Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Japonsko Nagasaki

Počasie Japonsko Nagasaki


Nagasaki, ležiace na juhozápade Japonska, má subtropické podnebie so silnými dažďami počas leta a jemnými zimami. Najpríjemnejšie obdobie pre návštevu mesta je medzi aprílom a májom, keď je tam menej vlhkosti a teploty sú pohodlné. Letné mesiace sa vyznačujú vysokými teplotami a vysokou relatívnou vlhkosťou, čo môže byť pre niektorých turistov ťažké znášať.

Nagasaki je pôsobivé aj v jesenných mesiacoch, pretože vtedy sa zvykol javiť s menej davami a niekoľkými festivalmi, ktoré oslavujú úrodu a históriu mesta. Zima v Nagasaki je relatívne priaznivá, s teplotami teplejšími ako v iných oblastiach Japonska, avšak falošné jarne dni by mohli v januári zhoršiť návštevníkov.

Začiatkom jari sa v Nagasaki odohráva množstvo festivalov. Medzi najznámejšie patrí festival hanami, keď kvitnú čerešňové stromy a parky sú plné hovoriacich ľudí, ktorí si užívajú nádherný výhľad. Japonsko v posledných rokoch trpí silnými zemetraseniami a tajfunmi. Nagasaki nepatrí k najviac zasiahnutým miestam, avšak turisti by mali byť pripravení na možnosť výpadkov elektrickej energie a iných dočasných ťažkostí.

Pri plánovaní návštevy Nagasaki je potrebné si zabezpečiť, aby sa neprišlo o dôležité podujatia a festivaly, ktoré sa v tomto meste odohrávajú. S takýmto poľadníkom, je však možné si naplánovať návštevu, ktorá by najlepšie zapadla do vášho plánovania cesty do Japonska. Keď sa turisti rozhodnú navštíviť Nagasaki, môžu sa tešiť na krásne letné obdobie a vynikajúcu kuchyňu hlavného mesta krajiny.


Ubytovanie Japonsko Nagasaki


Nagasaki je jedno z najkrajších a najväčších miest v Japonsku, ktoré ponúka množstvo atrakcií a zážitkov. Ak hľadáte ideálne miesto na pobyt počas svojej cesty do Japonska, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v Nagasaki. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších miest na ubytovanie v Nagasaki.

1. Hotel Monterey Nagasaki
Ak hľadáte luxusné ubytovanie v Nagasaki, Hotely Monterey Nagasaki určite stojí za zváženie. Tento hotel sa nachádza v centre mesta Nagasaki a ponúka elegantné izby s klimatizáciou a Wi-Fi pripojením na internet. Hostia môžu tiež užívať relaxačné procedúry v spa a wellness zóne.

2. APA Hotel Nagasaki Ekimae
APA Hotel Nagasaki Ekimae je ideálne miesto na ubytovanie v prípade, že hľadáte cenovo dostupné miesto. Tento hotel sa nachádza v blízkosti železničnej stanice Nagasaki a ponúka izby s moderným vybavením.

3. Hotel Forza Nagasaki
Hotel Forza Nagasaki je ďalším luxusným hotelom, ktorý sa nachádza v centre mesta. Ponúka izby s klimatizáciou a Wi-Fi, ale tiež relaxačnú zónu s vírivkou a saunou. Hostia si môžu užiť aj bufetovú raňajky a japonskú kuchyňu.

4. Nagasaki Blue Sky Hostel
Ak hľadáte cenovo dostupné ubytovanie, Nagasaki Blue Sky Hostel určite stojí za zváženie. Tento hostel ponúka izby s jednoduchým vybavením, ale tiež spoločné priestory a kuchyňu. Hostia sa môžu tiež zúčastniť rôznych aktivít, ako je napríklad japonské karaoke.

5. The Hotel Nagasaki
The Hotel Nagasaki je idálne miesto na ubytovanie pre tých, ktorí hľadajú moderné a elegantné ubytovanie. Tento hotel sa nachádza v blízkosti centra mesta a ponúka izby s klimatizáciou a Wi-Fi. Hostia si môžu tiež vybrať z rôznych možností raňajok, ktoré sa podávajú každé ráno.

V Nagasaki sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, aby vyhovovali potrebám a rozpočtu každého cestovateľa. Od luxusných hotelov až po cenovo dostupné hostely, môžete si byť istí, že nájdete ideálne miesto na pobyt počas svojej cesty do Japonska.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Nagasaki


Otázka: Kam sa nachádza Nagasaki v Japonsku?
Odpoveď: Nagasaki sa nachádza v juhozápadnej časti Japonska na ostrove Kjúšú.

Otázka: Čo sa stalo v Nagasaki počas druhej svetovej vojny?
Odpoveď: Nagasaki bola cieľom atómovej bomby, ktorá bola odpálená americkými vojskami 9. augusta 1945. V meste zomrelo okolo 40 000 ľudí a ďalší boli ťažko zranení.

Otázka: Má Nagasaki nejaké historické pamiatky?
Odpoveď: Áno, Nagasaki má množstvo historických pamiatok, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO, vrátane chrámu Suwa, chrámu Sofuku a chrámu Šintó.

Otázka: Čo je najlepší spôsob, ako sa dostať do Nagasaki?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Nagasaki, je cez letisko v Nagasakiju alebo vlakom z miest ako Tokyo alebo Osaka. Existuje aj možnosť, že sa môžete dostať do mesta trajektom.

Otázka: Aké sú najlepšie veci, ktoré sa dajú vidieť v Nagasaki?
Odpoveď: Niektoré z najlepších vecí, ktoré sa dajú vidieť v Nagasaki, zahŕňajú pamätník atómovej bomby, záhradu Glover, chrám Suwa a chrám Sofuku.


Letenka Japonsko Nagasaki


Ak sa zaujímate o návštevu Japonska, jedným z miest, ktoré by ste určite nemali vynechať, je mesto Nagasaki. Nachádza sa na juhovýchode Japonska a je jedným z najzaujímavejších a najdôležitejších miest v histórii tejto krajiny.

Nagasaki je známe nielen pre svoju krásnu prírodu, ale aj pre svoju kultúru, históriu a architektúru. Toto mesto bolo kedysi jedným z mála miest v Japonsku, kde sa tolerovalo kresťanstvo, preto hraje v dejinách Japonska veľmi dôležitú úlohu.

Ak plánujete navštíviť Nagasaki, jedným z prvých krokov, ktoré musíte urobiť, je si zohnať letenku. Najlepšou možnosťou je nájsť letenku online, kde môžete porovnávať ceny a vybrať si najlepšiu ponuku. Vhodný termín navštívenia Nagasaki sú zimné mesiace, pretože počas nich sú ceny leteniek nižšie.

Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste mali určite navštíviť v Nagasaki, je jeho starobylé centrum, kde sa nachádza množstvo krásnych chrámov a svätostánkov. Najzaujímavejším miestom však je bezpochyby Muzeum atómovej bomby v Nagasaki. Toto múzeum je koncipované tak, aby návštevníkom umožnilo zažiť tragédiu, ktorá sa odohrala v roku 1945, keď americké sily odpálili atómovú bombu na Nagasaki.

Okrem toho, by ste si v Nagasaki nemali nechať ujsť ani návštevu prístavu, ktorý patrí k najkrajším v Japonsku. Z prístavu sa ponúkajú nezabudnuteľné výhľady na mesto a okolitú prírodu.

Ak ste nadšencom japonskej kultúry a histórie, určite by ste si mali zarezervovať hotel v centre mesta a stráviť niekoľko dní objavovaním jeho zaujímavostí. Okrem toho, Nagasaki je tiež známe pre svoju jedinečnú kuchyňu, takže nezabudnite vyskúšať miestne špeciality.

V závere by sme chceli povedať, že ak sa rozhodnete navštíviť Japonsko, Nagasaki by určite nemalo chýbať na vašom zozname. Výlet do Nagasaki vám prinesie množstvo zážitkov a nádherných spomienok, ktoré vám ostanú v pamäti navždy.


Dovolenka Japonsko Nagasaki


Japonsko je známe svojou bohatou kultúrou, futuristickými mestami a malebnými tradičnými dedinkami. Avšak, jedno z jej najjemnejších miest – Nagasaki – často prechádza nezapínaným. Toto mesto však má pre turistov čo ponúknuť a to nielen vďaka svojmu historickému významu, ale aj pre svoje krásne zákutia, tradičné mestečká a nádhernú prírodu.

Nagasaki bolo v minulosti centrom obchodu a je miestom, kde sa stretali rôzne kultúry a tradície v tejto oblasti. Mesto sa stalo známym v celej histórii predovšetkým po svojom zničení vďaka jadrovej bombe v roku 1945, a vybudilo nové nádeje a túžby po mieri a zmierení.

Po týchto tragických udalostiach sa mesto postavilo na nohy a poskytlo svetu dôležité posolstvo o zdanlivom nesmiernom konflikte a jadrovej hroznote, a tak sa navzdory svojej histórii stalo dôležitým turistickým miestom. Mnohé pamiatky a múzeá v meste odkazujú na túto dobu a návšteva týchto miest je pre každého, kto cestuje do Japonska, absolútne nevyhnutná.

Okrem toho, Nagasaki rovnako ponúka úchvatnú architektúru, ku ktorému sa valí spirály schodov, upolieroné aleje a množstvo sakrálne vyzerajúcich miest, ktoré ponúkajú turistom úkryt pred ruchom hlučného mesta. Medzi najnavštevovanejšie miesta patria Katedrála Urakami, chrám Sofuku-ji a Tempel Kofuku-ji.

Ak máte radi prírodu, návšteva mesta Nagasaki vám prináša neskutočné očakávania, ktoré súťažia s mnohými krásami, ktoré ponúka japonská príroda. Nachádza sa tu Šingei-meer, známy svojou malebnou krásou a rajskou scenériou, kde turisti môžu relaxovať a pozorovať rybolovné lode a cestoviny, ktoré sa po vodách tadiaľto preplavujú. Nagasaki je tiež domovom niekoľkých pláží, medzi ktoré patrí pláž Takahama, ktorá sa pýši bielym pieskom a čistou vodou.

Bez ohľadu na to, či ste milovníkom histórie, prírody alebo architektúry, mesto Nagasaki má pre každého niečo v zásobníku. Jeho veľká kultúrna dedičstva a nespochybniteľná pamäť na najhroznejšie stránky nedávnej minulosti japonského národa, vám prinesie obdiv a úctu k tomuto krásnemu miestu. Navštívte mesto Nagasaki a objavujte krásy, ktoré sú skryté za týmto nenápadným miestom. Veríme, že zanechá na vás nevymazateľný dojem.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách