Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Japonsko Otaru

Počasie Japonsko Otaru


Japonsko je krajina so zaujímavým počasím, kde sa dajú zažiť všetky ročné obdobia. V Otaru, ktoré sa nachádza severne od japonskej hlavného mesta Tokia, je to podobné. V tomto meste panuje morské klima s chladnými zimami a mierne teplými letami.

Zima v Otaru je veľmi chladná. Teploty klesajú až na -10 stupňov Celzia a sneh križuje mesto niekoľkokrát za mesiac. Zima sa v Otaru môže prejsť zimnou pochúťkou – domácimi sladkosťami a výborným ryžovým vínom – ale určite musíte byť na chlad pripravení.

Jarné počasie v Otaru je oveľa príjemnejšie, keďže teploty sú o niečo vyššie ako v zime. Otaru sa zaraďuje medzi jedno z najkrajších miest na svete na sledovanie sakúry, pretože v tomto období kvitne niekoľko tisíc ovocných stromov. V apríli a máji môžu turisti počkať na japonské kvety, ktoré prekrývajú miesto.

Letné počasie v Otaru je veľmi príjemné a teploty sa pohybujú okolo 20 až 25 stupňov Celzia. Západy slnka pri mori v Otaru sú pre turistov ideálne na prechádzky a poznávanie miesta a japonskej kultúry. Letné obdobie tiež prichádza s množstvom festivalov a podujatí ako napríklad festival ohňov v Sappore, ktorý sa koná medzi júlom a augustom.

Jeseň v Otaru začína v septembri a končí sa v novembri. Toto obdobie je ideálne pre nenáročné turistické aktivity ako na prípravu sezóny jari. Teploty sú moderované, ale v tomto období je zvyčajne viac daždivých dní, čo môže byť nedostatkom pre plánovanie vonkajších aktivít.

Počasie v Japonsko Otaru závisí od ročného obdobia, v ktorom ste mesto navštívili. Ak máte radi zimu a sneh, Otaru bude pre vás ideálnym miestom pre útulné japonské zimné požitky. Ak ste však viac do jarných kvetov a teplého počasia, navštívte Otaru v apríli a máji. V každom prípade si Otaru ponúka množstvo pôvabných zážitkov pre turistov, ktoré sa dajú zažiť bez ohľadu na ročné obdobie.


Dovolenka Japonsko Otaru


Napísať článok o dovolenke v Japonsku v meste Otaru je náročná úloha, nakoľko tento kúsok krajiny ponúka neskutočné množstvo zážitkov a krásnych miest, ktoré by bolo škoda vynechať. Preto vám prinášame zväčša prehľadový článok s niekoľkými tipmi na to, čo si v Otaru nenechať ujsť.

Otaru je rybárske mesto v prefektúre Hokkaidó, ktoré leží na severe Japonska. Mesto má dlhú históriu, ktorá siaha až do 19. storočia, keď sa stalo významným prístavom a centrom rybolovu. Dnes je Otaru známe predovšetkým svojou krásnou prístavnou časťou, romantickým atmosférou a malými uličkami, ktoré sú plné tradičných japonských obchodíkov.

Najväčšou atrakciou mesta je okrem nádherného prístavu aj miestny akvárium, ktoré je plné rozmanitých morských druhov. Nezabudnite sa tu však úprimne radi až do pretrvania tmy – predvečer je možnosť red véčierky líčiacej sa pravým japonským štýlom.

Ak ste milovníkmi jedinečných architektonických pamiatok, potom sa určite vyberte na prechádzku dolným mesta plnom symetrických budov a obchodíkov. Toto miesto je mimoriadne elegantné, pretože budovy tu netvoria moderné moderné stavebné hmoty, ale skutočné japonské štýly, či Ustredne zariadené záhradky v celom meste sú miestom plným krásnych kvetov a rias a tiež sú jedinými záhradami v Japonsku, ktoré si môžete užiť celoročne. A ak ste sa už nachádzate tam v sezone a Otaru, určite navštívte úžasný ľadový festival, ktorého výstavba sa vždy začína v decembri.

Po celý rok sú tu príležitosti pre ďalšie zážitky – napríklad tradičné cestoviny zo zvieracej kože alebo klasické japonské jedlo na rôznych miestach po meste. V okolí mesta je možné absolvovať túry po malebných horách, ktoré okolo mesta vystupujú, alebo zakúpiť miestne produkty na miestnom trhu. Ak vás zaujala história mesta alebo japonská kultúra všeobecne, navštevujte tradičné japonské domy, múzejoplné lákavými umiestnenia zo starodávnych dynastií a tiež chrámy, budovy aj katedrály súčasných umelcov a architektov. Túto nezabudnuteľnú dovolenku určite nevynechajte – čakajú na vás mnohé zážitky a zážitky, ktoré sa nevyhnutne stanú vašimi obľúbenými spomienkami.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Otaru


Otázka: Kde sa nachádza Otaru?
Odpoveď: Otaru sa nachádza na severnej časti japonského ostrova Hokkaidó.

Otázka: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Otaru?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Otaru, je lietadlom z Tokia alebo Sappora, ale dá sa tam dostať aj vlakom alebo autobusom.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Otaru?
Odpoveď: Najlepšie miesta na návštevu v Otaru sú historické kanály, trhované domy, botanická záhrada a známe ošúpané rezance.

Otázka: Aké sú tradičné jedlá, ktoré sa musia ochutnať v Otaru?
Odpoveď: Tradičné jedlá, ktoré by ste mali ochutnať v Otaru, sú curry ryža, hovädzie mäso s udonom a sushi.

Otázka: Aké sú najlepšie obchody v Otaru, kde sa dá nakupovať?
Odpoveď: Najlepšie obchody v Otaru, kde sa dá nakupovať, sú Lacquerware a Otaru Glass.

Otázka: Kedy je najlepšie navštíviť Otaru?
Odpoveď: Najlepším časom na návštevu Otaru je v lete, keď sú dni dlhšie a teploty sú príjemné. V zime sa tam tiež môžete dostať, ak chcete vidieť zimné slávnosti a snehové sochy.

Otázka: Aké sú možnosti ubytovania v Otaru?
Odpoveď: Možnosti ubytovania v Otaru zahŕňajú hotely, penzióny, hostel a ryokan, ktorý je tradičný japonský hotel.

Otázka: Ako sa vyhnúť preplneným turistickým miestam v Otaru?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa vyhnúť preplneným turistickým miestam v Otaru, je navštíviť mestskú oblasť v menej rušnom čase a počas menej populárnych mesiacov návštevy.


Ubytovanie Japonsko Otaru


Japonsko je známe svojou nezvyčajnou kultúrou a historickými miestami. Ak sa chystáte navštíviť túto krajinku, nezabudnite zahrnúť do svojho zoznamu aj mesto Otaru, kde získate nezabudnuteľný zážitok z japonskej kultúry a tradícií. Pretože turizmus je v tomto meste veľmi populárny, existuje mnoho možností ubytovania. V tomto článku si preto predstavíme niekoľko možností ubytovania v meste Otaru.

1. Hotel Nord Otaru

Hotel Nord Otaru je jedným z tých hotelov, ktoré možno nájsť v blízkosti najznámejších miest v meste. Nachádza sa v dosahu Šikšin železničnej stanice, a teda ideálny pre tých, ktorí cestujú vlakom. Hotel ponúka klimatizované izby s vkusným nábytkom a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Okrem toho hotel ponúka aj vlastnú reštauráciu, kde si môžete vychutnať japonské špeciality.

2. Kuramure

Kuramure je ďalším veľmi populárnym hotelom nachádzajúcim sa v blízkosti najznámejších miest v Otaru. Hotel ponúka izby s výhľadom na more a vlastnú reštauráciu, ktorá slúži japonské špeciality. Okrem toho ponúka hotel aj wellness centrum s vírivkou, saunou a masážnymi službami.

3. Guest House Otaru Tina's Inn

Ak ste na rozpočet, ale stále chcete získať zážitok z japonskej kultúry a tradícií, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v hosteli. Guest House Otaru Tina's Inn je jedným z prelomových hosteľov v Otaru. Hostel je veľmi dobre udržiavaný, čistý a ponúka pohodlné postele a kúpeľne. Okrem toho hostel ponúka aj spoločenskú miestnosť, kde sa môžete stretnúť s ostatnými hosťami a získať nových priateľov.

4. Otaru Asari Classe Hotel

Otaru Asari Classe Hotel sa nachádza v oblasti Asari Onsen a je ideálny pre tých, ktorí hľadajú wellness zážitok. Hotel ponúka klimatizované izby s balkónom, ktoré sú okúzľujúcim výhľadom na more. Okrem toho hotel ponúka aj teplé pramene a vírivky, ktoré sú ideálne na relaxáciu po náročnom dni.

V závislosti od vášho rozpočtu a očakávaní si môžete vybrať jednu z týchto možností na ubytovanie. V Otaru je veľa možností, ako stráviť niekoľko dní a získať nezabudnuteľný zážitok z japonskej kultúry a tradícií. Nebojte sa teda zažiť nové a prenajať si izbu v niektorom z týchto hotelov alebo hostele. Je to určite rozhodnutie, ktoré nebudete ľutovať.


Letenka Japonsko Otaru


Letenka do japonského města Otaru je tou nejlepší volbou pro cestovatele, kteří touží po jedinečné a autentické zkušenosti. Otaru se nachází na ostrově Hokkaidó, který se může pochlubit úchvatnou a neporušenou přírodou a rovněž vynikající gastronomií.

Cena letenky může být vysoká, ale stojí za to, pokud se chcete podívat na japonskou kulturu a krásu. Letenky se prodávají od mnoha známých leteckých společností, jako je ANA, Japan Airlines, United Airlines a Delta Airlines. Mezinárodní letiště v Tokiu je leteckou bránou do hlavního města Otaru, a zde shánět letenku bývá nejvýhodnější.

Po příjezdu na letiště v Tokiu musíte přestoupit na vnitrostátní let, který odletí do města Sapporo, hlavního města ostrova Hokkaidó. Odtud potom pokračuje autobus nebo vlak do města Otaru, které se nachází přibližně 40 minut jízdy od Sappora.

Jednou z největších výhod letu do Otaru je fakt, že můžete vidět krásnou okolní přírodu po celou dobu vaší cesty. Ostrov Hokkaidó je plný krásných jezer, hor a řek. Navíc, jednou z hlavních atrakcí města Otaru je jeho rušný přístav, který nabízí spoustu zábavy a jedinečných zážitků.

Město Otaru je známé svým historickým centrem s úzkými uličkami a kanály, které jsou obklopeny malebnými kamennými domy a zelenými zahradami. Dále můžete navštívit chrámy a chrámy, v nichž se konají tradiční japonské náboženské obřady.

Město Otaru je rovněž známé svou tradiční gastronomií, včetně čerstvého rybího trhu a nádherných sushi restaurací.

Pokud plánujete cestovat do Japonska, Otaru je určitě jedním z míst, které byste neměli vynechat. A i když cena letenky může být vysoká, je to jednou z nejlepších investic, na kterou nezapomenete.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách