Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Peru Chachapoyas

Ubytovanie Peru Chachapoyas


Ak plánujete cestu do Peru a máte záujem spoznať niečo menej známe a turistami preplnené, môže vás zaujať mesto Chachapoyas. Nachádza sa v severnom Andách, v oblasti Amazon, a ponúka úchvatné scenérie, prekrásne pralesy, staré ruiny, ako aj miestne obyvateľstvo, ktoré vám umožní spoznať kultúru a životný štýl človeka žijúceho v týchto končinách. Ak sa rozhodnete navštíviť Chachapoyas, je dôležité vybaviť si aj ubytovanie, a preto som sa rozhodla napísať článok práve o tomto téme.

V meste Chachapoyas nájdete rozličné druhy ubytovania a vybrať si môžete podľa typu, kvality a ceny. Pri výbere by ste mali zohľadniť vaše potreby, cestovateľské návyky a tiež rozpočet. Nižšie vám predstavím niekoľko možností.

1. Hostele
Hostely sú populárnym ubytovaním medzi mladými cestovateľmi, ktorých hlavným cieľom je spoznať nových ľudí a ušetriť peniaze. V meste Chachapoyas nájdete niekoľko hostels, ktoré sú cenovo prístupné a ponúkajú základné vybavenie. Medzi známe a kvalitné patrí napríklad "Llama's House", "Pikaflores Hostel" a "Yerba Buena Hospedaje". Všetky hostely majú spoločenskú miestnosť, kuchyňu a umožňujú ubytovanie v spoločných izbách aj samostatných.

2. Hotely s nižšou cenovou kategóriou
V meste nájdete aj hotely s nižšou cenovou kategóriou, ktoré sú väčšou zárukou kvality oproti hostels. Väčšinou majú vlastnú kúpeľňu, vybavenie na prípravu kávy a čaju, TV a Wi-Fi pripojenie. Medzi populárne patrí "Chachapoyas Backpackers Hostel" a "Hotel Hikary" s priemernými cenami okolo 30 - 50 USD za noc.

3. Luxusnejšie hotely a hostely
Ak vám nezáleží na cene a preferujete ubytovanie s viac luxusu a kvalitným servisom, môžete si vybrať z niekoľkých luxusnejších hotelov alebo hostels. Medzi tie najlepšie patrí "Chachapoyas Lodging", "La Posada del Arriero" alebo "Casa Mallqui". Ich ceny sa pohybujú okolo 80 - 150 USD za noc.

V niektorých prípadoch môžete naraziť aj na lacnejšie ponuky ubytovania, napríklad súkromné izby v domoch miestnych obyvateľov. To ušetrí peniaze a zároveň vám umožní bližší kontakt s miestnymi ľuďmi a kultúrou.

Ak hľadáte ideálne ubytovanie v Chachapoyas, odporúčam vybaviť si ho vopred na internete s dostatočným predstihom, najmä ak cestujete v sezóne alebo počas sviatkov. Ubytovanie v Chachapoyas sa v posledných rokoch stalo veľmi populárnym a ubytovacie kapacity sú často obsadené. Ubytovanie v meste Chachapoyas určite obohatí vaše cestovateľské zážitky a umožní vám odpočinok v očakávaní ďaľších krásnych dobrodružstiev.


Letenka Peru Chachapoyas


Ak plánujete cestu do Južnej Ameriky, určite by ste nemali prehliadnuť Peru. Toto krásne krajina plná histórie a kultúry ponúka návštevníkom mnoho úžasných možností, ako objaviť magické miesta a zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvá. Ak ste plánovali cestu do Peru a hľadali ste letenku do malého mesta Chachapoyas, toto mesto vás privedie do pravekého sveta v Andách.

Chachapoyas, známe aj ako „Mesto oblakov“, leží v blízkosti hranice s Ekvádorom a Bolíviou a poskytuje návštevníkom jedinečný zážitok z listnatých džungľov, hôr a údolí. Neďaleko mesta sa nachádza hneď niekoľko národných parkov a ochranných oblastí, vrátane Národného parku Kuelap a archeologického komplexu Revash. Tieto miesta ponúkajú úžasné možnosti na turistiku, prieskum a objavovanie krás juhoamerických lesov a hôr.

Keď príde na letenku do Chachapoyas, okrem toho, že poskytuje pohodlné cestovanie, vám tiež umožní vidieť úplne novú stránku tejto krajiny. Chachapoyas je známe tým, že má zachovanú pradávnú kultúru a návštevníci sa môžu tešiť na úžasné archeologické miesta a pamiatky. Najznámejšou z nich je Kuelap, ktorá sa nachádza na vrchole hory vysoko nad mestom Chachapoyas. Kuelap bolo domovom veľkého a mocného starovekého mesta a dnešní návštevníci si môžu vychutnať pozorovanie nádherných kamenných domov, múrov a miestností.

Okrem Kuelapu nájdete v okolí aj ďalšie fascinujúce archeologické podobné miesta, ako je Revash, ktorá je známa tým, že vám ukáže obydlia miestneho plemena, ktoré sa v priebehu storočí vyvíjali a postupne sa prispôsobovali podmienkam, ktoré ich obklopovali.

K túram v oblasti Chachapoyas patrí aj návšteva čarovného kanónu Gocta, ktorý je tiež známy ako Waterfall Gocta, kde sa môžu návštevníci tešiť na majestátny vodopád s výškou 771 metrov. Táto turistická atrakcia prináša viac než len pozorovanie scenérie, a to skutočne zážitok zo stretnutia s miestnymi ľuďmi na ceste k tomuto klenotu juhoamerických prírodných krás.

Za zmienku stojí aj miestna gastronómia v Chachapoyas, ktorá je plná chutí, ktoré vám budú úplne nové. Miestne lahôdky, ako je ayarachi, tradičný cukrový dezert, a regionálne jedlá z lahodných plodov rastlín pestovaných na svahoch And, vzrušia aj vaše chuťové poháriky.

Ak idete na cestu do Peru, nemali by ste prehliadať letenku do juhoamerického mesta Chachapoyas. Toto miesto je úžasné pre objavovanie histórie a kultúry Peru a ponúka mnoho úžasných turistických atrakcií. S letenkou do Chachapoyas si poskytnete prístup k tomuto fascinujúcemu miestu a zároveň si užijete skutočné dobrodružstvo v srdci juhoamerických hôr a lesov.


Najčastejšie otázky a odpovede Peru Chachapoyas


1. Čo je to Chachapoyas?
Chachapoyas je mesto v severovýchodnom Peru, ako aj oblasť, ktorá sa nachádza v Andách.

2. Ako sa tam dostanem?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Chachapoyas, je cez letisko v Chiclayu, odkiaľ môžete cestovať autobusom alebo taxíkom. Existujú aj výlety vozidlom z mesta Lima.

3. Čo vidieť v Chachapoyas?
Medzi najzaujímavejšie miesta v Chachapoyas patria Kuelep, Gotca Falls a Mausoleum de Revash.

4. Aké je počasie v Chachapoyas?
Počasie v oblasti Chachapoyas je teplé a vlhké počas celej roka, s občasnými obdobiami dažďových sezón.

5. V akom jazyku sa hovorí v Chachapoyas?
Predovšetkým sa hovorí španielčinou, avšak v niektorých dedinách v oblasti sa stále hovorí aj miestnym jazykom Quechua.

6. Je tam bezpečné cestovať?
Chachapoyas je bezpečné miesto na cestovanie, aj keď je vždy dôležité dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.

7. Čo jesť v Chachapoyas?
V Chachapoyas sa vyskytuje množstvo tradičných pokrmov, ako je napr. seco de carne (hovädzia pečienka), ceviche, pollo a la brasa (kuracie mäso na grile), a chicha de jora (klátové pivo).

8. Ako mám zorganizovaný pobyt v Chachapoyas?
Existuje množstvo organizátorov výletov po oblasti Chachapoyas, ale najlepšou možnosťou je plánovať si vlastný itinerár a ubytovanie.

9. Ako dlho by som mal zostať v Chachapoyas?
Odporúča sa stráviť v Chachapoyas minimálne tri dni, aby ste si stihli pozrieť všetky hlavné atrakcie v oblasti.

10. Ako sa najlepšie pripraviť na návštevu Chachapoyas?
Je dôležité pred návštevou zistiť viac informácií o oblasti a miestnych zvykoch, ako napr. úcta k miestnemu obyvateľstvu a ochrana prírody.


Dovolenka Peru Chachapoyas


Ak sa vydáte na dovolenku do Peru, nemôžete si nechať ujsť krásne mesto Chachapoyas. Leží v horskej oblasti na severovýchode Peru a je obklopené úžasnou prírodou, bohatou históriou a kultúrou.

Chachapoyas bolo kedysi hlavným mestom Chachapoya kultúry, ktorá sa tu vyvinula medzi rokmi 800 až 1470 nášho letopočtu. Táto kultúra bola ukrytá pred Inckou ríšou až do 15. storočia, kedy boli Chachapoyovia inckými dobyvateľmi porazení.

Dnes môžeme pozorovať zvyšky starovekých stavieb a hrobov Chachapoya kultúry, ktoré sú pre turistov otvorené. Nasledujúce turistické atrakcie by sa vám v Chachapoyas určite nemali vyhnúť:

- Kuelap: Toto je nádherná zvyšok stavby Chachapoya kultúry z 6. storočia. Kuelap je obrovská kamenná citadela postavená na zakrivenom kopci, z ktorého je úžasný výhľad na prírodu.

- Gocta vodopád: Tento vodopád je jedným z najvyšších na svete, dosahuje až 771 metrov. Vodopád sa nachádza v obkolesení prekrásnej prírody, ktorú možno obdivovať počas trasy k vodopádu.

- Sarcófagos de Karajía: Nachádzajú sa vysoko na kaňone Utcubamba. Sú to zvláštne hlinené sarkofágy, ktoré boli vytvorené Chachapoyami na pamiatku významných osobností tejto kultúry.

- Museo de Leymebamba: Toto múzeum sa nachádza v malej dedinke Leymebamba a ponúka unikátny pohľad na miestnu históriu a kultúru Chachapoya.

Okrem týchto turistických atrakcií v Chachapoyas nájdete aj nádhernú prírodu, tradičné miestne trhy a vrúcne miestnych ľudí, s ktorými sa môžete obohatiť o nové zážitky a kultúru.

Celkové náklady na dovolenku v Chachapoyas by mali byť pomerne nízke, a to ako v porovnaní s inými destináciami v Južnej Amerike. Cenová úroveň za ubytovanie, stravovanie, prepravu a vstupné do miestnych atrakcií by mala byť pre turistov pomerne prijateľná.

Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku plnú histórie a prírodných krás v Južnej Amerike, neváhajte a zvoľte si destináciu Chachapoyas v Peru. Pohostinní miestni obyvatelia vás tu privítajú s otvorenou náručou a vaša cesta plná zážitkov a dobrodružstiev môže začať.


Počasie Peru Chachapoyas


Peru je krajina, ktorá ponúka fascinujúce miesta na návštevu, či už ide o dávny inkovský Machu Picchu alebo krásne pláže v Mancore. Však, jedným z najsilnejších prírodných klenotov Peru je počasie, ktoré túto krajinu obklopuje. A keď hovoríme o počasí Peru, nemožno zabudnúť na mesto Chachapoyas.

Chachapoyas sa nachádza na severe Peru v regióne Amazonas. Toto mesto je vynikajúcim miestom na objavovanie krásnych prírodných scén, ako sú vodopády a prekrásne zelené kaskádovité kopce. Počasie v Chachapoyas je veľmi dobre vyvážené a zvyčajne je tu teplo po celý rok.

Chachapoyas má umiernené podnebie, čo znamená, že v období leta (december - február) sú teploty asi 24 °C počas dňa a 16 °C v noci. V období zimy (jún - august) sú teploty trochu nižšie, s teplotami okolo 20 °C počas dňa a 11 °C v noci. Ako vidíte, rozdiely v teplote sú celkom malé a určite to je niečo, čo môžete očakávať počas svojej návštevy.

Je však dôležité pripomenúť, že Chachapoyas sa nachádza v amazonskej oblasti Peru. To znamená, že zrážky sú veľmi bežné počas celého roka. Najmä v období leta sa môžete stretnúť s hmlovými dažďami. Preto by ste si mali zobrať s sebou náhradné oblečenie, keďže sa môže často meniť počasie.

Okrem toho, ak chcete navštíviť miesta ako vodopády Gocta (ktoré je jedným z najvyšších vodopádov na svete), určite by ste mali počkať na túto dobu roku, keď je vodopád v plnom prúde. V skutočnosti, ak navštívite vodopád Gocta počas obdobia jún - august, budete mať pravdepodobne najlepší a najjasnejší pohľad na obrovské vodopády.

Napriek tomu, že počasie v Chachapoyas sa môže meniť a byť prekvapivé, však to nemá vplyv na atraktívnosť a zážitky, ktoré môžete zažiť. Mesto Chachapoyas je jedným z najlepších miest v Peru, ktoré môžete navštíviť a nájsť krásu, ktorú ponúka jedinečné podnebie. Takže nechajte sa zlákať na túto krásu a získať nezabudnuteľné zážitky v týchto úžasných miestach.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách