Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Poľsko Wrocław

Letenka Poľsko Wrocław


Ak plánujete navštíviť Poľsko, mesto Wrocław by malo byť určite na vašom zozname. Výhodou je, že mesto sa nachádza v pomerne dobrej polohe a je ľahko dostupné letecky. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko faktov a tipov, ktoré by vám mohli pomôcť pri hľadaní letenky do Wrocławi.

Lety do Wrocławi sú k dispozícii z mnohých európskych miest. Ak sa rozhodnete letieť z Prahy, môžete očakávať let trvajúci zhruba hodinu a pol. Cestou z Budapešti trvá let zhruba dve hodiny a z Viedne päť hodín. U nás na Slovensku nie sú priame lety do Wrocławi, ale napr. letecká spoločnosť Ryanair ponúka lety s prestupom v Bruseli alebo Londýne.

Ceny leteniek do Wrocławi by sa mali pohybovať v pomerne prijateľnom rozmedzí. Pre dobré ceny odporúčam sledovať rôzne letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú lety do Poľska. Prípadne môžete skúsiť aj rôzne cestovné kancelárie, ktoré ponúkajú lacné letenky v rámci balíčkov.

Ak plánujete letieť do Wrocławi v hlavnej turistickej sezóne, je lepšie si letenku zarezervovať vopred. Ak však máte možnosť letieť v priebehu týždňa, určite sa vám podarí získať letenku za nižšiu cenu.

Keď sa dostanete do Wrocławi, všimnete si, že mesto je obľúbenou turistickou destináciou pre svoju krásnu architektúru a históriu. Navštíviť môžete napr. Wrocławský rynek, kde sa nachádza množstvo reštaurácií, obchodov a atrakcií, ako je napr. radnica alebo katedrála sv. Jána Krstiteľa.

Ďalšou známou atrakciou v meste je prekrásny park na ostrove Ostrow Tumski, kde sa nachádza množstvo kostolov a katedrál, ktoré sú známe svojou nádhernou architektúrou. Určite odporúčam navštíviť aj Panorama Racławická, veľký maliarsky výtvor, ktorý zobrazuje bitku pri Racławiciach.

Záverom teda treba povedať, že letenka do Wrocławi je skvelým spôsobom, ako sa dostať do tohto krásneho poľského mesta, ktoré určite stojí za to navštíviť. Ceny leteniek sa neustále menia, preto treba byť trpezlivý pri hľadaní tej najlepšej ponuky. Ak sa vám podarí získať letenku za prijateľnú cenu, neváhajte a vyrazte do tohto zaujímavého mesta, ktoré rozhodne stojí za to navštíviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Poľsko Wrocław


1. Ako sa správať, keď prídem do Wrocławi?

- Odporúča sa rešpektovať miestne zvyky a zákony, byť zdvorilý a starostlivo plánovať svoj pobyt v meste.

2. Je v Wrocławi možné platiť eurami alebo dolármi?

- Väčšina miestnych obchodov a reštaurácií akceptuje platenie eurami, ale doporučuje sa mať pri sebe aj miestnu menu.

3. Aké sú najlepšie spôsoby dopravy v Wrocławi?

- V meste sa nájdete mnoho druhov verejnej dopravy, ako sú autobusy, tramvaje, trolejbusy a taxi, medzi ktorými si môžete vybrať podľa vašich preferencií.

4. Kde sú najzaujímavejšie miesta v okolí Wrocławi?

- K dispozícii sú mnohé turistické atrakcie v okolí Wrocławi, vrátane národných parkov, kúpeľov a zámkov.

5. Ako sa dostať z letiska do Wrocławi?

- Na letisku sa nachádza množstvo dostaupných dopravných prostriedkov, ako napríklad autobusy, električky a taxíky, ktoré vás dostanú jednoducho do Wrocławi.

6. Čo môžu ľudia záujmov v Wrocławi robiť?

- Mesto Wrocławi ponúka mnoho zaujímavých aktivít, vrátane návštevy múzeí, galérií umenia, koncertov a festivalov.

7. Ako dlho by som mal zostať v meste Wrocławi?

- Doporučujeme zhruba 2 až 3 dni pobytu v meste Wrocławi, aby ste mohli navštíviť najdôležitejšie atrakcie a okolité miesta.


Dovolenka Poľsko Wrocław


Dovolenka v poľskom meste Wrocław je perfektnou voľbou pre tých, ktorí chcú objaviť krásu Poľska a zároveň sa zabaviť. Wrocław je hlavné mesto provincie Dolného Slezska a je to známe mesto s bohatou históriou a kultúrou.

Jednou z najkrajších atrakcií mesta Wrocław je jeho historické centrum s množstvom starých kamenných budov, kaštieľov a kostolov. Mesto má aj množstvo záhrad a parkov, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať.

Jednou z hlavných atrakcií mesta je Rynek, to je jeden z najväčších námestí v Európe. V centre námestia sa nachádza fontána a je to miesto, kde sa konajú rôzne podujatia, ako sú trhy a hudobné koncerty. Okolo námestia sa nachádza veľa kaviarní, reštaurácií a obchodov, kde si môžete užiť skutočnú poľskú kuchyňu.

Poľsko ako krajina je známe svojimi hradmi a zámkami a Wrocław nie je výnimkou. V meste sa nachádza veľa hradov a zámkov, napríklad zámok Książ alebo hrad Slezsko. Tieto zámky a hrady boli vybudované v rôznych štýloch, v rôznych obdobiach histórie.

Ďalšou miestnou atrakciou sú dostihy koní, ktoré sa konajú na závodišti Partynice. V lete sa tu koná aj množstvo festivalov a koncertov, ktoré sú otvorené pre verejnosť.

Pri návšteve Wrocławi určite nevynechajte ani Ostrow Tumski, čo je najstaršia časť mesta. Nachádza sa na Malom Ostrove a je to miesto, kde sa prví obyvatelia usadili. Na Ostrow Tumski sa nachádza veľa kostolov a katedrál, ako aj ďalšie pamiatky, ktoré vám umožnia objaviť históriu mesta a kultúru a architektúru Poľska.

Wrocław je miesto plné zábavy a kultúry, ktoré určite stojí za návštevu. Ak ste fanúšikom histórie a kultúry, potom je toto mesto ideálne miesto pre vás. S množstvom atrakcií a zaujímavostí sa vám určite nebude chcieť odísť a budete si túto dovolenku pamätať navždy.


Ubytovanie Poľsko Wrocław


Wrocław, hlavné mesto dolnośląského vojvodstva v Poľsku, je jedným z najväčších a najkrajších miest v krajine. Mesto, ktoré leží na rieke Odra, je známe svojimi nádhernými starobylými stavebnými pamiatkami, živou atmosférou a zaujímavými kultúrnymi zážitkami. Ak hľadáte ubytovanie v Wrocławi, máte na výber množstvo rôznych možností pri rozpočte aj jedálenskom režime.

Ak hľadáte ubytovanie v centre mesta, máte na výber množstvo hotelov, hostincov a ubytovacích komplexov. Medzi najobľúbenejšie patrí napríklad Hotel Monopol, ktorý sa nachádza priamo v centru mesta, a ponúka moderné a kvalitné ubytovanie pre náročných hostí. Veľmi populárny je aj Hotel Patio, s tichými, útulnými izbami a výnimočnou polohou priamo na kruhovom objazde.

Ak však máte radi príjemné a útulné hotely s bohatou históriou a charizmou, je tu množstvo krásnych predpádových domov a penziónov, ktoré sa zameriavajú na poskytovanie pohodlného, rodinného ubytovania. Medzi tieto patrí aj Hotel Jana Pawła II, ktorý sa nachádza v malebnom starobylom dome v centre mesta, ale aj Penzión Trójka, ktorý ponúka útulné ubytovanie za nízke ceny.

Ak hľadáte niečo viac cenovo dostupného, v okolí mesta budete určite mať na výber množstvo kempov a turistických chát. Skvelým príkladom je Turistický kemp Olimpík, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti mesta a ktorý ponúka takmer sto rôznych stanovíšť, ako aj bezplatné parkovanie. Ďalšou možnosťou sú chaty v blízkosti lesa a polí, kde môžete v príjemnej a tichšej atmosfére užívať si dovolenku.

Pre tých, ktorí sú viac naklonení súkromnej dovolenke, existuje celý rad možností ubytovania Airbnb. Tieto ubytovania sú väčšinou umiestnené v tichých, obytných oblastiach blízko centra mesta, s možnosťou výhľadu na krásne námestia a zaujímavé ulice. Môžete si vybrať medzi štýlovými apartmánmi, útulnými izbami v súkromnej rezidencii a modernými bytmi, ktoré vám poskytnú potrebný komfort na vašej ceste.

Bez ohľadu na vaše preferencie a rozpočet, Wrocław ponúka skvelé možnosti ubytovania pre každého. S takým počtom možností a čarovnou krásou mesta, nebudete sklamaní ani keď budete tráviť len chvíľu v tomto nezabudnuteľnom meste. Tak si užite plne túto krásu a objavujte starodávne pamiatky a zaujímavé zážitky, ktoré vám Wrocław ponúka.


Počasie Poľsko Wrocław


Poľsko je krajinou, ktorá sa nachádza v strednej Európe a má približne 38,4 miliónov obyvateľov. Wrocław je štvrtý najväčší a najkrajší mesto v Poľsku so zaujímavou históriou a bohatou kultúrou, ktoré každoročne láka návštevníkov z celého sveta.

Počasie v Wrocławi zvyčajne charakterizujú mierne teploty, súčasný a veľmi pochmúrne počasie, ktoré možno byť ovplyvnené celou rôznorodosťou klímy. Je to kvôli tomu, že Wrocław sa nachádza v stredozemnomorskom podnebí, kde sú letá teplé a suché, zimy chladné a vlhké, ale aj kontinentálnom podnebí, ktoré zabezpečuje mocnejšie teplotné výkyvy.

Letné mesiace v meste sú jasnými a slnečnými dňami, keďže priemerné teploty sa pohybujú okolo 21 - 23°C. Teplota sa často zvyšuje na 30°C a viac, a to v období od júla do augusta. Chladné noci sú v lete zriedkavé a dažde sú obmedzené. Súčasný vzorec počasia však nie je garantom ničoho.

Zima v Wrocławi sa väčšinou prejavuje chladom, snežením a mrazom, priemerná teplota sa pohybuje okolo -2°C. Počasie je veľmi nestabilné a dochádza k častým zmenám klímy. Niekedy môžu byť veľmi mlhavé dni, keď viditeľnosť klesne na niekoľko metrov, takže mesto sa ako keby utápa v hmle.

Od februára do júla a okrem toho od októbra do novembra je oblasti Wrocławia obzvlášť zrážkové. V týchto obdobiach sa dá očakávať vysoká miera zrážok, čo môže spôsobiť malé záplavy a zvýšené riziko povodní.

Všeobecne možno povedať, že počasie v meste Wrocław je zvyčajne mierne, ale nie vždy stabilné, a preto by turisti a návštevníci mesta mali byť pripravení na možné klimatické výkyvy. Ak chcete navštíviť mesto v lete, môžete očakávať teplé a príjemné počasie, a ak idete v zime, počasie bude najpravdepodobnejšie chladné a mrazivé s možnosťou sneženia. V každom prípade sa však nezabudnite pripraviť na zmeny klímy.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách