Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Estónsko Tallinn

Najčastejšie otázky a odpovede Estónsko Tallinn


Q: Ako sa volajú pamiatky v Tallinne?
A: V Tallinne sa nachádza množstvo pamiatok, ktoré sú navštívené množstvom turistov. Medzi najznámejšie patrí napríklad Tallinnský hrad, Katedrála svätého Alexandra Najvýššieho a Bazilika Panny Márie.

Q: Aké je počasie v Tallinne?
A: Počasie v Tallinne závisí od ročného obdobia. Letá sú mierne teplé a vlhké, zatiaľ čo zimy sú chladné a vlhké.

Q: Aké sú najlepšie spôsoby, ako dostať sa do Tallinnu?
A: Do Tallinnu sa dá dostať niekoľkými spôsobmi. Môžete cestovať letecky, vlakom, autobusom alebo autom.

Q: Aké sú najlepšie hotely v Tallinne?
A: V Tallinne je množstvo hotelov a reštaurácií, ktoré ponúkajú ubytovanie. Niektoré najlepšie hotely sú napríklad Hilton Tallinn Park, Radisson Blu Sky Hotel a Sheraton Tallinn Hotel.

Q: Kedy je najlepší čas na návštevu Tallinnu?
A: Najlepším časom na návštevu Tallinnu je obvykle od jari do jesene. Počas týchto mesiacov je počasie mierne teplejšie a príjemnejšie na turistiku.

Q: Aké sú miestne jedlá v Tallinne?
A: V Tallinne sú miestne jedlá, ktoré stojí za ochutnanie. Niektoré z nich sú napríklad ľahké zemiakové zálievka, rybia polievka a smažený hermelín.

Q: Ako sa dostať z letiska do centra mesta?
A: Z letiska sa môžete dostať do centra mesta autobusom alebo taxíkom.

Q: Aké sú miestne tradície v Tallinne?
A: V Tallinne sú mnohé miestne tradície, ktoré sú stále zachované. Niektoré z nich sú napríklad starobylé remeslá, ako sú keramika a kováčstvo, a ľudové tance a piesne.


Počasie Estónsko Tallinn


Estónsko je krajina, ktorá sa nachádza v severovýchodnej Európe, a zahrňuje väčšie mesto Tallinn. Tento región je známy svojou krásnou prírodou a rozmanitým počasím, ktoré sa mení v závislosti na ročnom období.

Je dôležité si uvedomiť, že Estónsko má discontinuous permafrost, teda mrazovú pôdu v období nad 60 °N, čo ovplyvňuje klimatické podmienky krajiny. V zime tu môže byť veľmi chladno s teplotami v rozmedzí od -10°C až -20°C. Väčšinu zimy môžu byť tučné a zasnežené, ale v niektorých rokoch býva málo snehu. Zimné mesiace sú veľmi krátke a sú nahrádzané dlhými dňami v lete, sú to takzvané biele noci.

Na druhej strane, letné mesiace sú pomerne teplé s teplotami od 16°C do 24°C. Letné dni nie sú také krátke ako zimné dni, ale slnko sa nezotavuje na horizonte, takže tieto dni sa môžu užiť celú noc. Priemerné letné teploty sú pohodlné pre turistov a umožňujú im užívať si vonkajšie aktivity.

V Estónsku je veľa zrážok počas celého roka. V lete môže byť prevažne daždivé, ale zároveň si môžete vychutnať čisté a svieže vzdušie. V zime môžu byť zrážky v podobe snehu a dažďa, ktoré často menia krajinu na krajšiu a zimnejšiu.

Celkovo Estónsko má svoje charakteristické klimatické podmienky, ktoré ovplyvňujú celý región. Najlepším časom pre návštevu Tallinnu sú letné mesiace, keď máte šancu užívať si svetlo a teplo pri vonkajších aktivitách. Avšak mali by ste si zobrať so sebou vždy aj oblečenie vhodné aj na daždivé dni. V zime sa budete musieť pripraviť na mrazivé teploty a množstvo zhŕňania, ktoré nevyhnutne krajina zaznamenáva.

Bez ohľadu na ročné obdobie, Estónsko vám ponúkne krásne scenérie a históriu v meste Tallinn. Uistite sa, že pripravíte svoje oblečenie a turistické aktivity v súlade s aktuálnym počasím.


Ubytovanie Estónsko Tallinn


Estónsko je veľmi pekná krajina v severnej Európe, ktorá má veľa miest hodných návštevy. Jedným z najkrajších miest v Estónsku je Tallinn, ktorý ponúka mnoho historických pamiatok, kultúrne a spoločenské zážitky, ako aj luxusné hotely a ubytovanie.

Ak hľadáte ubytovanie v Tallinne, máte výber z mnohých možností, či už hľadáte hotel, apartmán alebo hostel. Tu je pár nápadov na vrcholné miesta, ktoré odporúčame pre dokonalú dovolenku v Tallinne.

Hilton Tallinn Park

Hilton Tallinn Park je luxusný hotel s piatimi hviezdičkami, ktorý ponúka nádherné letné terasy, vyhradenú zónu pre oddych a wellness centrum. Nachádza sa v blízkosti parku Kadriorg a je len niekoľko minút od centra Tallinnu.

Hotel Telegraaf

Hotel Telegraaf je štýlový, luxusný hotel v historickom centre Tallinnu, ktorý ponúka vírivku, saunu a útulný bar v interiéry s krbom. Je to vynikajúce miesto pre tých, ktorí milujú romantiku, radosť a pohodlie.

Economy Hotell

Ak hľadáte ubytovanie za rozumné ceny, Economy Hotell je pre vás to správne miesto. Nachádza sa v blízkosti starého mesta Tallinnu a ponúka základné, no útulné ubytovanie.

OldHouse Apartments

OldHouse Apartments sú veľmi populárnym miestom pre turistov, ktorí chcú zažiť skutočný estónsky životný štýl. Sú rozmiestnené v rôznych častiach mesta a ponúkajú útulné a praktické apartmány pre osobnú cestu alebo rodinu.

Na záver, keď hľadáte ubytovanie v Tallinne, nemusíte sa obávať. Mesto ponúka mnoho rôznych možností pre každého. Takže či hľadáte luxusné 5-hviezdičkové hotely alebo skromnú možnosť s obmedzeným rozpočtom, Tallinn má pre vás to správne ubytovanie. Nech sa páči, na cestu do Tallinnu!


Dovolenka Estónsko Tallinn


Estónsko je malá krajina nachádzajúca sa v severovýchodnej Európe, ktorá ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest na preskúmanie. Jedným z najkrajších miest Estónska je Tallinn, jeho hlavné mesto. A práve sem by som sa s vami chcela pozrieť.

Pokiaľ sa rozhodnete pre dovolenku v Tallinne, máte o čo stáť. Pretože Tallinn je jedným z najkrajších a historicky najzaujímavejších miest v Európe. Jeho staré mesto, ktoré patrí medzi najlepšie zachované stredoveké mestá v celom svete, je zároveň aj súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

Keď prídete do Tallinnu, prvým miestom na vašom zozname by mal byť Starý Mestský Hrad. Táto pevnosť stojí na kopci, odkiaľ sa naskytne nádherný výhľad na mesto. V záhrade sa môžete prejsť, vychutnať si nádhernú architektúru a zároveň spoznať históriu mesta.

Preskúmavaním Starého Mestského Hradu ale nekončíte. Po prechádzke cez mesto sa dostanete k mnohým ďalším atrakciám. Môžete navštíviť aj kadernícky dom (Barber's House), kde bývali mestskí kaderníci, či Radnicu, ktorá bola postavená v trinástom storočí.

Po návšteve Starého Mestského Hradu si môžete užiť aj kultúrnu zábavu v mnohých múzeách, galériách, kaviarňach, baroch a reštauráciách. Pri prechádzaní ulicami mesta sa tiež dostanete k množstvu krásnych kostolov a katedrál.

Večery je možné stráviť v tradičných hospodách, kde vás čakajú skvelé tradičné jedlá a estónske pivo.

Dôležitou súčasťou Tallinnu je aj jeho prístav. Ak si radi prejdete, môžete sa prejsť aj k prístavnému námestiu, kde je naozaj k vidieť množstvo aktivít.

Jedným z najkrajších miest v Tallinne je tiež Kadriorg Park, ktorý sa nachádza na východnom okraji mesta. Park bol založený v roku 1718 ktrovým carem Petrom Veľkým ku cti jeho manželky Kateřiny I. Počas prechádzky parkom si môžete pozrieť rozsiahle záhrady, fontány, rôzne sochy a mnoho iného.

Na záver treba zdôrazniť, že Estónsko a Tallinn sú miestami s bohatou históriou, kultúrou a tradičnou etnografiou, ktoré rozhodne stoja za návštevu. Takže ak tento rok hľadáte nezvyčajnú dovolenku s dobre zachovanou históriou a krásnymi črtami mesta, Tallinn a Estónsko sú pre vás tou správnou voľbou. Jedinečné kúsky vás tu čakajú na každom kroku.


Letenka Estónsko Tallinn


Estónsko a jeho hlavné mesto Tallinn patria medzi najzaujímavejšie miesta na pobreží Baltského mora. Táto krajina je známa svojou bohatou históriou, úchvatnou prírodou a moderným prístupom k technológiám. Preto sa stáva čoraz obľúbenejším cieľom pre cestovateľov z celého sveta.

Ak hľadáte letenku do Estónska, Tallinn by mal byť na vašom zozname miest, ktoré chcete navštíviť. Letecké spojenia sú do Tallinnu dostupné z niekoľkých európskych krajín vrátane Slovenska cez najbližšie letisko v Helsinkách, Fínsku, a následne už iba krátkou cestou cez Finský záliv.

Je to krátky a pomerne lacný let, ktorý vám umožní objaviť niektoré z najkrajších miest Estónska. Po prílete do Tallinnu oceníte, že letisko sa nachádza len niekoľko kilometrov južne od centra mesta, takže sa nemusíte obávať nevyhnutného cestovania po meste.

Určite navštívte Staré Mesto Tallinnu, ktoré je prekrásne zachované a z nich väčšina ulíc a stavieb pochádza zo 13. až 16. storočia. Je to miesto, kde sa môžete prejsť kamennými uličkami, užiť si kávu v nejednom z kaviarní, navštíviť miestne múzeá a kostoly alebo si poobzerať vežové brány a opevnenia okolo mesta.

Väčšina cestovateľov určite neuverí, že sa tu nachádza aj digitálne zameraný park KUMU, ktorý je najväčším múzeom v krajine a ponúka nádherné výstavy európskeho umenia, zamerané na obdobie od 18. storočia až po súčasnosť.

Estónsko a Tallinn sú vlastne mnohými ohľadmi unikátnym cieľom pre turistiku pre svoju kultúrne dedičstvo, nezvyčajnú prírodu, pokročilú digitálnu ekonomiku a veľký výber miestnych reštaurácií a kaviarní. Príjemná letenka tam môže byť prvým krokom k návšteve nezabudnuteľného cieľa, ktorý sa vám určite zapíše do pamäti na dlhé roky.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách