Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Mongolsko Khustain Nuruu National Park

Počasie Mongolsko Khustain Nuruu National Park


Mongolsko Khustain Nuruu National Park sa nachádza v strede Mongolska a je domovom ohrozenia vačnatej koňovitej zvieratnej druhu - divokého konia przewalského. Okrem toho, park má mnoho iných druhov zvierat a rastlín, ktoré sú chránené v tomto národnom parku.

Počasie v parku sa líši v závislosti od ročného obdobia. V zime môže teplota klesnúť až na -40°C, zatiaľ čo v lete môže byť aj viac ako 30°C. Park má suché kontinentálne podnebie, s miernymi zimami a teplými letami.

V zime sa v parku vyskytuje mnoho snehových búrok a veľké množstvo snehu pokrýva oblasť. V jarných mesiacoch dochádza k rozmrazovaniu a stávajú sa viditeľné prvé kvety.

Leto je obdobím, kedy park je najviac živý a aktívny. Tráva rastie vysoká a zvieratá sa prehrabávajú v kronách a bylinách. Leto je najlepší čas na návštevu parku a pozorovanie divokých koní a iných zvierat.

Jeseň prináša zvláštne farby a krajiny okolo Khustain Nuruu sa menia na žlto a červeno. Jeseň znamená aj návrat chladných teplôt a prípravu zvierat a rastlín na zimu.

Každé obdobie v Khustain Nuruu National Park má svoju jedinečnosť. Pozorovanie divokých koní, rastlín a zvierat je úžasný zážitok pre návštevníkov. Park ponúka mnoho možností na turistiku a kempovanie pre tých, ktorí hľadajú príležitosť na objavovanie divokých krajín Mongolska.


Letenka Mongolsko Khustain Nuruu National Park


Mongolsko je fascinujúca a záhadná krajina s bohatou históriou a krásnou prírodou. Čo by ste urobili, ak by ste mali možnosť navštíviť jedno z najkrajších miest v Mongolsku - Khustain Nuruu National Park? Naplánujte si svoju cestu už teraz a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v krásach Mongolska.

Khustain Nuruu National Park leží asi 100 kilometrov južne od Ulánbátaru, hlavného mesta Mongolska. Tento národný park je domovom pre jednu z najvýznamnejších konských druhov na svete - konského divého koňa (Equus ferus przewalskii). Tento prastarý druh koní bol naposledy zachytený v divočine v roku 1969 a odtiaľ bola započatá jeho reintrodukcia do Mongolska. Dnes sa v parku nachádza približne 350 divokých koní.

Khustain Nuruu National Park je nielen domovom pre konského divého koňa, ale aj pre mnoho ďalších druhov zvierat a rastlín. V parku sa nachádzajú vzácne druhy vtákov, ako sú napríklad ibijars a bariňa kopiočierna. Okrem toho si môžete všimnúť aj iné druhy zvierat, ako sú napríklad medvede, vlky, lišky a srnky. Park je tiež domovom pre mnoho vzácnych rastlín, ktoré sú typické pre stredné Mongolsko.

Ak sa rozhodnete pre návštevu Khustain Nuruu National Park, môžete si vychutnať jazdu na koni alebo dovoliť si prechádzku po parku. V parku sú tiež ďalšie zaujímavé miesta, ktoré určite stojí za to navštíviť, ako je napríklad kameňové pamiatky hunských kmenov a trójsky hrob. Okrem toho môžete vyskúšať aj tradičné mongolské jedlo v miestnej reštaurácii.

Khustain Nuruu National Park v Mongolsku je ideálnym miestom pre každého, kto má radi prírodu. Môžete si vychutnať niekoľko dní v parku a objavovať krásy Mongolska. Naplánujte si cestu už teraz a užite si nezabudnuteľnú dovolenku v Khustain Nuruu National Park.


Ubytovanie Mongolsko Khustain Nuruu National Park


Mongolsko je kúsok divočiny, kde mali život u nomádov, pouštnych kamenných stĺpoch a prirodzených divochov. Ak hľadáte dobrodružstvo v Mongolsku a chcete sa priblížiť k našej prírode, môžete zvážiť návštevu Khustain Nuruu National Park.

Khustain Nuruu National Park je zahrnutý do Svetového dedičstva UNESCO a leží asi 100 km západne od hlavného mesta Ulaanbaatar. Park bol založený v roku 1993 na ochranu zubrov mongolských, ktoré majú tu svoje národné stanovište a sú známe ako “takhi”. Nachádza sa tu aj viac ako 46 druhov zvierat, 219 druhov vtákov, rastliny ako je Rhodiola rosea a západná lila.

Ak ste priaznivcom prírody, bezpochyby oceníte ubytovanie venované tomu, aby ste si mohli užiť jedinečný zážitok vône novako a vziať si trošku oddechu od ruchu mestského života. V khustain nomad camp môžete zažiť skutočnú nomádsku atmosféru a pozrieť si zvieratá v ich prirodzenom prostredí, pričom stále máte všetky pohodlia s modernými zariadeniami.

V Khustain nomad campe môžete získať ubytovanie v tradicnom mongolskom stýle, tzv yurtach. Yurty sú ručne šité z kože baškírskeho koňa a pokryté vlnou porastajúcich zvierat. V štýle tradičnej nomádskej príbytky môžete túlať sa v okolí, vstávať s prvým svetlom, sledovať, ako sa zvieratá prebúdzajú a vychutnávať si neobmedzený prístup k prírode.

Okrem obdivovania zvierat a prírody, môžete si užiť aj turistické výlety do jedinečných miest v okolí Khustain Nuruu National Park. Prechádzajte sa krásnymi púštnym kopečkami, navštívte miestnych pastierov kráv a oviec, ktorí tu žijú roky po čase, a objavujte zaujímavé miesta a skryté klenoty v okolí západného Mongolska.

Ak hľadáte skutočnú dobrodružnú kombináciu s relaxačnou prírodou a kultúrou Mongolska, určite zhodnoťte možnosť ubytovania v Khustain Nuruu National Park. Toto ubytovanie sa zameriava na jedinečne autentický zážitok a poskytuje vám príležitosť naplno si vychutnať Mongolsko všetkými zmyslami.


Dovolenka Mongolsko Khustain Nuruu National Park


Mongolsko je jednou z najvýznamnejších krajín na svete a je známe svojou jedinečnou kultúrou a dedičstvom. Avšak samotná krajina je tiež nádherná, s rozmanitou prírodou, krajinou a oblasťami, ktoré sa nezapadajú do klasických turistických trás. Napríklad Khustain Nuruu National Park, ktorý sa nachádza asi 100 kilometrov západne od hlavného mesta Ulaanbaatar, kde sa nachádza oblasť husto osídlená ľuďmi.

Khustain Nuruu National Park je unikátny, pretože zisťujeme, že v tejto oblasti sa nachádza značná populácia divých koní Przewalski, ktorí vo svojom divoké domove boli vyhynutí desaťročia. Po zlepšení ich prostredia však boli úspešne aklimatizovaní a teraz sa stretávame s populáciou viac ako 400 jedincov. Táto oblasť je tiež domovom pre mnoho iných divokých zvierat, ako sú vlky, medvede, rysy a mnoho rôznych druhov vtákov.

Túrov predovšetkým zaujme krása tohto miesta. Výrazné skalnaté útvary a strmé kopce, krásne náučné chodníky a z hlbín lesa vysoko nad nami, sa dá pozerať na zvieratá, ako sa ticho postávajú a skúmajú okolie. V parku sú k dispozícii aj rôzne formy ubytovania, od luxusných kemppingov po jednoduché turistické chatky.

Najlepší čas na návštevu Khustain Nuruu National Parku je v lete, kedy je počasie teplé a mnoho zvierat je aktívnych. Ďalším bonusom návštevy parku je to, že môžete získať veľa informácií o miestnych prírodovedcov a ich práci, ako aj o kultúre miestneho mongolského obyvateľstva.

Ak teda máte chuť na dobrodružstvo a chcete sa ponoriť do nádhernej prírody Mongolska, navštívte Khustain Nuruu National Park. Je to miesto, ktoré vám určite zostane v pamäti a ktoré si budete chcieť zopakovať.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Khustain Nuruu National Park


1. Ako sa dostanem do Khustain Nuruu National Park?
Odpoveď: Možno sa tam dostať verejnou dopravou alebo súkromným vozidlom.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu je od mája do septembra.

3. Aké zvieratá sa nachádzajú v parku?
Odpoveď: V parku sa nachádzajú divé konie Przewalského, losi, medvede, vlci a rôzne druhy vtákov.

4. Dá sa v parku prenajať ubytovanie?
Odpoveď: Áno, v parku sa dajú prenajať chatky a stany.

5. Kde sa dajú získať informácie o parku a jeho okolí?
Odpoveď: Informácie o parku sa dajú získať na webovej stránke parku alebo od miestnych turistických kancelárií.

6. Aké aktivity sa dajú robiť v parku?
Odpoveď: V parku sa dá turistika, jazda na koni, prechádzka po lesnom chodníku a pozorovanie divých zvierat.

7. Akú menovú jednotku používajú v Mongolsku?
Odpoveď: Menovou jednotkou v Mongolsku je tugrik.

8. Ako sa dá zaplatiť v parku?
Odpoveď: V parku sa dá zaplatiť v hotovosti alebo kreditnou kartou.

9. Je v parku možné získať sprievodcu?
Odpoveď: Áno, v parku sa dajú prenajať sprievodcovia.

10. Aké sú pravidlá návštevy parku?
Odpoveď: Medzi pravidlá návštevy parku patrí neposielanie odpadkov, nevstupovanie do oblasti zvýšeného rizika, zakázané požiarne stavy a narušovanie zvierat a rastlín.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách