Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Džibutsko Goubet al Kharab Beach

Letenka Džibutsko Goubet al Kharab Beach


Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a zároveň sa naučiť niečo nové o inej kultúre, potom by ste mohli zvážiť návštevu Džibutska. A keď už sa tam ocitnete, určite si nezabudnite návštevu jedinečného miesta Goubet al Kharab Beach, ktoré vám dolieha na zmysly a uchváti vás svojou krásou.

Samotné mesto Džibutsko je malé, no o to viac fascinujúce. Nachádza sa na východnom pobreží Afriky a svojím umiestnením je tým správnym miestom pre vyhľadávanie adrenalýnu a oddychu zároveň. Je to portové mesto, ktoré má významný strategický význam pre obchodovanie, prechodné námorné strategické spojenie a je tiež základňou pre mierové sily v oblasti Afriky.

Však najkrajším miestom v Džibutsku je bezpochyby Goubet al Kharab Beach na pobreží Indického oceánu. Poznatky zvedavých turistov spájajú tento unikátny okrúhly záliv s legendami o nevysvetliteľných zdrojoch horúcej vody a slanom jazere, ktoré sa nachádza uprostred zálivu a priťahuje nejedného milovníka prírody a dobrodružstiev.

Je to nezabudnuteľné miesto, kde môžete vidieť nezvyčajne vyzerajúce sopečné útesy vyčnievajúce zo zvláštnej sféricky tvarovanej záhrady, ktorý pritahuje rôzne druhy vtákov a zvierat. Okrem toho môžete vychutnať si nádherný pohľad na jasnú modrú vodu oceánu a pozorovať život pod morskou hladinou. V tomto mieste sa vás bude dotýkať tlak zeme a morskej hladiny, ktoré sú tu veľmi výrazné. Ako bonus môžete vidieť aj delfíny, ktoré sa často prechádzajú po pobreží.

Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, musíte si zabezpečiť „dozor“ beduínskej populácie, ktorí sú domorodci v tejto oblasti. Sú to typickí arabskí nomádi, ktorí sa rozhodli usadiť sa v tejto oblasti. Beduíni sú v tejto oblasti veľmi rešpektovaní a poľahli sa tu na tradičnom beduínskom koberci a pripravujú jedlo z čerstvých rýb.

Aby ste sa dostali na toto nádherné miesto, môžete použiť dopravu, ktorú vám ponúkau ť miestne spoločnosti alebo si môžete prenajať auto. Doprava z mesta Džibutsko by mala trvať okolo hodiny.

V každom prípade je návšteva Goubet al Kharab Beach skutočným zážitkom, ktorý nezabudnete ani po dlhých rokoch. Preto sa tešte na krásne a zároveň pútavé a dobrodružné tropyčské dovolenky a využite nakúpené letenky, aby ste sa dostali do tohto fascinujúceho miesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Džibutsko Goubet al Kharab Beach


1. Aké je počasie v Džibutsku?

V Džibutsku je typicky suché a teplo. Príjemné teploty prevládajú počas väčšiny roka, s teplotami v lete v strednom období 30 °C a v zime okolo 20 °C.

2. Aké sú možnosti dopravy k pláži Goubet al Kharab?

Najlepší spôsob, ako sa dostať na pláž Goubet al Kharab, je autom alebo taxíkom z hlavného mesta Džibutsko. Pláž je vzdialená približne 80 km od hlavného mesta.

3. Aké aktivity sú k dispozícii na pláži Goubet al Kharab?

V Goubet al Kharab sa môžete potápať, šnorchlovať, rybať alebo sa len relaxovať v príjemnom prostredí.

4. Aké sú obvyklé ceny v Džibutske?

Ceny v Džibutsku sa pohybujú na podobnej úrovni ako v západnej Európe, ale sú o niečo nižšie ako v krajine ako napríklad Francúzsko.

5. Je potrebné si zobrať očkovania pred cestou do Džibutska?

Je dôležité poradiť sa so svojim lekárom o očkovaní, ktoré sa odporúča pred cestou do Džibutska. Žltá zimnica je jedinou očkovaním povinnou chorobou pre vstup do krajiny.

6. Aké sú ochranné opatrenia, ktoré by som mal/a prijať v Džibutsku?

Dôležité je dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a pozerať sa na svoj majetok. Vzhľadom na extrémne teploty, by ste mali byť opatrní a zabezpečiť si dostatok vody.

7. Koľko trvá výlet na pláž Goubet al Kharab?

Výlet na pláž Goubet al Kharab z hlavného mesta by mal trvať približne 1,5 - 2 hodiny.

8. Aké sú možnosti ubytovania v blízkosti pláže Goubet al Kharab?

V blízkosti pláže Goubet al Kharab nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane rezortov, kempov a bungalovov.

9. Ako je zabezpečená bezpečnosť na pláži Goubet al Kharab?

Na pláži Goubet al Kharab nie sú žiadne veľké bezpečnostné problémy, ale stále by ste mali byť opatrní a vykonávať základné bezpečnostné opatrenia.

10. Aké sú ďalšie atrakcie v Džibutsku, ktoré by som nemal/a vynechať?

Okrem pláže Goubet al Kharab môžete navštíviť tiež jazero Assal, piatkový trh v hlavnom meste, zoologickú záhradu a pamiatky ako napríklad Palác z kameňa alebo Les Šamo.


Počasie Džibutsko Goubet al Kharab Beach


Džibutsko Goubet al Kharab Beach je známe svojou obrovskou krajinnou krásou a svojím jedinečným počasím. Pláž sa tiahne okolo zálivu Goubet al Kharab a je často zvaná "Perlovou zálivkou" pre jej jedinečné krásy.

Počasie v Džibutsku je veľmi teplé a suché, a to vďaka svojej polohe v smere rovníka a vplyvu suchého a teplého vzduchu z oblasti Sahary. Najvyššie teploty sú zaznamenané v júli a auguste, s teplotami presahujúcimi 40 stupňov Celzia. Minimálne teploty sa vyskytujú v decembri a januári, s teplotami klesajúcimi na okolo 20 stupňov Celzia.

Obdobie dažďov v Džibutsku trvá len niekoľko týždňov v roku. Väčšina zrážok sa vyskytuje medzi júlom a septembrom, ale sú to len riedke a krátke búrky. Väčšina dni sú však slnečné a suché, čo je ideálne na dovolenku na pláži.

Džibutsko Goubet al Kharab Beach má vďaka svojmu miestu v morskej zátoke aj jedinečné počasie. Voda v zálive je vďaka Tesárskej falošnej priehrade veľmi slaná a teplá. Pri teplote vody okolo 30 stupňov Celzia a so slnečnými lúčmi, ktoré odrážajú sa od hladiny vody a tvoria nádherný odtieň tyrkysovej farby.

Toto miesto je teda perfektné pre všetkých plavcov a milovníkov vodných športov. Okrem toho si môžete vychutnať aj prekrásny výhľad na okolité sopky, ktoré tvoria nádherný kontrast so zelenou krajinnou zónou.

Vzhľadom k svojmu suchému a teplému počasiu je Džibutsko Goubet al Kharab Beach ideálnym miestom pre dovolenky v lete. Turisti môžu vychutnať slnečné lúče na pláži, plávať v teplej vode a vychutnávať si krásy tejto krajiny. Pre tých, ktorí hľadajú niečo viac, môžu podniknúť výlety do okolitých oblastí, kde môžu objavovať všetky krásy miestnej flóry a fauny.


Dovolenka Džibutsko Goubet al Kharab Beach


Džibutsko Goubet al Kharab Beach - Krásna oáza uprostred soľného jazera

Džibutsko Goubet al Kharab Beach je nádherná plážová destinácia v Džibuti, ktorá sa nachádza v srdci soľného jazera Goubet al Kharab. Táto oblasť je oáza uprostred púšte a ponúka neskutočné scenérie, ktoré vám vyrazia dych. Ak máte radi prírodu a pokoj, potom vám túto oblasť rozhodne odporúčame. V článku sa dočítate, prečo je Džibutsko Goubet al Kharab Beach taká fascinujúca destinácia a aké atrakcie tam môžete navštíviť.

Miesto

Džibutsko Goubet al Kharab Beach sa nachádza na severovýchode v Džibuti, pri pobreží Červeného mora. Je to jedno z najtradičnejších miest v krajine, známe pre svoju neobyčajnú krásu a veľké množstvo turistických atrakcií. Pláž má čisté a jemné bielu pieskové pláže, ktoré krištáľovo čisté more obklopuje. Miesto je ideálne pre tých, ktorí sa chcú užívať správnu dovolenku v pokoji a harmonii prírody.

Aké atrakcie neminúte

Výlet do Džibutsko Goubet al Kharab Beach zahŕňa niekoľko zaujímavých aktivít. Okrem návštevy pláže si môžete pozrieť aj niektoré z ďalších atrakcií, ktoré sú v blízkosti. Najobľúbenejšie z nich sú:

Soľné jazero Goubet al Kharab - Toto je jedno z najzapáchajúcejších miest na svete, keďže obsahuje veľké množstvo minerálov, ktoré vytvárajú nezvyčajný zápach. Oblasť je chudobná na rastlinstvo a zvieratá, vďaka čomu sa v ohromujúcich jaroch vytvára jedinečné prostredie.

Excursion Tajura - Ak máte radi potápanie a spoznávanie podmorského sveta, nesmiete vynechať výlet do Excursion Tajura. Nachádza sa len niekoľko kilometrov od Džibutsko Goubet al Kharab Beach a v tunajšom mori nájdete jeden z najväčších korálových útesov Európy.

Les eukalyptov - Tento les sa nachádza len niekoľko kilometrov od Goubet al Kharab a je ideálnym miestom pre rodinné pikniky alebo prechádzky. Les je známy pre svieži vzduch a úžasné scenérie, vďaka ktorým sa stáva populárnym miestom pre turistov.

Mohamed Souid - Mohamed Souid je starý arab predajca v blízkosti Džibutsko Goubet al Kharab Beach, ktorý predáva zaujímavé suveníry a darčeky. Jeho obchod je populárnym miestom pre turistov, ktorí si chcú kúpiť niečo miestneho.

Koniec článku

Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde si budete môcť oddýchnuť v prírode a užiť si úžasné scenérie, potom by vám Džibutsko Goubet al Kharab Beach mohlo vyhovovať. Táto oblasť vám ponúkne všetko, čo potrebujete na dokonalú dovolenku. Nenechajte si ujsť prírodne krásy, ktoré vám Džibutsko Goubet al Kharab Beach a okolie ponúka!


Ubytovanie Džibutsko Goubet al Kharab Beach


Džibutsko Goubet al Kharab Beach je jednou z najkrajších pláží na južnom pobreží Džibutska, ktorá ponúka úplne jedinečný zážitok z pobytu v krajine, ktorá pre mnohých ešte stále zostáva neodkrytou destináciou.

Pláž, ktorá sa nachádza v úžine Goubet, ktorá tvorí súčasť stredozemnomorského pobrežia, ponúka návštevníkom kúpanie v kryštálovo čistých vodách, ale aj pozorovanie zaujímavých zvierat ako delfíny či morské korytnačky, ktoré sa tu nachádzajú.

Ubytovanie na tejto pláži je možné nájsť v blízkom okolí v podobe hotelov a chatiek, ktoré ponúkajú výhodné ceny a príjemné ubytovanie s nádherným výhľadom na more. Pre tých, ktorí radšej trávia čas vo svojom karavane alebo stanovaní, je tu možnosť kempovať v rámci táboriska, kde sú k dispozícii všetky potrebné zariadenia vrátane sprch, WC a grilov.

Okrem kúpania v mori si môžete vychutnať aj kulinárske špeciality, ktoré má Džibutsko ponúknuť. Miestne jedlá sú založené na mäse a uvarené v tradičných hrncoch na otvorenom ohni, nazývaným fouk-fouk. Nevynechajte príležitosť ochutnať miestnu kuchyňu a obohatiť svoje chuťové poháriky o nové chute a vône.

Keďže Džibutsko Goubet al Kharab Beach je veľmi odľahlá oblasť, ideálny čas na návštevu je v období jar až jesenné mesiace, keď sú tu príjemné teploty a slabší vietor. Pláž neponúka množstvo turistických zariadení, ale to všetko sa vynahradzuje krásou prírody a pokoja, ktorý tu nájdete.

Celkovo, ak hľadáte úplne odlišnú destináciu pre svoju dovolenku, je Džibutsko Goubet al Kharab Beach určite skvelou voľbou. Ponúka úplne jedinečnú atmosféru, nádhernú prírodu a príležitosť stráviť pár dní ďaleko od uspávajúceho mestského ruchu. Stačí si nájsť vhodné ubytovanie a vychutnať si čaro tejto krásnej oblasti.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách