Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Holandsko Texel

Ubytovanie Holandsko Texel


Holandsko je známe svojimi krásnymi plážami a nádhernými ostrovmi, v ktorých sa môžete prejsť a užiť si prírodu. Jedným z týchto ostrovov je Texel, ktorý sa nachádza na severe krajiny a patrí k provincii Severné Holandsko. Texel je naozaj krásnym miestom, kde si určite užijete prírodu a pokoj od každodenného ruchu.

Ak hľadáte ubytovanie v Texele, máte na výber množstvo možností. Na ostrove sa nachádza veľa hotelov, kempov, apartmánov a ubytovacích zariadení. Hotel De Lindeboom je jedným z najkvalitnejších ubytovaní na ostrove, ktoré sa nachádza v centre mesta Den Burg. Tento hotel má 25 izieb, z ktorých niektoré majú výhľad na okolitú prírodu.

Ak máte radi kempovanie, určite si nájdete svoje miesto v kempoch na Texeli. Kemp De Krim a Kemp Kogerstrand sú vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a luxusné zariadenie v prirodzenom prostredí. Kempy ponúkajú niekoľko druhov stánkov a karavanov, dokonca aj vybavené mobilné domy.

Pre tých, ktorí hľadajú úplné súkromie, sú tu apartmány a vilky, ktoré sú k dispozícii na ostrove. Môžete si vybrať z krásnych apartmánov v centre mesta alebo z bývalých farmárskych dvorov a viliek na okraji mesta.

Či už sa rozhodnete pre hotel, kemp alebo apartmán, ubytovanie na Texele vám určite ponúkne príjemné a pohodlné miesto na odpočinok. Svoj pobyt si môžete takisto obohatiť rôznymi aktivitami ako jazda na bicykli, turistika alebo pozorovanie vtákov. Tento ostrov je skutočne nádherný, plný množstva zaujímavých miest a krásnej prírody, ktorá vás určite nadchne a obdarí množstvom skvelých zážitkov.


Počasie Holandsko Texel


Texel je ostrov v Holandsku, ktorý sa nachádza na severozápade krajiny a je súčasťou skupiny ostrovov známych pod názvom Waddeneilanden. Svojím polohovaním úzko súvisí s počasím v tejto oblasti, kde sú charakteristické často meniace sa poveternostné podmienky.

V letnom období, ktoré trvá od júna do septembra, na Texele prevláda mierne teplé počasie s priemernými teplotami okolo 20°C. Však aj v tomto období sa môžu vyskytnúť veľmi horúce dni, kedy sa teploty vyšplhajú až na 30°C. Väčšinou však sú leto na Texele príjemné a umožňujú turistom plnohodnotne si užiť dovolenku s výletmi po okolí a návštevou miestnych atrakcií.

Jeseň sa na Texele prejavuje poklesom teplôt a zvýšeným výskytom dažďa. V čase od októbra do decembra môže byť počasie niekedy zrážkové a veterné. Dôležité je, aby turisti boli pripravení na zmenu počasia a mali so sebou vhodné oblečenie na chladnejšie dni.

Zima na Texele sa prejavuje nízkymi teplotami, ktoré sa pohybujú okolo bodu mrazu. Výskyt sneženia nie je zvykom, avšak príchod zrážok v podobe dažďa alebo krupobitia je veľmi pravdepodobný. Zdroj tepla je nevyhnutný, aby si turisti mohli vychutnať pobyt na tomto ostrove pohodlne a bez nepríjemných prekvapení s výškou nákladov na energie.

V jar sa teploty na Texele pomaly zvyšujú a príroda opäť ožíva. Obdobie od marca do mája predstavuje najlepší čas na návštevu tohto ostrova. Príjemné teploty umožňujú turistom aktívny oddych pri turistike a cyklistike, kedy si môžu vychutnať krásy krajiny a ďalších oblastí v oblasti Waddeneilanden.

Poveternostné podmienky na Texele sa môžu často meniť a preto je vhodné si pred návštevou ostrova skontrolovať predpoveď počasia a mať pri sebe oblečenie, ktoré zodpovedá aktuálnym podmienkam. Vysokou vlhkosťou v ovzduší sa môže spôsobiť pocit chladu, preto treba mať pri sebe dostatok vrstiev oblečenia a vhodné obuv, aby sa dalo nájsť útočisko pred dažďovými zrážkami alebo výskytom vetra.

Celkové počasie na Texele je určite príťažlivým a vynikajúcim faktorom, ktorý vedie mnoho turistov k návšteve ostrova. Pretože Texel je ostrov, ktorý má za sebou dlhú históriu kultúry a remesiel, je pre návštevníkov tohto ostrova veľa kulturných podujatí, ktoré sú určené pre obyvateľov a turistov. Preto je Texel skvelým cieľom pre tých, ktorí hľadajú nezvyčajné zážitky s prekrásnymi scenériami a atmosférou tohto charakteristického ostrova.


Letenka Holandsko Texel


Nedávno som sa rozhodol navštíviť jedno z najkrajších miest v Holandsku - Texel. Napriek tomu, že som tam bol len na niekoľko dní, Texel mi suverénne ukradol srdce. Preto som sa rozhodol napísať tento článok, aby som vám ukázal, prečo by ste si mali naplánovať dovolenku práve na Texele.

Texel, jeden zo siedmych ostrovov v Holandskom Waddenovej mori, je miestom, kde možete nájsť úchvatné pláže, nádherné krajiny a mnoho turistických atrakcií. Ale pre mňa bola najzaujímavejšou vecou, že Texel sa dá preskúmať peši alebo na bicykli a ponúka mnoho cyklotrás. Pre toho, kto hľadá oddych, pokoj a kľud, Texel určite splní všetky očakávania.

Z letiska v Amsterdamu som sa autom vybral na prístav veľkomesta Den Helder, kde som čakal na trajekt, ktorý ma zavedie na Texel. Cesta trajektom bola krátka, ale pôsobivá, okrem toho som si užil nádherný výhľad na more a na ostrov v diaľke.

Po príchode na Texel som sa ubytoval v malom hoteli a rozhodol som sa, že sa nebudem ponáhľať. Prechádzal som sa po pláži a obdivoval som neuveriteľné pohľady na more, porozprával som sa s miestnymi obyvateľmi a ochutnal som miestne lahôdky.

Ďalšie dva dni som strávil preskúmavaním Texelu na bicykli. Cyklostezky boli dobre označené, čo mi umožnilo objaviť množstvo zaujímavých miest a krajín. Navštívil som napríklad Lighthouse Texel, múzeum Kaap Skil, kde som sa dozvedel veľa o histórii miestneho rybárstva a námorníctva, ako aj slávne pláže Texel.

V neposlednom rade som neodolal návšteve miestneho farmárskeho trhu, kde som si kúpil čerstvé ovocie a zeleninu a niekoľko miestnych produktov.

Texel je miesto, ktoré nás všetkých ohúri svojou krásou a kľudom. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť od mesta, Texel určite stojí za návštevu. A ak sa sem dostanete, nezabudnite si vziať so sebou bicykel a okuliare, pretože na Texele si budete užívať všetky krásy tohto nádherného ostrova.


Dovolenka Holandsko Texel


Holandsko je jedinečná krajina, kde sa môžete cítiť ako doma, aj keď ste tam po prvý raz. Texel je jedným z ostrovov, ktorý patrí do Holandska a ponúka množstvo zážitkov a aktivít pre každého.

Najväčší ostrov z holandských Wadden, Texel, je ideálnym miestom na letnú dovolenku alebo na víkendový výlet. Svojimi piesočnatými plážami, rozmanitou flórou a faunou, jazdeckým turizmom a množstvom aktivít ponúka Texel pre každého niečo.

Pláže na Texele sú rozhodne jedným z hlavných lákadiel. Na južnom pobreží ostrova sa môžete vykúpať alebo relaxovať na pláži polepenými kúskov žulových valov. Na severnom pobreží, súpravu protiprúdom pretekajú s morskou vodou, čím vytvárajú vynikajúce podmienky pre surfovanie alebo kiteboarding. Nechajte sa unášať vlnami a uvoľnite.

Však sa nie sú len pláže čo robiť na Texele. Ostrov je perfektný pre cyklistiku alebo pre turistiku, každý rok sa na Texelu koná množstvo pretekov a súťaží. Okrem toho, Texel je plný osád, plných historickej architektúry a krásnych prírodných scenérií.

Okrem toho, Texel je tiež známy pre svoje jazdecké turizmus. K dispozícii je množstvo jazdeckých stajní, ktoré ponúkajú jazdecké lekcie, súkromné túry a príležitosti na jazdu po pláži.

Ak sa rozhodnete stráviť čas na Texele, obzvlášť stojí za to vidieť starobylý osadu Oosterend, ktorá ponúka nádherné historické budovy, farbu a atmosféru.

Hlavným mestom Texelu je Den Burg, kde sa nachádza množstvo obchodov, reštaurácií a kaviarní. S výhľadom na yachting a aktivitu na plavbe okolo ostrova, lákajú tieto kaviarne na chvíľu uvoľnenia a relaxácie.

Napriek tomu, že Texel je malý ostrov, je plný zábavy, kultúry a zážitkov. So svojimi krásnymi plážami, jazdeckým turizmusom a mnohými možnosťami na turistiku, Texel je miesto, ktoré by si mal každý zahraničný turista v Holandsku nechať ujsť.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Texel


Otázka: Ako sa dostanem na ostrov Texel?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať na ostrov Texel, je trajektom z mesta Den Helder na pevnine. Trajekty premávajú približne po hodinovej frekvencii a jazdou trvá asi 20 minút.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na Texele na ubytovanie?
Odpoveď: Texel má mnoho rôznych miest na ubytovanie, vrátane kempov, hotelov a penziónov. Niektoré z najlepších oblastí na ubytovanie sú De Koog, Den Burg a Oudeschild.

Otázka: Aké sú najlepšie pláže na Texele?
Odpoveď: Texel má mnoho krásnych pláží, ale niektoré z najpopulárnejších sú De Koog, Paal 9 a Paal 17. Všetky tieto pláže majú biele pieskové pláže a pohodlné plážové stoličky.

Otázka: Aké aktivity by som mal zahrnúť do môjho itinerára po Texele?
Odpoveď: Texel ponúka množstvo aktivít pre turistov, vrátane jazdenia na bicykli, kitesurfingu, pozorovania vtákov a rekreačného rybolovu. Turisti si tiež môžu prezrieť historické pamiatky, ako sú napríklad múzeum Ecomare a maják.

Otázka: Aká je najlepšia doba na návštevu Texele?
Odpoveď: Najlepšou dobou na návštevu Texele je od mája do septembra, keď je počasie teplejšie a slnečnejšie. V tomto čase je tiež najviac turistov a viac aktivít a podujatí sa koná.

Otázka: Mám potrebu si prenajať auto na Texele?
Odpoveď: Nie je nutné prenajať auto na Texele. Ostrov má dobrú sieť verejnej dopravy a je možné sa po ňom pohybovať pešo, na bicykli alebo využívať autobusové spoje. Použitie bicykla je najlepšie a najekologickejšie riešenie.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách