Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Kuvajt Souq Al-Mubarakiya

Najčastejšie otázky a odpovede Kuvajt Souq Al-Mubarakiya


Otázky:
1. Kde sa nachádza Kuvajtský trh Souq Al-Mubarakiya?
2. Aké tovarové kategórie nájdete v trhu Souq Al-Mubarakiya?
3. Aké sú otváracie hodiny trhu Souq Al-Mubarakiya?
4. Je možné využívať kreditné karty na nákupy v trhu Souq Al-Mubarakiya?
5. Aké sú ceny tovarov a suvenírov v trhu Souq Al-Mubarakiya?

Odpovede:
1. Kuvajtský trh Souq Al-Mubarakiya sa nachádza v historickej časti Kuvajtu, v blízkosti vlakovej stanice a pri veľkom parkovisku.
2. V trhu Souq Al-Mubarakiya nájdete rôzne kategórie tovarov, vrátane orientálnej bielizne, kobercov, kožených výrobkov, tradičných košikov, sušeného ovocia a orechov, korenia, parfumov, tradičnej arabskej kávy a čaju a mnoho ďalších.
3. Otváracie hodiny trhu Souq Al-Mubarakiya sa líšia v závislosti od dňa. Zvyčajne je otvorený od 8.00 do 13.00 a od 16.00 do 21.00.
4. V trhu Souq Al-Mubarakiya sa kreditné karty zvyčajne nepoužívajú. Treba mať pri sebe hotovosť.
5. Ceny tovarov a suvenírov v trhu Souq Al-Mubarakiya sa líšia v závislosti od predajcov. Zvyčajne sa dá dohodnúť na cene, ale je dobré byť oboznámený s trhovými cenami pred začatím nákupov. Tipy od ceny v eurách: káva - 1,7 eur, malý darček - 2-4 eur, koberce od 60 do 600 eur.


Ubytovanie Kuvajt Souq Al-Mubarakiya


Ubytovanie je pri návšteve cudzej krajiny veľmi dôležité, a preto je dobré mať pred nástupom cesty zabezpečené ubytovanie. V Kuvajte sa návštevníci často zaujímajú o ubytovanie v blízkosti tradičného trhu Souq Al-Mubarakiya.

Tento trh sa nachádza v starom meste Kuvajtu a je jedným z najstarších trhov v krajine. Jeho loty siahajú až do obdobia pred dvoma storočiami a dnes sú obchody na trhu plné exotických ovocí, zeleniny, korenín, ručne robených suvenírov a mnoho ďalšieho.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti trhu Souq Al-Mubarakiya, môžete zvážiť pobyt v hoteli Carlton Tower Hotel. Nachádza sa v oblasti Fahaheel, ktorá je vzdialená približne 17 kilometrov od trhu, ale má vynikajúce hodnotenie osoby, ktoré tam už boli.

Hotel Carlton Tower je populárnym ubytovaním u návštevníkov Kuvajtu. Má množstvo izieb a apartmánov, ktoré ponúkajú pohodlie a luxus po náročnom dni strávenom v meste. Izby sú vybavené klimatizáciou, TV, vysokorýchlostným internetom a minibarom.

K dispozícii sú aj rôzne reštaurácie a bary, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá a nápoje z Kuvajtu.

Ak sa rozhodnete pre pobyt v Carlton Tower Hotel, môžete vyrazit na trh Souq Al-Mubarakiya a zažiť jedinečnú atmosféru kultúry a tradície Kuvajtu. Navyše, bude len krátkou cestou autom alebo taxíkom, čo znamená, že sa tam môžete dostať veľmi ľahko a rýchlo.

Kuvajt je jedinečným miestom na Zemi a pobyt v blízkosti trhu Souq Al-Mubarakiya vám umožní zažiť jeho kultúru a atmosféru naplno. Hotel Carlton Tower je skvelým miestom na pobyt pre tých, ktorí chcú byť blízko tejto hlavnej atrakcie mesta a zároveň si užiť luxus a pohodlie, ktoré ponúka.


Počasie Kuvajt Souq Al-Mubarakiya


Kuvajt je krajina nachádzajúca sa v zálive a preto má subtropické a suché počasie. Hlavné mesto Kuvajtu, kde sa nachádza trh Souq Al-Mubarakiya, má vďaka blízkosti zálivu suché a horúce počasie po celý rok.

Letá v Kuvajte sú extrémne horúce s dennými teplotami dosahujúcimi 47°C, zatiaľ čo nočné teploty sa zriedka dostávajú pod 30 stupňov Celzia. V zime sa teploty venujú s vysokými priemermi približne 20-25 stupňov Celzia cez deň a 10-15 stupňov Celzia v noci. I keď teploty nie sú tak extrémne ako počas leta, stále je to dosť teplé na nosenie ľahkých oblečení.

V období leta, od mája do septembra, sa v Kuvajte môžu vyskytnúť piesočné búrky, ktoré zhoršujú kvalitu ovzdušia a môžu ovplyvniť zdravie miestnych obyvateľov. Preto je dôležité míňať čas vonku v minimálnom rozsahu a zdržiavať sa fyzickej aktivity.

Z pohľadu cestovania do Kuvajtu, najlepší obdobím je zimná sezóna, keď sú teploty miernejšie. Ak sa však rozhodnete navštíviť v letných mesiacoch, vždy by ste mali dodržiavať zásady bezpečnosti a hydratácie, aby ste predišli úpalu a iným problémom.

Trh Souq Al-Mubarakiya je populárnym turistickým miestom v Kuvajte a návštevníci tu môžu nájsť rozsiahly výber čerstvých ovocia, zeleniny, korenie a mnoho ďalších produktov. Avšak, vzhľadom na extrémne teploty v letných mesiacoch, návštevníci by mali vziať na vedomie, aby zostávali hydratovaní a chránili sa pred slnkom.

Kuvajt má subtropické a suché počasie, s extrémnymi teplotami v lete a miernejšími teplotami v zime. Ako turista alebo návštevník, dôležité je chrániť sa pred slnkom, hydratovať sa a vychutnať si jedinečný zážitok z návštevy kultúrnej destinácie ako je trh Souq Al-Mubarakiya.


Letenka Kuvajt Souq Al-Mubarakiya


Letenky do Kuvajtu jsou stále více populární a mnoho lidí se rozhoduje navštívit tuto zemi, aby objevili krásy architektury, kulturního dědictví a nádherných trhů. Souq Al-Mubarakiya, jeden z nejstarších a největších trhů v Kuvajtu, je jedním z hlavních turistických cílů v zemi. Tento trh nabízí obrovský výběr místních produktů, od koření po koberce a řemeslné předměty.

Trh byl založen v roce 1880 a od té doby se stal klíčovým místem pro místní i zahraniční turisty. Souq Al-Mubarakiya se skládá z několika krytých a nekrytých trhů, které nabízejí rozmanitou nabídku zboží.

V rámcích trhu můžete najít různé druhy koření a bylin, které jsou pro Kuvajt typické. Kokosové koblihy, mleté ​​loupané mandle a jiné kulinářské produkty jsou rovněž k dispozici. V trzích lze koupit také řemeslné výrobky, jako jsou arabské šperky, koberce a keramiku. Na trhu najdete také kůže a krepovou látku.

Vzhledem k tomu, že Kuvajt je pro mnoho návštěvníků úplně nová oblast, mohou návštěvníci najít na trhu mnoho inspirujících výrobků, které zahrnují hlubokou arabskou kulturu a krásu. Lidé si mohou koupit tradiční kufry a košíky, které jsou ručně vyrobené pomocí tradičních technik. Na trhu ve stínu najdete tradiční beduínské šátky v různých barvách a vzorech.

Trh je velký a můžete strávit celý den objevováním jeho koutů. Je to skvělé místo pro obchodování a procházení. Trh se nachází v samém srdci města a je obklopen historickými budovami. V okolí trhu se nacházejí některé z nejznámějších památek města, jako je mešita Al-Naseer, amfiteátr, Tareq Rajab Museum of Islamic Calligraphy a mnoho dalších.

Letenka do Kuvajtu vám umožní navštívit tuto krásnou zemi a objevit klenoty jako Souq Al-Mubarakiya. Je to místo, které by každý turista určitě měl navštívit, pokud se chce seznámit s kulturou a dědictvím Kuvajtu.


Dovolenka Kuvajt Souq Al-Mubarakiya


Kuvajt je jednou z desiatok krajín, ktoré sa nachádzajú na pobreží Arabského zálivu. Svojím dramatickým rastom a modernizáciou sa stal jedným z najbohatších a najvyspelejších štátov v regióne. Aj napriek modernizácii sa však Kuvajt pýši aj svojou bohatou a pestrou kultúrou, ktorá pochádza z obdobia pred jeho značným zmenením.

Ak hľadáte skutočne unikátny a tradičný kúzelný zážitok na dovolenke, potom by ste mohli navštíviť tradičný trh Souq Al-Mubarakiya. Tento trh sa nachádza v samotnom centre Kuvajtu a je jedným z najstarších trhov v krajine. Tento trh datuje svoje pôsobenie už od 19.storočia a je preto pozoruhodnou súčasťou kultúrnej dediny Kuvajtu.

Vďaka výbušnej kultúre Kuvajtu, návštevníci Souk Al-Mubarakiya získajú plné dávky vôní, chutí a zvukov, ktoré sú totožné s Arábskym svetom. Trh je rozdelený do niekoľkých častí, kde môžete nájsť tradičné produkty, oblečenie, remeslá a jedlá, ktoré znesúťujú miestne kuchyne. Takže ak ste hladní na niečo typické a tradičné, určite neváhajte a začnite ochutnávať miestne pokrmy. Aby ste si čas v tomto tradičnom trhu užili najlepšie, odporúčame sa zorientovať sa ešte pred samotnou návštevou.

Samotný trh je strážený jedinečnými budovami s arabskou architektúrou, ktoré dodávajú trhu ďalší šmrnc. Kamenné domy a stavby so svojimi detailmi krásne ilustrujú kultúru Kuvajtu. Návštevníci môžu mať rôzne možnosti nakupovania kde nájdu jemný arabský parfum, tradičné šperky a rukotvoriny, alebo krásne ručne tkané koberce.

Tradičný trh Souq Al-Mubarakiya v Kuvajte neponúka len tradičné produkty, ale prináša aj vzrušenie v pôsobivom prostredí. To zvyčajne priťahuje návštevníkov z celého sveta, čo robí toto miesto skutočne unikátnym. Na trhu nájdete tie najlepšie tradičné produkty z Kuvajtu, ktoré sú poskladané po stránkach pre vás usporiadané na stánkoch. Všetko vám pomôže vidieť rovnaké ilustračné mapy, ktoré vám pomôžu prispôsobiť svoju návštevu na mieste.

V tradičnom trhu Souq Al-Mubarakiya v Kuvajte si určite užijete nezabudnuteľné poznávanie japonských kultúrnych zvláštností, ktoré sú doslova jedinečné. Tak si tiež položte otázku, či sa niekedy ocitnete v Kuvajte, a aké to je, keď si prejdete jeho tradičný trh.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách