Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Mexiko Taxco

Dovolenka Mexiko Taxco


Dovolenka v Mexiku je pre mnohých turistov snom. Ak hľadáte miesto s bohatou históriou a španielskym koloniálneho šarmom, nezaváhajte a navštívte Taxco.

Mesto Taxco sa nachádza na juhu Mexika, v štáte Guerrero. Jeho zaujímavosťou sú bohaté strieborné doly a koloniálne architektúra. Ulica sa krúti medzi Farbami a nikdy nekončiacimi zákrutami a zastrešuje krytú ulicu s názvom "puerta del sol", ktorá ponúka panoramatický výhľad na mesto.

Mesto má mnoho nádherných kostolov, ako napríklad kostol Santa Prisca, ktorý je ukážkou neoklasicizmu. Stojí na námesti s názvom Jardian Borda, ktorého zelené plochy sú obklopené hlinenými domami s červenými strechami. Pri prechádzaní okolo námestia vyzerá, že sa vrátite v čase do obdobia španielskych kolonizátorov.

Okrem toho má Taxco mnoho remeselníkov, ktorí sú známi pre svoju prácu so striebrom. Chodníky sú plné butikov a trhov, ktoré ponúkajú strieborné šperky a mnoho iného.

Mestské podzemie Texca sú plné tajomstiev a histórie. Môžete si urobiť prehliadku zlatých a strieborných šachiet a zistiť, ako dali Taxco svoje bohatstvo v minulosti.

Mesto je takisto známe pre svoj bohatý kulturný život a festivaly, ktoré slávia kresťanské sviatky. Najznámejší je "Semana Santa", ktorá je známa ako Veľký týždeň. Miesto sa premieňa na rušné miesto so slávnosťami a procesiami.

Ak hľadáte dovolenku v Mexiku s nezvyčajnými príjmom a nádherným históriou a architektúrou, neváhajte a navštívte Taxco. Od strieborných šperkov po bohatú historiu, Taxco má toho veľa ponúknuť pre všetkých návštevníkov.

Pre vízové podmienky, odporúčame kontaktovať mexickú ambasádu v krajine, kde máte svoje občianstvo.


Letenka Mexiko Taxco


Mexiko je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka neopakovateľné zážitky. Ak sa rozhodnete navštíviť túto krajinu, určite sa nenechajte ujsť návštevu mesta Taxco. Toto mesto je známe svojimi etnickými rukodielami a nádhernou architektúrou s colonial šarmom. Prezradíme vám, ako si zakúpiť letenku Mexiko Taxco a čo si v meste môžete pozrieť.

Letenku na letisko Palenque môžete nájsť od rôznych leteckých spoločností, ako je napríklad AeroMexico alebo Continental Airlines. Najjednoduchší spôsob, ako nájsť najnižšiu cenu letenky je, použiť on-line rezerváciu prostredníctvom stránok ako Booking.com alebo Expedia. Vašu letenku vyberte s dátumom príletu do mesta Mexico City, potom si vyberte prezrieť ďalšie možnosti a zvoľte let do mesta Toluca, ktoré sa nachádza len 80 km od mesta Taxco.

Cena letenky sa bude líšiť podľa mnohých faktorov, vrátane ročného obdobia, dátumu odletu a počtu cestujúcich, preto by ste sa mali rozhodnúť čím skôr a vybrať si ten správny termín.

Akonáhle sa dostanete do mesta Toluca, môžete si prenajať auto alebo priamo si zakúpiť prechodnú jazdenky a prejsť mesto Taxco v rámci verejnej dopravy. Samotné mesto Taxco sa nachádza len pár hodín jazdy od mesta Toluca a je to skvelý výlet nie len pre tých, ktorí milujú rukodielky, ale aj pre tých, ktorí chcú vidieť niečo nové a prežiť neopakovateľný zážitok.

Mesto Taxco je známe najmä svojimi striebornými rukodielkami. Môžete si kúpiť rôzne strieborné doplnky, od náušníc až po náramky. Okrem toho, budete uchvátení krásou architektúry mesta, kde nájdete rôzne kostoly a katedrály, ktoré odrážajú koloniálne dievča, ktoré nebolo postihnuté modernizmom.

Okrem kultúrneho dedičstva môžete navštíviť aj miesta, ktoré vás očaria svojou nádhernou prírodou. K vyhliadkovým miestam patria najmä Labyrinth v Cacahuamilpa a San Juan Climaco Monastery, ktorý je situovaný v prekrásnej horskej krajine.

Výlet na letenku Mexiko Taxco je neopakovateľným zážitkom, ktorý by si nemal nechať ujsť ani jeden cestovateľ. Toto mesto ponúka nie len bohatú históriu a fascinujúce architektonické mestské pamiatky, ale aj krásnu prírodu, ktorá vás dostane. Tak neváhajte a zvoľte sa do mesta Taxco, ktoré vás uchváti svojou kultúrou a krásou.


Ubytovanie Mexiko Taxco


Mexiko je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a nádhernou prírodou. Jedným z klenotov tohto juhoamerického štátu je aj mesto Taxco, ktoré ponúka návštevníkom množstvo zážitkov vrátane útulného a pohodlného ubytovania.

Taxco, známe aj ako "strieborné mesto", je malé a kúzelné mestečko ležiace v štáte Guerrero. Jeho historické centrum a úzke uličky sú plné farby, kvetov a zaujímavých zákutí, kde sa môžete prechádzať a objavovať krásy mesta.

Ak hľadáte ubytovanie v Taxco, máte na výber mnoho možností. Od malých penziónov a hostincov až po luxusné hotely s výhľadom na mesto, každý si nájde svoj ideálny typ ubytovania.

Ak hľadáte pohodlné a útulné ubytovanie, môže byť pre vás zaujímavou voľbou hostinec s výhľadom na mesto. Tento typ ubytovania sa nachádza v centre mesta a ponúka návštevníkom pekné a čisté izby za prijateľnú cenu. Hostinec ponúka aj raňajky, ktoré sú skvelým spôsobom, ako začať deň.

Ak hľadáte exkluzívnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre luxusné hotely, ktoré sú k dispozícii v meste. Tieto hotely ponúkajú vysokú úroveň služieb, ktoré zahŕňajú najlepšie možné pohodlie a príjemnú atmosféru.

Jedným z najlepších hotelov v meste je La Casa de la Bola, ktorá sa nachádza v srdci mesta. Hotel ponúka ubytovanie v krásnych a elegantných izbách, ktoré sú vybavené prvotriednymi zariadeniami. Hostia môžu využívať aj wellness centrum, kde sa môžu zrelaxovať a vychutnať si masáže a ďalšie procedúry.

Väčšina hotelov v meste ponúka aj výbornú kuchyňu. V meste si môžete vychutnať tradičné jedlá, ako sú tacos, guacamole, enchiladas a mnoho iného. Mnohé hotely v meste sa snažia o zvyšovanie kvality a zlepšovanie svojich služieb, aby poskytovali skutočne najlepší zážitok pre svojich hostí.

Ak hľadáte ubytovanie v Mexiku sú Taxco ideálnym miestom pre vás. Budete mať možnosť ochutnať fantastické jedlá, objavovať klenoty mesta a oddýchnuť si v útulnom a pohodlnom ubytovaní. Mesto je naozaj klenotom Južnej Ameriky a určite splní vaše očakávania.


Počasie Mexiko Taxco


Mexiko je krajina, ktorá je známa svojou rozmanitosťou počasia, ale v oblasti Taxco to nie je príliš ťažké predpovedať. Toto mesto sa nachádza v stredojužnej oblasti krajiny, v štáte Guerrero a je známe svojou bohatou históriou, pretože bolo jedným z najvýznamnejších miest v oblasti baníctva striebra. Avšak, počasie v tomto kúzelnom mieste sa môže zmeniť v závislosti na ročnom období.

Väčšina oblastí Mexika má dva ročné obdobia: suché a daždivé obdobie. V Taxco, suché obdobie trvá od decembra do marca, pričom teploty sa pohybujú od 25 °C do 28 °C. Môžete očakávať aj veľmi nízku vlhkosť na jar a v lete a teploty sa môžu vyšplhať na neuveriteľných 30 °C, takže sa pripravte na horúce a suché počasie.

Na druhej strane, daždivé obdobie pokračuje od mája do novembra, s obdobím najväčšieho dážďa od júla do septembra. Počas tohto obdobia sa teploty mierne znižujú a vlhkosť sa zvyšuje. Dážď býva často intenzívny, takže si oblečte vhodné oblečenie a nezabudnite na dáždnik. Napriek tomu, počas daždivého obdobia si mesto udržuje svoje kúzlo a krajina je ešte krásnejšia.

Jednou z výhod návštevy Taxco je, že nezáleží na ročnom období, ktoré si vyberiete – mesto má stále veľa ponúk a je to ideálne miesto, kde si môžete vychutnať kopec turistických atrakcií vrátane návštevy kostolov a katedrál, múzeí, prechádzok po historickej časti mesta a nákupov tradičných mexických výrobkov.

Takže či už si privstanete v letnom alebo zimnom počasí, Taxco vám určite ponúkne nezabudnuteľnú skúsenosť. Pamätajte však, že v lete prídu horúčavy a daždivé obdobie prináša silné a nezabudnuteľné búrky, tak si pripravte svoje veci na začiatku cesty, aby sa nič nepokazilo, a užite si krásu tohto miesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Mexiko Taxco


Otázka: Kam sa dá ísť v Mexiku z Taxca?
Odpoveď: Z Taxca môžete cestovať do mnohých miest v Mexiku vrátane Oaxacy, Mexica, Acapulca, Morelia, Cuernavacy a San Miguel de Allende.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Taxco v Mexiku?
Odpoveď: Najlepšie miesta na návštevu v Taxco zahŕňajú Catedral de Santa Prisca, Mercado de Plata, La Posada de la Mision, El Cristo Monument a Taxco Mirador.

Otázka: Aké sú najlepšie trhy v Taxco v Mexiku?
Odpoveď: Najlepšie trhy v Taxco zahŕňajú Mercado de Plata, ktorý predáva strieborné šperky a suveníry, a Mercado Municipal, ktorý ponúka miestne potraviny a rukotvoriny.

Otázka: Aké sú najlepšie reštaurácie v Taxco v Mexiku?
Odpoveď: Najlepšie reštaurácie v Taxco zahŕňajú La Parroquia del Verbo Divino, Tia Calla, El Adobe, El Cardenal a El Mural de los Poblanos.

Otázka: Aké sú najlepšie hotely v Taxco v Mexiku?
Odpoveď: Najlepšie hotely v Taxco zahŕňajú La Posada de la Mision, Hotel Posada San Javier, Casa de la Real Aduana Boutique Hotel a Hotel Agua Escondida.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách