Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Fínsko Levi

Dovolenka Fínsko Levi


Fínsko je jedinečnou krajinou so svojou obrovskou prírodou, ktorá ponúka mnoho možností zábavy. Jednou z hodnotených aktivít je letná a zimná dovolenka v Levom.

Levi, ktorý sa nachádza v srdci fínskej Laponie, je najväčším strediskom lyžovania v Severnej Európe. Je to miesto, ktoré ponúka neustále zábavu a prežitky pre všetkých vekových kategórií. V Levi sa nachádza mnoho lyžiarskych svahov a moderných zjazdoviek, ktoré sú vybavené najmodernejšími lanovkami a vleky. Navyše, stredisko je vybavené najnovšími bezpečnostnými opatreniami v prípade havárie na zjazdovke.

Pre tých, ktorí sa nechcú lyžovať, sú v Levi ešte iné možnosti zábavy, ako napríklad jazda na sánkach, psí záprah po zasnežených pláňach alebo prechádzky na snežnom skútri. Pre milovníkov wellness sa v stredisku nachádzajú tiež spa a bazény.

Podnebie v Leve je dosť chladné, pretože sa nachádza na severe Fínska. V zime je tu často viac ako 30 centimetrov snehu a teplota klesne na -20°C. Preto je nutné si zobrať teplé oblečenie a chrániť sa pred mrazom. Nie je však dôvod, prečo by vás to malo odradiť od návštevy. Naopak, ledený vzduch a sneh vám dodajú energiu a harmoniu.

Okrem zimných aktivít je tu počas leta pre vás k dispozícii mnoho príležitostí na prechádzky po prírode alebo na rybolov v okolitých jazerách. Levi ponúka aj nezabudnuteľné zážitky ako napríklad prechádzka v horskom lanovom parku alebo na ľadovom kartingu.

Vzhľadom na všetky tieto aktivity a možnosti si môžete byť istí, že dovolenka v Leve bude nezabudnuteľný zážitok. A pre tých, ktorí chcú ochutnať fínske tradičné jedlo a poznať kultúru, je k dispozícii množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné jedlá ako ryby a hydinu.

Celkovo, dovolenka v Leve je ideálna pre ľudí, ktorí cítia kód fínskej prírody a chcú si užiť zimné či letné zážitky v harmónii s prírodou. Preto, ak plánujete svoju nasledujúcu dovolenku, neváhajte a vyberte si Levi – miesto plné zábavy a nezabudnuteľných zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Levi


1. Kedy je najlepší čas navštíviť Levie?
- Levi má viacero sezón, ale najlepším časom na návštevu sú zimné mesiace, kedy je tu dostatok snehu na zimné športy.

2. Aké sú možnosti ubytovania v Levim?
- V Levom si môžete vybrať medzi hotelom, apartmánmi, chatkami, alebo privátnymi apartmánmi.

3. Aké zimné športy môžem v Levom robiť?
- V Levom nájdete 45 lyžiarskych tratí rôznej obtiažnosti, zjazdovky pre snowboardistov, bežecké trasy, sánkovanie a hokej na ľade.

4. Aké miesto by som mal navštíviť v Levom?
- Oblasť Pallas-Yllästunturi národného parku je obľúbeným miestom na turistiku, kde nájdete rozmanité turistické trasy a nádhernú prírodu.

5. Ako sa dostať do Levie?
- Najlepšie cestovné spojenie je príchodom lietadlom na letisko Kittilä, kde je dostupná transfér do Levie. Usporiadať si môžete aj prenájom auta.

6. Aké sú teploty v Levom počas zimy?
- Počas zimy je tu veľmi chladno, priemerná teplota býva okolo minus 15 až minus 20 stupňov. Odporúča sa teplé oblečenie a vhodné vybavenie na zimné športy.

7. Aké sú možnosti stravovania v Levom?
- V Levom nájdete rozmanitú ponuku reštaurácií, kaviarní a barov, kde si môžete vychutnať tradičnú fínsku kuchyňu alebo medzinárodné jedlá.

8. Môžem sa v Levom stretnúť so severnými svetlami?
- Ano, na vhodnom mieste a za správnych podmienok sa môžete stretnúť s nádherným zážitkom pozorovania severných svetiel.

9. Aké sú možnosti nákupov v Levom?
- V Levom nájdete viacero obchodov so suvenírmi, šperkami, doplnkami a spomienkovými predmetmi. Väčšie nákupy môžete realizovať v blízkom meste Kolári.

10. Aký je jazyk fínskej reči?
- Fínsko je fínčinou, ale väčšina obyvateľov hovorí aj po anglicky. V obchodoch, reštauráciách a turistických atrakciách sa bežne hovorí aj v nemčine a ruštine.


Letenka Fínsko Levi


Let do Fínska môže byť pre mnohých z nás veľkým dobrodružstvom. Cesta na sever k polárnemu kruhu možno znie nebezpečne a náročne, ale v skutočnosti je to živé a vzrušujúce dobrodružstvo, ktoré by malo byť zažité na vlastnej koži. Ak plánujete navštíviť Fínsko, musíte si nechať niečo času na návštevu alebo pobyt v Leve.

Levi sa nachádza na severe Fínska, medzi miestami Rovaniemi a Kittilä, a je obľúbeným turistickým cieľom po celý rok. Ak chcete vidieť prirodzenú krásu tohto nádherného miesta, letenka do Leva vám umožní pohodlný a bezproblémový prístup k tomuto miestu.

Jeden z najobľúbenejších spôsobov, ako sa dostať do Leva, je letecky z Helsínk. Cesta trvá zhruba hodinu a pol a ponúka úžasné výhľady na severné svetlo, čo je tohtoročné žiadané zážitok. Helsinský letisko je dobre prepojené s mnohými medzinárodnými letiskami, takže letenky do Leva sú dostupné z rôznych miest Európy a ďalších krajín na celom svete.

Levi je známe svojou krásnou prírodou a aktívnym životným štýlom, ktorý je prevažne založený na zimných športoch. S množstvom bežeckých a turistických trás pre bežkárske lyžovanie, zjazdové lyžovanie, alebo skialpinizmus vás Levi drží v pohybe. Ak sa chcete oddýchnuť, pozrieť si okolitú prírodu alebo navštíviť miestne atrakcie, Levi má niečo pre každého. Zimné aktivity, ktoré ponúka Levi, sú napríklad jazda na snežných skútroch, psie záprahy, rybolov, či plnenie snov o jazde na sania, plnenie romantických túžob po prechádzkach na snežných topánkach, alebo premávaní sa na lyžiach na horských dráhach, či šplhajúc po ľadových stenách.

Letenky do Leva sú preto ideálne na zaručenie, že nikdy nebudete mať núdzu o niečo, čo si užiť počas svojho pobytu v tomto fínskom raji. Tento nádherný kút Fínska vám ponúka neuveriteľné zážitky a zároveň vám umožní relaxovať v krásnej prírodnej atmosfére. Tak nebuďte váhaví, kúpte si letenky do Leva a zažite neopakovateľné dobrodružstvo na severnom póle.


Počasie Fínsko Levi


Fínsko Levi je oblasťou, ktorá sa nachádza na severe Fínska. Tento región je známy svojimi krásnymi zimnými scenériami, ktoré si zaslúžia pozornosť. Počasie v tejto oblasti býva často chladné, s nízkymi teplotami a vysokými snehovými zrážkami.

Zima

Počas zimy sa teploty v Lévi môžu pohybovať v rozmedzí -20°C až -5°C. Občas sa môžu vyskytnúť aj dni, kedy teploty klesnú až pod -30°C. Vzhľadom na tieto extrémne teploty, návštevníci by mali byť pripravení na chladné počasie. Napriek tomu, že môže byť počasie extrémne chladné, vzhľadom na množstvo snehových zrážok, Lévi je perfektným miestom na zimné športy, ako lyžovanie, snowboarding alebo bežkovanie.

Jar

Počas jari sa teploty v Lévi začínajú postupne zvyšovať a môžu sa pohybovať v rozsahu 0°C až 5°C. V tomto období sa môžete tešiť na slnečné a jasné dni, čo vám umožní prehliadku krásnej krajiny Lévi. V tomto období menej snehu padá, čo znamená, že niektoré zimné športy môžu byť už nedostupné.

Leto

Ďalšou sezónou po zime a jaru je leto. Počas leta sa teploty v Lévi môžu pohybovať okolo 10°C až 15°C. Počas tejto doby sa môžete tešiť na na slnečné dni s niektorými teplými až horúcimi teplotami. Leto je ideálnym obdobím na turistiku a cyklistiku po krásnej fínskej krajine.

Jeseň

Po lete nasleduje jeseň, čo znamená, že teploty sa znovu začínajú znížiť. V Lévi sa teploty môžu pohybovať okolo 0°C až 5°C. V tomto období sa začína menej turistov, čo môže viesť k tichším a pokojnejším chvíľam v tejto oblasti.

Celkovo môžeme povedať, že počasie v Lévi môže byť extrémne s vysokým množstvom snehových zrážok v zime, zatiaľ čo letné mesiace sa vyznačujú teplejším a jasnejším počasím. Kdekoľvek však ide turistovi, mali by si byť vedomí týchto sezónnych zmien a pripraviť sa na ne.


Ubytovanie Fínsko Levi


Fínsko je krásna krajina plná prírodných krás, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedným z najobľúbenejších miest na pobyt je mesto Levi. Nachádza sa na severozápade krajiny a môžete v ňom nájsť rôzne možnosti ubytovania.

Levi je najväčším strediskom lyžovania v severnej Fínsku a každý rok privíta stovky turistov, ktorí sem prichádzajú pre kvalitné ubytovanie a vynikajúce lyžovanie. Mesto je tiež výborným východiskom na prechádzky po prírodných parkoch, nordic walking a ďalšie vidiecke aktivity.

Ak hľadáte v Levi ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre hotel, apartmán alebo chatku. V meste nájdete rôzne kategórie hotelov, od luxusných až po cenovo dostupnejšie. Hotel Ylläsrinne sú vynikajúcim príkladom ubytovania v Levi, ponúka štýlové a kvalitné izby, ktoré sú ideálne pre páry i rodiny.

Ak máte radi súkromie a viac priestoru, je pre vás najlepšou voľbou apartmán. Tieto ubytovania sa nachádzajú vo väčšom počte v meste a poskytujú vám úplnú slobodu, aby ste si mohli užiť svoju dovolenku nezávisle na ostatných hostiteľoch. Apartmány sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a cenových kategóriách.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie vo vidieckom štýle, sú ideálne chatky. Nachádzajú sa v blízkosti mesta a ponúkajú nezabudnuteľné horské zážitky. Sú to ideálne miesta na oddych a relaxáciu po náročnom dni lyžovania alebo prechádzok.

Ak hľadáte ubytovanie v krásnom prostredí, v ktorom sa môžete tešiť z prírodných krás a odpočinku, Levi je pre vás dokonalým miestom na dovolenku. Ubytovanie v meste je k dispozícii pre každého, kto chce cestovať do Fínska a objaviť jeho krásu a pôvab. Nielenže vám poskytne komfortné miesto na spanie, ale pomôže vám aj načerpať nové sily a energiu.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách