Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Namíbia Cape Cross Seal Reserve

Letenka Namíbia Cape Cross Seal Reserve


Namíbia je jednou z najkrajších krajín na svete, ktorá ponúka množstvo prírodných krás a zaujímavých miest. Medzi najväčšie atrakcie patrí Cape Cross Seal Reserve, miesto, kde sa dá vidieť milióny tuleních tuleňov, ktoré sa slnko chrlí.

Ak sa chystáte navštíviť Cape Cross Seal Reserve, letenka do Namíbie je tou prvou vecou, na ktorú by ste mali myslieť. S letením do Namíbie je spojených množstvo výhod, ako rýchlosť, komfort a bezpečnosť, pretože destináciami Namíbie sú viaceré letecké spoločnosti, ktoré sú spojené s mnohými letiskami v celom svete.

Cape Cross Seal Reserve je idealným miestom pre milovníkov prírody, ktorí sa chcú dostať blízko k tuleňom a vidieť ich v ich prirodzenom prostredí. Reserve sa nachádza na pobreží Namíbie, medzi Swakopmundom a Henties Bay, a je domovom pre takmer 300 000 tuleňov.

Jednoznačne najlepší čas na návštevu Cape Cross Seal Reserve je medzi novembrom a decembrom, keďže je to obdobie zrodenia malých tuleních tuleňov. V tomto období môžete vidieť ako sú mláďatá ochraňované pred vysokými vlnami svojimi matkami a ako sa starajú o svoje mláďatá. To všetko súvisí s prírodou a neopakuje sa každý rok.

Okrem tuleňov, Reserve ponúka aj mnoho ďalších prírodných krás, ako sú bažiny, riasy, morské vtáky a unikátny krajinný reliéf. V okolí môžete nájsť rôzne možnosti pre turistiku, jazdu na koni a poznávanie miestnych tradícií a ľudovej kultúry.

V prípade, že uvažujete o návšteve Cape Cross Seal Reserve a Namíbie celkovo, odporúčame vám zistiť všetky požadované informácie o vízach a zdravotnej starostlivosti, aby vaša cesta bola bezproblémová.

Letenky do Namíbie sa dajú zakúpiť buď online alebo cez cestovné kancelárie. Cena sa líši v závislosti od letového spoločnosti, trvania letu a obdobia cestovania. Ak sa chcete vyhnúť veľkej námahy, využite služby skúsených cestovných spoločností. Tieto organizácie si pre vás vyhľadajú to najlepšie ponuky leteniek a zhotovia pre vás celý program cesty, v závislosti od vašich požiadaviek.

Celkovo povedané, Cape Cross Seal Reserve je jedným z najkrajších miest v Namíbii, ktoré by nemal chýbať každému turistovi, ktorý hľadá prírodu a zážitky. Letenka do Namíbie je prvým krokom na ceste, ktorá vám umožní objaviť kúzlo tejto krásnej krajiny.


Dovolenka Namíbia Cape Cross Seal Reserve


Namíbia, krajina s fascinujúcim prírodným bohatstvom a jedinečným divokým životom, je ideálnym miestom pre dovolenky. Cape Cross Seal Reserve je jedným z najspektakulárnejších miest, ktoré by si určite nemal nechať ujsť.

Nachádza sa približne 120 km severozápadne od hlavného mesta Windhoek a je považovaný za jeden z najväčších kolónií tuleňov na svete. Toto miesto je skutočným rajom pre milovníkov prírody a divokého života.

V Cape Cross Seal Reserve žije približne 250 000 tuleňov, ktorí obývajú skalnaté brehy Atlantického oceánu v oblasti nazývanej Skeleton Coast. Sledovanie týchto mohutných zvierat v ich prirodzenom prostredí je jedným z najlepších zážitkov, ktoré môžete v Namíbii zažiť.

Okrem toho si tu môžete vychutnať aj krásne výhľady na oceán a pobrežie, ktoré sú vynikajúcimi miestami na fotografovanie. V blízkosti Cape Cross Seal Reserve si môžete všimnúť tiež delfíny a občas aj slone. V oblasti sa nachádza aj mnoho krásnych pláží, kde si môžete oddýchnuť a užiť si slnko.

Ak hľadáte oddych na divokom mieste ďaleko od civilizácie, Cape Cross Seal Reserve je pre vás to pravé miesto. Môžete tu stráviť niekoľko dní vo veľkých stanoch alebo pod stanovou chatkou a užiť si tematu voľnosť priamo v prírode. Existuje tiež niekoľko bungalovov a kempov pre tých, ktorí uprednostňujú pohodlniešie ubytovanie.

V Cape Cross Seal Reserve sa môžete tiež naučiť viac o tuleňoch a ich správaní od miestnych turistických sprievodcov. Okrem toho vám radi ukážu, ako sa dá tuleňské mäso použiť v kulinárstve.

Všetko však neprichádza zadarmo, vstup do rezervácie sa platí. Avšak za zážitky a krásny západ slnka nad zástupom tuleňov to stoja.

Cape Cross Seal Reserve je jedným z najkrajších miest v Namíbii a určite si ho nemôžete nechať ujsť. Ak vás priťahuje prírodný svet a divoký život, potom je táto oblasť ten správny výber pre vás a určite odtial odchádzate s nezabudnuteľnými zážitkami a spomienkami v pamäti.


Ubytovanie Namíbia Cape Cross Seal Reserve


Namíbia je krajinou s neobyčajnou a rozmanitou prírodou, ktorá v sebe skrýva množstvo prírodných pokladov. Jedným z najfascinujúcejších miest je bezpochyby Cape Cross Seal Reserve, ktoré ponúka návštevníkom jedinečný zážitok z obdivovania tisícov tuleních kolónií na pobreží Atlantiku.

Cape Cross Seal Reserve sa nachádza v západnej časti Namíbie, približne 120 kilometrov severne od hlavného mesta Windhoek. Toto nádherné miesto je domovom približne 250-tisíc pečených tulenov, ktorí vytvárajú impozantné kolónie na piesočných plážach.

Návštevníci majú možnosť pozorovať tulene, ako sa povaluje na slnku alebo prechádza po pláži. Krajina je fascinujúca a môžete sa pozerať na skvelé výhľady na oceán a pozorovať, ako sa tulene hrnú do vody na ryby a vracajú sa na svoje tradičné miesta na pobreží.

Cape Cross Seal Reserve je tiež miestom, kde sa nachádza množstvo rôznych druhov morských vtákov, ktoré si môžete pozrieť. Je to miesto, ktoré je pre milovníkov prírody zaujímavé a ponúka množstvo príležitostí, ako spoznať miestnu faunu a flóru.

Ak sa rozhodnete tento unikátny klenot Navíbie navštíviť, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v blízkosti Cape Cross Seal Reserve. Existujú tam rôzne druhy ubytovania, vrátane miestnych kempov a kempov súkromných organizácií v okolí Reserve. Pre tých, ktorí sa rozhodnú pre luxusnejšie ubytovanie, sú k dispozícii súkromné chaty a hotely niekoľko kilometrov od miesta.

Cape Cross Seal Reserve je určite miestom, kde sa musíte zastaviť ak máte radi zmenu scenérie a prírody. Toto miesto vám ponúka jedinečný zážitok z obdivovania neznámej tváre Afriky a jej nádherných zvierat. Pre tých, ktorí sú milovníkmi prírody a zvierat, bude miesto znamením a príležitosťou stráviť nezabudnuteľný čas spoznávaním krás Namíbie.


Najčastejšie otázky a odpovede Namíbia Cape Cross Seal Reserve


1. Čo je Namíbia Cape Cross Seal Reserve?
Namíbia Cape Cross Seal Reserve je prírodná rezervácia v Namíbii, ktorá slúži ako domov pre tisíce tuleňov.

2. Kde sa Namíbia Cape Cross Seal Reserve nachádza?
Rezervácia sa nachádza na západnom pobreží Namíbie, približne 120 kilometrov severne od hlavného mesta Windhoek.

3. Aké druhy tuleňov sú v Namíbia Cape Cross Seal Reserve?
V rezervácii žijú hrdzavé a juhoafrické tulene, ktoré sú tu každoročne pozorované pri svojom rozmnožovaní a zvieracieho správania.

4. Je možné vstúpiť do Namíbia Cape Cross Seal Reserve a pozorovať tuleňov?
Áno, návštevníci môžu vstúpiť do rezervácie a pozorovať tuleňov z vzdialenosti približne 200 metrov.

5. Aké sú otváracie hodiny Namíbia Cape Cross Seal Reserve?
Pre návštevníkov je Namíbia Cape Cross Seal Reserve otvorená od 8:00 do 17:00 hodín denne.

6. Koľko stojí vstupenka do Namíbia Cape Cross Seal Reserve?
Vstupenky sa predávajú za 80 NAD (namíbsky dolár) pre dospelých a 40 NAD pre deti.

7. Je v Namíbia Cape Cross Seal Reserve dostupný ubytovanie pre návštevníkov?
Nie, v rezervácii nie je možné nájsť ubytovanie, ale kempové miesta sú dostupné v blízkosti.

8. Aké aktivity je možné v Namíbia Cape Cross Seal Reserve robiť okrem pozorovania tuleňov?
Návštevníci si môžu prejsť turistickú trasu a navštíviť múzeum na mieste, ktoré poskytuje návštevníkom vedomosti o histórii rezervácie a tuleňov.

9. Má Namíbia Cape Cross Seal Reserve nejaké obmedzenia pre návštevníkov?
Áno, návštevníci sa musia riadiť pravidlami rezervácie, ako napríklad dodržiavať bezpečnú vzdialenosť od tuleňov a nedotýkať sa ich.

10. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Namíbia Cape Cross Seal Reserve?
Najlepšie obdobie na návštevu rezervácie je medzi októbrom a decembrom, keď sa konajú rozmnožovacie rituály tuleňov.


Počasie Namíbia Cape Cross Seal Reserve


V Namíbii sa nachádza miesto, ktoré vás určite zaujme. Jedná sa o Cape Cross Seal Reserve, ktoré je domovom viac ako 100-tisíc tuleňov. Okrem nevídaného počtu tuleňov v tomto rezerváte sa môžete tiež tešiť na nádherné pobrežie, ktoré je obklopené pohorím a predstavuje skutočné divočiny, ktoré sú v Namíbii tak typické.

Ak plánujete navštíviť Cape Cross Seal Reserve, mali by ste venovať pozornosť počasiu. Rezervát sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu, kde sú podmienky ovplyvnené veľkou studenou Benguelskou prúdom. To znamená, že počasie je tu dosť nepredvídateľné a môže sa rýchlo zmeniť. Aj keď je priemerná teplota vo väčšine časti roka pomerne príjemná, počas zimy (júl až september) môže byť celkom chladno a vetrno.

Počasie v Cape Cross Seal Reserve v suchom období, ktorého vrcholom je január až marec, je suché a horúce. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 25 do 30 °C. Vlhkosť vzduchu je nízka a slnko svieti takmer po celý deň. Tieto mesiace sú ideálne na pozorovanie tuleňov v ich prirodzenom prostredí a tiež na vychutnávanie si krásnej pláže s jemným pieskom a krištáľovo čistými vodami.

V zime (júl až september) môže byť v Cape Cross Seal Reserve veľmi chladno a vetrno. Teploty sa pohybujú okolo 12 – 15 °C a ako sme už spomenuli, môže sem prúdiť chladný vzduch z Benguelského prúdu. Aj keď sú tieto mesiace menej vhodné na kúpanie a len ťažko je možné pozorovať tuleňov v ich plnej kráse, stále je tu mnoho iných zaujímavostí, ktoré stojí za návštevu. Napríklad tu môžete vidieť množstvo vtákov a iných morských zvierat, ktoré tu žijú.

Ako vidíte, počasie v Cape Cross Seal Reserve sa môže veľmi líšiť v závislosti na ročnom období a nie je možné ho presne predpovedať. Nezabudnite sa pripraviť na každé počasie a užite si svoju návštevu v tomto nádhernom mieste, ktoré je skutočnou perličkou Namíbie.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách