ice Cave je cez obec Obertrau, kde sa môžete stretnúť s množstvom turistov, ktorí navštevujú aj miesta v okolí.

História

Dachstein Ice Cave bola objavená v roku 1910, keď sa skupina turistov rozhodla preskúmať oblasť. Odvtedy bola jaskyňa prevedená na viacerých miestach a v roku 1952 bola otvorená pre turistov. Od tej doby sa stala jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v Rakúsku.

Aké je to uvnútri?

Vstup do jaskyne sa nachádza v blízkosti firnového polia. To znamená, že zima tu trvá aj v lete, takže by ste mali byť pripravení na chladné teploty. Zatiaľ čo niektoré miesta v jaskyni sú o niečo teplejšie, všeobecne by ste mali mať hrubý odev, teplú bundu a oteplovaciu čiapku.

Vnútri jaskyne nájdete úžasné ľadové formácie, ktoré sa stali populárnymi medzi návštevníkmi. Najvýznamnejšie sú krápniky a stalaktity, ktoré vytvárajú závoje, klenby a obrovské sály. Na niektorých miestach môžete dokonca pozorovať vodopády vytvárajúce sa z ropuchov.

Okrem toho vás čaká množstvo ďalších zaujímavých vecí. Zistíte, ako jaskyňa dostala svoje meno, kedy a ako sa menila a aké rastliny a zvieratá sa tu nachádzajú.

Návšteva Dachstein Ice Cave je určite zážitok ako z iného sveta. S krásnymi ľadovými a skalnými útvarmi, ktoré sa len tak nevidia, je jaskyňa nezabudnuteľným miestom pre všetkých, ktorí milujú nezvyčajné miesta. Tak neváhajte a objavte túto jedinečnú lokalitu pre seba!


Počasie Rakúsko Dachstein Ice Cave


Rakúsko Dachstein Ice Cave byť jedným z najkrajších ľadových jaskýň na svete. Nachádza sa pod vrcholom Dachstein a je jedným z najväčších z komplexu jaskýň v meste Obertraun v Rakúsku.

Jaskyňa je formovaná pôsobením podzemných riek a jej steny sa skladajú z ľadových krystalov, ktoré sa lesknú v rôznych farbách - od bielej až po hnedú. Celkovo má jaskyňa dĺžku 42 kilometrov a je to jedna z najdlhších ľadových jaskýň na svete.

Pre turistov je Dachstein Ice Cave dostupná od mája do októbra. Ako je pre Rakúsko typické, počasie je zvyčajne mierne a chladné s teplotami od 10° do 20°C. V jaskyniach však panuje stála teplota okolo 0°C, takže vám odporúčame obliecť sa do teplých oblekov a obuvi.

V letných mesiacoch sa v oblasti Dachsteinu organizujú rôzne turistické aktivity a skúsenosti, vrátane horských výstupov a turistiky, bicyklovania a vodných športov. Okrem toho si môžete vyskúšať aj paragliding a zážitkový park.

Pri návšteve Dachstein Ice Cave nezabudnite na fotoaparát, pretože tu uvidíte niektoré z najkrajších prírodných scenérií, aké si môžete predstaviť. Vzhľadom na ľadový povrch by ste mali mať na pamäti, že na plochom povrchu môže byť klzké, takže opatrne!

Celkovo je Dachstein Ice Cave miestom, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Turistické aktivity a krásne scenérie stoja za to, aby ste sem zavítali. A keďže sa nachádza v jednom z najkrajších miest Rakúska, určite nebudete sklamaní.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách