Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Kazachstan Zharkent

Počasie Kazachstan Zharkent


Kazachstan Zharkent je mesto situované na juhu Kazachstanu v blízkosti hraníc s Čínou. Jeho podnebie je kontinentálne s miernymi zimami a horúcimi letami.

Počas zimných mesiacov (december až február) sú teploty v priemere okolo -10°C a niekedy môžu klesnúť až na -30°C. Leto (jún až august) je príjemné a horúce s teplotami dosahujúcimi až 35°C. Miestami sú v tomto období zaznamenané aj búrky s prívalovými dažďami.

Zharkent je známy svojou suchou klímou, pričom zrážky sú riedke a priemerná ročná zrážková dávka je len okolo 200 mm. Väčšina zrážok spadne v jarných mesiacoch (apríl a máj).

Pre návštevníkov Zharkentu je najlepším obdobím letné obdobie, keď sú podmienky ideálne pre vonkajšie aktivity a turistiku. V zimných mesiacoch je to viac vhodné pre zimné športy ako je lyžovanie alebo turistika v zasneženej krajine.

Celkovo je počasie v Kazachstan Zharkent prijateľné pre návštevu počas celého roka. Hoci letné obdobie môže byť trochu horúce, turisti by mali byť pripravení na vysoké teploty a správne sa o seba starať. Všetci, ktorí si užijú krásy tohto krajiny, by sa mali uistiť, že sú dobre pripravení na všetky klimatické podmienky a že majú vhodné oblečenie na ochranu pred extrémnymi teplotami v zimnom období.


Letenka Kazachstan Zharkent


Letenky do Kazachstanu sa stávajú stále populárnejšími, najmä pre turistov, ktorí hľadajú vzrušujúce cestovanie v nezvyčajnom a exotickom prostredí. Ak hľadáte nové miesto na objavovanie, kde by ste sa stretli s inou kultúrou, kazachstanské mesto Zharkent je pre vás ideálnou destináciou.

Zharkent je menšie mesto v južnom Kazachstane, ktoré sa nachádza v blízkosti hranice s Čínou. Jeho história siaha až do 16.storočia, a to dokonca ešte predtým, ako bol v tejto oblasti zavedený islamský vplyv. V minulosti bola Zharkent dôležitým obchodným mestom na križovatke obchodných ciest a z dôvodu svojej polohy bola často osídľovaná rôznymi kultúrami.

Medzi najzaujímavejšie miesta v meste patrí neprehliadnuteľná Kaša Šaripova, ktorá bola postavená na počesť miestneho posledného vládcu, ktorý slúžil v meste na začiatku 20. storočia. Ďalším zaujímavým miestom, ktoré určite stojí za návštevu, je mešita Ablaikhan, ktorá bola postavená v roku 1650 a je jednou z najstarších mešít v celom Kazachstane.

Je tiež možné vidieť mnoho trhov, kde ľudia predávajú koberce, oblečenie, kožené výrobky a miestne pochutiny. Okrem toho je tu aj úžasné kopcovité prostredie ideálne na turistiku a horolezectvo.

Ak plánujete navštíviť Zharkent, letenky do Kazachstanu môžete nájsť na rôznych letiskách v Európe a Ázii. Cena letenky sa môže výrazne líšiť v závislosti od odletového miesta a dátumu odletu. Najlepšie je vyhľadať letenky v predstihu a rezervovať si náhradné termíny, aby ste získali najlepšiu cenu.

Celkové náklady na cestovanie do Kazachstanu môžu byť vyššie ako v mnohých iných krajinách v Ázii, ale výlet do Kazachstanu môže byť nezabudnuteľnou skúsenosťou, ktorá stojí za každú investovanú korunu. Ak ešte nemáte kazachstanské Zharkent na zozname cestovania, určite by ste ho mali zvážiť a pripraviť sa na objavovanie bohatstva histórie a kultúry, ktoré tento kraj môže ponúknuť.


Dovolenka Kazachstan Zharkent


Kazachstan je krajinou bohatou na prírodné scenérie a kultúrne dedičstvo. Ak sa chystáte na dovolenku do Kazachstanu, navštívte mesto Zharkent.

Zharkent, niekedy tiež nazývaný ako Charin ou Tcharyn Oi, je malebné mestečko, ktoré sa nachádza v blízkosti hraníc s Čínou. Mesto je známe svojimi medzinárodnými maratonmi a bohatou históriou.

Ak sa rozhodnete navštíviť Zharkent, nevynechajte prehliadku miestnych pamiatok a zaujímavých miest. Medzi týmito miestami patrí napríklad historická pevnosť Kaharlyk, ktorá sa nachádza asi 30 minút jazdy od mesta. Pevnosť bola postavená v 18. storočí a dnes slúži ako múzeum kultúrnych pamiatok.

Okrem toho by ste nemali určite vynechať návštevu miestnej mešity, ktorá je jednou z najväčších mešít v západnej časti Kazachstanu. Mešita bola postavená v roku 1897 a dodnes stojí ako skvelý príklad islamského umenia.

Zharkent predstavuje aj vynikajúce miesto na nákupy a objavovanie miestnej kultúry. Do mesta prichádzajú mnohí obchodníci z rôznych oblastí Kazachstanu a predajcovia ponúkajú rozličné druhy tovarov. Okrem toho je Zharkent známy svojimi tradičnými trhmi, kde si môžete kúpiť miestne pochutiny.

Miestni obyvatelia Zharkent-u sú veľmi priateľskí a ústretoví, preto sa tu môžete cítiť ako doma. Mesto leží v atraktívnej časti Kasackstanu a ponúka nádherné výhľady na okolité návršia a hory.

Výlet do Zharkent-u poskytuje výbornú možnosť pre objavovanie jedinečnej kultúry a krásnej prírody v Kazachstane. Navštívte toto mestečko a nechajte sa očariť jeho krásou a kultúrou. Budete mať jedinečnú možnosť prehliadnuť si jedno z najkrajších miest v Kazachstane.


Ubytovanie Kazachstan Zharkent


Kazachstan je krajina s nádhernou prírodou a bohatou históriou, ktorá sa nachádza v srdci strednej Ázie. Zharkent je malé mesto nachádzajúce sa v juhovýchodnej časti Kazachstanu, poznané aj ako "brána do Číny". Toto miesto ponúka turistom rôzne zaujímavé miesta, ako napríklad historické pamiatky, prírodné a kultúrne zaujímavosti a mnoho ďalších.

Základnou potrebou pre návštevníkov mesta je správne ubytovanie. V meste Zharkent je množstvo hotelov a hostincov, ktoré poskytujú kvalitné služby a pohodlné ubytovanie.

Jeden z najlepších hotelov v meste je Jeitun Hotel, ktorý sa nachádza v srdci mesta. Tento hotel ponúka moderné zariadenia, klimatizované izby, parkovanie a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. V okolí sa nachádza mnoho reštaurácií, obchodov a atrakcií, ktoré sú pre turistov ľahko dostupné.

Ak preferujete ubytovanie v skromnejších podmienkach, môžete sa rozhodnúť pre miestny hostel s názvom Syrdarya. Hostel sa nachádza v blízkosti historickej časti mesta a ponúka svojim hosťom pohodlné postele, spoločenskú miestnosť s televíziou a kuchynským kútom a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Hostel je vhodný pre návštevníkov, ktorí hľadajú ubytovanie za rozumnú cenu.

Pre tých, ktorí sa rozlúčia s mestom a vyrazia na výlety, môžu sa rozhodnúť pre ubytovanie v Kemal Hotel, ktorý sa nachádza v blízkosti národného parku Altyn-Emel, známeho svojimi prekrásnymi scenériami. Hotel ponúka moderné zariadenia a klimatizované izby, z ktorých si môžete vychutnať rozhľad na okolitú prírodu. Kemal Hotel ponúka aj špeciálne výlety do okolitých atrakcií.

V oblasti Zharkent sa nachádza mnoho hostincov a hotely pre turistov rôznych potrieb a preferencií. Ubytovanie v tomto meste je dostupné a pohodlné, a ponúka návštevníkom výbornú základňu pre spoznávanie tohto kúska Kazachstanu.


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Zharkent


1. Ako sa dostanem do Zharkentu v Kazachstane?
- Najlepšou možnosťou je cestovať autobusom alebo taxíkom z hlavného mesta Almaty. Cesta trvá zhruba 4 hodiny.

2. Aké atrakcie má Zharkent?
- Zharkent bol kedysi významným obchodným centrom v historickej oblasti Semireč'e. V meste nájdete niekoľko historických pamiatok, napríklad mešitu Aisha Bibi a hrobku Umai. Okolie mesta ponúka nádherné prírodné scenérie a jazerá.

3. Kde sa najlepšie ubytovať v Zharkente?
- Zharkent je malé mestečko a neponúka veľa možností ubytovania. Hostely a hotely sú obvykle najlepšou voľbou, ktoré sa nachádzajú v centre mesta.

4. Aké sú ceny potravín a nápojov v Zharkente?
- Ceny potravín a nápojov v Zharkente sú lacné a zvyčajne o niečo nižšie ako v Almaty. Môžete sa tešiť z dobrot kuchyne, ako sú šaláty, polievky, grilované mäso a ďalšie miestne chute.

5. Ako sa najlepšie pohybovať po Zharkente?
- Zharkent je malé mesto a prechádzať sa po ňom môžete pešo alebo si prenajať bicykel. Ak sa chcete pohybovať do okolia, je najlepšou voľbou prenajatie auta alebo cestovanie autobusom.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách