Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Mosambik Mozambique Island (Ilha de Mozambique)

Najčastejšie otázky a odpovede Mosambik Mozambique Island (Ilha de Mozambique)


1. Kam sa v Mosambiku oplatí ísť?

V Mosambiku sa oplatí ísť na ostrov Mozambique (Ilha de Mozambique), do národných parkov Gorongosa, Niassa a Limpopo, do hlavného mesta Maputo a na pláže v provinciách Inhambane a Nampula.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Mosambiku?

Najlepší čas na návštevu Mosambiku je v období mája až septembra, keď sú teploty príjemné a menej zrážok.

3. Potrebujem víza na vstup do Mosambiku?

Áno, na vstup do Mosambiku potrebujete víza, ktoré sa vybavujú v zastupiteľských úradoch Mosambiku v zahraničí alebo na hraničných priechodoch.

4. Ako sa dostanem na ostrov Mozambique?

Na ostrov Mozambique sa dá dostať lietadlom do prístavu Nampula a odtiaľ ďalej taxíkom alebo autobusom.

5. Aké sú hlavné atrakcie na ostrove Mozambique?

Hlavnými atrakciami na ostrove Mozambique sú historické budovy, ako je Kapitánsky palác, Katedrála svätého Antona a pevnosť São Sebastião, ako aj pláže a možnosti vodných športov.

6. Aké sú hlavné národné parky v Mosambiku?

Hlavnými národnými parkami v Mosambiku sú národný park Gorongosa, národný park Niassa a národný park Limpopo.

7. Aké sú najlepšie pláže v Mosambiku?

Najlepšie pláže v Mosambiku sa nachádzajú v provinciách Inhambane a Nampula, ako napríklad pláž Ponta do Ouro, Bazaruto, Tofo, Vilankulo a Nacala.

8. Aké sú tradičné jedlá v Mosambiku?

Tradičné jedlá v Mosambiku zahŕňajú ryžu, fazuľu, kurča, morské plody a korenie.

9. Aký je najlepší spôsob dopravy v Mosambiku?

Najlepší spôsob dopravy v Mosambiku je taxíkom alebo autobusom, ale aj motorovej dopravy. Letecká doprava je tiež možnosťou v niektorých častiach krajiny.

10. Aké sú hlavné náboženstvá v Mosambiku?

Hlavnými náboženstvami v Mosambiku sú kresťanstvo, islám a tradičné náboženstvá.


Letenka Mosambik Mozambique Island (Ilha de Mozambique)


Mosambik je krajina plná exotickej prírody, nádherných pláží a fascinujúcej histórie. Ak hľadáte čarovné miesto pre svoju ďalšiu dovolenku, potom nezabudnite zaradiť do zoznamu aj Mozambique Island (Ilha de Mozambique).

Mosambikský ostrov je miesto rozprávok. Prezentuje sa zmesou portugalských, afrických a ázijských kultúr, ktoré už dlhé roky súperi s novým vzhľadom a konceptom života, ktorý tu prinášajú turisti z celého sveta.

Mozambique Island sa nachádza necelých 200 km severne od hlavného mesta Maputo, čím poskytuje unikátnu príležitosť vidieť poklad Afriky. Tento nádherný ostrov bol nesprávne označený ako Malindi a jeho pravé meno Mozambique bolo vo svete uvedené až po výprave Vasca da Gamy.

Vzhľadom na svoju polohu a históriu bol ostrov v minulosti kritickým cieľom rôznych kolonizačných mocností, ktoré sa tu usilovali ovládnuť obchod s mosadznými a slonovinovými artefaktami. Tento zlomový moment v histórii poskytol ostrovu najsilnejšie prvky jeho kultúry.

Dvadsať kilometrov dlhý ostrov patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, keďže zachováva svoju historickú architektúru, kde sa odráža portugalská a ázijská invázia. Vo svojich uliciach nájdete rôzne kovové diela a obrovské zvonice, ktoré boli postavené na oslavu sveta. Zaujímavou pamiatkou na mozambickej pláži je navštevovaná kaplnka na kopci a východoslovanská synagóga, ktorá dokazuje náboženskú spoluprácu medzi kultúrami.

Ostrov Mozambique vyzařuje náladu Pobre Diabo – chudobného diabla, ktorý prichádza k vám postupne. Tým, že si ostrov zachoval svoj historický charakter, privádza turistov, ktorí sa k nemu vracajú a rozdávajú svoju lásku každý rok. Oplatí sa tiež návštevu múzea na ostrove, kde môžete vidieť zbrane, ktoré tu boli používané pri rôznych konfliktoch.

Samozrejme, Ilha de Mozambique nie je miesto len pre tých, ktorí milujú históriu. Máte tu tiež nádherné pláže a čarovné okolie. Môžete tu pozorovať delfíny a urobiť si skvelé fotografie. A ak hľadáte ešte viac dobrodružstva, môžete sa tiež vydať na rybolov a skúsiť si chytiť niektoré z mnohých rýb, ktoré sa tu kľudne zdajú byť na dosah ruky.

V strede ostrova nájdete množstvo ubytovacích zariadení, ktoré ponúkajú všetko, čo potrebujete pre úspešnú dovolenku. Od malých penziónov až po luxusné hotely budete mať širokú paletu možností. Alebo si zarezervujte menší hotel, aby ste mohli využiť jeho miestne zdroje – klimatizácie.

Nemusíte sa báť, ak sa tešíte na dovolenku na Mozambique Island. Letenky sú preprava bez problémov. Viete byť už za pár hodín na tomto klenote severnej Afriky a zažiť neobyčajné chvíle, o ktorých nikdy nezabudnete. Mozambique Island je skutočným pokladom Afriky a nádherou, ktorá zanechá vaše srdce tešiace sa na ďalší návrat. Na taký klenot by nikdy nemalo zabúdať.


Ubytovanie Mosambik Mozambique Island (Ilha de Mozambique)


Mozambik (Mozambique Island), ktorý sa nachádza na východnom pobreží Afriky, je jedným z najstarších koloniálnych miest na svete. Tento ostrov, ktorý bol pôvodne osídlenej Arabmi, sa stal súčasťou Portugalska v 16. storočí a vplyv Portugalska tu stále vidieť na každom kroku. Dnes je Mozambik jedným z najideálnejších miest na svete pre tých, ktorí sa chcú oddýchnuť na pláži a užívať si krásu afrického ostrova.

Mozambik prechádza obdobím zmeny a rastu a toto miesto, ktoré dlhodobo utrpelo z dôsledkov vojny a biede, sa postupne stáva populárnou turistickou destináciou. Vďaka tomu v Mozambiku vidieť množstvo nových hotelov a ubytovaní pre turistov.

Všetky tieto zmeny a investície vyhovujú aj cestovateľom, ktorí sa chcú zoznámiť s mozambickou kultúrou a históriou. Na Mozambiku nájdete ubytovania od rozpočtových hosteli až po luxusné hotely, ktoré poskytujú prvotriedne služby.

Pre tých, ktorí chcú na ostrove Mozambik tráviť viac ako jednu noc, je ideálnym miestom ubytovanie priamo na pláži. Pláže Mozambiku sú jedným z hlavných lákadiel tohto ostrova a ubytovanie priamo na pláži vám poskytne možnosť užívať si krásne modré a teplé vody Indiaňského oceánu.

Je dôležité si však uvedomiť, že Mozambik je stále rozvíjajúcou sa krajinou. To znamená, že aj keď tu nájdete niektoré z najlepších luxusných hotelov v Afrike, môžete tu naraziť aj na niektoré nedostatky v oblasti zdravotnej starostlivosti alebo iných základných služieb. Preto je dôležité si vybrať svoje ubytovanie na základe svojich individuálnych potrieb.

Ak hľadáte ubytovanie v Mozambiku, ktoré vám poskytne historickú atmosféru, odporúčame navštíviť Ilha de Mozambique Lodge. Ide o starobylý koloniálny domek, ktorý bol prerobený na moderné ubytovanie s výhľadom na more. Tento hotel aj napriek svojej histórii poskytuje pohodlné ubytovanie, pretože každá izba je vybavená kvalitnou posteľou a kúpeľňou so všetkými základnými službami.

Mozambik Mozambique Island je krásne miesto, ktoré nabízí kombináciu z histórie a prírodných krás. Preto ak hľadáte miesto, kde môžete svojmu telu a duchu dopriat trochu oddychu a uvoľnenia, je mozambický ostrov ideálnym miestom pre vás. Pre každého cestovateľa existuje tu ubytovanie, ktoré zodpovedá jeho potrebám a požiadavkám. Stačí len vybrať si to, ktoré najlepšie zodpovedá vašim predstavám a plánujte si svoj mozambický dovolenkový pobyt už teraz.


Počasie Mosambik Mozambique Island (Ilha de Mozambique)


Mosambik je krajina bohatá na úžasné pláže, exotickú faunu a flóru a nespočetné množstvo kultúrnych pokladov. K tomu všetkému patrí aj zaujímavé a pestré počasie, ktoré dokáže prilákať mnoho turistov na jeden z najkrajších ostrovov Afriky - ostrov Mosambik.

Ostrov Mosambik, nazývaný aj Ilha de Mozambique, sa nachádza v Indickom oceáne, v blízkosti pobrežia Mosambiku. Tento ostrov má charakteristické portugalské koloniálne architektúry a kultúry, kde sa stretáva rôzne etniká, jazyky a zvyky.

Počasie na ostrove Mosambik je tropické, s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou počas celého roka. Najteplejšie mesiace sú december a január, kedy teploty dosahujú až 32°C avšak s pocitom, že je ešte o niečo horúcejšie.

Po daždivých obdobiach, ktoré sa väčšinou vyskytujú v marci a apríli, nastáva suchší obdobie od mája do októbra, ktoré je v tomto regióne považované za najvhodnejšie pre návštevníkov.

Pri návšteve Mosambiku by ste mali byť pripravení na prudké a rýchle zmeny počasia, najmä v období dažďov. V daždivých mesiacoch sa môže stať, že bude pršať niekoľko dní v kuse a cesty sa stanú nemožnými na prejazd.

Pri letných mesiacoch je najlepšie si plánovať návštevu v raných ranných hodinách alebo neskoro po zotmení, keď teploty sú miernejšie a neuškodí vám ani skvostná nočná prechádzka po chráme svätého Antona.

V každom prípade, Mosambik má skutočný tropický ráz a jeho exotické zaujímavosti s kultúrnymi nálepkami portugalskej koloniálnej histórie sú určite dôvodmi, prečo sa sem opakovanite láka mnoho turistov. A to aj napriek náročnému počasiu, ktoré musíte brať do úvahy pri plánovaní výletu.


Dovolenka Mosambik Mozambique Island (Ilha de Mozambique)


Mosambik, oficiálne Mozambikská republika, leží na juhovýchode Afriky a má pobrežie dlhé cez 2000 kilometrov. Krajinou sa kinie koloniálna minulosť, čomu svedčí aj Mozambique Island, známy tiež pod svojím portugalským názvom Ilha de Mozambique. Toto miesto, v minulosti dôležité obchodné centrum, je nesmierne bohaté na kultúrne dedičstvo a je tým najlepším miestom na to, aby ste zažili pravú atmosféru Mosambiku a súčasne si oddýchli.

Mozambique Island sa nachádza na severe Mosambiku a je jedným z najznámejších symbolov koloniálnej minulosti tejto krajiny. Ilha de Mozambique je krásnym miestom, poznávaným pre svoje elegantné mešity, katedrály a južné portugalské architektúry. Bol to v minulosti dôležitý obchodný prístav, kde sa v strede 16. storočia stretli byzantskí obchodníci s Európanmi, ktorí priniesli so sebou zbrane, zlato, striebro a dokonca aj ibišek. Dnes je toto miesto pre turistov obzvlášť príťažlivé nielen kvôli svojej histórii, ale aj kvôli svojim pobrežným plážam a jasnej vode.

Jednou z hlavných atrakcií v Mozambique Island sú jeho mešity. Vrchný minister sa nazýva pasha a vlastní dve obrovské mešity, ktoré vynikajú svojou krásou v celej oblasti. Druhou najväčšou atrakciou je kaplnka Nossa Senhora do Baluarte, ktorá sa nachádza v blízkosti basy. Je to najstaršia európska budova stojaca na africkom kontinente, pochádza z roku 1522 a je zasvätená Nanebovzatiu Panny Márie. Okrem toho, na ostrove nájdete aj niekoľko zaujímavých múzeí, medzi ktorými vyniká múzeum na rodákovi a slávnom mosambickom básnikovi Luisovi Bernarde.

Ilha de Mozambique však nezostáva za konkurenciou ani pokiaľ ide o pláže a kúpanie. Vo West Beach nájdete jemný piesok a vodnú hladinu, ktorá vám umožní sústrediť sa na oddych a relax. Na opačnej strane ostrova sa nachádza pláž Sao Tiago s bledým, modrým pieskom, ktorá ponúka úžitok vo forme viditeľného zátoku a rezervuje miesto pre rozmanité vodné aktivity, ako sú potápanie a rybolov.

Pre milovníkov záhrad a zelene je tu Zinave National Park, kde nájdete jedinečnú arómu Nehringovej sapoty a varejche (drakoplasť močiarny). Tí, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starých predkov, by sa nemali stratiť Sansão Museu, Nihad Tereza Muimbe, Naire Álvares, Pateo Arts and Culture, Frances Xavier Rabiera a mních v Sao Paulo meste.

Doprajte si oddych na pláži, svoj čas nechajte naplno vyplniť novými poznatkami a počúvajte miestne príbehy, aby ste boli nablízku Mosambiku a jeho kultúre. Ilha de Mozambique vám umožní zažiť jeho minulosť aj súčasnosť, a preto si iste nájdete nespočet príležitostí na to, aby ste si užili toto západne obrátené miesto. Dovolenka v Mosambiku je určená pre všetkých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, oddych a relax v upokojujúcom prostredníctvom histórie.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách