Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Guatemala Volcán Acatenango

Letenka Guatemala Volcán Acatenango


Letenka do Guatemaly a výstup na vulkán Acatenango - to je kombinace, která rozhodně stojí za to. Guatemala je zemí neuvěřitelné přírodní krásy a kulturního bohatství, a Acatenango je jedním z nejimpresivnějších sopek v zemi. Pokud hledáte dobrodružství v srdci středoamerických hor, výstup na vulkán Acatenango je pro vás must-see!

Po příletu do Guatemaly vám doporučujeme přenocovat v zástavě Antigua, kde je mnoho restaurací a barů, aby jste si odpočinuli po dlouhé cestě. Další ráno můžete začít přípravu na výstup na Acatenango. Tento vulkán se nachází na západním pobřeží Guatemaly, nedaleko hlavního města, a jeho výstup nabízí neuvěřitelné výhledy.

Vrchol Acatenanga je vysoký 3 976 metrů, což znamená, že bude potřeba silná fyzická a mentální příprava na výstup. Výstup se neohlídne jen tak. Musí se počítat se zvolením cesty, nelítostnými stoupáními a kameny, které jsou pod nohama. Spojením této náročné cesty a nádhernými výhledy se ale jedná o velkolepou zkušenost, kterou si jistě nikdy nezapomenete.

Během výstupu můžete vidět okolní sopky, jako je třeba Fuego, který je stále aktivní, což znamená, že můžete být svědkem sopečného výbuchu, což je naprosto fascinující zážitek.

Když dojdete až na vrchol, ocitnete se v téměř 4 kilometrech výšky, což je neuvěřitelný pocit. Na vrcholu je bezvadná náhlavní část, kde se můžete ubytovat a spát pod širým nebem. Toto místo nabízí nejúžasnejší výhledy, které si snadno pamatujete celý život. Je ale nutné s sebou vzít dostatek teplého oblečení, protože po setmění zde bývá opravdu chladno až do rána.

Přestože výstup na vulkán Acatenango je náročný, stojí to za to. Toto místo nabízí neuvěřitelnou krásu, kterou nikde jinde neuvidíte. Čerstvý vzduch a ticho vás naladí a s vašimi přáteli si vychutnáte nezapomenutelný zážitek. Pokud hledáte dobrodružství a krásu přírody z různých úhlů, je výstup na vulkán Acatenangi to pravé pro vás!


Počasie Guatemala Volcán Acatenango


Guatemala je krajina plná pestrých krajinných útvarov a jedným z najmarkantnejších z nich je sopka Volcán Acatenango. Táto majestátna sopka sa nachádza v západnej časti krajiny, v departemente Chimaltenango, nedaleko od Antiguy. Okrem svojho impozantného tvaru, Volcán Acatenango je známy aj pre svoje nepredvídateľné počasie, ktoré môže byť veľmi náročné pre turistov, ktorí sa tejto hory chystajú zdolať.

Počasie na sopke Volcán Acatenango sa môže významne meniť v priebehu niekoľkých hodín. Toto je výsledok zmiešaného klimatu, ktorý charakterizuje túto oblasť. Na vrchol sopky sa turisti dostanú po namáhavom trojdňovom výstupe, čo sa výrazne môže odzrkadliť na ich zdravotnom stave. Prvý deň výstupu zvyčajne prebieha pri priaznivých podmienkach, s miernym vetrom a slnečným počasím. Výstup na druhý deň začína v priebehu noci, a práve v tejto dobe môže počasie výrazne ochladnúť a začne veľmi silno fúkať. Sťahujúce sa oblaky môžu spôsobiť, že cesta bude väčšinu času prebiehať v hmle a prudkých zrážkach. Navečer a v noci môže dokonca začať pršať sneh alebo kúsky ľadu, takže turisti sa musia pripraviť na tieto extrémne podmienky.

Preto je veľmi dôležité, aby turisti, ktorí sa túto sopku chystajú zdolať, mali kvalitnú a dostatočne teplú výbavu. Okrem toho musia byť schopní sa z takýchto zhoršených podmienok zotaviť a zvládnuť zvláštny druh logistiky, ktorá sa vyžaduje pri takomto type výstupu. Samozrejme, napriek tomu, že počasie môže byť veľmi náročné, výhľad z vrcholu sopky sa určite oplatí. Turisti sa v ranných hodinách dostanú do výšky o vyše 4000 metrov nad morom, kde je možné vidieť svet okolo seba z druhej strany.

Vzhľadom na svoje extrémne podmienky, výstup na sopku Volcán Acatenango nie je pre každého. Je to však určite jeden z najzaujímavejších a nezabudnuteľných zážitkov pre tých, ktorí majú radi adrenalinové športy a hory. Dôležité je však mať na zreteli, že počasie v tejto oblasti môže byť veľmi nepredvídateľné a turisti musia byť pripravení na to, čo môže nasledovať.


Dovolenka Guatemala Volcán Acatenango


Dovolenka na Guatemalskom vulkáne Acatenango: Prechádzka s nezabudnuteľným výhľadom na aktívny sopku

Ak hľadáte dobrodružstvo, krásu a pôsobivý prírodný zážitok, Guatemala v sebe zahrňuje všetky tieto prvky. Keď predstavíme to, čo nás čaká na sopke Acatenango, náročný výstup určite neznie ako tradičná dovolenková aktivita, ale toto dobrodružstvo určite stojí za vyskúšanie.

Vysoký vrchol Acatenango so svojou dĺžkou 3 976 metrov ponúka jedinečný pohľad na výhľad na starobylé mesto Antigua, a okrem neho, pre zvládajúcich výstup, sa ponúka nezabudnuteľný výhľad na aktívny sopku Fuego a na jeden z najkrajších výhľadov severnej Európy.

Nie je to však prechádzka, ktorú byste mali urobiť ľahko. Aby ste sa dostali na vrchol, musíte sa prebojovať cez strmé úseky skalistého terénu, cez ktoré sa dávajú vynikajúce výhľady na krajiny. Trasa sa na celú túru pohybuje v rozmedzí 6 a 8 hodín (celkovo tam a späť), ako aj s pobytom na vrchole, kde si môžete vychutnať úchvatné výhľady.

Väčšina turistov, ktorí sa rozhodnú pre túru na sopku Acatenango, zvyčajne prichádza z Antigui a nachádza sa asi 1 hodinu od mesta. Pokiaľ si chcete spraviť tábor, môžete si zaplatiť miesto na jednej z lúk pri rodeu. So vzrastajúcou nadmorskou výškou môžete cítiť brnenie prstov a je dôležité, aby ste sa vybavili teplým oblečením a energetickými batériami, pretože môže byť dosť chladno a vlhko.

Jedným z najúchvatnejších momentov na tomto výlete je, keď sa dostanete na vrchol hory a vidíte si aktívnu sopku Fuego. Fuego sa od roku 2018 raz do roka aktivizoval s rôznou intenzitou a pre tých, ktorí majú šťastie, môžu zažiť lava fontány na oblohe, čo je naozaj jedinečný zážitok.

Celá túra je vedená sprievodcom, ktorý vie, aké sú podmienky pre túru daného dňa, ktoré súvisia s poveternostnými podmienkami a zdravotnými rizikami. Niektoré trasy sú viac technické ako ostatné, takže by ste mali mať určitý zdroj informácií o tom, akú konkrétnu cestu plánujete absolvovať.

Ak milujete dobrodružstvo, byť v prírode, pozerať si sopku explodujúcu pri západe slnka a stretnúť nových ľudí, ktorí cestujú po celom svete, túra na sopku Acatenango v Guatemale je niečo, čo si rozhodne musíte vyskúšať a urobiť si nádherné spomienky na celý život.


Ubytovanie Guatemala Volcán Acatenango


Guatemala je kratšie americkej krajine s bohatou históriou a kultúrou. Nachádza sa v srdci Strednej Ameriky a jej krajina ponúka od divokých prírodných zážitkov až po zaujímavú miestnu kuchyňu. Pre tých, ktorí hľadajú nezvyčajné dobrodružstvo, vrchol Volcán Acatenango ponúka fenomenálne výhľady aj ubytovanie.

Volcán Acatenango leží v juhozápadnej časti Guatemala, pri malebnom meste Antigua. Jeho výška až 3 976 metrov ho robia najvyššou horou celej krajiny. Na vrchole možno vidieť horu Fuego ako aj celú Antiguu, okolité dediny a tiež Guatemalu City.

Na vrchol sa môže dostať počas celého roka, ale najlepšie obdobie je od decembra do mája. Cesta na vrchol je fyzicky náročná a vyžaduje si dobrú kondíciu, ale odmenou sú fenomenálne výhľady.

Ako sa dostať na vrchol hory? Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať na vrchol hory. Jednou z možností je ísť s miestnou turistickou spoločnosťou, ktorá poskytuje sprievodcu a ubytovanie v stane. Druhou možnosťou je ísť na vlastnú päsť a táto trasa trvá približne 6-7 hodín. Medzitým môžete obdivovať krásu súostrovia a tiež si užiť piknik.

Pre tých, ktorí chcú zostať na vrchole, spoločnosti ponúkajú ubytovanie v stane. Táto možnosť umožňuje turistom mať dokonalé výhľady na východ a západ slnka. Táto skúsenosť bude určite nezabudnuteľná.

Ak sa rozhodnete zostať na vrchole, odporúča sa aby ste si doniesli dostatok topánok, teplé oblečenie a pitie. Na vrchole nie je žiadne zdroj pitnej vody, takže nezabudnite doniesť dostatok vody.

Celkové ubytovanie na Volcán Acatenango poskytuje nezvyčajný zážitok, ktorý spočíva v kráse a sile prírody. Určite to stojí za to pridať túto časť Guatemaly do zoznamu výletov.


Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Volcán Acatenango


1) Aký je vrchol Vulcán Acatenango a ako dlho trvá turistická túra na vrchol?

Vrchol Vulcán Acatenango má výšku 3976 metrov nad morom a turistická túra na vrchol trvá zhruba 6-8 hodín, v závislosti od fyzickej kondície návštevníka.

2) Ako sa dostať na pohorie Acatenango a kde sa dá ubytovať pre túru na vrchol?

Najlepšou voľbou je ubytovať sa v Antigue a odtiaľ vziať si organizovaný výlet na Acatenango. Niektorí turisti sa rozhodnú prespať na pohori, existujú možnosti stanovania alebo prespatia v jednom z horských útulkov.

3) Aké sú podmienky a výbava potrebná na túru na vrchol Acatenango?

Túra na vrchol Acatenango je náročná a vyžaduje si dobrú kondíciu, vhodné oblečenie a obuv, dostatočné množstvo vody a jedla, pohybovú lampu a ďalší nutný vybavenie. Teploty na vrchole sa môžu v noci klesnúť aj pod nulu, preto je dôležité zbaliť si aj dostatočné vrstvy oblečenia.

4) Kedy je najlepší čas pre túru na Acatenango?

Najlepší čas pre túru na Acatenango je v suchom období, medzi novembrom a aprílom.

5) Je túra na Acatenango nebezpečná?

Nie je to nebezpečná túra, ak sa na ňu pripravíte správne a dodržujete bezpečnostné pokyny. Niektoré časti trasy môžu byť strmé a kamenné, preto je dôležité byť opatrný a používať vhodnú výbavu. Okrem toho, je dôležité sledovať počasie, aby ste sa vyhli možnosti búrky alebo snežnej búrky.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách