Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Filipíny Batanes Islands

Dovolenka Filipíny Batanes Islands


Dovolenka na Filipínach je pre mnohých cestovateľov klasikou. No málokto vie o skrytých pokojovkách, ktoré na oceánskom oblúku Filipín vytvárajú jedinečnú architektúru a kultúru. Batanes Islands je jedno z tých miest, kam turisti v súčasnosti ešte nevyrazili. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste mali zvážiť dovolenku na týchto ostrovoch.

Príroda a architektúra

Ostrovy Batanes sú odlišné od zvyšku Filipín svojou geológiou a súčasnou kultúrou, ktorá sa prejavuje aj v architektúre. Obec Ivana rozprestiera v starom pôvodnom horskom sídle, kde neobvyklé domy budované z kamenných múrov bez omietky sú typické pre túto oblasť. Kamenné múry sú nápadne vtlačené na strmých svahoch, kde sa pred dvoma storočiami osadníci báli vetra a monzúnu, ktorý otriasal ich drevenými domami.

Krajina Batanes, so svojimi zelenejúcimi strmými útesmi, kolmými bralami a rozbúrenými koloritmi kopcov, je unikátna, a navyše ponúka úchvatné výhľady na oceán.

Kultúra

Filipínske kultúry sa môžu líšiť v závislosti od miesta. V Batanes Islands sa tieto kultúrne rozdiely prejavujú v miestnych tradíciách a zvyklostiach, ktoré sú súčasťou miestnej identity. V niektorých miestach na týchto ostrovoch sa môžete dokonca stretnúť s miestnymi, ktorí stále hovoria starejším jazykom Batanes, ktorý sa zvykol používať ako prostriedok komunikácie.

Turistika

Súčasťou vašej dovolenky na Filipínach by mali byť aj túry. Na Batanes Islands si môžete užiť prechádzky medzi kopcovitým terénom s výhľadom na oceán. Medzi historickými kostolmi a vežovitými domami na Ostrove Sabtang sa môžete prechádzať na bicykli. Pokiaľ milujete vodu, plávanie a potápanie, Batanes je tiež ideálnym miestom na plávanie v nových oblastiach.

Doprava

Hlavný dopravný systém v Batanes vyžaduje, aby ste leteli z Manily do mesta Basco. Po prílete do Basca si môžete prenajať miestne dopravné prostriedky. Pre presuny medzi ostrovmi sa používajú lietadlá a loďky. Batanes sa nachádza v Izolovanej oblasti Severných Filipín, čo znamená, že ceny môžu byť trochu vyššie, ako na iných ostrovoch, ktoré sú prístupnejšie.

V závere

Ak hľadáte niečo iné, Batanes Islands by mohli byť ideálnym miestom pre vašu dovolenku na Filipínach. Sú to miesta, ktoré ponúkajú úžasné výhľady, kultúrne zážitky a možnosti turistiky. Ak sa rozhodnete navštíviť tieto ostrovy, určite nebudete sklamaní.


Počasie Filipíny Batanes Islands


Na Filipínach existuje mnoho ostrovných skupín, ale Batanes Islands sú určite jednou z najkrajších. Táto malá skupina ostrovov, nachádzajúca sa v severnom Pacifiku, ponúka návštevníkom najúžasnejšie výhľady, ktoré si môžu predstaviť. Tieto ostrovy tiež ponúkajú veľmi unikálne počasie, ktoré sa ľudia môžu počas svojej návštevy zaujímať.

Počasie na Batanes Islands je obvykle veľmi podobné celoročne, s teplotou sa pohybuje medzi 25-28 stupňov Celzia. Výhodou je, že ostrovy sú na severnom okraji Filipín, takže sa nachádzajú mimo zóny severovýchodných monzúnov.

Väčšiu časť roku vládne na ostrovoch suché počasie, s občasným výskytom malých búrok. Výhody napriek tomu, že sa jedná o suchý obdobie, sú najmä pre turistov. Tieto výhody zahŕňajú jasne modré nebo, ktoré poskytujú dokonalé výhľady na ostrovy. Okrem toho je veľa možností pre návštevy rôznych atrakcií, rovnako aj pre plávanie a šnorchlovanie.

Počas mokrého obdobia sú Batanes Islands zasiahnuté juhozápadným monzúnom. Tieto obdobia nastávajú okolo júla a augusta, s občasnými prechádzkami počasia cez Máj a jún. Aj keď sa môže zdať, že sú tieto mesiace menej vhodné pre turistov, tieto obdobia sú stále veľmi priaznivé. V dôsledku zvýšenej vlhkosti v ovzduší sú ostrovy zelenšie, všade narastajú rastliny, ovocie a zelenina.

Vďaka bohatej faune a flóre sa návštevníci môžu tešiť na prechádzky a jazdu na bicykli v rôznych častiach Batanes Islands. Turisti si pochvaľujú hlavne nádherné kvitnúce stromy, ovocné záhrady a rôzne druhy vtákov, ktoré lákajú pozornosť milovníkov prírody a ornitológov.

V závislosti od toho, aké aktivity si turisti plánujú robiť, môže byť predpoveď počasia dôležitá. Ak chcete navštíviť Batanes Islands pre plávanie a šnorchlovanie, najlepšie obdobie sú suché mesiace – od októbra do mája. Ak však chcete zažiť zelené krajiny Batanes Islands, mokré obdobie je určite tou správnou voľbou.

Batanes Islands sú zdrojom neopakovateľných zážitkov. Počasie a ročné obdobia sú tučaj dôležitým faktorom pri plánovaní návštevy. Turisti môžu byť v bezpečí, že nech príde akékoľvek počasie, Batanes Islands ponúknu nádheru prírody, ktorá ich nezanechá chladnými.


Ubytovanie Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands sú ostrovná skupina na Filipínach a tiež najsevernejšie miesto krajiny. Batanes sú známe svojou unikátnou kultúrou, krásnymi plážami a úžasnou krajinou. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu v malom a kľudnom prostredí. Batanes ponúka množstvo možností na ubytovanie, od luxusných hotelov až po skromnejšie izby alebo apartmány.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre hotel Fundacion Pacita Batanes Nature Lodge, ktorý ponúka zážitok v nadštandardnom prostredí. Tento hotel má 12 izieb navrhnutých s dobre premysleným interiérom, ktorý kombinuje tradičné miestne materiály s modernými prvky. Hotel Fundacion Pacita Batanes Nature Lodge je tiež známy svojím záhradným relaks centrom s vodopádmi a jazierkami.

Ak sa rozhodnete pre skromnejšie ubytovanie, môžete sa zastaviť v Pension Ivatan, ktorý je najstarším ubytovaním na celej ostrovné skupine. Má 14 izieb s jednoduchým nábytkom, sprchovacím kútom a toaletou s potrebnou hygienickou výbavou. Pension Ivatan sa nachádza v malom meste Sabtang, ktoré ponúka nádherný výhľad na oceán a ukryté pláže.

Pre tých, ktorí preferujú apartmány, môžete sa rozhodnúť pre Marfel's Lodge, ktorý sa nachádza v hlavnom meste provincie Basco. Marfel's Lodge ponúka apartmány so samostatným vchodom a priestranným obývacím izbou. K dispozícii je kuchyňa a jedáleň pre tých, ktorí si radi pripravujú vlastné jedlá. Apartmány poskytujú krásny výhľad na tradičné miestne vidiecke domy a pláže.

Inými populárnymi možnosťami pre ubytovanie sú Casa Napoli, Batanes Resort a Dive Center a Batanes Amboy Hometel. Casa Napoli poskytuje príjemné ubytovanie s veľkými oknami, ktoré pozadia ostrova trojrozmerne zvýrazňujú. Batanes Resort a Dive Center sa nachádza v blízkosti mesta Basco a ponúka izby s krásnym výhľadom na oceán. Batanes Amboy Hometel ponúka izby s kabelovou televíziou, WiFi pripojením a dennou upratovacou službou.

V Batanes nájdete množstvo možností pre ubytovanie s podujatiami, z ktorých môžete vybrať pre seba to, čo najlepšie zodpovedá Vašim potrebám a preferenciám. Ak hľadáte krásne miesto na oddych, Batanes sú ideálnym miestom, ktoré Vám ponúkne kultúru a prírodu na jednom mieste.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Batanes Islands


Otázka: Kde sa nachádzajú Batanes Islands?
Odpoveď: Batanes Islands sú súostrovím na severe Filipín, nachádzajú sa v Luzonskom mori.

Otázka: Aké letisko je najlepšie použiť na cestu na Batanes?
Odpoveď: Najlepšie letisko na cestu na Batanes je letisko Basco Airport, ktoré sa nachádza na hlavnom ostrove Batanes.

Otázka: Ako môžem získať tradičné oblečenie Batanes?
Odpoveď: Môžete získať tradičné oblečenie Batanes v miestnych obchodoch s odevmi alebo tradičných remesiel.

Otázka: Aké sú najlepšie aktivity na Batanes?
Odpoveď: Najlepšie aktivity na Batanes zahŕňajú návštevu starobylých miest a kamenných domov, prechádzky po plážach a pobreží, turistiku po horách a jazdu na kajaku v miestnych rybníkoch.

Otázka: Aké je podnebie na Batanes?
Odpoveď: Batanes má subtropické podnebie s miernymi zimami a suchými letami. Teploty sa pohybujú od 20-32 °C počas celého roka.

Otázka: Aké typy miestneho jedla môžem skúsiť na Batanes?
Odpoveď: Na Batanes môžete ochutnať miestne ryby a morské plody, ako aj kočovného dobytka a domorodých koreňov a zeleniny, ako sú taro a ube.

Otázka: Aký je miestny jazyk na Batanes?
Odpoveď: Miernym jazykom Batanes je Ivatan, ktorý má rôzne dialekty.

Otázka: Aké je najlepšie obdobie na návštevu Batanes?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Batanes je od decembra do mája, keď je suchší a menej daždivý. Avšak, môžete navštíviť Batanes kedykoľvek počas roka.


Letenka Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands sú malý reťazec ostrovov nachádzajúci sa na severnom konci Filipín. Tento malý a nenápadný kúsok zeme ponúka úchvatnú krásu, ktorú mnohí turisti ešte neobjavili. Ak ste dobrodružný a radi sa pohybujete mimo turisticky preplnených oblastí, určite by ste mali uvažovať o tom, že do tohto rajského ostrovového sveta vyrazíte.

Ak chcete navštíviť Batanes Islands, musíte sa k nim dostať cez Batanes Airport, ktorý sa nachádza na ostrove Basco. AirSwift Airlines poskytuje pohodlnú cestu do tohto malého a útulného letiska. Let z Manily trvá asi 70 minút a vyznačuje sa nádhernými výhľadmi na Filipíny a blízke ostrovy.

Po prílete do letiska Batanes Airport sa vám naskytne nespočetne veľa možností, ako objaviť túto krajinu. Tu sú niektoré z nich:

1. Pozrite si úchvatné scenérie: Batanes je známe svojimi nekonečnými zelenými poliami, domácimi stavbami typu solinky a útesovými pobrežiami, ktoré sa ponáhľajú hlboko do modrého mora. Nováčikmi v oblasti by mali navštíviť útesy Valugan, kde sa môžu len tak prechádzať a cítiť sa ako na konci sveta.

2. Navštívte Mabu-y na ostrove Sabtang: Ostrov Sabtang má podobnú scenériu ako hlavný ostrov Batanes, ale oblasť Mabu-y na západnom konci ostrova ponúka niečo extra - nádhernú piesočnatú pláž obklopenú kamennými útesmi.

3. Obzrite sa útulné dedinky: Batanes je domovom niekoľkých malých rybárskych dediniek, ktoré sa niektoré ešte stále nachádzajú v tradičných bambusových domoch. Prechádzajte sa po uliciach a spoznávajte miestne obyvateľstvo - určite budete radi pozvaní na šálku kávy alebo tradičné jedlo.

Batanes Islands sú opravdu skvostom v samom centre Azijsko-pacifického regiónu. Aj keď sa tu turizmus ešte nedostal do plného prúdu, poskytuje táto oblasť nespočetné možnosti pre dobrodružných turistov, ktorí hľadajú zážitky na nezvyčajných a čarovných miestach. S letenkou do Batanes Islands sa dostanete do malého kúska neba uprostred Filipín a nezabudnuteľnej dovolenky!


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách